Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Botoșani după cifră de afaceri în 2018
108 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 75,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 10,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LUX AUTO SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,8 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 2 | 2.PANAYOTISS SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,5 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 3 | 3.BANDBOX COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,9 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.ERNESTO LOUNGE SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,3 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 344 K RON | |
| 5 | 5.BELVEDERE SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,6 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 647 K RON | |
| 6 | 6.SPLENDID SRL= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 3,9 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 3,5 mil. RON | |
| 7 | 7.DAIALOV COM SRL▲ 2 | Sat Baisa, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 3,8 mil. RON▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 8 | 8.TEA-TIME SELECT SRL▼ 1 | Sat Baluşeni, Comuna Baluşeni, Botoşani | 3,5 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 35 K RON | |
| 9 | 9.TIM IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 321,2 K RON | |
| 10 | 10.METAFIN SRL▲ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2,2 mil. RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 169,7 K RON | |
| 11 | 11.GRAND PELLEGRINO SRL▲ 55 | Oraş Bucecea, Botoşani | 1,8 mil. RON▲ 1.911,5 % | ▲ 1.911,5 % | 274,7 K RON | |
| 12 | 12.VALEX DESIGN SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 272,4 K RON | |
| 13 | 13.SAVIS-COM SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 403,8 K RON | |
| 14 | 14.ZĂ FACEFOOD SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5 mil. RON▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 101 K RON | |
| 15 | 15.ON-X SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2 mil. RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | -76,5 K RON | |
| 16 | 16.WENGE CAFE SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | -189,2 K RON | |
| 17 | 17.BOB ALIMENT SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1 mil. RON▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 97,1 K RON | |
| 18 | 18.GRAND PYADYNY SRL▲ 45 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1 mil. RON▲ 938 % | ▲ 938 % | 333,3 K RON | |
| 19 | 19.RESTAURANT DALLAS SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1 mil. RON▲ 98,9 % | ▲ 98,9 % | 172,8 K RON | |
| 20 | 20.MAESTRO CUISINE SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 975,1 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 132,5 K RON | |
| 21 | 21.COZMOPOL SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 951,6 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 8,7 K RON | |
| 22 | 22.AVANTI FOOD DELIVERY SRL= | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 704,6 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 9,5 K RON | |
| 23 | 23.COMPAV SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 576,9 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 2,7 K RON | |
| 24 | 24.THE ROSSET WHITE HOUSE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 558,7 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 63,2 K RON | |
| 25 | 25.SILVESTER LANALIA S.R.L.▼ 1 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 511,9 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 18,8 K RON | |
| 26 | 26.PROTO DAVMIFLOR SRL▲ 63 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 487 K RON— | — | 30,4 K RON | |
| 27 | 27.LIKE ICE OF SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 483,5 K RON▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 51,5 K RON | |
| 28 | 28.SPEED FRESH CAFE SRL▲ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 440,7 K RON▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | 243,5 K RON | |
| 29 | 29.AMIBER CATERING EXPRES SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 404,5 K RON▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | 7,1 K RON | |
| 30 | 30.PESCARUL SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 365,7 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 1,5 K RON | |
| 31 | 31.MICRON-STAR TURIST SRL▼ 2 | Sat Stăuceni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 362,9 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -135,3 K RON | |
| 32 | 32.LA GRĂSUŢU FAST FOOD SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 327,8 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -84,6 K RON | |
| 33 | 33.LA GRANDE MITIQ GUSTO S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 312,7 K RON— | — | — | 16,8 K RON |
| 34 | 34.TIRAROM SRL▼ 1 | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 304,5 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 6,9 K RON | |
| 35 | 35.MAOMAG PROCAFFE SRL▲ 37 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 290,6 K RON▲ 358,1 % | ▲ 358,1 % | -9,6 K RON | |
| 36 | 36.CONDRFAST SERVICII SRL▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 269,7 K RON▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 81 RON | |
| 37 | 37.GIMABO BUSSINES SOLUTION SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 253,4 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 4,7 K RON | |
| 38 | 38.DOVA & ADRIANA PROIECT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 245,7 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 89,4 K RON | |
| 39 | 39.ZENIT SERV SRL▲ 5 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 227 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | -65,1 K RON | |
| 40 | 40.ONARISS SRL▼ 3 | Sat Oneaga, Comuna Cristeşti, Botoşani | 226,9 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 12,2 K RON | |
| 41 | 41.HDH INCORP LIMITED SRL▼ 5 | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 223,5 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 4,9 K RON | |
| 42 | 42.ZEROZEROSETTE ALL SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 222,6 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 477 RON | |
| 43 | 43.JUJU STIL PREST S.R.L.▲ 11 | Sat Răuseni, Comuna Răuseni, Botoşani | 218 K RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 13,9 K RON | |
| 44 | 44.FLAVY IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 206,7 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 87,4 K RON | |
| 45 | 45.KENDYS RIO DG SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 203,2 K RON— | — | 125 K RON | |
| 46 | 46.MATEI RISTOHOUSE SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 191 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 4,1 K RON | |
| 47 | 47.CIOBI COM SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 190,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -48 K RON | |
| 48 | 48.STEFANY'S PIZZA RESTAURANT SRL▲ 27 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 189,3 K RON▲ 284,8 % | ▲ 284,8 % | -15,9 K RON | |
| 49 | 49.MISTER LEMONCOF SRL▲ 2 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 185,6 K RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 271 RON | |
| 50 | 50.BELLEVIEW RESTAURANT S.R.L.▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 146,3 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 19,2 K RON | |
| 51 | 51.MARUSIA SRL▲ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 144,7 K RON▲ 53 % | ▲ 53 % | -11,8 K RON | |
| 52 | 52.ILINCA COM-IMPEX SRL▲ 5 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 141,7 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 45,7 K RON | |
| 53 | 53.RAMONIK EMYRY SRL▲ 11 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 137,9 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 807 RON | |
| 54 | 54.WISMARYO GROUP SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 136,8 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 14,8 K RON | |
| 55 | 55.BIO HOLDING ANOMAR SRL-D▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 133,8 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | -28,9 K RON | |
| 56 | 56.SABROSO FOOD CONCEPT SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 128,2 K RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | -87,5 K RON | |
| 57 | 57.SIMY-NIGHT SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 121,9 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | -15,1 K RON | |
| 58 | 58.ANDOLUX CATERING SRL-D▲ 3 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 99,2 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -65,2 K RON | |
| 59 | 59.ELA&CYP FAST FOOD SRL▲ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 98,1 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 8,4 K RON | |
| 60 | 60.ROSIS FOOD ICE S.R.L.nou | Sat Jijia, Comuna Albeşti, Botoşani | 93,8 K RON— | — | — | 39 K RON |
| 61 | 61.WELCOME-ROYAL SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 93,5 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | -100,7 K RON | |
| 62 | 62.BATABIONIC FOODS SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 74,8 K RON— | — | — | 8,9 K RON |
| 63 | 63.BERIŞTEANU EVENTS SRL▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 72,9 K RON▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 17,2 K RON | |
| 64 | 64.BENONE FAST-FOOD S.R.L.▲ 4 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 72,8 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -8,9 K RON | |
| 65 | 65.COLLIGENTILI PRIMUS SRLnou | Sat Tocileni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 67 K RON— | — | -4,4 K RON | |
| 66 | 66.IWG SRL▲ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 59,8 K RON▲ 239,9 % | ▲ 239,9 % | 14,4 K RON | |
| 67 | 67.CIUNTU S.R.L.nou | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 57,9 K RON— | — | — | -2,7 K RON |
| 68 | 68.PERLA NICOSTAR S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 55,9 K RON— | — | — | -30 K RON |
| 69 | 69.MIRUNA COM-IMPEX SRL▲ 11 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 55,5 K RON▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | -6,4 K RON | |
| 70 | 70.BAȘAGĂ ALIMENT EXPRES S.R.L.nou | Sat Guranda, Comuna Durneşti, Botoşani | 54,3 K RON— | — | — | 390 RON |
| 71 | 71.ENJOY`S COSTĂCHESCU S.R.L.nou | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 54,1 K RON— | — | — | 1 K RON |
| 72 | 72.DARIUS & MIRUNA FAST FOOD SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 52,1 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | -12,4 K RON | |
| 73 | 73.TEZORRO SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 51 K RON▼ 51 % | ▼ 51 % | -4,2 K RON | |
| 74 | 74.NIKO PROEVENING SRL▲ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 48,6 K RON▲ 719 % | ▲ 719 % | -39,9 K RON | |
| 75 | 75.ALOROX FILTRAM SRL▲ 8 | Sat Şendriceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 47,2 K RON▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | -47,9 K RON | |
| 76 | 76.MIHALI SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 44,8 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -21,7 K RON | |
| 77 | 77.MASEMO COMPANY SRL▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 44,7 K RON▲ 428,2 % | ▲ 428,2 % | 26,2 K RON | |
| 78 | 78.CATERING IONYSS ART SRL▼ 29 | Sat Stăuceni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 42,8 K RON▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 18,2 K RON | |
| 79 | 79.BOSS&BOSS SRL▼ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 42,4 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -15,8 K RON | |
| 80 | 80.LA FAMIGLIA DI BUONI SAPORI S.R.L.▼ 28 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 41,9 K RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | -29,2 K RON | |
| 81 | 81.LEDIDI COM SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 38,5 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 30,1 K RON | |
| 82 | 82.POLIANA R&D SRL▼ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 36,7 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | -16,6 K RON | |
| 83 | 83.RESTAURANT ARTEMIS SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 29 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | -13,4 K RON | |
| 84 | 84.AXIALY FOOD SRL▼ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 24,9 K RON▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | -175,9 K RON | |
| 85 | 85.BUXAI FAST FOOD SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,3 K RON▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 18,8 K RON | |
| 86 | 86.MANDEA MYR CAR SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18,7 K RON— | — | — | -9,3 K RON |
| 87 | 87.CAMARAD ESTIVAL S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13,5 K RON— | — | — | -1,2 K RON |
| 88 | 88.PIZZA TARTUF S.R.L.nou | Sat Ripiceni, Comuna Ripiceni, Botoşani | 5,1 K RON— | — | — | -7,4 K RON |
| 89 | 89.CREPERIE MAYA-MARYO SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,5 K RON▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | -523 RON | |
| 90 | 90.COMINUTIV MAX SRL▼ 70 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3 K RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -1,2 K RON | |
| 91 | 91.QUATTRO MAGIC SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 92 | 92.UTOPOS INVESTMENT SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.SEMIRIV CLUB SRL▼ 4 | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.BURITO LOCO S.R.L.nou | Sat Cişmea, Comuna Răchiţi, Botoşani | 0 RON— | — | — | -36,7 K RON |
| 95 | 95.EGGA'S SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.LA DEEA 22 SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.RESTAURANT LUNA SRL▼ 8 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 98 | 98.BOEMIA HOUSE SRLnou | Oraş Flămânzi, Botoşani | 0 RON— | — | -36 RON | |
| 99 | 99.ROGVAIV INVEST SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 100 | 100.ADETEX CONECT SRL▼ 11 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON |