Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Bacău după cifră de afaceri în 2012
69 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 69 cumulează 141,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 64,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SONOMA SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 64,4 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.LUSI UNION SILUSI SRL= | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 19,1 mil. RON▲ 40 % | ▲ 40 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.DIALMA ARAD - SRL FILIALA BACAU▲ 1 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 8,8 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 363,1 K RON | |
| 4 | 4.BALDI CONF SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,6 mil. RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.KRONOS XP S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 4,8 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 544,6 K RON | |
| 6 | 6.R.T. TEXTILE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 4,2 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 266,3 K RON | |
| 7 | 7.DREAM CAR SELLERS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,8 mil. RON▲ 28 % | ▲ 28 % | -11,4 K RON | |
| 8 | 8.DARELA IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,4 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 79,7 K RON | |
| 9 | 9.GELICONF SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 2,9 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 600,1 K RON | |
| 10 | 10.SIMROM CONF SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 2,5 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 314,6 K RON | |
| 11 | 11.TREI M TRADE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 69 K RON | |
| 12 | 12.PROD CRESUS SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9 mil. RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 2,3 K RON | |
| 13 | 13.BEAUTIFUL FASHION LIFE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6 mil. RON— | — | — | 5,5 K RON |
| 14 | 14.TEKNO WEAR PRODUCTION SRL▲ 3 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 91 K RON | |
| 15 | 15.CONFEZIONI MODERNE RUMENE - C.M.R. SRL▼ 3 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1,5 mil. RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 128,6 K RON | |
| 16 | 16.INTERMEDIO SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 289,4 % | ▲ 289,4 % | 255,9 K RON | |
| 17 | 17.BALCONF COMPANY SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 461,9 K RON | |
| 18 | 18.GELEMAX COM SRL▼ 2 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 94,6 K RON | |
| 19 | 19.SONOMA TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 943,2 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -87,8 K RON | |
| 20 | 20.RONTESA COM SRL= | Municipiul Moineşti, Bacău | 888,9 K RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 241,8 K RON | |
| 21 | 21.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ MUNCA▼ 2 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 770,9 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 11 K RON | |
| 22 | 22.JAD TEX SRL▼ 1 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 667,6 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 71,1 K RON | |
| 23 | 23.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ PRESTAREA▼ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 626 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 17,6 K RON | |
| 24 | 24.ATIROX SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 620,3 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 54,9 K RON | |
| 25 | 25.NEW CRIS CONF SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 579,6 K RON▲ 109,4 % | ▲ 109,4 % | 99 K RON | |
| 26 | 26.KEVA CONF SRL▲ 4 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 546,5 K RON▲ 115,5 % | ▲ 115,5 % | 92,8 K RON | |
| 27 | 27.MATLASCOM 2000 SRL▼ 3 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 526,4 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 135,8 K RON | |
| 28 | 28.CONDITIONAL SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 492,1 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 46,4 K RON | |
| 29 | 29.SILMADUM FASHION SRLnou | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 479,5 K RON— | — | — | 40,9 K RON |
| 30 | 30.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ FLACĂRA▼ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 454,5 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -35,1 K RON | |
| 31 | 31.NICOLLE CONFEZIONE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 356 K RON— | — | — | -67,6 K RON |
| 32 | 32.DHARMA STYLE SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 249,7 K RON▼ 80,1 % | ▼ 80,1 % | 9,7 K RON | |
| 33 | 33.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ OPRICOM▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 244,6 K RON▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 14 K RON | |
| 34 | 34.TINA STAR SRL▼ 3 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 222,5 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 4,6 K RON | |
| 35 | 35.TEOSAB CONF SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 188,3 K RON▲ 217,3 % | ▲ 217,3 % | -60,9 K RON | |
| 36 | 36.JAD CONF SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 172,1 K RON— | — | — | 139,8 K RON |
| 37 | 37.BEAUTIFUL FASHION SRL▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 148,4 K RON▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | 109,9 K RON | |
| 38 | 38.LORY FASHION STYLE SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 133,3 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | -73 K RON | |
| 39 | 39.TAMISMOD SRL▼ 6 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 103 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 21 K RON | |
| 40 | 40.ARCONF SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 87,9 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 169 RON | |
| 41 | 41.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ANTONVEN MODERN▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 45,1 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 493 RON | |
| 42 | 42.FEMAROLA SRL= | Sat Sănduleni, Comuna Sănduleni, Bacău | 35,1 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,8 K RON | |
| 43 | 43.TATIMOD SRL▼ 6 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 34 K RON▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | -1,5 K RON | |
| 44 | 44.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ MODELnou | Municipiul Bacău, Bacău | 32,9 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -28,6 K RON | |
| 45 | 45.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ OLIVETI CONF▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 25,2 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 1,8 K RON | |
| 46 | 46.GREVIO CONF SRL= | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 19 K RON▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 4,1 K RON | |
| 47 | 47.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ MAT-MODnou | Municipiul Bacău, Bacău | 16,3 K RON— | — | -459 RON | |
| 48 | 48.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ORIZONT▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,4 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 642 RON | |
| 49 | 49.RAMCOS SRL▲ 1 | Sat Helegiu, Comuna Helegiu, Bacău | 6,8 K RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 2,3 K RON | |
| 50 | 50.KRIS FASHION DESIGN SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 4,3 K RON— | — | — | -19,6 K RON |
| 51 | 51.GIGIROM SRL▼ 3 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 3,4 K RON▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 1 K RON | |
| 52 | 52.F&B NEW FASHION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 733 RON— | — | — | -26,8 K RON |
| 53 | 53.SONOMA SPORTSWEAR S.R.L.▼ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -798,6 K RON | |
| 54 | 54.DONICI FLORAFIL M & V SNC▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 55 | 55.GECOSAN SRL▼ 12 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 56 | 56.COCIORVA GENERAL COM SRL▼ 4 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 0 RON— | — | -378 RON | |
| 57 | 57.DARELA PRO SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 58 | 58.CONFEXWOLF SRL▼ 6 | Sat Lupeşti, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 59 | 59.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ OLIVETI▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 60 | 60.CARLOTTA-CONF SRL▼ 19 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -74,7 K RON | |
| 61 | 61.DARCONF 2000 SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 62 | 62.ELENCRIS CONFEX SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 63 | 63.MARY CONSULTING SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | -745 RON | |
| 64 | 64.DOVICONF SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -17,2 K RON | |
| 65 | 65.WEAR COMPANY SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | -9 K RON | |
| 66 | 66.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ANTONVEN▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 67 | 67.TRICO-FIR SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 68 | 68.BANIMICOM SERVICII SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 69 | 69.CELINES STIL SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 0 RON— | — | 0 RON |