Top 100 firme — Învățământ, Argeș după cifră de afaceri în 2024
330 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 49,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 211,6 K RON, iar liderul atinge 2,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ENGLISH FUN WITH MONA SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,7 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 797,3 K RON | |
| 2 | 2.VIZ MEDIA KOMM SRL= | Sat Uiasca, Comuna Bascov, Argeş | 2,3 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 3 | 3.FORTUNA MARKETING SOLUTIONS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8 mil. RON▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.10 PLUS FUTURE EDUCATION SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 128,9 K RON | |
| 5 | 5.CENTRUL DE PERFORMANŢĂ GEORGI SRL= | Sat Izvoru, Comuna Izvoru, Argeş | 1,6 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 143,8 K RON | |
| 6 | 6.MASTER AUTO RLG SRL= | Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 1,5 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 25,3 K RON | |
| 7 | 7.SARAH APRILINVEST SRL▼ 3 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 1,5 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 341,4 K RON | |
| 8 | 8.INNOTECH S.R.L.▲ 188 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1,5 mil. RON▲ 3.434,5 % | ▲ 3.434,5 % | 103,4 K RON | |
| 9 | 9.CENTRUL EDUCAŢIONAL ATP S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,5 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 673,7 K RON | |
| 10 | 10.EMC AUTO DRIVER 2006 SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,1 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 23,3 K RON | |
| 11 | 11.ANE EDU CARE S.R.L.= | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,1 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 235 K RON | |
| 12 | 12.VERAVIS TOP SRL▼ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 938,2 K RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 452,8 K RON | |
| 13 | 13.MAEDA AUTO-MOTO FAVORIT SRL▲ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 874,4 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 25,5 K RON | |
| 14 | 14.IRINA LANGUAGE CENTER ILC S.R.L.▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 854,3 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 174,1 K RON | |
| 15 | 15.AUTO DARION ABC SRL▲ 3 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 789,8 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 96,6 K RON | |
| 16 | 16.LIMBI MODERNE BEST SMART SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 765,9 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 488,8 K RON | |
| 17 | 17.UNIVERSUL COPIILOR SRL▲ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 731,1 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | -118,8 K RON | |
| 18 | 18.INTERLEX LANGUAGES STUDY S.R.L.▼ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 684,9 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 108,3 K RON | |
| 19 | 19.CREATIVE ROBOTICS KIDS S.R.L.▲ 54 | Sat Cerşani, Comuna Suseni, Argeş | 579,3 K RON▲ 121,6 % | ▲ 121,6 % | 256 K RON | |
| 20 | 20.FLOYD ADVERTISING DESIGN & CONSULTING SRL▲ 3 | Oraş Mioveni, Argeş | 576,9 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -24,7 K RON | |
| 21 | 21.PERFORMER AUTO CEAPRAZ S.R.L.▲ 4 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 568,5 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 6,7 K RON | |
| 22 | 22.ILC PRO EDUCATION S.R.L.▲ 52 | Municipiul Piteşti, Argeş | 530 K RON▲ 102,8 % | ▲ 102,8 % | 289 K RON | |
| 23 | 23.ZIDARU ROBERT MEDITAŢII ISTORIE SRL▲ 4 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 519,8 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 428,5 K RON | |
| 24 | 24.LEXFORD CASTEL SRL▲ 12 | Municipiul Piteşti, Argeş | 506,2 K RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -323,6 K RON | |
| 25 | 25.AMMA EXPERT CONS SOLUTIONS S.R.L.▲ 14 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 472,7 K RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 180,3 K RON | |
| 26 | 26.PILOT AUTOVIL DRIVE SRL▼ 7 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 464,9 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | -12,1 K RON | |
| 27 | 27.EUROPEAN FOREIGN LANGUAGES DDA SRL▲ 19 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 460,8 K RON▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 151,8 K RON | |
| 28 | 28.INVESTEŞTE ÎN TINE S.R.L.▼ 4 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 459,8 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 4,6 K RON | |
| 29 | 29.KINDER WORLD AYAN S.R.L.▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 449,1 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 4,9 K RON | |
| 30 | 30.THEDA TRAVEL MANAGEMENT SRLnou | Loc. Mioveni, Oraş Mioveni, Argeş | 445,5 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 33,1 K RON | |
| 31 | 31.BNC AUTO DRIVE SRL▲ 1 | Sat Ciocăneşti, Comuna Călineşti, Argeş | 413,4 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -252,8 K RON | |
| 32 | 32.ACTUAL AUTO KARD CENTER S.R.L.▲ 185 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 382,7 K RON▲ 1.514,7 % | ▲ 1.514,7 % | 13,1 K RON | |
| 33 | 33.CODEIT NOW S.R.L.▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 371,5 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 211,5 K RON | |
| 34 | 34.VIO TOP DRIVE SRL▲ 36 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 353,3 K RON▲ 33 % | ▲ 33 % | -188,6 K RON | |
| 35 | 35.AFGUIDANCE S.R.L.▲ 111 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 350,9 K RON▲ 225,5 % | ▲ 225,5 % | 35,5 K RON | |
| 36 | 36.LIBELO PLUS S.R.L.▼ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 350,7 K RON▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | -49,9 K RON | |
| 37 | 37.ALSAN MOTORSPORT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 327,7 K RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -11,7 K RON | |
| 38 | 38.TEATRU SIMPLU S.R.L.▲ 74 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 299,5 K RON▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 61,8 K RON | |
| 39 | 39.ROBOTICS 4 KIDS S.R.L.▲ 19 | Sat Cerşani, Comuna Suseni, Argeş | 299,4 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 82,5 K RON | |
| 40 | 40.WINVEST SMARTEDU S.R.L.▲ 66 | Municipiul Piteşti, Argeş | 299,3 K RON▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | -6,6 K RON | |
| 41 | 41.EVO COACHING AND TRAINING S.R.L.▲ 110 | Municipiul Piteşti, Argeş | 299,3 K RON▲ 187 % | ▲ 187 % | 227,3 K RON | |
| 42 | 42.ROBOTICS 4 YOUR KIDS S.R.L.▲ 29 | Sat Cerşani, Comuna Suseni, Argeş | 298,9 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -77,8 K RON | |
| 43 | 43.CHEMISTRY LOGIC S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 298,2 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 251,5 K RON | |
| 44 | 44.OPTIMUTIL TRAINING CENTER S.R.L.▲ 19 | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 297,1 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 11,3 K RON | |
| 45 | 45.OPTIMUTIL DENTAL EVENTS S.R.L.▲ 93 | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 296,1 K RON▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | 50 K RON | |
| 46 | 46.VALAH HERMES SRL▲ 8 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 296 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 33,6 K RON | |
| 47 | 47.DEIMAR AND DRIVE S.R.L.▲ 6 | Sat Brăteşti, Comuna Albeştii de Argeş, Argeş | 295,9 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 14,6 K RON | |
| 48 | 48.ADVANCED LANGUAGE LEARNING ALL S.R.L.▲ 33 | Sat Bughea de Sus, Comuna Bughea de Sus, Argeş | 295,3 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 200,2 K RON | |
| 49 | 49.TUDOR'S HOUSE KIDS SRL▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 295 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -12 K RON | |
| 50 | 50.ACTIV DRIVING C.V.M S.R.L.▲ 76 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 294,9 K RON▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | -32 K RON | |
| 51 | 51.MIRADIN AUTO S.R.L.▲ 8 | Sat Mustăţeşti, Comuna Valea Iaşului, Argeş | 293,5 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 16,2 K RON | |
| 52 | 52.CRIS VISION LIFE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 293,1 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -33 K RON | |
| 53 | 53.IRENUCA S.R.L.▲ 42 | Sat Izvoru, Comuna Izvoru, Argeş | 292,7 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 244,9 K RON | |
| 54 | 54.ALRO AUTO CAR SRL▲ 7 | Oraş Mioveni, Argeş | 292,3 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 454 RON | |
| 55 | 55.ALEX MIHAEL CAM SRL▲ 10 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 291,8 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 3,8 K RON | |
| 56 | 56.RAA HISTORY AND MORE S.R.L.▲ 16 | Sat Robaia, Comuna Muşăteşti, Argeş | 290,3 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 196,2 K RON | |
| 57 | 57.CREATIVE LANGUAGE TIME S.R.L.▲ 3 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 289,3 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 34,4 K RON | |
| 58 | 58.ANILDA BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.▼ 41 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Argeş | 287,7 K RON▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | -27,7 K RON | |
| 59 | 59.ALTINA FORUM CREATIV S.R.L.▲ 16 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 286 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 42,7 K RON | |
| 60 | 60.KLM MUNTENIA AUTO SRL▼ 11 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 285,1 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 13,1 K RON | |
| 61 | 61.SMARTY EDUCATIONAL CENTER S.R.L.▲ 192 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 284,7 K RON▲ 3.705,7 % | ▲ 3.705,7 % | 99,3 K RON | |
| 62 | 62.AVA BED CAR S.R.L.▲ 28 | Sat Gura Văii, Comuna Albota, Argeş | 283,4 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | -17,5 K RON | |
| 63 | 63.DRIVE CLUB NSM PROFESIONAL S.R.L.▲ 15 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 277,9 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 5 K RON | |
| 64 | 64.OPTIMUTIL DENTAL ACADEMY S.R.L.▲ 12 | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 276,6 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 20,3 K RON | |
| 65 | 65.KINDER WORLD MANAGEMENT S.R.L.▲ 139 | Municipiul Piteşti, Argeş | 276,4 K RON▲ 701,2 % | ▲ 701,2 % | 232,6 K RON | |
| 66 | 66.PROACTIVERZ S.R.L.▲ 123 | Sat Boţeşti, Comuna Boţeşti, Argeş | 268,9 K RON▲ 437 % | ▲ 437 % | 98,9 K RON | |
| 67 | 67.F.A.I. DRIVE ELECTRONI QUE SRL▲ 18 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 268,3 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 2,8 K RON | |
| 68 | 68.CREATIVE LANGUAGE ZONE S.R.L.▼ 21 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 263,3 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 229,9 K RON | |
| 69 | 69.AUTO MODERN CTL S.R.L.▲ 50 | Sat Rădeşti, Comuna Stâlpeni, Argeş | 262,4 K RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 36,2 K RON | |
| 70 | 70.ROCHI PROFESIONAL SRL▲ 208 | Municipiul Piteşti, Argeş | 256,6 K RON— | — | 138,7 K RON | |
| 71 | 71.MARIA PRO DAY SRL▲ 62 | Municipiul Piteşti, Argeş | 254,6 K RON▲ 81,9 % | ▲ 81,9 % | 1,6 K RON | |
| 72 | 72.TIGER SPORT & NUTRITION S.R.L.▲ 83 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 253,9 K RON▲ 165,4 % | ▲ 165,4 % | 138,7 K RON | |
| 73 | 73.DACIANA ENACHE GYMNASTICS S.R.L.▲ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 250,6 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -25,1 K RON | |
| 74 | 74.AAA TOP DRIVE CMG SRL▲ 20 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 250,1 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 17,3 K RON | |
| 75 | 75.CREATIVE LANGUAGE LAB S.R.L.▼ 24 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 248,3 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | -48,7 K RON | |
| 76 | 76.STIVUITOARE PLUS 2003 SRL▼ 9 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 246,6 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 37,5 K RON | |
| 77 | 77.PARADISUL PITICILOR S.R.L.▲ 37 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 245,9 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | -257,8 K RON | |
| 78 | 78.KOS RED CAR S.R.L.▼ 26 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 245,7 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -39,5 K RON | |
| 79 | 79.COGNITIVETIPS S.R.L.▲ 196 | Municipiul Piteşti, Argeş | 245,3 K RON▲ 13.130,2 % | ▲ 13.130,2 % | 66,2 K RON | |
| 80 | 80.EXCELCONT SRL▼ 32 | Municipiul Piteşti, Argeş | 244,9 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 29,3 K RON | |
| 81 | 81.CONCORDIA EVALUARE ŞI INSTRUIRE PROFESIONALĂ S.R.L.▲ 42 | Municipiul Piteşti, Argeş | 243,9 K RON▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 52,1 K RON | |
| 82 | 82.MTC TRAININGS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 240,7 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 116,9 K RON | |
| 83 | 83.OPTIMUTIL DENTAL TRAINING S.R.L.nou | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 237,9 K RON— | — | — | 77,6 K RON |
| 84 | 84.TREI EVENT TRAINING S.R.L.▼ 20 | Municipiul Piteşti, Argeş | 233,4 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | -8,2 K RON | |
| 85 | 85.MARIA PRO - EDUCAŢIE COMPLEMENTARĂ SRL▲ 35 | Municipiul Piteşti, Argeş | 233,3 K RON▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 2 K RON | |
| 86 | 86.INTERLEX LAUNGUAGE STUDIO MD S.R.L.▼ 45 | Municipiul Piteşti, Argeş | 232,9 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 39,3 K RON | |
| 87 | 87.MUNTENIA TRANS KLM SRL▼ 54 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 231,7 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | -198,7 K RON | |
| 88 | 88.MERCURY LANGUAGES SRL▼ 2 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 228,4 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 50,8 K RON | |
| 89 | 89.MASTER AUTO MNG S.R.L.nou | Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 227,6 K RON— | — | — | -39,4 K RON |
| 90 | 90.MARYO AUTO ASTRAL VYP SRL▲ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 226,8 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 2,4 K RON | |
| 91 | 91.MONARCH SERVICES SRL▼ 22 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 226 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 7,5 K RON | |
| 92 | 92.ELLE TOTAL DRIVE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 225,3 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | -17,2 K RON | |
| 93 | 93.NORBERT AFTER SCHOOL S.R.L.▲ 10 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 225 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 42,7 K RON | |
| 94 | 94.THE KING'S SPEECH AGENCY SRL▲ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 223,4 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 110 K RON | |
| 95 | 95.ARRA CLUB S.R.L.▼ 2 | Sat Glâmbocu, Comuna Bascov, Argeş | 222,8 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 2,2 K RON | |
| 96 | 96.LEO SCHOOL BEST SRL▼ 30 | Municipiul Piteşti, Argeş | 216,7 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 122,2 K RON | |
| 97 | 97.CURSURI INFO S.R.L.▲ 42 | Sat Podu Broşteni, Oraş Costeşti, Argeş | 216,3 K RON▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 138,6 K RON | |
| 98 | 98.SOUND MUSIC ART S.R.L.▲ 58 | Sat Tutana, Comuna Băiculeşti, Argeş | 214,7 K RON▲ 126,5 % | ▲ 126,5 % | 32,7 K RON | |
| 99 | 99.WISELIFE S.R.L.▲ 25 | Sat Cerşani, Comuna Suseni, Argeş | 214,4 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 118,5 K RON | |
| 100 | 100.A&G STV NEXT GENERATION S.R.L.▼ 66 | Sat Lăzăreşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 211,6 K RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | -198,2 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Argeș
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
178 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
53 firme · 15 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
50 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
13 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
10 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
30 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
4 firme · 383,9 K RON
CAEN 8531
Învățământ secundar general
2 firme · 356,5 K RON
CAEN 8520
Învățământ primar
1 firme · 47,5 K RON