Top 100 firme — Imobiliare, Alba după cifră de afaceri în 2020
224 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 60,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 67,2 K RON, iar liderul atinge 8,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MALL ALBA SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 8,7 mil. RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 2 | 2.VV ONE SRL▲ 19 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,3 mil. RON▲ 487,8 % | ▲ 487,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.SAPI REAL ESTATE SRL▲ 66 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 3,8 mil. RON▲ 2.128,2 % | ▲ 2.128,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 4 | 4.GIA BUSINESS SRL▲ 9 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 2 mil. RON▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 161,7 K RON | |
| 5 | 5.LHB INVESTMENTS SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,9 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.ALPIN CENTER INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,8 mil. RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 158,8 K RON | |
| 7 | 7.CRISROCK SRL▼ 6 | Sat Oiejdea, Comuna Galda de Jos, Alba | 1,7 mil. RON▼ 95,8 % | ▼ 95,8 % | -632,2 K RON | |
| 8 | 8.BEST ICEFRUITS SRL▲ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,5 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 343,8 K RON | |
| 9 | 9.TECNO SHOES SRL▼ 4 | Municipiul Aiud, Alba | 1,4 mil. RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 437,9 K RON | |
| 10 | 10.ARMIS GLOBAL SRL▼ 2 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 1,4 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 41,6 K RON | |
| 11 | 11.APULUM 94 SRL▼ 5 | Sat Hăpria, Comuna Ciugud, Alba | 1,4 mil. RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 159,7 K RON | |
| 12 | 12.TOPBIZ SRLnou | Sat Săsciori, Comuna Săsciori, Alba | 1,3 mil. RON▲ 4.321,3 % | ▲ 4.321,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.INTERTRANS SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,3 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 46,3 K RON | |
| 14 | 14.AGROBALCANICA S.R.L.nou | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 1,2 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 130,3 K RON | |
| 15 | 15.CASA ORHIDEEA SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,2 mil. RON▲ 118,2 % | ▲ 118,2 % | 597,8 K RON | |
| 16 | 16.DRAGANA SA▼ 2 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 1,1 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 418,1 K RON | |
| 17 | 17.PARCUL INDUSTRIAL CUGIR SA▼ 1 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 1,1 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 130 K RON | |
| 18 | 18.PENSIUNEA CĂPRIOARA SRL▼ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 993,8 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 888,8 K RON | |
| 19 | 19.GV & OPREAN IMOBILIARE S.R.L.▲ 83 | Municipiul Sebeş, Alba | 973,6 K RON▲ 1.460,8 % | ▲ 1.460,8 % | 51,7 K RON | |
| 20 | 20.HUGO CAPITAL SRL▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 953,3 K RON▲ 55 % | ▲ 55 % | 634 K RON | |
| 21 | 21.HUGO INVESTMENTS SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 916,6 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 528,6 K RON | |
| 22 | 22.TRUST FUEL SRL▼ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 873,2 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 538,5 K RON | |
| 23 | 23.MERCUR CITY S.R.L.▼ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 799,4 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 12 K RON | |
| 24 | 24.RENTEMO INVEST SRL▼ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 760,5 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 712,2 K RON | |
| 25 | 25.RAO LOGISTIC SRL▲ 6 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 751,5 K RON▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 336 K RON | |
| 26 | 26.MARILUC SRL▲ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 615,2 K RON▲ 80 % | ▲ 80 % | -47,5 K RON | |
| 27 | 27.EGO IMOBILIARE S.R.L.▲ 2 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 594,6 K RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 332,7 K RON | |
| 28 | 28.FIRMAMENTUM SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 578,1 K RON▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 257,9 K RON | |
| 29 | 29.CARO FORT CENTER S.R.L.▲ 3 | Sat Alecuş, Comuna Şona, Alba | 524,1 K RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 340,4 K RON | |
| 30 | 30.ATLANTA CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 504,6 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 242 K RON | |
| 31 | 31.ALFOPECO TRADING S.R.L.▼ 19 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 501,9 K RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | -247,1 K RON | |
| 32 | 32.IGIENA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 404,9 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -20,5 K RON | |
| 33 | 33.LHB CAPITAL ASSETS SRL▲ 54 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 403,9 K RON▲ 311,6 % | ▲ 311,6 % | 32,5 K RON | |
| 34 | 34.ANGELS GROUP CONFECŢII SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 399,9 K RON▼ 73 % | ▼ 73 % | 367,7 K RON | |
| 35 | 35.UNIREA SEBEŞ SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ= | Municipiul Sebeş, Alba | 373,7 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 86,9 K RON | |
| 36 | 36.ATCOM ALBA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 365,7 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 135 RON | |
| 37 | 37.FEISAN SRL▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 344,2 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 130,8 K RON | |
| 38 | 38.OLIDA SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 308 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 47,6 K RON | |
| 39 | 39.APINIM SRL▼ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 305 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 136,1 K RON | |
| 40 | 40.SHARON SRL▼ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 303,3 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 141,2 K RON | |
| 41 | 41.HERMES SEBEŞ SRL▲ 7 | Municipiul Sebeş, Alba | 298,5 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 64,9 K RON | |
| 42 | 42.REGAL MARKET SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 298 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 72,6 K RON | |
| 43 | 43.OANCEA SRL▼ 23 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 295,4 K RON▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 428,3 K RON | |
| 44 | 44.CASA PRONTO EXPERT SRL▲ 21 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 291,9 K RON▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 223,3 K RON | |
| 45 | 45.INTERMEDIA REAL ESTATE SRL▲ 13 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 286,1 K RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 130,7 K RON | |
| 46 | 46.TRIFU IMOBILIARE S.R.L.nou | Sat Bucerdea Vinoasă, Comuna Ighiu, Alba | 282,3 K RON— | — | — | 100,7 K RON |
| 47 | 47.IMOBIL INVEST SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 272,4 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 101,8 K RON | |
| 48 | 48.TRANSILVANIA GENERAL IMOBILIARE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 269,2 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 244,6 K RON | |
| 49 | 49.CASA PRONTO SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 247,2 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 133 K RON | |
| 50 | 50.IMA EXPERT SRL▼ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 246,4 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -81,3 K RON | |
| 51 | 51.OCCIDENT 2000 SRL▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 245,3 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 41,5 K RON | |
| 52 | 52.VIMED GRUP SRL▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 240,5 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 167,7 K RON | |
| 53 | 53.DERIMEX SRL▲ 4 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 231,2 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 23,1 K RON | |
| 54 | 54.MERCUR BUSINESS SRL▼ 27 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 224,6 K RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 55 | 55.ALBA REAL INVESTMENTS SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 220,6 K RON— | — | 64,7 K RON | |
| 56 | 56.LUK DE LUX LORINCZ SRL▼ 46 | Municipiul Aiud, Alba | 212,4 K RON▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | -168,7 K RON | |
| 57 | 57.ALBACARN SA▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 209,3 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -48 K RON | |
| 58 | 58.TERRA FILOS SRL▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 200 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 158 K RON | |
| 59 | 59.AWA LAMASOAIA SRL▲ 69 | Sat Dealu Lămăşoii, Comuna Albac, Alba | 198 K RON▲ 655,2 % | ▲ 655,2 % | 34,3 K RON | |
| 60 | 60.RITMIC SRL▼ 7 | Municipiul Aiud, Alba | 190 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 15,3 K RON | |
| 61 | 61.ATRIUM GLOB SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 183,5 K RON— | — | 4,1 K RON | |
| 62 | 62.ADOVE RENT SRL▲ 55 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 182,5 K RON▲ 367,8 % | ▲ 367,8 % | 39,2 K RON | |
| 63 | 63.SEVEN STARS SRL▼ 19 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 181 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 159,2 K RON | |
| 64 | 64.PANCOM SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 175,4 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 88,3 K RON | |
| 65 | 65.DOVIAR SRL▲ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 174,7 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 97,5 K RON | |
| 66 | 66.NORD EST IMOBILIARE SRL▼ 6 | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | 165,2 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 61,2 K RON | |
| 67 | 67.UNIREA DACIA SA▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 153,3 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 935,8 K RON | |
| 68 | 68.MALIV LAV SRL▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 153,1 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 34 K RON | |
| 69 | 69.PREMIUM CASA INVEST SRL▼ 43 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 149,7 K RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | -241,9 K RON | |
| 70 | 70.ALLEVAL-ELENA CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 149,3 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 26,5 K RON | |
| 71 | 71.JOHN SRL▲ 11 | Municipiul Sebeş, Alba | 147,3 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 32,2 K RON | |
| 72 | 72.ROSADA TEAM SRL▲ 20 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 146,7 K RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 98,1 K RON | |
| 73 | 73.VV ONE RESIDENCE S.R.L.▲ 40 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 144,1 K RON▲ 236,7 % | ▲ 236,7 % | 88,4 K RON | |
| 74 | 74.AURORA SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 144,1 K RON0,0% | 0,0% | 51,4 K RON | |
| 75 | 75.ROMANA SA▼ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 142,5 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 10 K RON | |
| 76 | 76.UNIREA MOBILA S.R.L.▲ 22 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 140,6 K RON▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 394,2 K RON | |
| 77 | 77.CASA VISATĂ SRL▼ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 140,5 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 53 K RON | |
| 78 | 78.REGAL ATRACTIV IMOBILIARE SRL▲ 10 | Municipiul Sebeş, Alba | 128,1 K RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 18 K RON | |
| 79 | 79.ALTUS COMPANY SRL▲ 27 | Municipiul Sebeş, Alba | 125,6 K RON▲ 123,1 % | ▲ 123,1 % | -4,1 K RON | |
| 80 | 80.COSMI SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 124 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 98,6 K RON | |
| 81 | 81.PRO TOBIMAR INVEST SRL▼ 7 | Loc. Pâclişa, Municipiul Alba Iulia, Alba | 115,5 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 14 K RON | |
| 82 | 82.COROANA CETĂȚII SRL▲ 44 | Municipiul Sebeş, Alba | 114 K RON▲ 300 % | ▲ 300 % | 2 mil. RON | |
| 83 | 83.FBS TREND COMPANY SRL▼ 11 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 110,1 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | -20,8 K RON | |
| 84 | 84.FOCUS STAR COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 110 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -6,2 K RON | |
| 85 | 85.IMOB SERVICE PROFESIONAL SRL▼ 7 | Municipiul Blaj, Alba | 107,7 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 69,6 K RON | |
| 86 | 86.TUTTI CONEX SRL▲ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 107,6 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 21,7 K RON | |
| 87 | 87.ANDROMEDA SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 105,9 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | -18,5 K RON | |
| 88 | 88.PRETTY WOMEN SRL▼ 27 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 105,9 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | -91,8 K RON | |
| 89 | 89.EVAL IMOB CONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 105,6 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 99,5 K RON | |
| 90 | 90.CORELIS SRL▼ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 105,4 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | -5,3 K RON | |
| 91 | 91.UNIREA RESTAURANT SRL▼ 15 | Municipiul Aiud, Alba | 93,2 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 55,7 K RON | |
| 92 | 92.NLS TRAVEL SIB S.R.L.nou | Sat Ungurei, Comuna Roşia de Secaş, Alba | 93,2 K RON— | — | — | -18 K RON |
| 93 | 93.UNIMEGA COM SA▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 90,5 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 20,2 K RON | |
| 94 | 94.SEBASTIANO SRL▼ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 79,2 K RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 26,5 K RON | |
| 95 | 95.ADDOR-PROD SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 76,6 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 34,8 K RON | |
| 96 | 96.ALBA UNIVERS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 75,7 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -34 K RON | |
| 97 | 97.SC BALNEOMED ALBA SRL▼ 55 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 74,1 K RON▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | -180,4 K RON | |
| 98 | 98.MON AMI R.C. SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 71,7 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 8,4 K RON | |
| 99 | 99.DISIMO CONSULT S.R.L.▼ 6 | Oraş Teiuş, Alba | 67,7 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 42,8 K RON | |
| 100 | 100.DURAL SRL▲ 5 | Municipiul Sebeş, Alba | 67,2 K RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -162,5 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Alba
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
178 firme · 81,2 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
15 firme · 24,5 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
20 firme · 23,1 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
8 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
91 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
7 firme · 654 K RON