Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Alba după cifră de afaceri în 2012
163 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 41,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 27,2 K RON, iar liderul atinge 4,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MERCUR SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,8 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 145 K RON | |
| 2 | 2.GEA EVENT SRL= | Municipiul Aiud, Alba | 4,3 mil. RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 208,8 K RON | |
| 3 | 3.COLOSEO TRADING SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,5 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 25,4 K RON | |
| 4 | 4.HANUL SURIANU SRL▲ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,5 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 9,6 K RON | |
| 5 | 5.COMPIL MOTUL SRL▲ 3 | Sat Necşeşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 1,3 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 4 RON | |
| 6 | 6.ANDREI ŞTEFAN SRL▲ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,2 mil. RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 64,6 K RON | |
| 7 | 7.ROMCAN SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,2 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | -121,8 K RON | |
| 8 | 8.LUTSCH 2000-PLUS SRL▲ 2 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 1,1 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | -238,8 K RON | |
| 9 | 9.FLORINA PLUS SRL▲ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,1 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -212,7 K RON | |
| 10 | 10.VINOTECA HUGO S.R.L.▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 994,4 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | -206 K RON | |
| 11 | 11.BOZESAN SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 861,8 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 64,8 K RON | |
| 12 | 12.TOPCAN PIZZA SRL▲ 46 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 792,5 K RON▲ 315 % | ▲ 315 % | 5,1 K RON | |
| 13 | 13.EROL & TUNA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 776,7 K RON— | — | — | -15 K RON |
| 14 | 14.AGADOU PIZZA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 757,7 K RON— | — | — | 9,4 K RON |
| 15 | 15.RESTO TRANSI BAR SRL▲ 3 | Municipiul Blaj, Alba | 726 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 55,9 K RON | |
| 16 | 16.MATIAS GROUP SRL▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 709,2 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -149,7 K RON | |
| 17 | 17.MAMBA SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 679,2 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -29,2 K RON | |
| 18 | 18.EROL MALL SRL▼ 15 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 659,5 K RON▼ 71,9 % | ▼ 71,9 % | 93,9 K RON | |
| 19 | 19.M & C SIMION SRL▼ 10 | Municipiul Sebeş, Alba | 657,5 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | -687,1 K RON | |
| 20 | 20.ADA SALT SRL▲ 6 | Municipiul Blaj, Alba | 580,1 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | -114,9 K RON | |
| 21 | 21.SIMY SRL▲ 8 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 532,7 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | -13,6 K RON | |
| 22 | 22.BIO PAPA SRL▼ 18 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 527,2 K RON▼ 77 % | ▼ 77 % | -530,1 K RON | |
| 23 | 23.IOBA CAMPING SRL▲ 5 | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 490,5 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -24,9 K RON | |
| 24 | 24.BOSFOR KEBAB SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 459,6 K RON— | — | — | 1,1 K RON |
| 25 | 25.CAMPARI SRL▼ 4 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 421 K RON▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 13,6 K RON | |
| 26 | 26.SEAL PARK SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 405,2 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -139,8 K RON | |
| 27 | 27.BELVEDERE SRL▼ 4 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 404,1 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | -38,3 K RON | |
| 28 | 28.SERDIUC 2010 SRL▲ 5 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 396,4 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -29,9 K RON | |
| 29 | 29.ROCO TRADING SRL▲ 10 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 389,2 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 3,2 K RON | |
| 30 | 30.DALIA WEST SRL▲ 4 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 376,6 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | -4 K RON | |
| 31 | 31.NELMAR SRL▲ 6 | Loc. Vârşi, Oraş Câmpeni, Alba | 366,8 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 13,1 K RON | |
| 32 | 32.DANCIU & FIII SRL▲ 8 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 356,4 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 7,1 K RON | |
| 33 | 33.ONELIA SRL▲ 11 | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 355,9 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -29,2 K RON | |
| 34 | 34.DARLING ' S FOOD SRL▼ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 352,6 K RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | -27,5 K RON | |
| 35 | 35.MARCO CONSULTING SRL▲ 27 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 344,8 K RON▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | -92 K RON | |
| 36 | 36.MANEA TURISM SERVICE SRL▲ 85 | Sat Şibot, Comuna Şibot, Alba | 335,1 K RON▲ 17.802,4 % | ▲ 17.802,4 % | -93,1 K RON | |
| 37 | 37.DARI BEST PAL SRL▲ 27 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 317,3 K RON▲ 107,9 % | ▲ 107,9 % | -127,1 K RON | |
| 38 | 38.STAR GYT SRL▼ 16 | Municipiul Sebeş, Alba | 316,6 K RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | -73,9 K RON | |
| 39 | 39.CASA CUGIREANĂ SRL▼ 1 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 312 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | -39,9 K RON | |
| 40 | 40.ROMANA STADION SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 304,6 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 1,3 K RON | |
| 41 | 41.EROL FOOD SRL▲ 70 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 299 K RON▲ 1.420,2 % | ▲ 1.420,2 % | -8,1 K RON | |
| 42 | 42.UNIREA RESTAURANT SRL▼ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 298,8 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 19,2 K RON | |
| 43 | 43.LUK DE LUX LORINCZ SRL▼ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 237,4 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 3,9 K RON | |
| 44 | 44.KOSERMO SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 233,2 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | -64,1 K RON | |
| 45 | 45.MONIDOR MERIDIAN SRL▲ 9 | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | 232,6 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -102,9 K RON | |
| 46 | 46.MACUL IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 229,4 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 637 RON | |
| 47 | 47.RIVIERA I.D.M.R. SRL▲ 9 | Municipiul Blaj, Alba | 221,8 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -43,7 K RON | |
| 48 | 48.CHICAGO FOOD COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 220,3 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -8,7 K RON | |
| 49 | 49.FOCUS SIM SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 212,2 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | -48,4 K RON | |
| 50 | 50.MALIV LAV SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 192,4 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | -30,8 K RON | |
| 51 | 51.RESTAURANT EXPRESS SRL▲ 8 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 185,5 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -23,1 K RON | |
| 52 | 52.DAMI PETREŞTI SRL▲ 21 | Municipiul Sebeş, Alba | 174,6 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | -47,9 K RON | |
| 53 | 53.P & H CLUB SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 172,5 K RON▲ 98,7 % | ▲ 98,7 % | -21,2 K RON | |
| 54 | 54.HANUL SF.GHEORGHE SRL▼ 5 | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 170,6 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | -111,9 K RON | |
| 55 | 55.GENIUS FOOD SRL▲ 17 | Municipiul Aiud, Alba | 157,8 K RON▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | -29,3 K RON | |
| 56 | 56.ESENSY EVENTS SRL▲ 24 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 150,2 K RON▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 20,6 K RON | |
| 57 | 57.CRIS-COSMI DELIS SRL▲ 24 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 147,4 K RON▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | -33,8 K RON | |
| 58 | 58.MARLIV TEAM SRL▼ 3 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 146,7 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | -47,6 K RON | |
| 59 | 59.BUTOIUL CU BERE SRL▼ 6 | Municipiul Sebeş, Alba | 132,2 K RON▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 11,1 K RON | |
| 60 | 60.TESSORO MIO SRL▲ 33 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 130,5 K RON▲ 123,1 % | ▲ 123,1 % | 5,9 K RON | |
| 61 | 61.BAMBUS INTERNATIONAL SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 126 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | -74,2 K RON | |
| 62 | 62.LUK DE LUX SRL▲ 8 | Municipiul Aiud, Alba | 123,2 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 2,3 K RON | |
| 63 | 63.ONEL PIZZA SRL▲ 45 | Loc. Teiuş, Oraş Teiuş, Alba | 122,6 K RON▲ 401,5 % | ▲ 401,5 % | 14 K RON | |
| 64 | 64.OFER ALOMAN SRL▲ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 116,2 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -398 RON | |
| 65 | 65.AUTOSIN ALEX SRL▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 114,9 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | -99,8 K RON | |
| 66 | 66.CEDRU SRL▲ 8 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 110,7 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -44 K RON | |
| 67 | 67.SAPIMEX M & I SRL▲ 27 | Loc. Teiuş, Oraş Teiuş, Alba | 110,7 K RON▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | -1,1 K RON | |
| 68 | 68.TRIO SELECT SRL▼ 1 | Sat Valea Vinţului, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 102,7 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 6,8 K RON | |
| 69 | 69.COSCRIST TRADING SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 94,8 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | -13,5 K RON | |
| 70 | 70.SICOE ONEL SNC▲ 25 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 94,7 K RON▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | -17 K RON | |
| 71 | 71.TIBERIA CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Mirăslău, Comuna Mirăslău, Alba | 92,2 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | -117,5 K RON | |
| 72 | 72.OBELIX SRL▲ 6 | Municipiul Sebeş, Alba | 91,3 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -8,7 K RON | |
| 73 | 73.LUMINA BUNĂ SRL▼ 30 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 86,2 K RON▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | -101,8 K RON | |
| 74 | 74.SMILING SRL▲ 23 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 86 K RON▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 2,8 K RON | |
| 75 | 75.CORADO MATIŞ SRL▲ 50 | Sat Valea Lungă, Comuna Valea Lungă, Alba | 84,8 K RON▲ 39.344,7 % | ▲ 39.344,7 % | 19,6 K RON | |
| 76 | 76.SUNGUR IRFAN SRL▲ 28 | Sat Balomiru de Câmp, Comuna Şibot, Alba | 81,1 K RON▲ 113,2 % | ▲ 113,2 % | -45,4 K RON | |
| 77 | 77.REGENTA SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 76,3 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -28,4 K RON | |
| 78 | 78.DEGHER S. SRL▲ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 75,1 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | -11,6 K RON | |
| 79 | 79.FIL-POL MASTER S.R.L.▲ 17 | Municipiul Sebeş, Alba | 71 K RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 10 K RON | |
| 80 | 80.YES SRL▲ 21 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 69 K RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 12,1 K RON | |
| 81 | 81.FILY SRL▲ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 65,6 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -803 RON | |
| 82 | 82.WILL BUSSINES PAN SRL▼ 32 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 64,6 K RON▼ 73 % | ▼ 73 % | -33,6 K RON | |
| 83 | 83.SERIS INTERNATIONAL SRL▲ 22 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 61,2 K RON▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | -1,8 K RON | |
| 84 | 84.TOPSIN INNOVATION SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 57,8 K RON— | — | — | 151 RON |
| 85 | 85.MORELLI BRUNO SRL▲ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 57,7 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 18,7 K RON | |
| 86 | 86.SENZATION SRL▼ 4 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 54,8 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 154 RON | |
| 87 | 87.SISI MIHAIL SRL▲ 39 | Municipiul Aiud, Alba | 54,8 K RON— | — | -1,5 K RON | |
| 88 | 88.ŞURIANU CAFE SRL▼ 61 | Municipiul Sebeş, Alba | 52,1 K RON▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 470 RON | |
| 89 | 89.COMIMPEX MONTANA SRL▲ 2 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 47,9 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -15,5 K RON | |
| 90 | 90.GOLD LAND ALBA SRL▲ 36 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 45,5 K RON— | — | 6,8 K RON | |
| 91 | 91.HIL-CLUB SRL▲ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 45,4 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | -8,9 K RON | |
| 92 | 92.AMALIA EVENT SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 45,3 K RON— | — | — | -19,6 K RON |
| 93 | 93.M & R PASCU SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 45,2 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -2,7 K RON | |
| 94 | 94.TRANS BÎDEANU SRL▲ 6 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 42,2 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 2,9 K RON | |
| 95 | 95.TRADE BRIDGE SOLUTION S.R.L.▲ 12 | Municipiul Sebeş, Alba | 36,9 K RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 5,4 K RON | |
| 96 | 96.CIBU ALIN SRL▼ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 35,8 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | -11,4 K RON | |
| 97 | 97.EL TORO SRL▲ 29 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 33,4 K RON— | — | -9,9 K RON | |
| 98 | 98.ALEX ANDREI SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 32,7 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -1,6 K RON | |
| 99 | 99.SARLEA COMP SRL▲ 14 | Municipiul Blaj, Alba | 29,4 K RON▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 10,2 K RON | |
| 100 | 100.ROXANDRINA SRL▼ 16 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 27,2 K RON▼ 62,4 % | ▼ 62,4 % | -38,3 K RON |