Top 100 firme — Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii după cifră de afaceri în 2011
5.629 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este 3,1 mil. RON, iar liderul atinge 199,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SYNERGY INVEST SRL▲ 13 | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 199,7 mil. RON▲ 669,6 % | ▲ 669,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 2 | 2.AZIRA CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 102,8 mil. RON— | — | — | -1,3 mil. RON |
| 3 | 3.TAMAR IMOB INVESTITII SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47 mil. RON▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 30,6 mil. RON | |
| 4 | 4.COSTAMAGNA SRL▲ 1.438 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,1 mil. RON— | — | -2,8 mil. RON | |
| 5 | 5.CAVANARO SRL▲ 1.342 | Municipiul Timişoara, Timiş | 37,2 mil. RON▲ 1.476.530,8 % | ▲ 1.476.530,8 % | 4,3 mil. RON | |
| 6 | 6.BR REAL FRIENDS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 29,4 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 13,7 mil. RON | |
| 7 | 7.CORDIA RESIDENCE SRL▲ 50 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,6 mil. RON▲ 462,6 % | ▲ 462,6 % | -7,8 mil. RON | |
| 8 | 8.ALIA INMOBILIARIA SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,9 mil. RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -12,2 mil. RON | |
| 9 | 9.INTER TERRA SRL▲ 498 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22,6 mil. RON▲ 10.708,9 % | ▲ 10.708,9 % | 14,9 mil. RON | |
| 10 | 10.RO NATURSTEIN SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -9,5 mil. RON | |
| 11 | 11.EUROLAND SPACE IMOBILIARE SRL▲ 943 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,5 mil. RON▲ 54.081,7 % | ▲ 54.081,7 % | -5,5 mil. RON | |
| 12 | 12.CONARG REAL ESTATE S.A.▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 20 mil. RON▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | -1,8 mil. RON | |
| 13 | 13.RETAIL DEVELOPMENT INVEST 1 SRL▲ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 19,2 mil. RON▲ 276,5 % | ▲ 276,5 % | -58,5 mil. RON | |
| 14 | 14.ATRIUM MALL S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -24,2 mil. RON | |
| 15 | 15.STANDARD INVESTMENTS & DEVELOPMENTS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,5 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -4 mil. RON | |
| 16 | 16.ARTIZAN IMMO-INVEST SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,1 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 205,1 K RON | |
| 17 | 17.TRI INVESTMENTS ERPF SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,2 mil. RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | -6,3 mil. RON | |
| 18 | 18.SMART DOWNTOWN S.R.L.▼ 11 | Municipiul Arad, Arad | 15,1 mil. RON▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 473,3 K RON | |
| 19 | 19.ALFAROM HOLDING SRL▲ 125 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,6 mil. RON▲ 633,1 % | ▲ 633,1 % | -362,1 K RON | |
| 20 | 20.DOMUS STIL CONSTRUCT SRL▼ 11 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 14,2 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | -1,7 mil. RON | |
| 21 | 21.PG COMPLEX INVEST SRL▲ 10 | Municipiul Arad, Arad | 13,8 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 606,5 K RON | |
| 22 | 22.IMMO INVEST HERMANNSTADT SRL▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,6 mil. RON▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 3,5 mil. RON | |
| 23 | 23.NUSCO IMOBILIARA S.A.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,2 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -1,9 mil. RON | |
| 24 | 24.PYRAMID DEVELOPMENT HOLDING SRL▲ 81 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11 mil. RON▲ 285,6 % | ▲ 285,6 % | 728,1 K RON | |
| 25 | 25.SIGUR CONSTRUCTOR GENIAL SRL▲ 87 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,7 mil. RON▲ 303 % | ▲ 303 % | 1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.OASIS SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,5 mil. RON▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | 4,8 mil. RON | |
| 27 | 27.DAS IMMOBILIE SRL▲ 95 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,4 mil. RON▲ 315,8 % | ▲ 315,8 % | 177,7 K RON | |
| 28 | 28.AGRILAND COMPANY SRL▲ 7 | Oraş Voluntari, Ilfov | 10,2 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 857,7 K RON | |
| 29 | 29.BLUEMOBILE INVESTITII SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,1 mil. RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | -3,2 mil. RON | |
| 30 | 30.IDEEA CONSTRUCT DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,6 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 31 | 31.ASISTE TERA SRL▲ 39 | Municipiul Oradea, Bihor | 9,5 mil. RON▲ 137,3 % | ▲ 137,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 32 | 32.CORATIM SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,7 mil. RON▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | -3 mil. RON | |
| 33 | 33.DOMUS STIL REAL ESTATE SOLUTIONS SRL▲ 46 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 8,7 mil. RON▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 34 | 34.MERAV DEVELOPMENT SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,7 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 250,1 K RON | |
| 35 | 35.VICTORIA HOLDING SAnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,6 mil. RON— | — | -38,1 mil. RON | |
| 36 | 36.H. ESSERS INVESTIŢII SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 8,5 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 2 mil. RON | |
| 37 | 37.RPF PROPERTY FUND SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,3 mil. RON— | — | -3,5 mil. RON | |
| 38 | 38.APIARIA COM SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8 mil. RON▲ 132 % | ▲ 132 % | 1,1 mil. RON | |
| 39 | 39.DEGI CONSTRUDAVA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -339,8 K RON | |
| 40 | 40.OPERA Center One SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,9 mil. RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 958,1 K RON | |
| 41 | 41.EURO CONSTRUCŢII EXPERT SRL▲ 421 | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 7,8 mil. RON▲ 2.911,8 % | ▲ 2.911,8 % | -29,9 K RON | |
| 42 | 42.M.C.A. BUILDING INVEST SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,8 mil. RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 4,1 mil. RON | |
| 43 | 43.ORIENTLUX SRL▲ 437 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,6 mil. RON▲ 3.084,3 % | ▲ 3.084,3 % | 744,1 K RON | |
| 44 | 44.IMMOBILIARE ITALO ROMENA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,3 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -7,5 mil. RON | |
| 45 | 45.IRAGRI ITAL GROUP SRL▲ 177 | Comuna Gălăteni, Teleorman | 6,6 mil. RON▲ 603,6 % | ▲ 603,6 % | 511 K RON | |
| 46 | 46.FORTUNE DEVELOPMENT S.R.L.▲ 115 | Oraş Otopeni, Ilfov | 6,5 mil. RON▲ 303,1 % | ▲ 303,1 % | -5 mil. RON | |
| 47 | 47.ASI LAND SRL▲ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,4 mil. RON▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 730 K RON | |
| 48 | 48.ABM FACILITY MANAGEMENT S.R.L.▲ 268 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,3 mil. RON▲ 1.115,9 % | ▲ 1.115,9 % | 195,7 K RON | |
| 49 | 49.PN EHAD INVEST SRL▲ 190 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6,1 mil. RON▲ 597,7 % | ▲ 597,7 % | -8,6 mil. RON | |
| 50 | 50.BETERA INVEST SRL▼ 5 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 6,1 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 18,6 K RON | |
| 51 | 51.STEINEL MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 6 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 52 | 52.TERRA RO SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 412,1 K RON | |
| 53 | 53.ATLANTIC RESIDENCE SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7 mil. RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 54 | 54.ATLAS WAREHOUSING S.R.L.▼ 5 | Oraş Voluntari, Ilfov | 5,4 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -103,1 K RON | |
| 55 | 55.SOROD SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,3 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 56 | 56.CTPARK DEVA II S.R.L.▼ 2 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 5,3 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -261,4 K RON | |
| 57 | 57.IRON HORSE ROMANIA S.R.L.▼ 4 | Comuna Jilava, Ilfov | 5,3 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 58 | 58.VICTORIA PROPERTIES SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -1,2 mil. RON | |
| 59 | 59.GROPIUS HOLDING SRL▲ 1.199 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,2 mil. RON▲ 71.912,7 % | ▲ 71.912,7 % | -2,7 mil. RON | |
| 60 | 60.AGRI CONSORTIUM SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5 mil. RON▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 61 | 61.CTPARK BUCHAREST II S.R.L.▼ 1 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 4,8 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 2 mil. RON | |
| 62 | 62.ARED SA▼ 15 | Municipiul Arad, Arad | 4,8 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.CEERO GREENPARK IMOBILIARE SRL▲ 1.379 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,8 mil. RON— | — | -6,9 mil. RON | |
| 64 | 64.NEPI INVESTMENT MANAGEMENT SRL▲ 128 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 311,8 % | ▲ 311,8 % | 825,8 K RON | |
| 65 | 65.BLACK SEA DEVELOPMENT GRUP SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 4,7 mil. RON— | — | -2,4 mil. RON | |
| 66 | 66.DARIN REAL ESTATE SRL▲ 34 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 4,7 mil. RON▲ 57 % | ▲ 57 % | -18,1 K RON | |
| 67 | 67.SEE EXCLUSIVE DEVELOPMENT S.R.L.▲ 1.375 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 4,7 mil. RON— | — | 1 mil. RON | |
| 68 | 68.CONSULT IMOBIL SRL▲ 98 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,5 mil. RON▲ 200,2 % | ▲ 200,2 % | 168,5 K RON | |
| 69 | 69.BERMO GROUP SA▼ 43 | Municipiul Arad, Arad | 4,4 mil. RON▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 144,5 K RON | |
| 70 | 70.IFLAK HOLDINGS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,3 mil. RON— | — | -5,5 mil. RON | |
| 71 | 71.PBT INVEST SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,3 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -4,6 mil. RON | |
| 72 | 72.ATHEX DEVELOPMENT GRUP SRL▲ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,3 mil. RON▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | -767,4 K RON | |
| 73 | 73.PORTO PETROL S.R.L.▼ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,3 mil. RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | -4,2 mil. RON | |
| 74 | 74.EUXIN TRUCKS S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -1,6 mil. RON | |
| 75 | 75.ALPHA S.P.V. SRL▲ 1.367 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,2 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.PRO REAL ESTATE DEVELOPMENT SRL▲ 1.366 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON— | — | -640,1 K RON | |
| 77 | 77.BLUEBIGBOX3 SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 709,2 K RON | |
| 78 | 78.GRAND OFFICES SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4 mil. RON▲ 46 % | ▲ 46 % | -1,7 mil. RON | |
| 79 | 79.HALBER SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4 mil. RON▲ 495,7 % | ▲ 495,7 % | 4,8 K RON | |
| 80 | 80.FRISCHEIS IMOBILE SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 4 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 81 | 81.IMOBILIARE ITALIANA SA▲ 35 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 3,9 mil. RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 82 | 82.IMO - TRUST SRL▲ 1.360 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,9 mil. RON— | — | 3,3 mil. RON | |
| 83 | 83.TOP NORD CO SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,8 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 597,8 K RON | |
| 84 | 84.NEW CENTURY DEVELOPMENT SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | -2,1 mil. RON | |
| 85 | 85.BEAUFORT INVEST SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | -20,1 mil. RON | |
| 86 | 86.NOVUM ETA SRL▲ 1.356 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,6 mil. RON— | — | 652,1 K RON | |
| 87 | 87.NEW OPEN SECTOR SA▲ 65 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,6 mil. RON▲ 106,4 % | ▲ 106,4 % | -2,6 mil. RON | |
| 88 | 88.OPERA Center Two SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 947,3 K RON | |
| 89 | 89.IDEAL REZIDENTIAL SRL▲ 393 | Oraş Otopeni, Ilfov | 3,6 mil. RON▲ 1.420,4 % | ▲ 1.420,4 % | -363,1 K RON | |
| 90 | 90.R.I. PROPERTY SPV 1 SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 91 | 91.INTERCAD INVEST SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,5 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | -1,1 mil. RON | |
| 92 | 92.AGRI TERENURI SA▲ 1.205 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 73.807,4 % | ▲ 73.807,4 % | -32,4 mil. RON | |
| 93 | 93.EGNATIA PROPERTIES SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,4 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 817,9 K RON | |
| 94 | 94.ZEDRON SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,4 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 6,4 K RON | |
| 95 | 95.DEZIM DEVELOPMENT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 747,3 K RON | |
| 96 | 96.MED - CENTRAL INVESTMENTS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -669,1 K RON | |
| 97 | 97.CARREFOUR PROPERTY ROMANIA SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,2 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -6,5 mil. RON | |
| 98 | 98.TMK REAL ESTATE SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,2 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -171,8 K RON | |
| 99 | 99.LANDSCAPE CONCEPT SRL▼ 51 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,1 mil. RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 41,9 K RON | |
| 100 | 100.K & K INVESTMENT SRL▲ 65 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 931,2 K RON |