Top 100 firme — Activități de consultanță în tehnologia informației după cifră de afaceri în 2019
3.886 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4,7 mld. RON. Pragul de intrare în top este 7,8 mil. RON, iar liderul atinge 941,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IBM ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 941,8 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 91 mil. RON | |
| 2 | 2.EVIDEN TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 468,1 mil. RON— | — | 74,6 mil. RON | |
| 3 | 3.MICROSOFT ROMANIA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 430,1 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 45,8 mil. RON | |
| 4 | 4.DB GLOBAL TECHNOLOGY SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 272,1 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 23,2 mil. RON | |
| 5 | 5.KONTRON SERVICES ROMANIA S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 213,2 mil. RON▲ 58 % | ▲ 58 % | -211,2 K RON | |
| 6 | 6.ENTERPRISE SERVICES ROMANIA SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 132,7 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 15,8 mil. RON | |
| 7 | 7.SMART ID DYNAMICS SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 117,4 mil. RON▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 15,2 mil. RON | |
| 8 | 8.RASIROM RAnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 101,2 mil. RON▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 3,5 mil. RON | |
| 9 | 9.MHP CONSULTING ROMANIA SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86 mil. RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 3,7 mil. RON | |
| 10 | 10.RINF OUTSOURCING SOLUTIONS SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81,4 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 11 | 11.DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 69,4 mil. RON▲ 150 % | ▲ 150 % | -3,6 mil. RON | |
| 12 | 12.AROBS DEVELOPMENT&ENGINEERING S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 59,1 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 5 mil. RON | |
| 13 | 13.SYSTEM PLUS SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 524,5 K RON | |
| 14 | 14.LSEG BUSINESS SERVICES RM S.R.L.▲ 80 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 53,4 mil. RON▲ 716,8 % | ▲ 716,8 % | 673,6 K RON | |
| 15 | 15.SII IT & C SERVICES SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52,5 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 16 | 16.TRADESHIFT TECHNOLOGY SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,4 mil. RON▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 4,2 mil. RON | |
| 17 | 17.LENOVO GLOBAL TECHNOLOGY RO SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,3 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 18 | 18.TATA TECHNOLOGIES SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 46 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 10,1 mil. RON | |
| 19 | 19.ORTEC CEE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 41 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,6 mil. RON | |
| 20 | 20.INTRANET COMPUTER SYSTEMS SRL▲ 77 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 39,6 mil. RON▲ 514,9 % | ▲ 514,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 21 | 21.HCL TECHNOLOGIES ROMANIA SRL▲ 95 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,2 mil. RON▲ 615,4 % | ▲ 615,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 22 | 22.THOUGHTWORKS ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,7 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 23 | 23.ALTIMATE S.A.▲ 90 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 38,6 mil. RON▲ 594,4 % | ▲ 594,4 % | 255,8 K RON | |
| 24 | 24.CENTRICO SELIR S.R.L.▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 37 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 3,7 mil. RON | |
| 25 | 25.IT SMART SYSTEMS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 36,6 mil. RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 881,4 K RON | |
| 26 | 26.SIEMENS INDUSTRY SOFTWARE SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,1 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 27 | 27.NETCENTRIC EASTERN EUROPE SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 33,8 mil. RON▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 28 | 28.SMART CONTROL SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,1 mil. RON▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 3,7 mil. RON | |
| 29 | 29.SYSDOM PROIECTE SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,6 mil. RON▲ 154,7 % | ▲ 154,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 30 | 30.PROVISION SOFTWARE DIVISION SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 68,3 K RON | |
| 31 | 31.AUDATEX SERVICES SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,3 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 444,1 K RON | |
| 32 | 32.TOTAL TECHNOLOGIES SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,6 mil. RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 2 mil. RON | |
| 33 | 33.CONNECTIONS CONSULT S.A.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,1 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.SKYCONSULT RO SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,1 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 8,9 mil. RON | |
| 35 | 35.GOOGLE BUCHAREST SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 25,9 mil. RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 36 | 36.BITTNET SYSTEMS SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 25,8 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 37 | 37.MINDIT SERVICES S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21,5 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 5,2 mil. RON | |
| 38 | 38.Q-EAST SOFTWARE SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 21,4 mil. RON▲ 133,9 % | ▲ 133,9 % | 929,4 K RON | |
| 39 | 39.HARTE HANKS SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,4 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 40 | 40.VIG MANAGEMENT SERVICE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19,8 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 660,8 K RON | |
| 41 | 41.TOP EVOLUTION MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19,8 mil. RON▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 4,1 mil. RON | |
| 42 | 42.BEENEAR SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,9 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 323,8 K RON | |
| 43 | 43.TECHSISTEM SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18,7 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 44 | 44.ARCTIC STREAM S.A.▲ 42 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18 mil. RON▲ 154,6 % | ▲ 154,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 45 | 45.TECHNOLOGY REPLY SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,9 mil. RON▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 46 | 46.CENIT SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,9 mil. RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 1,7 mil. RON | |
| 47 | 47.HEAD HUNTING IT SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,7 mil. RON▲ 152,5 % | ▲ 152,5 % | 683,5 K RON | |
| 48 | 48.MULTITECH INDUSTRIAL S.R.L.▼ 6 | Municipiul Săcele, Braşov | 16,7 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 327,6 K RON | |
| 49 | 49.MARVELL TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,4 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 844,7 K RON | |
| 50 | 50.THINSLICES DEVELOPMENT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,1 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 3 mil. RON | |
| 51 | 51.MANTU ROMANIA S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,5 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 1 mil. RON | |
| 52 | 52.RIGHTCLICK SOLUTIONS B.V. AMSTERDAM OLANDA SUCURSALA BUCURESTI▲ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,3 mil. RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 53 | 53.EXPERTWARE SRL▲ 32 | Municipiul Suceava, Suceava | 15,1 mil. RON▲ 108,4 % | ▲ 108,4 % | 6,4 mil. RON | |
| 54 | 54.DATASOFT SRL▼ 14 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 15 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 55 | 55.RED POINT SOFTWARE SOLUTIONS SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,7 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.INTEGRATION DATA SYSTEMS SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,6 mil. RON▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 57 | 57.CRONUS eBUSINESS SRL▼ 41 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,5 mil. RON▼ 60 % | ▼ 60 % | -676,9 K RON | |
| 58 | 58.ZTE ROMANIA SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,2 mil. RON▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | -2,8 mil. RON | |
| 59 | 59.INDRA SISTEMAS SA SPANIA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA▲ 258 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,4 mil. RON▲ 831 % | ▲ 831 % | -1,3 mil. RON | |
| 60 | 60.SPHINX IT SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,2 mil. RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 832,5 K RON | |
| 61 | 61.ECKO SYSTEMS & CONSULTING SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,1 mil. RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 62 | 62.USOURCE TECHNOLOGY SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,8 mil. RON▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 63 | 63.SECTOR LABS SRL▲ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,6 mil. RON▲ 144,5 % | ▲ 144,5 % | 808,7 K RON | |
| 64 | 64.AXSYS BUSINESS TECHNOLOGIES SRL▼ 17 | Oraş Voluntari, Ilfov | 12,5 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -2 mil. RON | |
| 65 | 65.SOFTINGROM SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 500,5 K RON | |
| 66 | 66.ITPS SRL▲ 26 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 11,6 mil. RON▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 975,4 K RON | |
| 67 | 67.TANGOE SOFTEK INTERNATIONAL S.R.L.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,3 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 420 K RON | |
| 68 | 68.PREMIUMS IT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,2 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 69 | 69.TAPPTITUDE TECH S.R.L.▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,2 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 1,1 mil. RON | |
| 70 | 70.ENTERPRISE CONCEPT SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,1 mil. RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 71 | 71.Amdocs Romania SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11 mil. RON▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 176 K RON | |
| 72 | 72.ERNI DEVELOPMENT CENTER ROMANIA SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,9 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 392,8 K RON | |
| 73 | 73.AXEL SOFT IT GROUP SRL▼ 17 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 10,8 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 74 | 74.ZUCCHETTI SRL▼ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 10,8 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 2,2 mil. RON | |
| 75 | 75.LTV GLOBAL MEDIA S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,8 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 241,1 K RON | |
| 76 | 76.ACTIVE POWER SOLUTIONS SRL▼ 42 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 10,7 mil. RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 5,4 K RON | |
| 77 | 77.INTEGRATED ENGINEERING SYSTEMS SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,5 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 78 | 78.SYNTEK GLOBAL SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,4 mil. RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 79 | 79.TIVO EUROPE SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,3 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 466,8 K RON | |
| 80 | 80.KODING TECHNOLOGY SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,3 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 305,4 K RON | |
| 81 | 81.DIALOGDATA GMBH & CO. KG MUNCHEN - SUCURSALA TIMISOARA▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,2 mil. RON▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 3,5 mil. RON | |
| 82 | 82.SIDE ROMANIA S.R.L.▲ 23 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,2 mil. RON▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 290,8 K RON | |
| 83 | 83.PRIME BI EXPERTISE SRL▲ 6 | Sat Petreşti, Comuna Corbeanca, Ilfov | 10 mil. RON▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 84 | 84.WIRTEK SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,9 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 555,2 K RON | |
| 85 | 85.INDUSTRIAL COMPUTER GROUP SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,6 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 566,7 K RON | |
| 86 | 86.FME SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,4 mil. RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 87 | 87.TEMPERFIELD SRL▲ 44 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,4 mil. RON▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 88 | 88.VALEO IT SERVICES S.R.L.▲ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,3 mil. RON▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | -725,5 K RON | |
| 89 | 89.ECTA 74 SOFTWARE SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,2 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 90 | 90.TREND IMPORT-EXPORT SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,1 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 180,3 K RON | |
| 91 | 91.INULTA SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 1,1 mil. RON | |
| 92 | 92.ICS IT SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,8 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 336,5 K RON | |
| 93 | 93.WI-NOVATION SRL▼ 48 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,7 mil. RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 653,2 K RON | |
| 94 | 94.ONE SOURCE SOLUTION SRL▼ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,6 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 150,8 K RON | |
| 95 | 95.WOLFPACK DIGITAL S.R.L.▲ 51 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,2 mil. RON▲ 83,4 % | ▲ 83,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 96 | 96.PRAS CONSULTING SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,1 mil. RON▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 624,4 K RON | |
| 97 | 97.APPSBROKER S.R.L.▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 504,1 K RON | |
| 98 | 98.BLAU IT SERVICES SRL▲ 55 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8 mil. RON▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 99 | 99.MULTINET SRL▲ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,9 mil. RON▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 404,9 K RON | |
| 100 | 100.GAT HUB SRL▲ 37 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,8 mil. RON▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 588,1 K RON |