Top 100 firme — Activități de distribuție a altor conținuturi după cifră de afaceri în 2020
1.335 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 438,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 793,4 K RON, iar liderul atinge 80,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GLOBAL BROTHER SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,5 mil. RON▲ 517,8 % | ▲ 517,8 % | 23,3 mil. RON | |
| 2 | 2.LAID BACK ADVERTISING SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 53,5 mil. RON▲ 115,1 % | ▲ 115,1 % | 7,5 mil. RON | |
| 3 | 3.PUBLI24 DIGITAL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 24,9 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 7,6 mil. RON | |
| 4 | 4.INTERNET CORP SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,6 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 230 K RON | |
| 5 | 5.QMOBILI SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,1 mil. RON▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 959 RON | |
| 6 | 6.CREATIVE MEDIA DEVELOPMENT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,3 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 814,4 K RON | |
| 7 | 7.EXTREMOO MARKETING S.R.L.▲ 1 | Comuna Dobroeşti, Ilfov | 11,3 mil. RON▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 8 | 8.ATELIERUL DE INTERNET SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,3 mil. RON▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 903,3 K RON | |
| 9 | 9.DIGITAL WORKFORCE SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9 mil. RON▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 382,1 K RON | |
| 10 | 10.CITAVIAN SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.AMURSK SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,9 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.EADORIS ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,5 mil. RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | -788,8 K RON | |
| 13 | 13.INTUITEXT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,5 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 557,3 K RON | |
| 14 | 14.EXTREMOO CANADA WEB S.R.L.▲ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,8 mil. RON▲ 195,1 % | ▲ 195,1 % | 4,6 mil. RON | |
| 15 | 15.ALLUA SOLUTIONS SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,6 mil. RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 391,5 K RON | |
| 16 | 16.FANATIK ONLINE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,5 mil. RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.SOFTWIN SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5 mil. RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | -8 mil. RON | |
| 18 | 18.SMART CENTER SOLUTION S.R.L.▲ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,6 mil. RON▲ 123,5 % | ▲ 123,5 % | 391,3 K RON | |
| 19 | 19.MVG WEB S.R.L.▲ 37 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 229,9 % | ▲ 229,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.AUTOBIT SRL▼ 10 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 4,4 mil. RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 134,4 K RON | |
| 21 | 21.EXTREMOO SMART ONLINE SOLUTION S.R.L.▼ 1 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 4,4 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 4,2 mil. RON | |
| 22 | 22.MEDIA SKY SERV S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 2 mil. RON | |
| 23 | 23.STUDYPORTALS INTELLIGENCE AGENCY SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,2 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 213,5 K RON | |
| 24 | 24.DWF CONTENT MARKETING S.R.L.▲ 876 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4 mil. RON— | — | 2,9 mil. RON | |
| 25 | 25.GAVA MEDIA VISION S.R.L.▲ 97 | Oraş Măgurele, Ilfov | 3,9 mil. RON▲ 634,1 % | ▲ 634,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 26 | 26.NOLEVO SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,7 mil. RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 2 mil. RON | |
| 27 | 27.EXPO MIXT FULL SERVIS S.R.L.▲ 2 | Sat Butea, Comuna Butea, Iaşi | 3,5 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 28 | 28.SEROXY 23 S.R.L.▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,4 mil. RON▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 938,7 K RON | |
| 29 | 29.ALC ONLINE MOBILE S.R.L.▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 764,8 K RON | |
| 30 | 30.VOGGA MOB S.R.L.▼ 3 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 3,3 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 31 | 31.OVES ENTERPRISE S.R.L.▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 32 | 32.ACE CREATIVE MEDIA SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,1 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 33 | 33.RISCO SERVICII FINANCIARE SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 334,2 K RON | |
| 34 | 34.DECAGON SOLUTIONS S.R.L.▼ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 3,1 mil. RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 44,1 K RON | |
| 35 | 35.APPARI INTERNET SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.BESTDATANET SRL▲ 3 | Sat Chişirid, Comuna Nojorid, Bihor | 2,8 mil. RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 37 | 37.CONSECUTIV SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,7 mil. RON▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 960,9 K RON | |
| 38 | 38.ATTITUDE ECOMMERCE SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,5 mil. RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 39 | 39.XPATH.GLOBAL S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5 mil. RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 954 K RON | |
| 40 | 40.DIGITAL CONCEPT SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 557 K RON | |
| 41 | 41.RED LABEL CONCEPT S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,3 mil. RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 42 | 42.CHILL MEDIA LABS S.R.L.▲ 35 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 2,1 mil. RON▲ 108,6 % | ▲ 108,6 % | 242,5 K RON | |
| 43 | 43.VIDEO ADVICE CHANNEL SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 2 mil. RON | |
| 44 | 44.TETRAGON PUBLISHING SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 45 | 45.AMS MONERTO DIGITAL S.R.L.▲ 61 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 219,7 % | ▲ 219,7 % | 2 mil. RON | |
| 46 | 46.CO-FACTOR PERFORMANCE MANAGEMENT SRL▲ 20 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 1,9 mil. RON▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 497,4 K RON | |
| 47 | 47.SABLICON MEDIA S.R.L.▲ 550 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▲ 4.266,8 % | ▲ 4.266,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 48 | 48.CONFRIG SERV SRL▲ 852 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8 mil. RON— | — | -35,4 K RON | |
| 49 | 49.NOB TOP BUILDING S.R.L.▲ 112 | Oraş Voluntari, Ilfov | 1,7 mil. RON▲ 335,2 % | ▲ 335,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 50 | 50.MEDIJOBS PLATFORM S.R.L.▲ 49 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 146 % | ▲ 146 % | -352,2 K RON | |
| 51 | 51.CRESCIENT TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 44 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | 414,2 K RON | |
| 52 | 52.CODE OF TALENT S.R.L.▲ 3 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 1,7 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | -678,6 K RON | |
| 53 | 53.PLAYMORE SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 284,8 K RON | |
| 54 | 54.VIP BUSINESS S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 313,7 K RON | |
| 55 | 55.LINKBEWUSST SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 251 K RON | |
| 56 | 56.COMPANY DATA S.R.L.▼ 5 | Oraş Voluntari, Ilfov | 1,5 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 551,1 K RON | |
| 57 | 57.ICUNDITAS SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 58 | 58.HAPPY ADVERTISING SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,5 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 322,5 K RON | |
| 59 | 59.BROADCASTING SOLUTIONS S.R.L.▲ 52 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 136,5 % | ▲ 136,5 % | 497,9 K RON | |
| 60 | 60.THIRD WAVE NETWORK S.R.L.▲ 145 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4 mil. RON▲ 397 % | ▲ 397 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.MSI DIGITAL SYSTEMS SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 62 | 62.LA COACHING SOLUTIONS S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 200,6 K RON | |
| 63 | 63.ARHEXIM SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 17,6 K RON | |
| 64 | 64.WEB PUSH SRL▼ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,4 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 516,8 K RON | |
| 65 | 65.WE LOVE SPORT S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -398,1 K RON | |
| 66 | 66.INTERNET SOLUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON— | — | 582,3 K RON | |
| 67 | 67.UNITED HBZ COMPANY SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 588,6 K RON | |
| 68 | 68.EVENTYA CO SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 85,9 K RON | |
| 69 | 69.STREAMING BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.▲ 56 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 128,9 % | ▲ 128,9 % | 863,7 K RON | |
| 70 | 70.ONMEDIA INC SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 10,6 K RON | |
| 71 | 71.PORTAL CONNECT SRL▲ 343 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 mil. RON▲ 1.016,5 % | ▲ 1.016,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 72 | 72.JURESSA NET SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 614,9 K RON | |
| 73 | 73.CONSCENDO MARKETING SOLUTIONS SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 901,6 K RON | |
| 74 | 74.FREELANCER IT SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 566,4 K RON | |
| 75 | 75.UNDELUCRAM S.R.L.▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | -289,4 K RON | |
| 76 | 76.SBC DESIGN NET SRL▲ 137 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 273 % | ▲ 273 % | 723,5 K RON | |
| 77 | 77.INTERNATIONAL BETTINGS S.R.L.▲ 823 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1 mil. RON— | — | 430,8 K RON | |
| 78 | 78.PEAK DOL SRL▲ 55 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 116,1 % | ▲ 116,1 % | 164,4 K RON | |
| 79 | 79.BROTHERS MULTIMEDIA ADVERTISING SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1 mil. RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | -21,4 K RON | |
| 80 | 80.AQIRON INVESTMENT S.R.L.▼ 28 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 999,5 K RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 773,6 K RON | |
| 81 | 81.HANDYMAN S.R.L.▲ 819 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 987,8 K RON— | — | 396,1 K RON | |
| 82 | 82.I.T.N.T. SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 984,5 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -117,6 K RON | |
| 83 | 83.COLETE ONLINE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 983,1 K RON— | — | — | 485 K RON |
| 84 | 84.WEBSITES BRAND S.R.L.▲ 355 | Oraş Voluntari, Ilfov | 973,6 K RON▲ 977,3 % | ▲ 977,3 % | 839 K RON | |
| 85 | 85.VENRO DIRECT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 962,4 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 6,9 K RON | |
| 86 | 86.NEXT MEDIA ADVERTISING S.R.L.▲ 77 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 946,9 K RON▲ 144,6 % | ▲ 144,6 % | 556,6 K RON | |
| 87 | 87.FRONTWEB SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 940 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 685,1 K RON | |
| 88 | 88.NIKKI LCM STUDIO S.R.L.▲ 52 | Municipiul Timişoara, Timiş | 934,4 K RON▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | 26,6 K RON | |
| 89 | 89.BLK DMOND WEB SOLUTIONS S.R.L.▲ 47 | Municipiul Craiova, Dolj | 894,2 K RON▲ 95 % | ▲ 95 % | 310 K RON | |
| 90 | 90.GET BOWTIED S.R.L.▼ 15 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 892,3 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 396,4 K RON | |
| 91 | 91.MX STUDIOJOY S.R.L.▲ 207 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 884,8 K RON▲ 398,7 % | ▲ 398,7 % | 175,3 K RON | |
| 92 | 92.BUNGALOW.NET INTERNET SERVICES SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 879,5 K RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 92,5 K RON | |
| 93 | 93.REAL ESTATE BUSINESS SOLUTIONS SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 877,9 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 302,6 K RON | |
| 94 | 94.WEB MEDIA MANAGEMENT S.R.L.▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 866,5 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 42,2 K RON | |
| 95 | 95.SFATUL MEDICULUI.RO S.A.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 863,8 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -2,1 mil. RON | |
| 96 | 96.ARAZAMAS S.R.L.▲ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 859,2 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 210,1 K RON | |
| 97 | 97.CRIMSON GRUP SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 848,6 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 49,3 K RON | |
| 98 | 98.ROL PORTAL SERVICES SRL▲ 46 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 836,8 K RON▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 409,4 K RON | |
| 99 | 99.R VARIATIONS S.R.L.▼ 68 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 835,9 K RON▼ 72,3 % | ▼ 72,3 % | -497,2 K RON | |
| 100 | 100.INCREASE MEDIA SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 793,4 K RON▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 73,1 K RON |