Top 100 firme — Lucrări de pardosire și placare a pereților după cifră de afaceri în 2020
2.168 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 697,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2,1 mil. RON, iar liderul atinge 79,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.THEDA MAR S.A.= | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 79,4 mil. RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 10,3 mil. RON | |
| 2 | 2.WEMAT GLOBAL S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 51,5 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 1,9 mil. RON | |
| 3 | 3.SOLEXPERT COMPANY SRL▼ 1 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 47,6 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.PROFAL INDUSTRY SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 34,6 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.INDFLOOR GROUP SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 23,7 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.EMS FHP SYSTEMS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 21,1 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 74,8 K RON | |
| 7 | 7.UNIFY CO LTD SRL= | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 18,4 mil. RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 112,3 K RON | |
| 8 | 8.DA AMBIENT AMENAJĂRI SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 18,1 mil. RON▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 3 mil. RON | |
| 9 | 9.FABRICA DE PARDOSELI SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16,2 mil. RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 10 | 10.CREATIVE FLOORING S.R.L.▲ 5 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 13,1 mil. RON▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 435,4 K RON | |
| 11 | 11.TABIQUE CONSTRUCT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,7 mil. RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 401,9 K RON | |
| 12 | 12.HERCON DESIGN SRL▼ 6 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 12,3 mil. RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 900,2 K RON | |
| 13 | 13.ADMA GRUP AG S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,2 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -673,2 K RON | |
| 14 | 14.PELAS COMPANY SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,1 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 2 mil. RON | |
| 15 | 15.IMPERA FINISHING S.R.L.▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,2 mil. RON▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 16 | 16.ACTIDESIGN S.R.L.▲ 2 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 7,8 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 2 mil. RON | |
| 17 | 17.SENTRON SRL▼ 3 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 7,8 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 392 K RON | |
| 18 | 18.TECHNOFLOOR SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,6 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 777,7 K RON | |
| 19 | 19.SONERG MONTAJ SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,4 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 966,4 K RON | |
| 20 | 20.POLISOL PRODEXIM SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,2 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 21 | 21.ELITE SURFACE SYSTEMS SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,1 mil. RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.MODIMOROM CONS SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,7 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 280,3 K RON | |
| 23 | 23.MV GRUP CONSTRUCT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,5 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 542,6 K RON | |
| 24 | 24.MOSIMO CONSTRUCT S.R.L.▲ 160 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,4 mil. RON▲ 531,1 % | ▲ 531,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 25 | 25.DAPO SKAY CONSTRUCT SRL▲ 24 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 6,2 mil. RON▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 185,7 K RON | |
| 26 | 26.MATE CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 5,9 mil. RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 572,2 K RON | |
| 27 | 27.DANIELA CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,8 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 656,5 K RON | |
| 28 | 28.PARDEXPERT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,5 mil. RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 29 | 29.EYES DESIGN SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,1 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 340 K RON | |
| 30 | 30.KARINA R SRL▼ 10 | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | 5,1 mil. RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 107,3 K RON | |
| 31 | 31.PARDVEST SRL▼ 12 | Municipiul Oradea, Bihor | 5,1 mil. RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 247,4 K RON | |
| 32 | 32.RALBI PROIECT CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.445 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5 mil. RON— | — | 833,7 K RON | |
| 33 | 33.VERTIMEX DAL SRL▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 4,8 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 34 | 34.NEDEY MARMURA S.R.L.▲ 485 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,7 mil. RON▲ 1.737,3 % | ▲ 1.737,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 35 | 35.KEOPS INVESTMENT CONSTRUCT S.R.L.▼ 3 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 492,1 K RON | |
| 36 | 36.CIBAX CONSTRUCT S.R.L.▼ 2 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 283,3 K RON | |
| 37 | 37.DASIB CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 4,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 1 mil. RON | |
| 38 | 38.BAU KLINCHER ART S.R.L.▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,6 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 319 K RON | |
| 39 | 39.ROMITAL GIPS SRL▼ 3 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 4,6 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 186,4 K RON | |
| 40 | 40.INTERFLOOR SOLUTIONS SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3 mil. RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 861,4 K RON | |
| 41 | 41.GRAFEN ART CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 4,3 mil. RON— | — | — | 1,8 mil. RON |
| 42 | 42.RESINA POLIPEX SRL▼ 4 | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 4,2 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 401,1 K RON | |
| 43 | 43.MARMO GRANIT SIM SRL= | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 4,1 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 60,2 K RON | |
| 44 | 44.FLOORTEC PREST SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,1 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 194 K RON | |
| 45 | 45.TPD CONSULTING DEVELOPMENT SRL▲ 8 | Oraş Otopeni, Ilfov | 4 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 1,2 mil. RON | |
| 46 | 46.MONUMENTAL ICONIC SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 47 | 47.TROIS AMIS LML COM SRL▲ 10 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 4 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 1 mil. RON | |
| 48 | 48.CASA DOHALA SRL▲ 101 | Sat Halmeu, Comuna Halmeu, Satu Mare | 3,9 mil. RON▲ 207,6 % | ▲ 207,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 49 | 49.BOOM EXPERT CONSTRUCT S.R.L.▲ 159 | Municipiul Aiud, Alba | 3,9 mil. RON▲ 345,4 % | ▲ 345,4 % | 335,4 K RON | |
| 50 | 50.B&B NAV-MARINE S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 3,6 mil. RON— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 51 | 51.FLOORS&BUILDINGS SRL▲ 159 | Sat Leş, Comuna Nojorid, Bihor | 3,4 mil. RON▲ 304,8 % | ▲ 304,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 52 | 52.ITAL VALSANIA SRL▲ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,4 mil. RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 224,2 K RON | |
| 53 | 53.PRO PRACTIK 07 SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,4 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 725,1 K RON | |
| 54 | 54.IMPV DESIGN CONSTRUCTII SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,3 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 55 | 55.SABIPREST STAR S.R.L.▲ 6 | Sat Bolovani, Comuna Cornăţelu, Dâmboviţa | 3,2 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 2 mil. RON | |
| 56 | 56.REAL PAV SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 57 | 57.LEDALI EXIM SRL▲ 22 | Municipiul Beiuş, Bihor | 3,2 mil. RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 492,3 K RON | |
| 58 | 58.BARUCH MANAGEMENT SRL▲ 1 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 198,4 K RON | |
| 59 | 59.SONOHAT CONSTRUCŢII S.R.L.▲ 150 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 263,6 % | ▲ 263,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 60 | 60.CRYS SMART CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Puranii de Sus, Comuna Purani, Teleorman | 3,1 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.ANTIŞAN CIPRIAN SRL▲ 16 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 3 mil. RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 153,2 K RON | |
| 62 | 62.ACTIV ERIC-COL S.R.L.▲ 392 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 3 mil. RON▲ 934,7 % | ▲ 934,7 % | 2 mil. RON | |
| 63 | 63.CHRISTIAN MOBILE SOLUTIONS S.R.L.▲ 57 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 88,6 % | ▲ 88,6 % | 560,9 K RON | |
| 64 | 64.INDOMATIC SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,9 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 277,7 K RON | |
| 65 | 65.IVONAZS PARDOSELI SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 469,7 K RON | |
| 66 | 66.CONSTRUCTAMA ALBA SRL▲ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,9 mil. RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 228,1 K RON | |
| 67 | 67.GIE ISOLATION SRL▲ 32 | Sat Satulung, Comuna Satulung, Maramureş | 2,9 mil. RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 349,9 K RON | |
| 68 | 68.AQVIS SRL▲ 75 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,8 mil. RON▲ 114,9 % | ▲ 114,9 % | 458,4 K RON | |
| 69 | 69.BIAVI MARKETING SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 31,8 K RON | |
| 70 | 70.INFLOOR VEST 2012 S.R.L.▼ 4 | Sat Beregsău Mare, Comuna Săcălaz, Timiş | 2,7 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 392,1 K RON | |
| 71 | 71.TANGER IMPEX SRL▲ 76 | Comuna Poseşti, Prahova | 2,7 mil. RON▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | 424,9 K RON | |
| 72 | 72.DECOR EURO CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,7 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 533,3 K RON | |
| 73 | 73.RSV NAVAL S.R.L.▲ 891 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 2,7 mil. RON▲ 3.115,2 % | ▲ 3.115,2 % | 643,5 K RON | |
| 74 | 74.FLORESIN.PAV.ARIS S.R.L.▲ 53 | Sat Buciumi, Comuna Buciumi, Bacău | 2,7 mil. RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 75 | 75.EXPLORER PROJECT S.R.L.nou | Sat Ciofliceni, Comuna Snagov, Ilfov | 2,7 mil. RON▲ 928,3 % | ▲ 928,3 % | 605,6 K RON | |
| 76 | 76.BIOBAU MARIAN SRL▲ 2 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 2,7 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 604,8 K RON | |
| 77 | 77.CODIMA COM SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,6 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.DRYWALL SRL▼ 24 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 2,6 mil. RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 315,4 K RON | |
| 79 | 79.TERMO SPARTANI S.R.L.▲ 32 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 2,6 mil. RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 128,5 K RON | |
| 80 | 80.MEKO EXPERT SRL▼ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 50,9 K RON | |
| 81 | 81.ZAVINI FINISAJE SRL▼ 9 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 2,6 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -290,8 K RON | |
| 82 | 82.EVELIN IMOB-CONSTRUCT SRL▲ 1.395 | Municipiul Arad, Arad | 2,5 mil. RON— | — | 2,3 mil. RON | |
| 83 | 83.LAUDRA CLIMA EXPERT SRL▼ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,5 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 317,2 K RON | |
| 84 | 84.GABI CARTON GESSO SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,5 mil. RON— | — | 1,5 mil. RON | |
| 85 | 85.EPOXY FLOOR S.R.L.▼ 20 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 2,4 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 232,3 K RON | |
| 86 | 86.SUPERFLOOR SRL▼ 35 | Sat Văleni, Comuna Călăţele, Cluj | 2,4 mil. RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 34,1 K RON | |
| 87 | 87.ROYAL HOME DESIGN SRL▼ 20 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 2,4 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 98,8 K RON | |
| 88 | 88.MODEL PAV SRL▲ 29 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 2,4 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 89 | 89.BAUFLOORING EXPERT SRL▼ 3 | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 2,4 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 414,3 K RON | |
| 90 | 90.SABAR SBR SRL▼ 20 | Sat Foieni, Comuna Foieni, Satu Mare | 2,3 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 351,9 K RON | |
| 91 | 91.PARDOSELI DESIGN SRL▲ 43 | Municipiul Craiova, Dolj | 2,2 mil. RON▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 486 K RON | |
| 92 | 92.ANGI CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 2,2 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 93 | 93.D.A. AMBIENT INTERIOR SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 381,6 K RON | |
| 94 | 94.DO & DO COMPANY SRL▼ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 238,2 K RON | |
| 95 | 95.PATRA DECORLINE SRLnou | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 2,1 mil. RON— | — | 482 K RON | |
| 96 | 96.MASTER PARDANT SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 137,1 K RON | |
| 97 | 97.DACCA GROUP TRADE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 169,3 K RON | |
| 98 | 98.EXPERT PAVIMENT SRL▲ 15 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 2,1 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 753,5 K RON | |
| 99 | 99.MASIV PARTENER GRUP SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,1 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 256,3 K RON | |
| 100 | 100.DIAMONDFLOOR CONCEPT SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 364,2 K RON |