Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Vrancea după capitaluri în 2023
555 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 135 mil. RON. Pragul de intrare în top este 222,7 K RON, iar liderul atinge 37,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZANFIR SNC= | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,2 mil. RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 2 | 2.MARFISHING SRLnou | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 10,8 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 4,8 mil. RON | |
| 3 | 3.LEOSERVCRIS SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4,5 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.ROSILCOM SRL▼ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4,4 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 793 K RON | |
| 5 | 5.NEMADA SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,6 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 135,4 K RON | |
| 6 | 6.DOGAN COMIMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,3 mil. RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 771,5 K RON | |
| 7 | 7.DANIO COM AIDA SRL= | Municipiul Adjud, Vrancea | 3,1 mil. RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 622,3 K RON | |
| 8 | 8.FELIMIR SRL▼ 2 | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 2,6 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 630,6 K RON | |
| 9 | 9.ROMINTUR SRL▼ 1 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 2,4 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 951,7 K RON | |
| 10 | 10.CENTRUL DE AFACERI GREEN PARK SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 92,1 K RON | |
| 11 | 11.VINĂRIA DANULUI SRL▲ 1 | Sat Sârbi, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 2 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.GHIBIROBALEX SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9 mil. RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 338,4 K RON | |
| 13 | 13.NEDCOM PUB SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 355,6 K RON | |
| 14 | 14.SELECT HOUSE SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 200,1 K RON | |
| 15 | 15.IONISERVCOM SRL= | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 1,7 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 180,6 K RON | |
| 16 | 16.BEST ROMANS COMPANY SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 17 | 17.MILCOVUL SA▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 545,8 K RON | |
| 18 | 18.EUROPA SA▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -74,9 K RON | |
| 19 | 19.STANCOMAR IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 219,6 K RON | |
| 20 | 20.I.M.N. MAN - MIXT SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 727,2 K RON | |
| 21 | 21.GELSER TOTAL SRL▼ 2 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 206,3 K RON | |
| 22 | 22.TURMIOBUS SRL▲ 299 | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 1,3 mil. RON— | — | 740,8 K RON | |
| 23 | 23.VASIMIH S.R.L.▲ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 136,3 % | ▲ 136,3 % | 778,7 K RON | |
| 24 | 24.HOTEL AMADEUS SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 157,1 K RON | |
| 25 | 25.RESTAURANT CASA ALBĂ SRL▲ 15 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 532,6 K RON | |
| 26 | 26.PIETRICICA IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 41 % | ▲ 41 % | 308,9 K RON | |
| 27 | 27.POLDIA SRL▲ 14 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 1 mil. RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 377,7 K RON | |
| 28 | 28.RAY COM MODE SRL▼ 3 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 1 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 86,6 K RON | |
| 29 | 29.MISIT SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 990,8 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 152,6 K RON | |
| 30 | 30.CLUB INDIGO ACTIV SRL▼ 6 | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 951,4 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 307,8 K RON | |
| 31 | 31.CGM VILAVECHE SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 924,6 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 84,1 K RON | |
| 32 | 32.DEEAMAR NICTURIST SRL▲ 2 | Sat Valea Sării, Comuna Valea Sării, Vrancea | 917,3 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 135,8 K RON | |
| 33 | 33.MA FOOD, COOKIES & FLOWERS S.R.L.▲ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 888,4 K RON▲ 106,2 % | ▲ 106,2 % | 228,7 K RON | |
| 34 | 34.KRISTAL HOTEL S.R.L.▲ 59 | Municipiul Focşani, Vrancea | 860,5 K RON▲ 230,4 % | ▲ 230,4 % | 848,5 K RON | |
| 35 | 35.PITON COMIMPEX SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 855,5 K RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 76,2 K RON | |
| 36 | 36.VMBA CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 851,9 K RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 302,5 K RON | |
| 37 | 37.FOCŞANI PROIECTE CONSULTANŢĂ S.R.L.▼ 5 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 816,3 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 56,8 K RON | |
| 38 | 38.ATLANTIC TRANS SRL▼ 16 | Municipiul Adjud, Vrancea | 758,7 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 296,5 K RON | |
| 39 | 39.PACIFIC SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 736,9 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 380,3 K RON | |
| 40 | 40.TALMARIS FOOD S.R.L.▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 708,8 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 84,4 K RON | |
| 41 | 41.TRESOR SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 697,6 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | -88,9 K RON | |
| 42 | 42.SUPER FRAGUS SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 639,2 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 108,2 K RON | |
| 43 | 43.LEXA SRL▼ 16 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 630,8 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 629,8 K RON | |
| 44 | 44.SENSE&COFFEE SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 629,8 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 345,2 K RON | |
| 45 | 45.VIOVIN PRODSERV SRL▲ 28 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 595,1 K RON▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 34,3 K RON | |
| 46 | 46.POET HOSPITALITY INDUSTRY S.R.L.▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 587,9 K RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 228,5 K RON | |
| 47 | 47.NOVASELGRUP SRL▼ 3 | Sat Roşioara, Comuna Mera, Vrancea | 571,7 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 8,3 K RON | |
| 48 | 48.ALVLASE SRL▲ 4 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 539,1 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 108,7 K RON | |
| 49 | 49.CASA TISARU SRL▲ 31 | Sat Lepşa, Comuna Tulnici, Vrancea | 516,3 K RON▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 299,2 K RON | |
| 50 | 50.CASA LUKALEX2016 S.R.L.▲ 58 | Municipiul Focşani, Vrancea | 513,4 K RON▲ 169,2 % | ▲ 169,2 % | 434,4 K RON | |
| 51 | 51.PIZZA DRAGONIC SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 513 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 140,2 K RON | |
| 52 | 52.SOLAR TOUR SRL▲ 38 | Municipiul Focşani, Vrancea | 504,7 K RON▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 229 K RON | |
| 53 | 53.COLT DE RAI SRL▼ 22 | Municipiul Adjud, Vrancea | 502 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 344,9 K RON | |
| 54 | 54.TRIFAN & COMPANY SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 499,8 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 27,4 K RON | |
| 55 | 55.ANDRALEX CATERING EVENTS S.R.L.▲ 40 | Municipiul Focşani, Vrancea | 488,6 K RON▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 232 K RON | |
| 56 | 56.DIVERS PREST COM SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 488,5 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 21,2 K RON | |
| 57 | 57.MOVIANDAN SHOP SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 477,4 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 476,6 K RON | |
| 58 | 58.ALBERT HOLIDAY GRUP SRL▲ 2 | Sat Lepşa, Comuna Tulnici, Vrancea | 468,7 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 16,5 K RON | |
| 59 | 59.ABER-ROOMS ROYAL SRL▼ 33 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 468,3 K RON▼ 47 % | ▼ 47 % | 468 K RON | |
| 60 | 60.SAMALEXFLOR BISTRO S.R.L.▲ 69 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 467,6 K RON▲ 294,6 % | ▲ 294,6 % | 405,4 K RON | |
| 61 | 61.KRON-NOB SRL▼ 6 | Municipiul Adjud, Vrancea | 465,3 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -6,3 K RON | |
| 62 | 62.ROMEO MIKY SRL▲ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 453,8 K RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 82,6 K RON | |
| 63 | 63.THE BEST BĂLĂ & CORY SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 449,3 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 449,1 K RON | |
| 64 | 64.SILEPADIO GROUP S.R.L▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 448,8 K RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 94,5 K RON | |
| 65 | 65.NOBILIA CLASS SRL▲ 4 | Comuna Coteşti, Vrancea | 414,5 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 23,9 K RON | |
| 66 | 66.TONALIN IMPEX SRL▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 408,5 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | -56 K RON | |
| 67 | 67.CRISTOPHE TO BE FOOD S.R.L.nou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 401,4 K RON— | — | 216,1 K RON | |
| 68 | 68.ITALUBE SRL▼ 58 | Sat Lepşa, Comuna Tulnici, Vrancea | 400,9 K RON▼ 79,9 % | ▼ 79,9 % | 410,9 K RON | |
| 69 | 69.OVIDIUS SRL▼ 39 | Municipiul Adjud, Vrancea | 398,1 K RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 293,7 K RON | |
| 70 | 70.MC HOSTEL CLUB S.R.L.▲ 69 | Municipiul Focşani, Vrancea | 397,5 K RON▲ 282,7 % | ▲ 282,7 % | 397,3 K RON | |
| 71 | 71.RAMIDISCO SRL▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 388 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -82 K RON | |
| 72 | 72.STREIU TOUR SRL▼ 9 | Sat Lepşa, Comuna Tulnici, Vrancea | 381,2 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 72,1 K RON | |
| 73 | 73.CRISMIRAJ RESORT SRL▲ 30 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 377,5 K RON▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 161,6 K RON | |
| 74 | 74.GRASSHOPPER SRL▲ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 373,6 K RON▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 135,4 K RON | |
| 75 | 75.CLAUDIOTON PREST S.R.L.▲ 156 | Municipiul Focşani, Vrancea | 363,7 K RON▲ 1.591,6 % | ▲ 1.591,6 % | 342,2 K RON | |
| 76 | 76.DOLCE LEXIA SRL▲ 5 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 359,9 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 85,2 K RON | |
| 77 | 77.PANDORA TURISM SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 358,5 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -29,3 K RON | |
| 78 | 78.VELLA CONSTANT COMPANY SRL▼ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 352,2 K RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 143,1 K RON | |
| 79 | 79.COSS GREEN SRL▲ 10 | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 351,8 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 90 K RON | |
| 80 | 80.HANUL LUI URECHE S.R.L.▼ 33 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 346,4 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 346,1 K RON | |
| 81 | 81.RESTAURANTUL MOLDOVA '93 SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 337,9 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 35,4 K RON | |
| 82 | 82.CASA ROMANTIC SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 336,3 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 32,8 K RON | |
| 83 | 83.WASSERMANN COM SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 327,6 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | -82,9 K RON | |
| 84 | 84.SILVER PROD SRL▲ 10 | Sat Rotileştii Mici, Comuna Câmpuri, Vrancea | 314,4 K RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 75,1 K RON | |
| 85 | 85.GOSAFE FOOD S.R.L.▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 313,2 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 63 K RON | |
| 86 | 86.ROMADA SERV COM SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 306,9 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 78,4 K RON | |
| 87 | 87.ELADISTAR SRL▼ 3 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | 297,7 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 14,3 K RON | |
| 88 | 88.BEN COMPROD SRL▲ 85 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 276,5 K RON▲ 381,8 % | ▲ 381,8 % | 397,7 K RON | |
| 89 | 89.MIFANCOM SRL▼ 7 | Sat Milcovul, Comuna Milcovul, Vrancea | 270,9 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | -36,9 K RON | |
| 90 | 90.HANPALMOND S.R.L.▼ 18 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 270,1 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 146,4 K RON | |
| 91 | 91.COSMODANA CAFE SRL▼ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 266 K RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | -86,5 K RON | |
| 92 | 92.APOS-NEAG GOURMET S.R.L.nou | Sat Obrejiţa, Comuna Obrejiţa, Vrancea | 261,7 K RON— | — | 65,4 K RON | |
| 93 | 93.CASA DE OASPEŢI OITUZ SRL▲ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 255,3 K RON▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 122,1 K RON | |
| 94 | 94.HT SPORT SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 254,1 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 239,8 K RON | |
| 95 | 95.BLACK VALLEY TURISM S.R.L.▲ 70 | Municipiul Focşani, Vrancea | 251,4 K RON▲ 292,9 % | ▲ 292,9 % | 187,4 K RON | |
| 96 | 96.MOTEL LA KM 25 SRL▲ 5 | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 230,3 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -30 RON | |
| 97 | 97.GASMILA COFFEE TO GO S.R.L.▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 230,2 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 230 K RON | |
| 98 | 98.DAVISOFPLUS SRL▲ 73 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 227 K RON▲ 287,4 % | ▲ 287,4 % | 168,4 K RON | |
| 99 | 99.MELI FOOD PREST S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 226,4 K RON— | — | — | 226,2 K RON |
| 100 | 100.LIGNA EXIM SRL▼ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | 222,7 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | -191,7 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Vrancea
CAEN 5610
Restaurante
125 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 56 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
132 firme · 36,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
16 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
26 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
30 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
44 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
7 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 236,5 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 7 K RON