Top 100 firme — Activități profesionale, Vrancea după capitaluri în 2014
510 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 53 mil. RON. Pragul de intrare în top este 153,2 K RON, iar liderul atinge 3,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DIVORI PREST SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,9 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 172,9 K RON | |
| 2 | 2.METRON SERV SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,2 mil. RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 3 | 3.MEB INSTAL SERV SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,7 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -61,1 K RON | |
| 4 | 4.GLOBAL PROIECT SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 216,7 K RON | |
| 5 | 5.AREXIM AUDIT SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 716,2 K RON | |
| 6 | 6.LARIS PRODUCTIONS SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 83 % | ▲ 83 % | 908,9 K RON | |
| 7 | 7.CENTRUL DE AFACERI GREEN PARK SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 1,4 K RON | |
| 8 | 8.NDT TESTING SRL▲ 8 | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 149,4 % | ▲ 149,4 % | 197,1 K RON | |
| 9 | 9.EURO PROIECT SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 77,6 % | ▲ 77,6 % | 954,2 K RON | |
| 10 | 10.CASPRO PUBLICITATE SRL▼ 1 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 306,8 K RON | |
| 11 | 11.AGROFERT SRL▼ 3 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 237,1 K RON | |
| 12 | 12.SMART GROUP SOLUTIONS SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 34,8 K RON | |
| 13 | 13.AXB FINANCE SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 945,4 K RON▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 265,1 K RON | |
| 14 | 14.ALMA CONSULTING SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 942,6 K RON▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 727 K RON | |
| 15 | 15.ICONIKA BUSINESS DEVELOPMENT SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 915,3 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 39 K RON | |
| 16 | 16.APOTERM SA▼ 5 | Municipiul Adjud, Vrancea | 837,1 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -18,3 K RON | |
| 17 | 17.CANDO EXIM SRL▲ 10 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 776,7 K RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 273,8 K RON | |
| 18 | 18.AGROFINANCE GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 613,6 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 4,2 K RON | |
| 19 | 19.ECOFARM F.D. SRL▲ 10 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 601,5 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 102,1 K RON | |
| 20 | 20.MISIVA CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 574,2 K RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 61 K RON | |
| 21 | 21.DRUM DESIGN SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 556,9 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 551,8 K RON | |
| 22 | 22.AGROBUSINESS GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 555,5 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 0 RON | |
| 23 | 23.A & S COMPANY COM SRL▼ 1 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 535,2 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -17,2 K RON | |
| 24 | 24.DEEA GRUP SRL▲ 11 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 531,3 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 221,2 K RON | |
| 25 | 25.MANTRA S.R.L.▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 526,5 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 63,5 K RON | |
| 26 | 26.AGROCHIM NUTRICONSULT SRL= | Sat Budeşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 520,8 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 15,3 K RON | |
| 27 | 27.VET-MED-COJOCARU SRL▲ 5 | Sat Bârseşti, Comuna Bârseşti, Vrancea | 520,4 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 75,5 K RON | |
| 28 | 28.FABRICA FONDURILOR STRUCTURALE SRL▲ 32 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 513 K RON▲ 115,9 % | ▲ 115,9 % | 273,9 K RON | |
| 29 | 29.TALEA SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 507,6 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 117,9 K RON | |
| 30 | 30.TOPRAR SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 480,5 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 4,5 K RON | |
| 31 | 31.STRUCTURI SRL▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 459 K RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | -115,7 K RON | |
| 32 | 32.WATER PIN SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 447,6 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 386 RON | |
| 33 | 33.TOPO SYSTEM SRL▲ 8 | Sat Burca, Comuna Vidra, Vrancea | 440,3 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 108,1 K RON | |
| 34 | 34.ROMSUN MARKET SRL▲ 2 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 437,2 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 45 K RON | |
| 35 | 35.FORALL MEDIA&ADVERTISING SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 426 K RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 105 K RON | |
| 36 | 36.KIDS IMPEX SRL▲ 8 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 409,7 K RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 89,6 K RON | |
| 37 | 37.EMIFARM VET SRL▲ 11 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | 371,8 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 71,4 K RON | |
| 38 | 38.PROIECT ART 2007 SRL▲ 271 | Sat Broşteni, Comuna Broşteni, Vrancea | 360,6 K RON▲ 12.485,4 % | ▲ 12.485,4 % | 357,7 K RON | |
| 39 | 39.V.F.V. CONT SRL▲ 8 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 359,7 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 62,5 K RON | |
| 40 | 40.ALSEC CONSULT SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 345,4 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 39,4 K RON | |
| 41 | 41.NORD-EST MEDIA SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 344,7 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 11,3 K RON | |
| 42 | 42.CONSOFFICE SRL▼ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 331,2 K RON▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | 15,7 K RON | |
| 43 | 43.B & B MONTAJE SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 321,3 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -1,4 K RON | |
| 44 | 44.SANVET TOTAL SRL▲ 15 | Sat Milcovul, Comuna Milcovul, Vrancea | 316,6 K RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 74,6 K RON | |
| 45 | 45.NORD-EST ANUNŢURI PUBLICITARE SRL▲ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 309,5 K RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 90,8 K RON | |
| 46 | 46.HIDRO CAD SRL▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 308,1 K RON▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 167,9 K RON | |
| 47 | 47.MOLDOTRANS SRL▲ 8 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 304,8 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 52,3 K RON | |
| 48 | 48.REVRAS HOLDING SRL▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 295,9 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | -82,4 K RON | |
| 49 | 49.PROARTCONS SRL▲ 16 | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | 295,3 K RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 73,8 K RON | |
| 50 | 50.INGINERII PROIECT SRL▲ 87 | Municipiul Focşani, Vrancea | 286,5 K RON▲ 221,7 % | ▲ 221,7 % | 178,5 K RON | |
| 51 | 51.GHERAVET SRL▲ 19 | Sat Rugineşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 281,8 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 71 K RON | |
| 52 | 52.V.B. ACCOUNT & CONSULTING SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 278 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 50 K RON | |
| 53 | 53.NIDAFLO PREST SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 274,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.MT SERVICII EXTERNE SRL▲ 41 | Municipiul Focşani, Vrancea | 266,6 K RON▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 144,8 K RON | |
| 55 | 55.ANDROCONVAS SRL▲ 2 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 261,3 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 15,9 K RON | |
| 56 | 56.METROLOGIA DMM SRL▲ 34 | Municipiul Focşani, Vrancea | 255,2 K RON▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 115,6 K RON | |
| 57 | 57.GEOPATEXP SRL▼ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 247,6 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | 149,2 K RON | |
| 58 | 58.EXPERT FINCONT SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 246,7 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 2,3 K RON | |
| 59 | 59.ASIST CONT SRL▲ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 243,6 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 45,3 K RON | |
| 60 | 60.CERT PRODEX SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 241,7 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -31,2 K RON | |
| 61 | 61.CONTMARPREST SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 239,7 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 7,1 K RON | |
| 62 | 62.EVIESERV SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 230,3 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 4,5 K RON | |
| 63 | 63.ON MEDIA DESIGN SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 228,8 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -45,7 K RON | |
| 64 | 64.PREST CONT ALFA SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 227,4 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | -23,2 K RON | |
| 65 | 65.BELSANVET SRL▲ 21 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 225,3 K RON▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 69,5 K RON | |
| 66 | 66.RO-AL-VET SRL▲ 11 | Sat Garoafa, Comuna Garoafa, Vrancea | 225 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 51,8 K RON | |
| 67 | 67.FABRIART NAVE SRL▲ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 224 K RON▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 93,4 K RON | |
| 68 | 68.LUX CONSULT SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 218,5 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 67,4 K RON | |
| 69 | 69.DAMAR FINANS SRL▲ 32 | Loc. Burcioaia, Municipiul Adjud, Vrancea | 215,3 K RON▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 88,7 K RON | |
| 70 | 70.OG DRUM PROIECT SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 209,3 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 198,6 K RON | |
| 71 | 71.DIGITAL FOTO CENTER SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 209,2 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 64,8 K RON | |
| 72 | 72.DIVORI CONSULTING SRL▼ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 205,6 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | -139,6 K RON | |
| 73 | 73.MIGRIVET SRL▲ 36 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 201,3 K RON▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 79,7 K RON | |
| 74 | 74.REX POD SRL▲ 134 | Municipiul Focşani, Vrancea | 199,9 K RON▲ 443,1 % | ▲ 443,1 % | 163,1 K RON | |
| 75 | 75.DUGHEANA DE PRINTURI S.R.L.▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 199,1 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | -34,2 K RON | |
| 76 | 76.FAUNA SRL▲ 7 | Sat Răduleşti, Comuna Vânători, Vrancea | 196,6 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 33,5 K RON | |
| 77 | 77.EXPERTINA SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 194,9 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 33,8 K RON | |
| 78 | 78.VALDELVET SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 189,7 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 6 K RON | |
| 79 | 79.TOPO SYSTEM GISCAD SRL▲ 203 | Sat Serbeşti, Comuna Vidra, Vrancea | 184,9 K RON▲ 2.147,2 % | ▲ 2.147,2 % | 184,7 K RON | |
| 80 | 80.CARPATICA LEASING SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 183,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.NINSKI IMPEX SRL▼ 8 | Sat Mirceştii Noi, Comuna Vânători, Vrancea | 183,5 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -13,9 K RON | |
| 82 | 82.DIVORI MEDIU EXPERT SRL▼ 49 | Municipiul Focşani, Vrancea | 182,8 K RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | -266,9 K RON | |
| 83 | 83.DKN CONSULTING 2005 SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 181,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.LUMBER WORKS & TRADE S.R.L.▼ 10 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 180,5 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 29,8 K RON | |
| 85 | 85.M & M OIL SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 179,1 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 22,7 K RON | |
| 86 | 86.KOSLAND SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 178,7 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 2 K RON | |
| 87 | 87.LUNYK STAR SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 178,5 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 159,7 K RON | |
| 88 | 88.SCHIŢE MĂSURĂTORI SRL▲ 15 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 178,1 K RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 52,7 K RON | |
| 89 | 89.CRISTALGIM TEHNIC SRL▲ 145 | Sat Lămoteşti, Comuna Milcovul, Vrancea | 176,6 K RON▲ 651 % | ▲ 651 % | 141,3 K RON | |
| 90 | 90.VALRESMAN ICM FINANCIAL SRL▲ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 174,3 K RON▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 72,8 K RON | |
| 91 | 91.UMWELT S.R.L.▲ 11 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 168,7 K RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 93 K RON | |
| 92 | 92.CENTERVET SRL▲ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 167,6 K RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 64 K RON | |
| 93 | 93.VETERIN SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 163,6 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 48,8 K RON | |
| 94 | 94.CADSURV PROJECT SRL▼ 23 | Sat Burca, Comuna Vidra, Vrancea | 162,7 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 50,4 K RON | |
| 95 | 95.PROIECT CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 162 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 19,7 K RON | |
| 96 | 96.ARHIGRAFIC SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 161,7 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 28,8 K RON | |
| 97 | 97.ARHINOVA SRL▲ 45 | Municipiul Focşani, Vrancea | 159,7 K RON▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 76,8 K RON | |
| 98 | 98.LARC VET SRL▲ 54 | Sat Gura Caliţei, Comuna Gura Caliţei, Vrancea | 159,5 K RON▲ 125,8 % | ▲ 125,8 % | 88,8 K RON | |
| 99 | 99.BEATEX CONSULTING SRL▲ 84 | Municipiul Focşani, Vrancea | 156,7 K RON▲ 186,4 % | ▲ 186,4 % | 156,5 K RON | |
| 100 | 100.SCARLET SRL▲ 19 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 153,2 K RON▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 48,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Vrancea
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
133 firme · 58,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
121 firme · 36,8 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
35 firme · 36,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
68 firme · 30,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
106 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
32 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
65 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
81 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
42 firme · 14,2 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
50 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
34 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
8 firme · 902 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 598,8 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
4 firme · 413,7 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 325 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
2 firme · 267 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 159,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
1 firme · 2,9 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 0 RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON