Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Vaslui după capitaluri în 2024
81 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 81 cumulează 31,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este -160,9 K RON, iar liderul atinge 4,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POKER SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4,2 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 785,3 K RON | |
| 2 | 2.LUNACREDIT GOLD SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,9 mil. RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 707,4 K RON | |
| 3 | 3.GENPERLA SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,2 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 162,1 K RON | |
| 4 | 4.PRINCIPESA SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,1 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 286,9 K RON | |
| 5 | 5.GOLD STYL TEH SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 40,4 K RON | |
| 6 | 6.GOLD STAR SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 7 | 7.GERUBIN SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 174,8 K RON | |
| 8 | 8.STEFANY STYLE IFN SRL▲ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 424,8 K RON | |
| 9 | 9.SEDAP-FAN SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,7 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 70,3 K RON | |
| 10 | 10.CHRONOBIJOU S.R.L.▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 351,7 K RON | |
| 11 | 11.GEONIX S.R.L.▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 163,1 K RON | |
| 12 | 12.SOLY'S JEWELRY S.R.L.= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 958,7 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -20,8 K RON | |
| 13 | 13.SOLOGOLD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 610,5 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -28,7 K RON | |
| 14 | 14.EST ASIG CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 604,5 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 133,5 K RON | |
| 15 | 15.MOLDO EXCHANGE OFFICE SRL▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 542,3 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 68,4 K RON | |
| 16 | 16.CASA DE SCHIMB VALUTAR MARA SRL▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 540,1 K RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 389,1 K RON | |
| 17 | 17.ASIZAP S.R.L.▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 520,4 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 207,3 K RON | |
| 18 | 18.CORIOLAN SERV IFN SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 471,7 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 55,7 K RON | |
| 19 | 19.ANEMONA EXCHANGE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 414,5 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 61,6 K RON | |
| 20 | 20.SIRACO-FARM SRL▼ 2 | Sat Puieşti, Comuna Puieşti, Vaslui | 331,6 K RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 84,8 K RON | |
| 21 | 21.MAYOL CONSULTANTS & TRAINERS SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 217,5 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 206,9 K RON | |
| 22 | 22.CUART GOLD SRL▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 198 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | -52,6 K RON | |
| 23 | 23.GLOBE ASSETS LIMITED S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 194,5 K RON▲ 1.277,6 % | ▲ 1.277,6 % | 180,3 K RON | |
| 24 | 24.CORIOLAN SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 188,3 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 22,8 K RON | |
| 25 | 25.SILVER AMANET S.R.L.▲ 17 | Municipiul Huşi, Vaslui | 178,2 K RON▲ 91,6 % | ▲ 91,6 % | 85,2 K RON | |
| 26 | 26.AGRODELEŞTI SRL▼ 3 | Sat Deleşti, Comuna Deleşti, Vaslui | 162,5 K RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 162,3 K RON | |
| 27 | 27.HAPPY GOLD SRL▲ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 139,7 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 22,8 K RON | |
| 28 | 28.EVENOD CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 130,9 K RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 130,7 K RON | |
| 29 | 29.CORDIAL SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 120,9 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 1,4 K RON | |
| 30 | 30.CRISBO INSURANCE SRL▲ 36 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 120,3 K RON▲ 608,2 % | ▲ 608,2 % | 120,1 K RON | |
| 31 | 31.RECKON INSURANCE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 119,2 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 119 K RON | |
| 32 | 32.BANUTUL DE AUR-IFN SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 110,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 33 | 33.CLA AUTO ASIG SRL▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 110,4 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 110,2 K RON | |
| 34 | 34.RĂZVOMAR SRL▲ 6 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 105,5 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 104,7 K RON | |
| 35 | 35.TERMINAL CABLE SRL▲ 4 | Sat Iveşti, Comuna Iveşti, Vaslui | 105,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 36 | 36.LIV & CATA ASIG SRL▲ 20 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 91,1 K RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 90,8 K RON | |
| 37 | 37.EURO-TRANZIT SRL▲ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 87 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 15,5 K RON | |
| 38 | 38.COMPOZIT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 84,7 K RON▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 79,3 K RON | |
| 39 | 39.VIRGILIUS TRAVASIG SRL▼ 8 | Sat Săuca, Comuna Laza, Vaslui | 84,6 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 59,1 K RON | |
| 40 | 40.AUTOMOTIVE CLAIMS & SERVICE S.R.L.▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 83,7 K RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 65,7 K RON | |
| 41 | 41.CONDSTAL SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 81,2 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 933 RON | |
| 42 | 42.BICORPTIM SRL▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 81,1 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -27,4 K RON | |
| 43 | 43.NEAGU INS. TRUST OFFICE AGENT DE ASIGURARE S.R.L.= | Sat Alexandru Vlahuţă, Comuna Alexandru Vlahuţă, Vaslui | 73,1 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 27,2 K RON | |
| 44 | 44.IDEAL CLAIMS ASSIST S.R.L.▲ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 69,9 K RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 69,8 K RON | |
| 45 | 45.CRISTINA IFTENIE ASIGURĂRI SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 66,7 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 48,1 K RON | |
| 46 | 46.MGM ADJUSTERS S.R.L.▲ 22 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 65 K RON▲ 835,7 % | ▲ 835,7 % | 58,1 K RON | |
| 47 | 47.NECESAR AUTO SRL▼ 3 | Sat Tomeşti, Comuna Pogana, Vaslui | 63,6 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 63,4 K RON | |
| 48 | 48.SUPERNET ASIG S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 49,9 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 7,5 K RON | |
| 49 | 49.ADASIG BROKER S.R.L.▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 49,3 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 49,1 K RON | |
| 50 | 50.ANTONY TRANSFER S.R.L.▲ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 47,6 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -462 RON | |
| 51 | 51.NECASIG-NMJ SRL▼ 23 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 42,5 K RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 26,1 K RON | |
| 52 | 52.AXOR GOLD SRL▲ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 40,8 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -7,6 K RON | |
| 53 | 53.IMOBIL ALEX-GEO SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 35 K RON▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | -76,7 K RON | |
| 54 | 54.CARIERDINAMICASIG AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 11 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 27,8 K RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 7,4 K RON | |
| 55 | 55.ICOMET CONSULTANŢĂ ŞI ASIGURĂRI SRLnou | Sat Arsura, Comuna Arsura, Vaslui | 27,3 K RON▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | 25,9 K RON | |
| 56 | 56.PROVIATA-AGENT ASIGURARI SRL▲ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 22,4 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -764 RON | |
| 57 | 57.ONOMEUS ASIG S.R.L.▲ 5 | Sat Corbu, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 22,1 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 61,1 K RON | |
| 58 | 58.CARMEN RAMONA ASIGURARI S.R.L.▼ 20 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 19 K RON▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | 18,8 K RON | |
| 59 | 59.VICTOORIA BROKER S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 15,8 K RON— | — | — | 15,6 K RON |
| 60 | 60.PALETTE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12,9 K RON▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 84,6 K RON | |
| 61 | 61.MIB ASIGURĂRI-ASISTENT BROKER S.R.L.▲ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 10,1 K RON▲ 251,9 % | ▲ 251,9 % | 7,2 K RON | |
| 62 | 62.VALIDMAN ASIG S.R.L.▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,9 K RON▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | -9,8 K RON | |
| 63 | 63.ASIGURĂRI DE TOT FELUL-ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▼ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6,3 K RON▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | -81 RON | |
| 64 | 64.A&A DISU BUSINESS S.R.L.▲ 5 | Sat Dealu Mare, Comuna Zorleni, Vaslui | 4,6 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -1,2 K RON | |
| 65 | 65.TRIFAN-SOLUTIONS S.R.L.▲ 8 | Sat Fereşti, Comuna Fereşti, Vaslui | 1,1 K RON0,0% | 0,0% | 56,8 K RON | |
| 66 | 66.LENASIG S.R.L.▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 972 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 67 | 67.PIEPAL CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 104 RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | -50 RON | |
| 68 | 68.CREDIT DIAMANTE AUR ŞI ARGINT SRL▲ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -435 RON— | — | 0 RON | |
| 69 | 69.KORNIADYN-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | -2,4 K RON— | — | -600 RON | |
| 70 | 70.URIEȘU ANASIG S.R.L.▲ 10 | Sat Deleşti, Comuna Deleşti, Vaslui | -5 K RON— | — | -287 RON | |
| 71 | 71.KRU VICE S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | -14,4 K RON— | — | 4 K RON | |
| 72 | 72.SADRO SRL▲ 11 | Municipiul Huşi, Vaslui | -15,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.DORU ROYAL GOLD S.R.L.▲ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -16,4 K RON— | — | -4,2 K RON | |
| 74 | 74.ALYELITE MASTER CONSULT SRL▲ 12 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | -24,9 K RON— | — | 15,5 K RON | |
| 75 | 75.VELICO-VERUTI SRL▲ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -30,7 K RON— | — | 2,2 K RON | |
| 76 | 76.DYD ASIG S.R.L.▼ 9 | Sat Coroiu, Comuna Tutova, Vaslui | -34,8 K RON▼ 455,2 % | ▼ 455,2 % | 31 K RON | |
| 77 | 77.G&A CARS BUSINESS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -34,8 K RON— | — | -728 RON | |
| 78 | 78.CONSUELA HOUSE SRL▼ 29 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -54,1 K RON▼ 181 % | ▼ 181 % | -120,9 K RON | |
| 79 | 79.ARTBRIMAT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -107,8 K RON— | — | -33,2 K RON | |
| 80 | 80.BESTASIG S.R.L.▲ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | -114,7 K RON— | — | 8,2 K RON | |
| 81 | 81.ASPENDOS SRL▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -160,9 K RON— | — | 0 RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Vaslui
CAEN 6492
Alte activități de creditare
28 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
39 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
2 firme · 523,3 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
3 firme · 523,1 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 192,9 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
3 firme · 0 RON