Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Vaslui după capitaluri în 2013
247 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 55,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 923 RON, iar liderul atinge 28,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RACOVA SA= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 28,7 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 58,9 K RON | |
| 2 | 2.MEDIA CLASS SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,9 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 322,2 K RON | |
| 3 | 3.COMPACTUS-ROM SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,6 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 447,8 K RON | |
| 4 | 4.SOCIETATEA DE TURISM TUTOVA SA= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,3 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 143 K RON | |
| 5 | 5.PIRODEM SRL= | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 2 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 32,6 K RON | |
| 6 | 6.LEBADA SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 24,4 K RON | |
| 7 | 7.ALONA SRL▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 5,2 K RON | |
| 8 | 8.PANE PROD IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 148,6 K RON | |
| 9 | 9.SIRCOM SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 29,6 K RON | |
| 10 | 10.PROMOTORIS SRL▲ 15 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 790 K RON▲ 277 % | ▲ 277 % | 64,4 K RON | |
| 11 | 11.MUNCA SCM NEGREŞTI, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 1 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 722,4 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -31,3 K RON | |
| 12 | 12.TELIDO SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 604,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 13 | 13.ATCOM SCM VASLUI, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 593,2 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 45,9 K RON | |
| 14 | 14.FUCIO SRL▲ 1 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 504,6 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 86,4 K RON | |
| 15 | 15.MARVAS SRL▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 502,3 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 42,8 K RON | |
| 16 | 16.ARSENAL SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 407 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 205,2 K RON | |
| 17 | 17.SIMBA TOURS SRL▼ 1 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 386,2 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -13,2 K RON | |
| 18 | 18.BAROC SRL▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 352 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 79,9 K RON | |
| 19 | 19.STIL CATERING SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 336,4 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 818 RON | |
| 20 | 20.OFILICA SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 292,3 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 28 K RON | |
| 21 | 21.AQUATICA SRL▼ 3 | Sat Bădeana, Comuna Tutova, Vaslui | 275,7 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -22,2 K RON | |
| 22 | 22.ODORU-SERV SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 268,9 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -29,5 K RON | |
| 23 | 23.PABEC SRL▲ 165 | Sat Gugeşti, Comuna Boteşti, Vaslui | 258,7 K RON— | — | -45,8 K RON | |
| 24 | 24.AXA MOB SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 255,2 K RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 50,6 K RON | |
| 25 | 25.CONFOREST 2007 SRL▲ 18 | Sat Duda, Comuna Duda-Epureni, Vaslui | 249,8 K RON▲ 333,8 % | ▲ 333,8 % | 190,4 K RON | |
| 26 | 26.NICOLE SRL▼ 4 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 248,8 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 3,6 K RON | |
| 27 | 27.TRATTORIA DAVINCI SRL▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 248,1 K RON▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 68,7 K RON | |
| 28 | 28.CARIOT-COM S.R.L.▼ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 237,8 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 1,7 K RON | |
| 29 | 29.BROSCUŢA SRL▲ 147 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 225,1 K RON— | — | 57,3 K RON | |
| 30 | 30.TILUM PROD-PREST SRL▲ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 203,1 K RON▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 102,7 K RON | |
| 31 | 31.EUROLUX SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 199,3 K RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 382 RON | |
| 32 | 32.FEDERAL COMPANY PATRICIA SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 191,9 K RON▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 77,2 K RON | |
| 33 | 33.MINION' 91 SRL▼ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 190,1 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -63,1 K RON | |
| 34 | 34.PRINCIPAL SRL▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 179 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 1,3 K RON | |
| 35 | 35.AMBASADOR SRL▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 173,4 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 18,1 K RON | |
| 36 | 36.CENTRAL SNACKS SA▼ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 157,7 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -200 RON | |
| 37 | 37.PROFIROM SRL▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 151,3 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 4,6 K RON | |
| 38 | 38.SALCAMUL SRL▼ 8 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 145,2 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -36,3 K RON | |
| 39 | 39.RAVISTEF SRL▼ 6 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 138,4 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 13,5 K RON | |
| 40 | 40.AMBIENT SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 123,6 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 6,8 K RON | |
| 41 | 41.BOVARIS SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 122 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -299 RON | |
| 42 | 42.CLUB EVRIKA SRL▼ 7 | Municipiul Huşi, Vaslui | 121,1 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 3,9 K RON | |
| 43 | 43.ARICON PROD SRL▲ 61 | Municipiul Huşi, Vaslui | 109,6 K RON▲ 21.814,6 % | ▲ 21.814,6 % | 109,1 K RON | |
| 44 | 44.PETSTAR SRL▲ 110 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 104,4 K RON— | — | 121,1 K RON | |
| 45 | 45.GENSER SRL▲ 176 | Municipiul Huşi, Vaslui | 103,7 K RON— | — | -59,5 K RON | |
| 46 | 46.ELLAMAR SRL▲ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 96,3 K RON▲ 313,8 % | ▲ 313,8 % | 73 K RON | |
| 47 | 47.IORENTEVAS SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 92,1 K RON▲ 122,7 % | ▲ 122,7 % | 50,7 K RON | |
| 48 | 48.TRAFIC SRL▼ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 91,8 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 3,6 K RON | |
| 49 | 49.LACATUS SRL▼ 17 | Municipiul Huşi, Vaslui | 89,8 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -36 K RON | |
| 50 | 50.MARY & DANY DESIGN CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 67,8 K RON▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 26,7 K RON | |
| 51 | 51.SIMIUC SRL▲ 6 | Sat Dumeşti, Comuna Dumeşti, Vaslui | 66,5 K RON▲ 176,9 % | ▲ 176,9 % | 42,5 K RON | |
| 52 | 52.GRIMICI CATERING SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 61,7 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | -347 RON | |
| 53 | 53.SEBA CONSULTING SRL▲ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 60,2 K RON▲ 257,2 % | ▲ 257,2 % | 43,3 K RON | |
| 54 | 54.ELADARIS SRL▼ 13 | Sat Chirceşti, Comuna Micleşti, Vaslui | 50,5 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -16,9 K RON | |
| 55 | 55.OVIS-PALMIRA SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 39,2 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 1,8 K RON | |
| 56 | 56.TROCADERO SRL▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 39,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.COMNEC SRL▼ 9 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 37,4 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -4,8 K RON | |
| 58 | 58.DANIDRAG SRL▼ 4 | Sat Cârtibaşi, Comuna Bogdăniţa, Vaslui | 36,4 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 4,7 K RON | |
| 59 | 59.PREMIER SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 36 K RON▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 10,6 K RON | |
| 60 | 60.DORIPET COM SRL▼ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 34,6 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 42 RON | |
| 61 | 61.GOLDEN BEARS S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 33,4 K RON— | — | — | 33,2 K RON |
| 62 | 62.OMEGA SRL▼ 12 | Municipiul Huşi, Vaslui | 33,3 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -5 K RON | |
| 63 | 63.DANICOS PROD SRL▼ 7 | Sat Fereşti, Comuna Fereşti, Vaslui | 31,4 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 1,8 K RON | |
| 64 | 64.ROXCOFY SRL▲ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 30,1 K RON▲ 659,8 % | ▲ 659,8 % | 26,1 K RON | |
| 65 | 65.DURABIL SRL▼ 23 | Sat Berezeni, Comuna Berezeni, Vaslui | 29,3 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | -29,3 K RON | |
| 66 | 66.CIBUREP AUTO SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 26 K RON— | — | 34,9 K RON | |
| 67 | 67.OTOVASKA SRL▲ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 25,2 K RON▲ 612,7 % | ▲ 612,7 % | 21,6 K RON | |
| 68 | 68.RESTAURANT MONDEN SRL▼ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 21,1 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 492 RON | |
| 69 | 69.BRASERO SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 18,7 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 574 RON | |
| 70 | 70.CRINGASI SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 17,7 K RON— | — | 43,3 K RON | |
| 71 | 71.VLADIS SRL▼ 4 | Sat Alexandru Vlahuţă, Comuna Alexandru Vlahuţă, Vaslui | 16,8 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 660 RON | |
| 72 | 72.CUPE-GUST SRL▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 15,4 K RON▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 8,3 K RON | |
| 73 | 73.CONSTANTINESCU SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 14,7 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 2,6 K RON | |
| 74 | 74.BIANDRES SRL▼ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 14,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 75 | 75.ANSORTIN SRL▲ 1 | Sat Giurcani, Comuna Găgeşti, Vaslui | 13,6 K RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 3,8 K RON | |
| 76 | 76.PERSPICO SRL▲ 55 | Municipiul Huşi, Vaslui | 13,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 77 | 77.MADICOMEX SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12,9 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 2,6 K RON | |
| 78 | 78.LONDVAS SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12,8 K RON▲ 137 % | ▲ 137 % | 7,4 K RON | |
| 79 | 79.TC-PUB SRL▼ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 12,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.DOLJANA SRL▼ 1 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Vaslui | 10,7 K RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 3 K RON | |
| 81 | 81.INTERNATIONAL SLOT MACHINES SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 10,5 K RON— | — | — | 10,3 K RON |
| 82 | 82.AUTO MERCANTOR SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 9,8 K RON— | — | 18,5 K RON | |
| 83 | 83.GALLAMAR SRL▼ 20 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8,4 K RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | -10,1 K RON | |
| 84 | 84.KEDRA SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7,9 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 2,9 K RON | |
| 85 | 85.CERITAN TRADING SRL▼ 26 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,9 K RON▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | -16,3 K RON | |
| 86 | 86.A&S MORARU S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6,4 K RON▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 6,1 K RON | |
| 87 | 87.GRAMOVI SRL▼ 16 | Municipiul Huşi, Vaslui | 6,2 K RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | -6,3 K RON | |
| 88 | 88.NEPTUN SRL▼ 27 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5,2 K RON▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | -14,3 K RON | |
| 89 | 89.SUPERTEHNIC SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,1 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 40 RON | |
| 90 | 90.AMIMONA SRLnou | Sat Tutova, Comuna Tutova, Vaslui | 3,8 K RON— | — | — | 3,6 K RON |
| 91 | 91.BALESTEANU SRL▲ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,2 K RON— | — | 3,2 K RON | |
| 92 | 92.CASA MUSTAŢĂ S.R.L.▲ 4 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 3,1 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 304 RON | |
| 93 | 93.AGRIFAB SRL▼ 19 | Municipiul Huşi, Vaslui | 2,9 K RON▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | -8,4 K RON | |
| 94 | 94.MIHCOR CENTRU S.R.L.▲ 29 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Vaslui | 2,2 K RON— | — | 4,2 K RON | |
| 95 | 95.CAMARERA SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 96 | 96.POEDY-RODY SRL▲ 4 | Sat Poieneşti, Comuna Poieneşti, Vaslui | 1,7 K RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 42 RON | |
| 97 | 97.MAX GAMMA RED SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,2 K RON— | — | — | 1 K RON |
| 98 | 98.RO-LAND LT SRL▲ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1 K RON▲ 196,7 % | ▲ 196,7 % | 663 RON | |
| 99 | 99.VALENAR SRL▲ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 924 RON— | — | 1,7 K RON | |
| 100 | 100.HIBERNAL SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 923 RON— | — | 1,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Vaslui
CAEN 5610
Restaurante
81 firme · 85,9 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
146 firme · 79 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
33 firme · 35,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
15 firme · 21 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
12 firme · 18,3 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
29 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 392,9 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 161,3 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 25,9 K RON