Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Suceava după capitaluri în 2013
964 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 108,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 227,3 K RON, iar liderul atinge 10 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DORNA TURISM SA= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 10 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 799,9 K RON | |
| 2 | 2.BUCOVINA TURISM SEVERIN SA= | Municipiul Suceava, Suceava | 6,1 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 111,3 K RON | |
| 3 | 3.RARAU-TURISM S.R.L.= | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 31,3 K RON | |
| 4 | 4.MER-DUM SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,7 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 221,4 K RON | |
| 5 | 5.IACOB'S SA▼ 1 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 5,5 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 2,2 K RON | |
| 6 | 6.POPAS TURISTIC BUCOVINA SRL▲ 1 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 4,1 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 1,3 K RON | |
| 7 | 7.INTUS SRL▼ 1 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 3,9 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -217,1 K RON | |
| 8 | 8.GIMIL SERV SRL= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 2,5 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 53,8 K RON | |
| 9 | 9.MATELO COM SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,4 mil. RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 662,3 K RON | |
| 10 | 10.POIANA IZVOARELOR SRL▼ 1 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 2,2 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 8,3 K RON | |
| 11 | 11.METEORA S.R.L.= | Municipiul Suceava, Suceava | 2 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 169,3 K RON | |
| 12 | 12.LUCILUX SRL▼ 2 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 1,9 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -36,2 K RON | |
| 13 | 13.MASICO EXIM SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,9 mil. RON▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | 3,4 K RON | |
| 14 | 14.POLARIS CAFE SRL▲ 1 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 214,7 K RON | |
| 15 | 15.CID TURISM SRL▼ 3 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 1,8 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 4,3 K RON | |
| 16 | 16.RUBICON COM SRL▼ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 115 RON | |
| 17 | 17.CAVANA TRAVEL SRL▼ 1 | Sat Dorna-Arini, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 8,1 K RON | |
| 18 | 18.HELEN'S SRL▼ 1 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 41,4 K RON | |
| 19 | 19.MATADOR COM SRL▲ 76 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 506,6 % | ▲ 506,6 % | 4,7 K RON | |
| 20 | 20.VAMA - TURISM SRL▼ 2 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 3,8 K RON | |
| 21 | 21.BEST DANNYS SRL▲ 39 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 234,6 % | ▲ 234,6 % | 244 RON | |
| 22 | 22.SENTRIX SRL▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 33,1 K RON | |
| 23 | 23.EUROINTER-SPORT SRL▲ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 25,3 K RON | |
| 24 | 24.DECOR-CASA PRODCOM SRL▲ 4 | Sat Neagra Şarului, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 229,7 K RON | |
| 25 | 25.MERIDIAN TURISM SA▲ 4 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 383,9 K RON | |
| 26 | 26.BENZINARIA MONTE CARLO SRL▼ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 30,3 K RON | |
| 27 | 27.SOCIM SA▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 54,5 K RON | |
| 28 | 28.ALEX-ELA SRL▲ 89 | Sat Valea Putnei, Comuna Pojorâta, Suceava | 960,7 K RON▲ 433,2 % | ▲ 433,2 % | 20,6 K RON | |
| 29 | 29.ASCONF SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 950,5 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 470,7 K RON | |
| 30 | 30.BI-COM SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 934,8 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -25,7 K RON | |
| 31 | 31.SINCRON TUR SRL▲ 1 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 923,6 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 49,9 K RON | |
| 32 | 32.EXPRES-NORDIC SRL▲ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 919,6 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 50,7 K RON | |
| 33 | 33.ALIMONI TURISM SRL▼ 11 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 911 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 1,1 K RON | |
| 34 | 34.GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL▼ 4 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 898,6 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 22 K RON | |
| 35 | 35.CRISROBY SRL▲ 4 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 888,4 K RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | -16 K RON | |
| 36 | 36.RESTPARTNER SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 887,4 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 11,1 K RON | |
| 37 | 37.STIBINA SRL▼ 3 | Sat Spătăreşti, Comuna Fântâna Mare, Suceava | 839,1 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 4,3 K RON | |
| 38 | 38.ROMADI COM SRL▲ 145 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 834,9 K RON▲ 1.467,2 % | ▲ 1.467,2 % | -162,8 K RON | |
| 39 | 39.BUCOVINA VACANCE TOUR SRL▼ 3 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 774 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 3,8 K RON | |
| 40 | 40.ROBIN TURISM SRL▲ 6 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 721,2 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | -133,4 K RON | |
| 41 | 41.LEAGANUL BUCOVINEI SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 705,6 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 5,1 K RON | |
| 42 | 42.CALEMIL ENA SRL▼ 21 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 705,1 K RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 365 RON | |
| 43 | 43.LIV CONSTRUCT SRL▲ 27 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 694,6 K RON▲ 91 % | ▲ 91 % | 330,9 K RON | |
| 44 | 44.TRUST AGROIND SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 691,5 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -32,5 K RON | |
| 45 | 45.SCIETA SRL▼ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 646,3 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 4,1 K RON | |
| 46 | 46.BLU-ROMANTIK SRL▼ 5 | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 624,6 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -5,4 K RON | |
| 47 | 47.BIANCO-NERO COMSERV SRL▼ 5 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 618,9 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 438 RON | |
| 48 | 48.M-TOTAL-M SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 550,2 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 13 K RON | |
| 49 | 49.A & V TURISM COMPANY SRL▲ 55 | Municipiul Suceava, Suceava | 518,5 K RON▲ 140,5 % | ▲ 140,5 % | -275,1 K RON | |
| 50 | 50.GECRIS BUCOVINA SRL▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 494 K RON▲ 31 % | ▲ 31 % | -18 K RON | |
| 51 | 51.FLORA GALAN SRL▼ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 476,6 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 6,1 K RON | |
| 52 | 52.AGRIECOTOUR SRL▼ 5 | Sat Podu Coşnei, Comuna Coşna, Suceava | 473 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -5,3 K RON | |
| 53 | 53.HUMOREANCA SA▼ 29 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 466,4 K RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 32,1 K RON | |
| 54 | 54.FORTUNA GUEA SRL▼ 5 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 456,9 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 2 K RON | |
| 55 | 55.MARITURLICU SRL▼ 2 | Sat Cacica, Comuna Cacica, Suceava | 451,8 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 24,2 K RON | |
| 56 | 56.NISTRU-RAMO SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 447,6 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 3 K RON | |
| 57 | 57.CATALUCI COM SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 442,2 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 16,8 K RON | |
| 58 | 58.NORDMANNIANA SRL▼ 7 | Sat Şaru Dornei, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 441,4 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,4 K RON | |
| 59 | 59.BASIL INTERFOREST SRL▼ 3 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 426,6 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 2,5 K RON | |
| 60 | 60.AGROMEC RADAUTI SA▼ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 422,8 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 49 K RON | |
| 61 | 61.DUCONI PROD-COM SRL▲ 23 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 422,4 K RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 152,5 K RON | |
| 62 | 62.ABY-ANGY COM SRL▼ 1 | Sat Ruşii-Mănăstioara, Comuna Udeşti, Suceava | 415,1 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 20,9 K RON | |
| 63 | 63.MIOANGI BUCOVINA SRL▼ 5 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 410,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 64 | 64.EDO START SRL▼ 14 | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Suceava | 409,4 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -45,3 K RON | |
| 65 | 65.IRISTAR SRL▼ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 405,1 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 15 K RON | |
| 66 | 66.ONERO SRL▼ 23 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 401,9 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | -188,2 K RON | |
| 67 | 67.NOVMOTEL SRL▼ 10 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 398,1 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -23,4 K RON | |
| 68 | 68.VADMARTIN SRL▲ 45 | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 395,4 K RON▲ 103,7 % | ▲ 103,7 % | 201,3 K RON | |
| 69 | 69.PRO SELECT S.R.L.▼ 6 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 391,1 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 884 RON | |
| 70 | 70.SORINVEST SRL▲ 888 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 390,3 K RON— | — | -112,7 K RON | |
| 71 | 71.FORESTUNG SRL▼ 4 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 380,9 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 10 K RON | |
| 72 | 72.IRICRIS BABY COM SRL= | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 379,4 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 20,9 K RON | |
| 73 | 73.URANUS SNACK SRL▲ 450 | Municipiul Suceava, Suceava | 378,2 K RON— | — | 1,4 K RON | |
| 74 | 74.POPINCIUC SRL▼ 9 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 373,2 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -7,5 K RON | |
| 75 | 75.INSIEME SRL▲ 45 | Municipiul Suceava, Suceava | 370,4 K RON▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | 307 RON | |
| 76 | 76.MIRSTEFA COM SRL▼ 14 | Sat Deleni, Comuna Pârteştii de Jos, Suceava | 327,3 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | -36,5 K RON | |
| 77 | 77.TOP BUCOVINA SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 327,1 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -1,7 K RON | |
| 78 | 78.STIL MONTAN SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 321,5 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -46,1 K RON | |
| 79 | 79.LA GALAN SRL▼ 10 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 317,8 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | -47,8 K RON | |
| 80 | 80.ROND SRL▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 317,7 K RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 78,5 K RON | |
| 81 | 81.NADA FLORILOR SRL▲ 16 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 317,6 K RON▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 83,2 K RON | |
| 82 | 82.AMO-BRINDUSA COM SRL▲ 4 | Sat Gara, Oraş Milişăuţi, Suceava | 308,5 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 47,7 K RON | |
| 83 | 83.MATT TOUR SRL▼ 6 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 308,3 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -370 RON | |
| 84 | 84.MAG COM SRL▼ 5 | Sat Costişa, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 298,6 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 6,8 K RON | |
| 85 | 85.POPAS RISCA SRL▲ 13 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 296,3 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 68 K RON | |
| 86 | 86.GELADA SRL▼ 5 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 286,6 K RON0,0% | 0,0% | 1,1 K RON | |
| 87 | 87.POINT SRL▼ 4 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 285,1 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 6,7 K RON | |
| 88 | 88.PRIVILEGE SRL▼ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 283,4 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 1,7 K RON | |
| 89 | 89.IL-CEZ COMPROD SRL▼ 2 | Sat Pârteştii de Jos, Comuna Pârteştii de Jos, Suceava | 256,9 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 628 RON | |
| 90 | 90.ROMMYRU SRL▲ 2 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 256,9 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 10,4 K RON | |
| 91 | 91.PRO TITIN SA▼ 36 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 255,5 K RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 104 RON | |
| 92 | 92.FIRENA BIO S.R.L.▼ 18 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 255,1 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | -84 K RON | |
| 93 | 93.FILOXENIA MSP S.R.L.▼ 4 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 253,2 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 3,2 K RON | |
| 94 | 94.COLIBRI SRL▼ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 245,5 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 92,9 K RON | |
| 95 | 95.PENSIUNEA LA FILUŢĂ SRL▲ 15 | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 244,8 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 45,3 K RON | |
| 96 | 96.DANY INVEST SRL▲ 9 | Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava | 243,5 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 34 K RON | |
| 97 | 97.CABANA ILIŞEŞTI SRL▼ 6 | Sat Braşca, Comuna Ilişeşti, Suceava | 237,7 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -10,9 K RON | |
| 98 | 98.ROTI-BAR B.V.M. SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 233,3 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 20 RON | |
| 99 | 99.RUMIN SRL= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 227,6 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 1 K RON | |
| 100 | 100.CASA CRISTEA SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 227,3 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 821 RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Suceava
CAEN 5611
Restaurante
148 firme · 879,5 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
284 firme · 374,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 207,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
345 firme · 146,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
140 firme · 78,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
320 firme · 78,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
42 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
11 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
17 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 222,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON