Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Suceava după capitaluri în 2020
54 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 54 cumulează 61,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este -4,4 mil. RON, iar liderul atinge 18,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AUTOTEHNOROM SRL= | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 18,1 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 4,5 mil. RON | |
| 2 | 2.FLORCONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,9 mil. RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 3,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CHEZA SRL= | Sat Măneuţi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 5,6 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 414,4 K RON | |
| 4 | 4.MIRCONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Brădăţel, Comuna Horodniceni, Suceava | 5,1 mil. RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.ELBI SA▲ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 4,3 mil. RON▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 6 | 6.ANTRAMICONS S.R.L.▼ 4 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 3,6 mil. RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 217,6 K RON | |
| 7 | 7.BAXCOM SRL▼ 1 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 3,6 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 435,8 K RON | |
| 8 | 8.COSADEL SRL▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2,7 mil. RON▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.CONYSAL COMPANY SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 2,2 mil. RON▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 10 | 10.CON INDUSTRY S.R.L.▲ 1 | Sat Falcău, Comuna Brodina, Suceava | 2,2 mil. RON▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 851,2 K RON | |
| 11 | 11.DAMI-PROD-COM SRL▼ 3 | Sat Fântâna Mare, Comuna Fântâna Mare, Suceava | 1,7 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -301,3 K RON | |
| 12 | 12.NOVEMART SRL= | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 692,3 K RON | |
| 13 | 13.COZMICRIS-COMERŢ SRL▲ 3 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 866,7 K RON | |
| 14 | 14.RUAL INFRACON S.R.L.= | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 424,5 K RON | |
| 15 | 15.VALBYANDAVY SRL▲ 2 | Sat Negostina, Comuna Bălcăuţi, Suceava | 910,9 K RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 630 K RON | |
| 16 | 16.FAUN CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Luncuşoara, Comuna Udeşti, Suceava | 627,1 K RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 143,6 K RON | |
| 17 | 17.BMS HOLDING S.R.L.▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 583,6 K RON▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 354,9 K RON | |
| 18 | 18.ANDRIOLI SRL▲ 2 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 525,3 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 11,4 K RON | |
| 19 | 19.CLAROBTRANS S.R.L.▲ 3 | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | 410,6 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 251,1 K RON | |
| 20 | 20.NORD BUCOVINA TRUST S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 373,9 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 68,4 K RON | |
| 21 | 21.DONIA JUNIOR SRL▼ 3 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 350,7 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | -207,4 K RON | |
| 22 | 22.WACTHERS S.R.L.nou | Sat Măneuţi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 334,2 K RON— | — | — | 334 K RON |
| 23 | 23.TG STRADE S.R.L.▲ 3 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 301,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 24 | 24.SIAFF SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 264,3 K RON▲ 91,3 % | ▲ 91,3 % | 126,1 K RON | |
| 25 | 25.MAVRIONS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 263,4 K RON▲ 103,8 % | ▲ 103,8 % | 134,2 K RON | |
| 26 | 26.HELCONI TRANS SRL▲ 2 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 259,4 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 10,2 K RON | |
| 27 | 27.LIETO BUCOVINA SRL= | Sat Coşna, Comuna Coşna, Suceava | 252,9 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 3,1 K RON | |
| 28 | 28.PRESTĂRI EXPRES S.R.L.▲ 1 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 225,1 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -186 RON | |
| 29 | 29.VORPREST SRL▲ 1 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 164,6 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 6,5 K RON | |
| 30 | 30.RUSTEDO PREST S.R.L.nou | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 154,7 K RON— | — | 0 RON | |
| 31 | 31.STR PROFESSIONAL S.R.L.▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 130,9 K RON▲ 402,8 % | ▲ 402,8 % | 130,7 K RON | |
| 32 | 32.GENTE NUOVA S.R.L.▲ 18 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 128,3 K RON— | — | 134 K RON | |
| 33 | 33.NIVOCON BUILD S.R.L.▲ 1 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 121,4 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 19,3 K RON | |
| 34 | 34.G.T.M. RUTIER S.R.L.nou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 103,7 K RON— | — | — | 102,7 K RON |
| 35 | 35.TRANSPORT ELIM SERVICII SRL= | Sat Chilişeni, Comuna Udeşti, Suceava | 101,9 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 278 RON | |
| 36 | 36.CORSANA COM SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 99,8 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -1,5 K RON | |
| 37 | 37.ALIN TRANS CONSTRUCT SRL▲ 17 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 74,5 K RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 38 | 38.LUTI BUCOVINA SRL▼ 1 | Sat Dorna-Arini, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 71,3 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -7,7 K RON | |
| 39 | 39.IAVCON S.R.L.▼ 1 | Sat Chilişeni, Comuna Udeşti, Suceava | 66,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 40 | 40.PAMASIG S.R.L.▲ 6 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 55,5 K RON▲ 339,7 % | ▲ 339,7 % | 42,9 K RON | |
| 41 | 41.ROSIMI VARIAT CONSTRUCT S.R.L.▲ 6 | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | 48,6 K RON▲ 354,3 % | ▲ 354,3 % | 37,9 K RON | |
| 42 | 42.GIORGAN PAVIMENTE S.R.L.▼ 3 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 46,1 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | -9,8 K RON | |
| 43 | 43.LIDBAU BUILDING S.R.L.▼ 3 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Suceava | 45,1 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -8,4 K RON | |
| 44 | 44.GRAND PATRIK S.R.L.▼ 3 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 41,1 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -7,4 K RON | |
| 45 | 45.GENERAL PAVAJ S.R.L.▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 40,2 K RON▲ 380,6 % | ▲ 380,6 % | 31,8 K RON | |
| 46 | 46.CMA TOP HOUSE SRL▼ 4 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 21,6 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | -7,3 K RON | |
| 47 | 47.GHERASIM INFRA S.R.L.nou | Sat Măneuţi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 19,2 K RON— | — | — | 9,2 K RON |
| 48 | 48.BUCOVINA GARDEN DESIGN & CONSTRUCTION S.R.L.nou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 13,5 K RON— | — | — | 13,3 K RON |
| 49 | 49.ITALYSCAV S.R.L.nou | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 200 RON— | — | — | 0 RON |
| 50 | 50.GHETARUL PROD-COM SRL▲ 6 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Suceava | 0 RON— | — | -6 RON | |
| 51 | 51.LITCOM SRL▼ 2 | Loc. Liteni, Oraş Liteni, Suceava | -248 RON— | — | 0 RON | |
| 52 | 52.PERPETUAL EDIFICE SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | -19,4 K RON— | — | -5,5 K RON | |
| 53 | 53.INTERFAX SA▼ 10 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | -69 K RON▼ 363,4 % | ▼ 363,4 % | -95,2 K RON | |
| 54 | 54.NATUR-FRUCT SRL▲ 1 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | -4,4 mil. RON— | — | 0 RON |