Top 100 firme din Suceava după capitaluri în 2012
14.337 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3,7 mld. RON. Pragul de intrare în top este 5,3 mil. RON, iar liderul atinge 823,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EGGER ROMANIA SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 823,2 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 70 mil. RON | |
| 2 | 2.BUCOVINA VEHICLES SA= | Municipiul Suceava, Suceava | 450 mil. RON0,0% | 0,0% | -5,7 K RON | |
| 3 | 3.TRICOMPLEX SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 288,5 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | -1,9 K RON | |
| 4 | 4.EGGER ENERGIA SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 236,7 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | -38,4 mil. RON | |
| 5 | 5.TERMICA SA▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 234,4 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | -41,3 mil. RON | |
| 6 | 6.AMBRO SA▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 233,7 mil. RON▲ 655,9 % | ▲ 655,9 % | -63,3 mil. RON | |
| 7 | 7.EGGER TECHNOLOGIA SRL▼ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 87,5 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 5,3 mil. RON | |
| 8 | 8.HOLZINDUSTRIE SCHWEIGHOFER PANELS SRL▲ 7 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 60 mil. RON▲ 126,5 % | ▲ 126,5 % | 33,5 mil. RON | |
| 9 | 9.BIOENERGY SUCEAVA S.A.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 51,1 mil. RON— | — | — | 120,6 K RON |
| 10 | 10.DORNA SA▼ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 42,1 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 945,1 K RON | |
| 11 | 11.GENKO MED GROUP SA▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 42,1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 29,1 K RON | |
| 12 | 12.BETTY ICE SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 41,2 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 523,5 K RON | |
| 13 | 13.NOVAFIL SA▼ 3 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 38,8 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 353,6 K RON | |
| 14 | 14.OLINT COM SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 34,1 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 7,9 mil. RON | |
| 15 | 15.DEFEL COM SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 31 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 37,7 K RON | |
| 16 | 16.FIDELIO SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 30,1 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -14,9 K RON | |
| 17 | 17.ACET SA▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 29,5 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 18 | 18.DAILY GROUP SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 28,9 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 67,2 K RON | |
| 19 | 19.MARELVI IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 27,6 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 20 | 20.CALCARUL SA▼ 3 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 27,3 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 3,4 mil. RON | |
| 21 | 21.SAMI PLASTIC SA▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 22,4 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 22 | 22.BERMAS SA▼ 3 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 22,1 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 23 | 23.PRIMAGRA ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 22,1 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 577 K RON | |
| 24 | 24.LOIAL IMPEX SRL▼ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 21,4 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 25 | 25.SIDEM SRL▲ 4 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 20,5 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 13,2 mil. RON | |
| 26 | 26.SYMMETRICA SRL▲ 2 | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 20,4 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 27 | 27.TEHNO WORLD SRL▲ 3 | Sat Baia, Comuna Baia, Suceava | 19,5 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 28 | 28.AUTOSERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 19 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 509,7 K RON | |
| 29 | 29.TEST PRIMA S.R.L.▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 18,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 190,8 K RON | |
| 30 | 30.URB RULMENTI SUCEAVA SA▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 17,7 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 3 K RON | |
| 31 | 31.STARMOD SA▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 17,4 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -117,3 K RON | |
| 32 | 32.LINDA-ECOTIL SRL▲ 3 | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 17,2 mil. RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 33 | 33.ECOLACT CO. S.R.L.▼ 2 | Loc. Milişăuţi, Oraş Milişăuţi, Suceava | 16,3 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -106,7 K RON | |
| 34 | 34.TRANSPORTURI AUTO SUCEAVA SA▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 15,8 mil. RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | -520,9 K RON | |
| 35 | 35.RARAUL SA▼ 2 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 15,7 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -1,6 mil. RON | |
| 36 | 36.COLOANA PRODCOM SRL▲ 1 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 15,5 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 37 | 37.FACOS SA▼ 5 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 14,8 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -1,2 mil. RON | |
| 38 | 38.GENERAL CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 14,3 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 39 | 39.MOBILA RADAUTI SA▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 14 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 213,4 K RON | |
| 40 | 40.KILLER SRL▲ 5 | Sat HORODNIC DE JOS, Comuna HORODNIC DE JOS, Suceava | 13,7 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 3,1 mil. RON | |
| 41 | 41.OSBORN INTERNATIONAL SRL▼ 3 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 13,6 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 284,6 K RON | |
| 42 | 42.SOIMII (FERME) SRL▼ 3 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 12,9 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 149,4 K RON | |
| 43 | 43.EUROSPEED SRL▼ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 11,7 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 44 | 44.OPERATIONAL AUTOLEASING SRL▲ 15 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 11 mil. RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 2,8 mil. RON | |
| 45 | 45.CARPATHIAN SPRINGS SA▲ 31 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 11 mil. RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 380,6 K RON | |
| 46 | 46.DOXAR GRUP SRL▲ 1 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 11 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 47 | 47.TRUTZI SRL▲ 10 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 10,7 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 308,3 K RON | |
| 48 | 48.S.U.C.T. SA▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,3 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 49 | 49.MOLDO MEX SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,1 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 50 | 50.BUCOVINA-TEX SA▼ 4 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 10 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 10,2 K RON | |
| 51 | 51.PROLISOK SRL▲ 105 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 10 mil. RON▲ 214,6 % | ▲ 214,6 % | 8 mil. RON | |
| 52 | 52.RAILEX S.A.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 10 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 851,4 K RON | |
| 53 | 53.LUMY TOOLS TRANS SRL▼ 4 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 9,9 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 54 | 54.FORESTBROD SRL▲ 12 | Sat Falcău, Comuna Brodina, Suceava | 9,8 mil. RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 55 | 55.MARELBO PROD-COM SRL▲ 6 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 9,6 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 56 | 56.GRUP K.M.S. SRL▼ 8 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 9,3 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 159,4 K RON | |
| 57 | 57.DAREX AUTO SRL▼ 7 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 9,3 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 688,7 K RON | |
| 58 | 58.HAIDUCUL COM SRL▼ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 9,3 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 686,7 K RON | |
| 59 | 59.DORNA TURISM SA▼ 17 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 9,2 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 60 | 60.SAVCOM SRL▼ 9 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 9,1 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 132 K RON | |
| 61 | 61.MONDECO SRL▲ 272 | Municipiul Suceava, Suceava | 8,9 mil. RON▲ 447 % | ▲ 447 % | 415,3 K RON | |
| 62 | 62.FORESTFALT SERVICII SRL▼ 9 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 8,7 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 56,8 K RON | |
| 63 | 63.INTER-CONTI COM SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 8,4 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 64 | 64.RCG DISTRIBUTION S.R.L.▼ 4 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 8,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 27,6 K RON | |
| 65 | 65.DRUMURI ŞI PODURI SA= | Municipiul Suceava, Suceava | 7,9 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 66 | 66.CONTRANSCOM SA▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 7,8 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 67 | 67.VOIEVOD SRL▲ 4 | Sat Voievodeasa, Comuna Suceviţa, Suceava | 7,6 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 68 | 68.SOLCA - FABRICA DE BERE ŞI APE MINERALE SRL▼ 6 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 7,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 69 | 69.F.E. AGRAR SRL▼ 11 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 7,5 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -869,3 K RON | |
| 70 | 70.KALMAN DISTRIBUTION SRL▲ 21 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 7,4 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 71 | 71.RADBURG SOFT S.R.L.▲ 2 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 7,4 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 72 | 72.HALTERRA SRL▲ 36 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 7,4 mil. RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 73 | 73.EVERY DAY PROD-COM SRL▲ 29 | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 7,1 mil. RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 25,2 K RON | |
| 74 | 74.VICSANI FARM S.R.L.▼ 22 | Sat Vicşani, Comuna Muşeniţa, Suceava | 7 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -1,9 mil. RON | |
| 75 | 75.SPIT BUCOVINA SA▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 7 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 92,4 K RON | |
| 76 | 76.VLADROM SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,9 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 701,2 K RON | |
| 77 | 77.LABIRINT-COM SRL▼ 8 | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 6,7 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 4,9 K RON | |
| 78 | 78.DUO MAT SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,7 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 451,5 K RON | |
| 79 | 79.BERE COMPANY SOLCA - FONDAT 1810 SRL▼ 9 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 6,6 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -83,5 K RON | |
| 80 | 80.DENIS SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 6,5 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 415,7 K RON | |
| 81 | 81.ELIMECRO SRL▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,4 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 82 | 82.COMALIMENT SA▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,2 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 131,3 K RON | |
| 83 | 83.AEROPORTUL ŞTEFAN CEL MARE SUCEAVA RA▼ 4 | Loc. Salcea, Oraş Salcea, Suceava | 6,1 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 0 RON | |
| 84 | 84.ESPERO IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6,1 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 1,3 K RON | |
| 85 | 85.BUCOVINA TURISM SEVERIN SA= | Municipiul Suceava, Suceava | 6,1 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 32,6 K RON | |
| 86 | 86.ROGELYA PROD SRL▲ 10 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 6 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 840,1 K RON | |
| 87 | 87.RARAU-TURISM S.R.L.▼ 4 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 78,7 K RON | |
| 88 | 88.CON BUCOVINA SA▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 6 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 992,9 K RON | |
| 89 | 89.HIDROTERRA SA▲ 5 | Sat Slobozia Sucevei, Comuna Grăniceşti, Suceava | 5,9 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 489,8 K RON | |
| 90 | 90.TARSINCOM SRL▼ 4 | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 5,9 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 44 K RON | |
| 91 | 91.TRANS-NICOLAESCU SRL▲ 7 | Sat Costişa, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 5,9 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 990,8 K RON | |
| 92 | 92.IRAIDA STONE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,8 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 63,9 K RON | |
| 93 | 93.TEHNO-UTIL LEMN SRL▼ 18 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 5,8 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -378,6 K RON | |
| 94 | 94.AL-TEL COMMUNICATIONS SRL▼ 10 | Sat Cacica, Comuna Cacica, Suceava | 5,8 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -119,5 K RON | |
| 95 | 95.BUCOVINA SA= | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 5,7 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 281,6 K RON | |
| 96 | 96.VIVAT CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,6 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 97 | 97.ECUATOR SRL▼ 7 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 5,5 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 989,6 K RON | |
| 98 | 98.IACOB'S SA▼ 5 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 5,5 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 18,2 K RON | |
| 99 | 99.SOCONI GROUP SRL▼ 36 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,5 mil. RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | -1,6 mil. RON | |
| 100 | 100.MARTISORUL COM SRL▲ 25 | Sat Pîrteştii de Sus, Comuna Cacica, Suceava | 5,3 mil. RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 992 K RON |