Top 100 firme — Învățământ, Sibiu după capitaluri în 2022
287 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 18,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 39 K RON, iar liderul atinge 2,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANDREEA UNGUREANU MAKE-UP SCHOOL SRL▲ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 164,1 % | ▲ 164,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 2 | 2.METROPOLITAN EVENTS SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 20,9 K RON | |
| 3 | 3.AUTO-CIS PLUS SRL▲ 5 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 626,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 4 | 4.GOPUBLISH S.R.L.▲ 112 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 612 K RON▲ 14.027,4 % | ▲ 14.027,4 % | 611,8 K RON | |
| 5 | 5.ABRAO EXPERT SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 584,3 K RON▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 268,1 K RON | |
| 6 | 6.NEXILIA PROJECT SRL▲ 51 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 458,6 K RON▲ 458,3 % | ▲ 458,3 % | 376,5 K RON | |
| 7 | 7.AMSO PRO SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 419 K RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 72,6 K RON | |
| 8 | 8.CODEMASTER S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 372 K RON— | — | 316 K RON | |
| 9 | 9.INFO CENTER GROUP SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 363,3 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 125,8 K RON | |
| 10 | 10.PROGRAMUL GOPUBLISH S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 361,2 K RON— | — | — | 361 K RON |
| 11 | 11.AIM FORM EXPERT S.R.L.▲ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 359,2 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 359 K RON | |
| 12 | 12.MONO PUNCT SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 342,3 K RON▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 285,9 K RON | |
| 13 | 13.STAFF 2000 SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 331,2 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 129,7 K RON | |
| 14 | 14.GALA MONTIS S.R.L.▲ 125 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 329,6 K RON▲ 329.487 % | ▲ 329.487 % | 329,5 K RON | |
| 15 | 15.EDU ZWERGENHAUS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 324,9 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 324,2 K RON | |
| 16 | 16.PROCONCEPT SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 324,5 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 186,8 K RON | |
| 17 | 17.RO ACCOUNTS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 315,2 K RON▲ 2.029,7 % | ▲ 2.029,7 % | 315 K RON | |
| 18 | 18.MARKETPLACE UNIVERSE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 299,6 K RON— | — | — | 299,4 K RON |
| 19 | 19.HORA SECURITY RALF S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 295,2 K RON— | — | — | 295 K RON |
| 20 | 20.RISE CONSULTING S.R.L.▲ 8 | Sat Haşag, Comuna Loamneş, Sibiu | 289,1 K RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 263,4 K RON | |
| 21 | 21.PRO EDUCATION SERVICES S.R.L.▲ 136 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 288,4 K RON— | — | 289,1 K RON | |
| 22 | 22.FUTURE CAPITAL SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 269,9 K RON▼ 63,4 % | ▼ 63,4 % | 32,4 K RON | |
| 23 | 23.WEHELP CALL-CENTER S.R.L.▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 263,2 K RON▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | 263 K RON | |
| 24 | 24.HERA TEAM SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 255,6 K RON▲ 1.189,1 % | ▲ 1.189,1 % | 252,5 K RON | |
| 25 | 25.TEAM CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 249,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 26 | 26.INSIGHT EMOTIONAL INTELLIGENCE SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 247,7 K RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 245,1 K RON | |
| 27 | 27.TOPCFO SRL▼ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 237,6 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 237,3 K RON | |
| 28 | 28.K&M EDUCATION STAR SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 217,2 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 217 K RON | |
| 29 | 29.STANDARD CONSULT SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 198,4 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 69,7 K RON | |
| 30 | 30.FIREFLY LEARNING SOLUTIONS S.R.L.▲ 16 | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 196 K RON▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 80,3 K RON | |
| 31 | 31.DEUTSCHER SPRACHCAMPUS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 185,4 K RON— | — | — | 185,2 K RON |
| 32 | 32.AP DEVELOP 4EX SRL▲ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 181,6 K RON▲ 127,6 % | ▲ 127,6 % | 121,8 K RON | |
| 33 | 33.CAMPUS LIMBA GERMANĂ S.R.L.▲ 140 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 176,1 K RON— | — | 180,5 K RON | |
| 34 | 34.DENTAL LEARNING SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 169,4 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 5,2 K RON | |
| 35 | 35.OCCIDENTAL VISION RO SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 161,1 K RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 160,8 K RON | |
| 36 | 36.LANDMARIS PROD&CONS S.R.L.nou | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 151,7 K RON▲ 227,3 % | ▲ 227,3 % | 99,3 K RON | |
| 37 | 37.5 AM MOMENTUM S.R.L.▲ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 151 K RON▲ 118,9 % | ▲ 118,9 % | 150,8 K RON | |
| 38 | 38.LI-VIU TRAINING SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 148,9 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -352 RON | |
| 39 | 39.STAFF AND PROJECT MANAGEMENT SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 145,7 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 144,5 K RON | |
| 40 | 40.LP SPA BUSINESS SRL= | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 144,1 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 143,9 K RON | |
| 41 | 41.EXCELSIOR ARTS S.R.L.▲ 45 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 143,7 K RON▲ 453,9 % | ▲ 453,9 % | 117,7 K RON | |
| 42 | 42.LIFE SKILLS SRL▲ 35 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 140,9 K RON▲ 269,1 % | ▲ 269,1 % | 140,7 K RON | |
| 43 | 43.XPERT DRIVER SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 129,9 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 2 K RON | |
| 44 | 44.TRANSYLVANIA CREATIVE S.R.L.▲ 7 | Oraş Sălişte, Sibiu | 126,2 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 86,1 K RON | |
| 45 | 45.HERBAN AEROSPACE AND DEFENSE S.R.L.▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 125,1 K RON▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 124,8 K RON | |
| 46 | 46.AS FINANCIAL MARKETS SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 124,9 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 10,3 K RON | |
| 47 | 47.D-INCORPORATED SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 123,2 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 19,5 K RON | |
| 48 | 48.ADMIS DRIVER SRL▼ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 122,7 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -2 K RON | |
| 49 | 49.GERMANSTUFF S.R.L.▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 119 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 100,8 K RON | |
| 50 | 50.TOP TIME RO S.R.L.▲ 5 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 118,9 K RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 118,7 K RON | |
| 51 | 51.5 AM MASTER MIND S.R.L.▼ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 105,6 K RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 105,3 K RON | |
| 52 | 52.MIT HUB INTELLIGENCE S.R.L.▲ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,7 K RON▲ 189,3 % | ▲ 189,3 % | 94,9 K RON | |
| 53 | 53.DREAM MOVEMENT S.R.L.▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 94,7 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 80 K RON | |
| 54 | 54.SPORT PENTRU COPII S.R.L.nou | Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Sibiu | 91,2 K RON— | — | — | 91 K RON |
| 55 | 55.SMART & BUSINESS COACHING S.R.L.▲ 63 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,3 K RON▲ 2.367,4 % | ▲ 2.367,4 % | 85,7 K RON | |
| 56 | 56.LEX EXPERT SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 88,3 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 59,1 K RON | |
| 57 | 57.CAT & CAW S.R.L.▲ 10 | Sat Porumbacu de Jos, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 86 K RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 25,4 K RON | |
| 58 | 58.ALEGRIA 4 U S.R.L.▲ 51 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,7 K RON▲ 1.123,6 % | ▲ 1.123,6 % | 81,5 K RON | |
| 59 | 59.BUSYBEE PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,9 K RON— | — | — | 80,8 K RON |
| 60 | 60.BACK TO TECH S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,8 K RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 79,5 K RON | |
| 61 | 61.GERMAN LANGUAGE CENTER S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,2 K RON— | — | — | 79 K RON |
| 62 | 62.MENTOR NUWA SRLnou | Sat Ilimbav, Comuna Marpod, Sibiu | 74,3 K RON▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | -86,9 K RON | |
| 63 | 63.S.S. LANGUAGE EXPERT S.R.L.▲ 9 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 72,5 K RON▲ 57 % | ▲ 57 % | 72,2 K RON | |
| 64 | 64.LITTLE DIAMONDS S.R.L.▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70,6 K RON▲ 139,5 % | ▲ 139,5 % | 41,2 K RON | |
| 65 | 65.BAMBU WORKS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,7 K RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 69,5 K RON | |
| 66 | 66.SPINE HEALTH PROJECT SRL▼ 6 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 69 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 68,7 K RON | |
| 67 | 67.SOULVALLEY EXPANSION S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 68,5 K RON— | — | — | 68,3 K RON |
| 68 | 68.AUTO-CIS COM SRL▼ 33 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 65,1 K RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 94,1 K RON | |
| 69 | 69.ACTIVE LEARN CONSULTING S.R.L.nou | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 64,4 K RON— | — | — | 64,2 K RON |
| 70 | 70.FRESH STYLE SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,9 K RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 62,7 K RON | |
| 71 | 71.FOCUS TEAM SRL▼ 49 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,8 K RON▼ 75 % | ▼ 75 % | 62,6 K RON | |
| 72 | 72.PRO TIME BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,5 K RON— | — | — | 62,3 K RON |
| 73 | 73.PRO LANGUAGE SRL▼ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,1 K RON▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 59,9 K RON | |
| 74 | 74.GLOBAL TRAINING AND PLANNING SERVICES S.R.L.nou | Loc. Fântânele, Oraş Sălişte, Sibiu | 57,6 K RON— | — | — | 57,4 K RON |
| 75 | 75.TRACON T.C. SRL▼ 33 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 55,2 K RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 55 K RON | |
| 76 | 76.TEGELER GRUPPE SRL▼ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,9 K RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 50,1 K RON | |
| 77 | 77.MOBILITY CRYSTAL RENT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,1 K RON▲ 240,7 % | ▲ 240,7 % | 38,2 K RON | |
| 78 | 78.FAE LEARN S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,1 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -1,2 K RON | |
| 79 | 79.EUROSAGA-2000 SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,5 K RON— | — | 30,4 K RON | |
| 80 | 80.CENTRU DE LIMBI STRĂINE S.R.L.▲ 98 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 50,1 K RON— | — | 56,6 K RON | |
| 81 | 81.IZVORASU BELDANS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 39,4 K RON | |
| 82 | 82.CRIS CREATIVE S.R.L.▲ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,7 K RON▲ 357,1 % | ▲ 357,1 % | 47,9 K RON | |
| 83 | 83.CERAMICA DE NOCRICH S.R.L.▼ 12 | Sat Nocrich, Comuna Nocrich, Sibiu | 48,8 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 2,4 K RON | |
| 84 | 84.SHIVA SPA S.R.L.= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 47,6 K RON▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 30,2 K RON | |
| 85 | 85.E-MYSCHOOL S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47,5 K RON— | — | — | 47,3 K RON |
| 86 | 86.CENTRUL AUM SERAM S.R.L.▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46,9 K RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 46,6 K RON | |
| 87 | 87.A.M. LASH ACADEMY S.R.L.nou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 46,5 K RON▲ 8.509,4 % | ▲ 8.509,4 % | 46 K RON | |
| 88 | 88.KIDSCOOL IT S.R.L.▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46,4 K RON▲ 222,5 % | ▲ 222,5 % | 32 K RON | |
| 89 | 89.TECULESCU NATATIE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,7 K RON— | — | — | 45,5 K RON |
| 90 | 90.IUPII SPORT S.R.L.▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,5 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 7,9 K RON | |
| 91 | 91.DMH ED CONSULT S.R.L.▼ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 45,4 K RON▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 45,2 K RON | |
| 92 | 92.MINDCONTROL S.R.L.▼ 65 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,2 K RON▼ 76,8 % | ▼ 76,8 % | 45 K RON | |
| 93 | 93.EDUCAȚIA PROFESORILOR S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 43,8 K RON▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 22,5 K RON | |
| 94 | 94.REFO TREND S.R.L.▼ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,5 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 16,9 K RON | |
| 95 | 95.REFLEXOVITAL-MAGAZIN S.R.L.▲ 61 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41,4 K RON— | — | 42,1 K RON | |
| 96 | 96.MC PREMIUM COACH SRL▼ 48 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41,4 K RON▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | 41,1 K RON | |
| 97 | 97.KIDSCOOL IT ONLINE S.R.L.▲ 40 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,9 K RON▲ 20.886,2 % | ▲ 20.886,2 % | 147,8 K RON | |
| 98 | 98.SWISS WEBBUSINESS S.R.L.▲ 91 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 39,3 K RON— | — | 52 K RON | |
| 99 | 99.DRIVER LMA SRL▼ 25 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 39,2 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 39,4 K RON | |
| 100 | 100.F & B SOLUTIONS SRL▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 39 K RON▲ 2.680,1 % | ▲ 2.680,1 % | 37,6 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Sibiu
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
236 firme · 60 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
23 firme · 11 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
40 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
38 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
11 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
5 firme · 176,4 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
2 firme · 121,2 K RON