Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Sălaj după capitaluri în 2023
97 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 97 cumulează 20,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -155,2 K RON, iar liderul atinge 5,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PICOTA EXCHANGE SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 5,4 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 610,1 K RON | |
| 2 | 2.VBO INC S.R.L.nou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 2,3 mil. RON— | — | — | -94 RON |
| 3 | 3.EST INTER COM SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,8 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 153,9 K RON | |
| 4 | 4.EUROSAB IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,7 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 239 K RON | |
| 5 | 5.BEND-ANY SRL▲ 4 | Sat Poiana Blenchii, Comuna Poiana Blenchii, Sălaj | 831,4 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 285,8 K RON | |
| 6 | 6.EST CREDIT SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 798,8 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 39,8 K RON | |
| 7 | 7.NINDAN KID IFN SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 759 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 134,9 K RON | |
| 8 | 8.VARATEC IFN SRL▼ 1 | Sat Cheud, Comuna Năpradea, Sălaj | 673 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 7,5 K RON | |
| 9 | 9.REMIX GOLD SRL▲ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 625,2 K RON▲ 205,2 % | ▲ 205,2 % | 420,3 K RON | |
| 10 | 10.SIMINA EXCHANGE SRL▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 476,2 K RON▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | 125,1 K RON | |
| 11 | 11.ADYMOL GOLD SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 475,3 K RON▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 191,4 K RON | |
| 12 | 12.MONIDAX SRL▲ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 443,7 K RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 93,5 K RON | |
| 13 | 13.GEPA BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 427,2 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 130,2 K RON | |
| 14 | 14.ADRIANA-FLORICA LIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 391 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 22 K RON | |
| 15 | 15.REMIX COM SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 243 K RON▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 87,6 K RON | |
| 16 | 16.SMART ASIG FOR_YOU S.R.L.▲ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 215,7 K RON▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 87,4 K RON | |
| 17 | 17.DENIMAR PROFINANCIAL CONSULT S.R.L.▲ 5 | Sat Bulgari, Comuna Sălăţig, Sălaj | 211,1 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 46,1 K RON | |
| 18 | 18.CRITEDO TRAINING SRL▲ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 180,4 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 2 K RON | |
| 19 | 19.KEOPS GOLD IFN SRL▲ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 170,4 K RON▲ 131,2 % | ▲ 131,2 % | 96,7 K RON | |
| 20 | 20.BEST OFFICE ASIG S.R.L.▼ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 132,4 K RON▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | 46,5 K RON | |
| 21 | 21.BELASIG SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 132,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 22 | 22.ACOR GOLD CONS SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 111 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 110,8 K RON | |
| 23 | 23.WITHIN REACH S.R.L.▲ 7 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 98,7 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 98,4 K RON | |
| 24 | 24.TALOS INSURANCE CONSULTING SRL▼ 1 | Sat Jac, Comuna Creaca, Sălaj | 90,7 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 87,4 K RON | |
| 25 | 25.SELASIG PROCREDIT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 88,3 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | -36,6 K RON | |
| 26 | 26.BARTUS FLOARE AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 13 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 87,2 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 15,9 K RON | |
| 27 | 27.MCA ASIGURĂRI MARKET S.R.L.▲ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 79,2 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 7,2 K RON | |
| 28 | 28.CURLY PERSPECTIVE S.R.L.▲ 50 | Municipiul Zalău, Sălaj | 74,2 K RON▲ 8.394,1 % | ▲ 8.394,1 % | 73,4 K RON | |
| 29 | 29.CARDINAL GRENOLI SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 68,8 K RON— | — | 60,8 K RON | |
| 30 | 30.TATIANA LIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 66,7 K RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 69,1 K RON | |
| 31 | 31.CALIFORNIA RENT A CAR SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 66,1 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | -11,1 K RON | |
| 32 | 32.IUST-COOL CAR SRL▲ 15 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 63,7 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 12,8 K RON | |
| 33 | 33.GLIRA BIS SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 62,6 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 60,6 K RON | |
| 34 | 34.VIMIAL FINANCING SRL▲ 22 | Municipiul Zalău, Sălaj | 57,7 K RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 57,4 K RON | |
| 35 | 35.BILLIONERA BUSINESS S.R.L.▲ 10 | Sat Chieşd, Comuna Chieşd, Sălaj | 56,1 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 53,6 K RON | |
| 36 | 36.GST ALLASIG AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 54,8 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 35,8 K RON | |
| 37 | 37.ADYMOL GOLD I.F.N. SRL▲ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 54,6 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -1 K RON | |
| 38 | 38.LIFE'S CHOICES S.R.L.▲ 16 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 53,3 K RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 16,1 K RON | |
| 39 | 39.GMF CLAIMS ASSIST S.R.L.▲ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 51,6 K RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 51,4 K RON | |
| 40 | 40.IULIAN ASIG SRL▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 51,3 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 101 RON | |
| 41 | 41.ANELFI AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 50,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 42 | 42.COTUȚ SELENA DYNASTY S.R.L.▼ 6 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 44,8 K RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 33 K RON | |
| 43 | 43.WANDA&RACHEL S.R.L.▼ 3 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 43 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 43,3 K RON | |
| 44 | 44.MAN AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 29 | Municipiul Zalău, Sălaj | 42,4 K RON▼ 82,9 % | ▼ 82,9 % | 192,2 K RON | |
| 45 | 45.BALEAN FLAVIU S.R.L.▲ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 40,5 K RON▲ 168,2 % | ▲ 168,2 % | 26,3 K RON | |
| 46 | 46.KING FERRASIG SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 38,5 K RON— | — | 0 RON | |
| 47 | 47.ASIGURARE ECRAT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 31 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 30,8 K RON | |
| 48 | 48.COSMI POP ASIG SRL▲ 3 | Loc. Cehei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 30,6 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 7,7 K RON | |
| 49 | 49.ASIGMIM POP S.R.L.▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 29,6 K RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 10,3 K RON | |
| 50 | 50.AIOEMSA S.R.L.▲ 11 | Sat Firminiş, Comuna Mirşid, Sălaj | 29,2 K RON▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 12 K RON | |
| 51 | 51.GURĂU ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 28,2 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 13,8 K RON | |
| 52 | 52.FINANCIALLY INTERNATIONAL S.R.L.nou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 23,9 K RON— | — | — | 23,7 K RON |
| 53 | 53.V.P.C.S ONLINE HOST S.R.L.▲ 22 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 23,6 K RON▲ 383,9 % | ▲ 383,9 % | 18,7 K RON | |
| 54 | 54.SOJKA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 23,5 K RON▲ 202,4 % | ▲ 202,4 % | 15,8 K RON | |
| 55 | 55.ACLEPO CON-TUR S.R.L.▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 21,5 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 427 RON | |
| 56 | 56.SRG REAL ASIG S.R.L.▼ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20,5 K RON▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 12,9 K RON | |
| 57 | 57.NADIA PORUMB SRL▼ 36 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 16,4 K RON▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 16,4 K RON | |
| 58 | 58.VARGAFLAVIUS CSPF S.R.L.▼ 8 | Sat Hereclean, Comuna Hereclean, Sălaj | 15,8 K RON▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | 15,3 K RON | |
| 59 | 59.DAIA SWEETS S.R.L.▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15,7 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 4,5 K RON | |
| 60 | 60.GEPA TOTAL SERVICES S.R.L.▼ 40 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15 K RON▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | 14,7 K RON | |
| 61 | 61.BARNA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 14,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 62 | 62.KITINOPTIM S.R.L.= | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 14 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 6,1 K RON | |
| 63 | 63.CARPATICA INVEST-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 13,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 64 | 64.KTASIG S.R.L.nou | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 12,7 K RON— | — | — | 12,5 K RON |
| 65 | 65.D'AZIZ SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 12,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 66 | 66.ALIN-COSMIN CHENDE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 2 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 11,3 K RON0,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 67 | 67.WOLF PAW S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 8 K RON— | — | -2,3 K RON | |
| 68 | 68.FICUŢ AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 7,9 K RON— | — | 0 RON | |
| 69 | 69.EASY SOLUTIONS ADVISORS SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 7,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 70 | 70.CMC INVEST SI ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 7,7 K RON— | — | 9 K RON | |
| 71 | 71.KARI & DANIEL ASIG SRL▼ 7 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 7,1 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | 6,9 K RON | |
| 72 | 72.RESPECT SRL▲ 2 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 4,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.KLASS NEW AGREEMENT S.R.L.▼ 15 | Sat Treznea, Comuna Treznea, Sălaj | 4,6 K RON▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | -16,8 K RON | |
| 74 | 74.MRC MIXCREDIT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,8 K RON— | — | — | 7,4 K RON |
| 75 | 75.CONSULTING STATION STORE SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,1 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -100 RON | |
| 76 | 76.GRC SERVICII UTILE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,5 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -48 RON | |
| 77 | 77.GEPA ASIST SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,4 K RON▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | -527 RON | |
| 78 | 78.CRECAN ASIG SRL▼ 53 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,3 K RON▼ 99 % | ▼ 99 % | -1,8 K RON | |
| 79 | 79.MAGTECH STAFF S.R.L.nou | Sat Preoteasa, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 801 RON— | — | 0 RON | |
| 80 | 80.AGRO DARIUS-CĂTĂLIN SRLnou | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 518 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.NON STOP CREDIT IFN SRL▼ 2 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 200 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.CHIRILĂ MIHAELA RAMONA-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 200 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.ZARA INSURANCE SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 200 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.SMART HAPPY CREDIT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 200 RON— | — | — | 0 RON |
| 85 | 85.MONY-CONF SRL▼ 3 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 86 | 86.HASHTAG BROKER INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 87 | 87.HERA OLD GOLD SRL▼ 84 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 88 | 88.CONIGLIO CYPRUS ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | -49 RON— | — | 0 RON | |
| 89 | 89.HTF FUND S.R.L.▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | -442 RON— | — | -261 RON | |
| 90 | 90.VIS LA VIE SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | -776 RON— | — | -574 RON | |
| 91 | 91.ADINA ȘIC ASIG S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | -6,3 K RON— | — | — | -6,5 K RON |
| 92 | 92.BMF BLINT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | -6,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.STEMAR BVF S.R.L.▼ 75 | Municipiul Zalău, Sălaj | -7,6 K RON▼ 104 % | ▼ 104 % | -7,8 K RON | |
| 94 | 94.INA-AVR SRL▼ 53 | Municipiul Zalău, Sălaj | -17,5 K RON▼ 126,7 % | ▼ 126,7 % | -83 K RON | |
| 95 | 95.READY CASH INSTANT S.R.L.▼ 7 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | -40 K RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.GECRON STIL SRL▼ 7 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -47,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.ELIPSA PROD COM SRL▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | -155,2 K RON— | — | -29,9 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Sălaj
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
48 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
9 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
10 firme · 879,1 K RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
3 firme · 832,6 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
3 firme · 408,7 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
1 firme · 0 RON