Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Prahova după capitaluri în 2018
150 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 110,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 5,8 K RON, iar liderul atinge 28 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROHRER SERVICII INDUSTRIALE SRLnou | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 28 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 558,5 K RON | |
| 2 | 2.PIKANORE SRL▼ 1 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 13,6 mil. RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 3,6 mil. RON | |
| 3 | 3.FIBEC HOLDING SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 8,1 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -79,7 K RON | |
| 4 | 4.STILCON SRL▲ 1 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 6,4 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 783,2 K RON | |
| 5 | 5.APENAROM SRL▼ 1 | Comuna Brazi, Prahova | 6,3 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -468 RON | |
| 6 | 6.ALPACCESS SRL= | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 5,5 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 7 | 7.BAUPARTNER BAUTECHNIK SRL= | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 4,5 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 100,2 K RON | |
| 8 | 8.STOLZENBACH CONS CONSULTING SRL▲ 28 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 2,2 mil. RON▲ 659,3 % | ▲ 659,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 9 | 9.CONSTRUCTII,CAI FERATE,DRUMURI SI PODURI SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,9 mil. RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 163,1 K RON | |
| 10 | 10.EOLICA TECHNICAL SUPPORT SRL▲ 16 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 1,8 mil. RON▲ 231,9 % | ▲ 231,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.DRILLING SWISS SRL▼ 2 | Comuna Floreşti, Prahova | 1,6 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | -101,7 K RON | |
| 12 | 12.NEPAL SERV SRL▼ 2 | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 1,6 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 3,4 K RON | |
| 13 | 13.VALLYS DECO SRL▲ 7 | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 1,6 mil. RON▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | 866,5 K RON | |
| 14 | 14.RULF CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Valea Cucului, Comuna Iordăcheanu, Prahova | 1,5 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 368,5 K RON | |
| 15 | 15.SKELARR PLUS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,4 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 281,9 K RON | |
| 16 | 16.NICLAM SERV SRL▼ 2 | Sat Făgetu, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 1,3 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 254,5 K RON | |
| 17 | 17.VIDAM GAZ SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 588,7 K RON | |
| 18 | 18.LAIKA SRL= | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 284,1 K RON | |
| 19 | 19.LIRAMEX SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 170,3 K RON | |
| 20 | 20.LIMET IND CONS SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 93,1 K RON | |
| 21 | 21.TOMAR CONSTRUCT SRL▲ 8 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 1 mil. RON▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 584,7 K RON | |
| 22 | 22.VERTICAL WIN SERVICES SRL▲ 6 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 1 mil. RON▲ 102,1 % | ▲ 102,1 % | 910 K RON | |
| 23 | 23.WIND ROPE ACCESS SRL▲ 18 | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | 967 K RON▲ 307,4 % | ▲ 307,4 % | 966,8 K RON | |
| 24 | 24.PETROREP SA▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 961,8 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 2 K RON | |
| 25 | 25.MEGA CONSTRUCT LTD S.R.L.nou | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 874,7 K RON— | — | 195,8 K RON | |
| 26 | 26.NICPET ALPIN CONSTRUCT SRL▲ 77 | Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 683,6 K RON— | — | 457,3 K RON | |
| 27 | 27.ROSIDAV - GRUP SRL▼ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 649 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 77,4 K RON | |
| 28 | 28.ESCAV TRANSCONS SRL▲ 5 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 636,8 K RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 312,8 K RON | |
| 29 | 29.REFRACT DOB CONSTRUCT SRL▲ 105 | Sat Valea Stupinii, Comuna Poseşti, Prahova | 627,6 K RON— | — | 681,1 K RON | |
| 30 | 30.R.M.R. REGEL + MESSTECHNIK ROMANIA SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 627,3 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -94,7 K RON | |
| 31 | 31.STEEL TRUST CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 575,4 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 40,5 K RON | |
| 32 | 32.MULTISERVICE G & G SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 543,1 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 34 K RON | |
| 33 | 33.OMECONS SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 491,9 K RON▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 281 K RON | |
| 34 | 34.PERFECT TENT S.R.L.▲ 1 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 488,3 K RON▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 231,8 K RON | |
| 35 | 35.FRONTALY TRANS SRLnou | Comuna Puchenii Mari, Prahova | 461,1 K RON▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 230,9 K RON | |
| 36 | 36.NEMAR CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Slon, Comuna Ceraşu, Prahova | 427,8 K RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 178,1 K RON | |
| 37 | 37.ALPACCESS SCAFFOLDING SRL▲ 15 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 422,7 K RON▲ 199,5 % | ▲ 199,5 % | 297,3 K RON | |
| 38 | 38.AFINA IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 400,1 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 89,7 K RON | |
| 39 | 39.STYL CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 370,4 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 110,8 K RON | |
| 40 | 40.PHILCAT TRADING SRLnou | Sat Vadu Părului, Comuna Albeşti-Paleologu, Prahova | 325,3 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 61,6 K RON | |
| 41 | 41.MILEX FIERÃRIE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 316,1 K RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 107,4 K RON | |
| 42 | 42.ADYRAL CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 310,3 K RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 309,8 K RON | |
| 43 | 43.KLAUS MACHINES CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 253,7 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 20,7 K RON | |
| 44 | 44.DUMIVID PREST SRLnou | Sat Popeşti, Comuna Brazi, Prahova | 239 K RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 36 K RON | |
| 45 | 45.GABONI CONSTRUCT SRLnou | Sat Valea Dulce, Comuna Podenii Noi, Prahova | 232,6 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -92 RON | |
| 46 | 46.SAF CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 219 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 6,5 K RON | |
| 47 | 47.MARBOG SRL= | Sat Iordăcheanu, Comuna Iordăcheanu, Prahova | 216 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 17,2 K RON | |
| 48 | 48.KUMA ISOGER SERVICE SRL▼ 4 | Sat Varniţa, Comuna Şirna, Prahova | 196,6 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -24,2 K RON | |
| 49 | 49.UNIVERSAL D SRL▲ 2 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 193,2 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 50,8 K RON | |
| 50 | 50.MARKUS CONSTRUCT INVEST SRL▼ 2 | Sat Ţărculeşti, Comuna Gornet-Cricov, Prahova | 190 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -964 RON | |
| 51 | 51.MIRAMAT SERV CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 183,9 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 1,7 K RON | |
| 52 | 52.INICA SRL▼ 3 | Comuna Bucov, Prahova | 172,9 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 6,6 K RON | |
| 53 | 53.GENSTEEL SRL▲ 1 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 172,2 K RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 147,9 K RON | |
| 54 | 54.DUO MONTAJ SERVICES SRL▲ 2 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 157,1 K RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 32,9 K RON | |
| 55 | 55.IVODEEA IZOCONST S.R.L.▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 151,6 K RON▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 69,5 K RON | |
| 56 | 56.BOGALI JUNIOR S.R.L.nou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 136,6 K RON— | — | — | 136,4 K RON |
| 57 | 57.THEROCK ANTREPRENOR SRL= | Sat Chesnoiu, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 134,9 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 134,6 K RON | |
| 58 | 58.ALSANTE PROD SRL▲ 12 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 125,6 K RON▲ 95,2 % | ▲ 95,2 % | 72,3 K RON | |
| 59 | 59.T&M HIDROSERV S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 116,8 K RON— | — | — | 116,6 K RON |
| 60 | 60.ANTONOIU ALPIN SERV SRL▲ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 115,5 K RON▲ 168,3 % | ▲ 168,3 % | 72,5 K RON | |
| 61 | 61.ALDSOL CONS ALPIN SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 115 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | -17,5 K RON | |
| 62 | 62.AFYM CONSTRUCT SRL▼ 2 | Sat Rotari, Comuna Ceptura, Prahova | 111,7 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -1,2 K RON | |
| 63 | 63.SELECTRA INSTAL SRL▼ 5 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 92,8 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -28,8 K RON | |
| 64 | 64.HEAVY DIGGERS SRL▼ 2 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 91,3 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 76,7 K RON | |
| 65 | 65.POPSTAR CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 89,4 K RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -503 RON | |
| 66 | 66.CLEVEL GRAPH SOLUTIONS SRL▲ 12 | Sat Vărbilău, Comuna Vărbilău, Prahova | 87,4 K RON▲ 97,9 % | ▲ 97,9 % | 87,1 K RON | |
| 67 | 67.REMAS CONTROL S.R.L.▼ 12 | Sat Făcăieni, Comuna Măneciu, Prahova | 84,5 K RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | -45 K RON | |
| 68 | 68.GINROM SRL▼ 3 | Sat Mălăeştii de Sus, Comuna Dumbrăveşti, Prahova | 84,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 69 | 69.RAVIZ SERV SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 83,7 K RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 75,3 K RON | |
| 70 | 70.MITALPIN CONSTRUCT SOLUTIONS SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 83,7 K RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 27,7 K RON | |
| 71 | 71.SURVIVAL SRL▼ 4 | Comuna Poseşti, Prahova | 79 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 66,6 K RON | |
| 72 | 72.DUAL TACTIC GRUP S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 77,3 K RON— | — | — | 77,1 K RON |
| 73 | 73.CAMELION AMENAJARI CONSTRUCTII S.R.L.nou | Sat Stoeneşti, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 75,5 K RON— | — | — | 75,3 K RON |
| 74 | 74.IDEAL CASSA DESIGN SRL▼ 11 | Sat Tinosu, Comuna Tinosu, Prahova | 68,9 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | -25,8 K RON | |
| 75 | 75.TECNOAUTOMOTORS SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 67,7 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 3,3 K RON | |
| 76 | 76.ALCONSTRUCT IMPEX SRL▲ 1 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 62,2 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 47,2 K RON | |
| 77 | 77.BUSIN HIGH ACCESS SRL▼ 2 | Sat Bobolia, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 57,6 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 4,2 K RON | |
| 78 | 78.TIVADY CONS SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 56,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.RAZVYCONS SRL▼ 8 | Sat Zahanaua, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 55,3 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 55,1 K RON | |
| 80 | 80.TSM EXPERT SOLUTIONS SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 53 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -1,9 K RON | |
| 81 | 81.MODANIS PRESTSERV SRL▼ 17 | Sat Valea Călugărească, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 52,2 K RON▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | -33,8 K RON | |
| 82 | 82.CASTIGATORUL SERV SRL▲ 7 | Sat Vitioara de Sus, Comuna Predeal-Sărari, Prahova | 47,3 K RON▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 21,6 K RON | |
| 83 | 83.MYHTERMINSTAL SERV SRL▲ 4 | ***localitatea negasita***, Prahova | 40 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 13 K RON | |
| 84 | 84.CATA - CORON SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39,5 K RON▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 13,5 K RON | |
| 85 | 85.RENVAL SERV SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 86 | 86.RADEMIS EXPERT CONSTRUCT SRL▲ 8 | Sat Valea Popii, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 37,8 K RON▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 19 K RON | |
| 87 | 87.BINFLY TEAM SRL▲ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 35,9 K RON▲ 1.538,6 % | ▲ 1.538,6 % | 33,7 K RON | |
| 88 | 88.JITARU CALVINI CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 35,6 K RON▲ 175,7 % | ▲ 175,7 % | 35,7 K RON | |
| 89 | 89.ALFA HOME S.R.L.nou | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 27,6 K RON— | — | — | 27,4 K RON |
| 90 | 90.GADOS IMPEX SRL▼ 6 | Comuna Gura Vadului, Prahova | 27,4 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -8,5 K RON | |
| 91 | 91.DRES CONSTRUCT-PROIECT SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23,3 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -126 RON | |
| 92 | 92.DIMENSY STUDIO S.R.L.-D.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23 K RON— | — | — | 22,8 K RON |
| 93 | 93.ANGHEL TRANS CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17,9 K RON— | — | — | 17,7 K RON |
| 94 | 94.FREE TOUR BUCEGI EXPERT SRL▲ 1 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 16,6 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 16,4 K RON | |
| 95 | 95.NETZONE CONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16,5 K RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | -8,4 K RON | |
| 96 | 96.CARLA DESIGN SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 13,4 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | -5,9 K RON | |
| 97 | 97.HACK-SERVMAC S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12,5 K RON— | — | — | 12,3 K RON |
| 98 | 98.RĀDULESCU HIDROINSTAL CONSTRUCT SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11,2 K RON▼ 62 % | ▼ 62 % | -18,2 K RON | |
| 99 | 99.VIDAL GROUP SRLnou | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 9,1 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 11,9 K RON | |
| 100 | 100.ILPEDA ART SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,8 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -910 RON |