Top 100 firme — Transport și depozitare, Mureș după capitaluri în 2018
1.594 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 202,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 559,1 K RON, iar liderul atinge 27,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXCELO MILK SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 27,4 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 5,4 mil. RON | |
| 2 | 2.TRANSPORT LOCAL SA▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,3 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 64,8 K RON | |
| 3 | 3.BALINT TRANS SRL▲ 1 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 10,6 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 687,5 K RON | |
| 4 | 4.INTERNATIONAL TRANSPORT AUTO SA▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,8 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 59,8 K RON | |
| 5 | 5.MC TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 6 | 6.BENUTI COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,3 mil. RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 7 | 7.WETRALOG ROMANIA SRL= | Municipiul Târnăveni, Mureş | 5,2 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 370,3 K RON | |
| 8 | 8.NICODENISS TRANS SRL▲ 2 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 4,8 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 9 | 9.ROCADA SERV SRL= | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 4,3 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 101,6 K RON | |
| 10 | 10.HSPTRANS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1 mil. RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.TRANS AGRO SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,4 mil. RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 737,8 K RON | |
| 12 | 12.APĂ TERMIC TRANSPORT SA▲ 1 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 3,3 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 50,8 K RON | |
| 13 | 13.ELITA SIMEX SRL▼ 2 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 3,3 mil. RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 887,4 K RON | |
| 14 | 14.ADI & MIRCEA TRANS SRL▲ 10 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 3,2 mil. RON▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 15 | 15.PANEURO INTERNATIONAL SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,1 mil. RON▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | -12,2 mil. RON | |
| 16 | 16.TRANS AGROOVINEX SRL▲ 17 | Loc. Cerghid, Oraş Ungheni, Mureş | 2,8 mil. RON▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 17 | 17.ROMARIS SRL▲ 41 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6 mil. RON▲ 232,3 % | ▲ 232,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 18 | 18.MG CARGO RO SRL▼ 2 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,5 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 56,9 K RON | |
| 19 | 19.TRAM SRL▲ 6 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,5 mil. RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 747,1 K RON | |
| 20 | 20.SURI SPED SRL▼ 3 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 2,4 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 606,3 K RON | |
| 21 | 21.TOTHCAR COMPANY IMPEX SRL▼ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 2,3 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 445,9 K RON | |
| 22 | 22.IFB-INTERNATIONAL FREIGHT BROKERS SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 599,9 K RON | |
| 23 | 23.TRAVESIA SRL= | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 2,2 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 423,2 K RON | |
| 24 | 24.A & A TRANSPORTURI SPECIALE SRL▲ 62 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 2,1 mil. RON▲ 298 % | ▲ 298 % | 597,3 K RON | |
| 25 | 25.NIRAJ PRODCOM SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 161,8 K RON | |
| 26 | 26.BAVARIA IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 254,8 K RON | |
| 27 | 27.SYNCRON SRL▲ 113 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 430,1 % | ▲ 430,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 28 | 28.HARTMANN PRODCOM SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 395,3 K RON | |
| 29 | 29.ST GIORGIA SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 30 | 30.TRANS COM HE SRL▼ 4 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 100 K RON | |
| 31 | 31.ROBERT SERV SRL▼ 2 | Sat Cîmpeniţa, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 316,1 K RON | |
| 32 | 32.BILY TRANS SRL▼ 10 | Comuna Livezeni, Mureş | 1,7 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 69,5 K RON | |
| 33 | 33.PETCO SRL▲ 3 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 399,5 K RON | |
| 34 | 34.MULTI SDS SRL-D▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 422,5 K RON | |
| 35 | 35.DUDA TRANS SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 373,6 K RON | |
| 36 | 36.EXPLO ICA TRANS SRL▲ 30 | Sat Sălard, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 104,4 % | ▲ 104,4 % | 755 K RON | |
| 37 | 37.RAUL AGROCOM SRL▼ 3 | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 98,3 K RON | |
| 38 | 38.SIGVIO SRL▲ 38 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 131,3 % | ▲ 131,3 % | 802,7 K RON | |
| 39 | 39.SORIN TRANS SRL▲ 42 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 141,1 % | ▲ 141,1 % | 800,5 K RON | |
| 40 | 40.MATEROM AUTOMOTIVE SRL▼ 12 | Comuna Cristeşti, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 41 | 41.REGIA AUTONOMĂ "AEROPORTUL TRANSILVANIA-TÂRGU MUREȘ"▼ 6 | Loc. Vidrasău, Oraş Ungheni, Mureş | 1,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 42 | 42.BLEMA TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 121,1 K RON | |
| 43 | 43.A&A CONSULTING SRL▲ 5 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 265,6 K RON | |
| 44 | 44.GREBTRANS SRL= | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 439,7 K RON | |
| 45 | 45.VLAD SPEDITION TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 316,8 K RON | |
| 46 | 46.TRANS MEGIC SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 35,9 K RON | |
| 47 | 47.MINIBUS TOUR SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 79,4 K RON | |
| 48 | 48.PENTAGON FREIGHT SERVICES SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 401,4 K RON | |
| 49 | 49.ADEEA PROD COM SRL▲ 29 | Sat Delenii, Comuna Băgaciu, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 606,9 K RON | |
| 50 | 50.TRANSFABI LOG SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 508,4 K RON | |
| 51 | 51.BHS TRANS SRL▲ 127 | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 1 mil. RON▲ 326,8 % | ▲ 326,8 % | 802,1 K RON | |
| 52 | 52.DEMARAJ TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 1 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 409,2 K RON | |
| 53 | 53.BARBETRANS SRL▲ 30 | Sat Şaulia, Comuna Şaulia, Mureş | 984,2 K RON▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 445 K RON | |
| 54 | 54.JONTRANS SRL▲ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 973,3 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 267,9 K RON | |
| 55 | 55.PVC TRANS SRL▲ 73 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 945,6 K RON▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | 600,3 K RON | |
| 56 | 56.BRICO SRL▼ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 935 K RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 915,4 K RON | |
| 57 | 57.BUFO TRANS SERV SRL▲ 14 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 931,9 K RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 358,4 K RON | |
| 58 | 58.ALEXTRANS SRL▼ 28 | Comuna Ogra, Mureş | 928,3 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | -170 K RON | |
| 59 | 59.LEVTRANS IMPEX SRL▲ 9 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 875,3 K RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 163,1 K RON | |
| 60 | 60.CEFMUR S.R.L.▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 874,1 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 114,2 K RON | |
| 61 | 61.FAN DISTRIBUTION SRL▲ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 873,2 K RON▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 873 K RON | |
| 62 | 62.TUDOREANCA SRL▲ 34 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 873,1 K RON▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 383,3 K RON | |
| 63 | 63.GLOBUS SRL▼ 9 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 864,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 1,1 K RON | |
| 64 | 64.TOC CONSTRUCT SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 863,5 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -5,1 K RON | |
| 65 | 65.KENGURU GOLD RO SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 862,9 K RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 433,8 K RON | |
| 66 | 66.GIOVANA SRL▼ 6 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 850,3 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 69,1 K RON | |
| 67 | 67.PETADIN TRANS SRL▲ 22 | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 849,1 K RON▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 326,6 K RON | |
| 68 | 68.SABIRA EXPERT SRL▲ 23 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 819,4 K RON▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 320,2 K RON | |
| 69 | 69.SOCOT TRANS 2012 S.A.▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 817,3 K RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 88,7 K RON | |
| 70 | 70.BAUTEC SRL▲ 15 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 811,7 K RON▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 278,7 K RON | |
| 71 | 71.MIREL COM SRL▲ 78 | Municipiul Reghin, Mureş | 805,9 K RON▲ 149 % | ▲ 149 % | 482,2 K RON | |
| 72 | 72.SATELIT COMPANY SRL▼ 15 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 804,4 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -8 K RON | |
| 73 | 73.MEGATRANS SRL▼ 23 | Comuna Cristeşti, Mureş | 800,8 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -133,5 K RON | |
| 74 | 74.VIOMOB IMPEX SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 796,7 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 64,6 K RON | |
| 75 | 75.KACSO TRANS SRL▼ 34 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 793,7 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 41,4 K RON | |
| 76 | 76.AZOTRANS SRL▲ 38 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 780,7 K RON▲ 88 % | ▲ 88 % | 565,3 K RON | |
| 77 | 77.BODY BIL SERV SRL▼ 15 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 710,2 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -61,3 K RON | |
| 78 | 78.CRISTITAXI SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 706,1 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 194,3 K RON | |
| 79 | 79.AGER SPEDITION SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 704,3 K RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 100,4 K RON | |
| 80 | 80.FL TRANS SPEED SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 702,6 K RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 231,3 K RON | |
| 81 | 81.VOPTIN TRANS SRL▲ 46 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 696,4 K RON▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 329,3 K RON | |
| 82 | 82.SILETINA IMPEX SRL▼ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 686,6 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -178,4 K RON | |
| 83 | 83.PIANA ROTRANS SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 677,4 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -94,7 K RON | |
| 84 | 84.DANIMAN TRANS SRL▼ 11 | Municipiul Reghin, Mureş | 655,3 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 43,2 K RON | |
| 85 | 85.MARKID TRANS SRL▲ 95 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 655,1 K RON▲ 168,2 % | ▲ 168,2 % | 410,9 K RON | |
| 86 | 86.YLI REG TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 644 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 209 K RON | |
| 87 | 87.BOOM BOX SRL▲ 70 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 638,4 K RON▲ 126,6 % | ▲ 126,6 % | 511,7 K RON | |
| 88 | 88.ROMEX SRL▼ 67 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 637,6 K RON▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | -283,6 K RON | |
| 89 | 89.ITALIA TRANSPORTI SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 636,3 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 42,9 K RON | |
| 90 | 90.SIMSTEL IMPEX SRL▲ 15 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 615,8 K RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 162,7 K RON | |
| 91 | 91.MURESEXPEDITII TRANS SRL▲ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 609,6 K RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 609,2 K RON | |
| 92 | 92.LORASIM TRANS SRL▼ 22 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 609,4 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 14,8 K RON | |
| 93 | 93.FANREG EXPRESS SRL▲ 28 | Municipiul Reghin, Mureş | 601,6 K RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 285,8 K RON | |
| 94 | 94.XANTUS PRODEX SRL▼ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 585,3 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | -197,2 K RON | |
| 95 | 95.ALMECAR IMPEX SRL▼ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 582,9 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | -183,7 K RON | |
| 96 | 96.GRUIA TRANS SRL▼ 8 | Sat Răstoliţa, Comuna Răstoliţa, Mureş | 581,6 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 58,9 K RON | |
| 97 | 97.MOLNAR TRANS SRL▼ 17 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 580,4 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 89,4 K RON | |
| 98 | 98.SERCAR TRUCK SRL▲ 70 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 573,9 K RON▲ 120,5 % | ▲ 120,5 % | 313,6 K RON | |
| 99 | 99.STEF MOL TRANSCOM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 563,4 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 5,2 K RON | |
| 100 | 100.TRAVEL TRANS SRL▲ 22 | Sat Şincai, Comuna Şincai, Mureş | 559,1 K RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 178,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Mureș
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
960 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
28 firme · 105,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
131 firme · 84,3 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
141 firme · 74 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
455 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
13 firme · 44,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
47 firme · 40,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
33 firme · 17,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
5 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
124 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 634,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
4 firme · 399,4 K RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 245,2 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 33,8 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
1 firme · 0 RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 0 RON