Top 100 firme — Învățământ, Mureș după capitaluri în 2018
153 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 11,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 3,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MULTIPRACTIC SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,9 mil. RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 688,1 K RON | |
| 2 | 2.DIAMANTE ASISTENZA UNIVERSITARIA SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 122 RON | |
| 3 | 3.EDRA MANAGEMENT CONSULTING SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 660,5 K RON▲ 73 % | ▲ 73 % | 278,7 K RON | |
| 4 | 4.CSD FARMA SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 284,7 K RON▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 131,7 K RON | |
| 5 | 5.MASTER CLASS DANCE CENTER SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 204,8 K RON▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 105,4 K RON | |
| 6 | 6.FORMPROF SERVICII SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 193,9 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 44,5 K RON | |
| 7 | 7.PRO CONSULTING INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 183,7 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 7,7 K RON | |
| 8 | 8.HEGYI SRL▲ 3 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 181,1 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 36,8 K RON | |
| 9 | 9.DESK-MURES SRL▲ 117 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 181 K RON— | — | 236,2 K RON | |
| 10 | 10.SCHOOL CONSULTING SRL▼ 2 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 153,9 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 133,9 K RON | |
| 11 | 11.RILASO SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 153 K RON▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 69,3 K RON | |
| 12 | 12.THOMAS HUX TRAVEL SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 126,6 K RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 46,3 K RON | |
| 13 | 13.GIULIA ITALIAN CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 119,6 K RON— | — | — | 119,1 K RON |
| 14 | 14.TOTALCAR SRL▲ 8 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 118,6 K RON▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 56,9 K RON | |
| 15 | 15.MDD GROW CONSULTING SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 114,6 K RON▲ 262,9 % | ▲ 262,9 % | 114,4 K RON | |
| 16 | 16.CENTRUL DE PREGATIRE PROFESIONALA SI CONSULTANTA IN AFACERI TRANSILVANIA SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 113,3 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 113,1 K RON | |
| 17 | 17.ARMINSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 108,8 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 108,5 K RON | |
| 18 | 18.CSD MEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 105,2 K RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 20,6 K RON | |
| 19 | 19.TERRA NOVA SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 95,1 K RON▲ 120,6 % | ▲ 120,6 % | 94,8 K RON | |
| 20 | 20.DIGITAL TRAINING S.R.L.▲ 87 | Sat Deda, Comuna Deda, Mureş | 89,2 K RON— | — | 102,8 K RON | |
| 21 | 21.SETTEO SERVICES SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 88,1 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -2,6 K RON | |
| 22 | 22.ALPHA REALIZE IT SERVICES SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,7 K RON▲ 96,5 % | ▲ 96,5 % | 60,5 K RON | |
| 23 | 23.SYRAI -SVT CORPORATION SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,3 K RON▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | -18,7 K RON | |
| 24 | 24.SIMBIZ EUROPE SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 83,1 K RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 80,3 K RON | |
| 25 | 25.EUROFORMED CONSULTING SRL▲ 20 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 76,7 K RON▲ 233,7 % | ▲ 233,7 % | 53,7 K RON | |
| 26 | 26.AMA CHILDREN CENTER SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 73,9 K RON▲ 186,4 % | ▲ 186,4 % | 43,7 K RON | |
| 27 | 27.FLAVIS PRESS SRL▲ 12 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 73,3 K RON▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | 45 K RON | |
| 28 | 28.MAPSYLVANIA SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 71 K RON— | — | — | 71,1 K RON |
| 29 | 29.STUDIUM URBIS CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62,6 K RON— | — | 34,3 K RON | |
| 30 | 30.IMARIFLOREA SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62,3 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 31,5 K RON | |
| 31 | 31.MAGISTRI VERBIS SRL▲ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 51,1 K RON▲ 328,6 % | ▲ 328,6 % | 39,2 K RON | |
| 32 | 32.DE GIZE SRL▼ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 49,6 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 1,6 K RON | |
| 33 | 33.PASSION FLOWER STYLE SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 47,7 K RON▲ 120,3 % | ▲ 120,3 % | 26 K RON | |
| 34 | 34.BRAND PAN STUDIO S.R.L.▲ 43 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 46,5 K RON▲ 1.157,8 % | ▲ 1.157,8 % | 42,8 K RON | |
| 35 | 35.TANCOLJ VELUNK MOST SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46,2 K RON▲ 107,3 % | ▲ 107,3 % | 23,9 K RON | |
| 36 | 36.LINGUA PRO INTERNATIONAL SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46,1 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 5,1 K RON | |
| 37 | 37.GERAGRA SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45,1 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 18,1 K RON | |
| 38 | 38.AUTO SULI TIGER SRL▼ 8 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 41,8 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 36,9 K RON | |
| 39 | 39.RUSANCA DANS POPULAR SRL▲ 15 | Sat Ruşii-Munţi, Comuna Ruşii-Munţi, Mureş | 40 K RON▲ 201,4 % | ▲ 201,4 % | 26,8 K RON | |
| 40 | 40.APRIL HB 2013 SRL▼ 6 | Municipiul Reghin, Mureş | 38,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 41 | 41.APIMEDIA LEARNING SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,4 K RON▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 17,1 K RON | |
| 42 | 42.AUTO SENS SRL▼ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 34,2 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 26,8 K RON | |
| 43 | 43.LANGUAGE MENTOR SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32,5 K RON▲ 146,4 % | ▲ 146,4 % | 32,2 K RON | |
| 44 | 44.DUNCAN LANGUAGE SERVICES SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,1 K RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 30,6 K RON | |
| 45 | 45.MM HEMATO SRL▼ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 30,2 K RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 28,6 K RON | |
| 46 | 46.JACARANDA SRL▼ 11 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 27,6 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -7 K RON | |
| 47 | 47.KOPE TRAINING INVEST SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 27,1 K RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 7,5 K RON | |
| 48 | 48.POPAUTOACTIV IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 24,9 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -5,8 K RON | |
| 49 | 49.GRANADA GOLDEN TRAINER S.R.L.▲ 4 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 24,5 K RON▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 8,8 K RON | |
| 50 | 50.VICTORIA SUNRISE SRL▲ 52 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,2 K RON— | — | 30,9 K RON | |
| 51 | 51.MANY SECURITY PROFESIONAL SRL▲ 52 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,1 K RON— | — | 31,1 K RON | |
| 52 | 52.BRITANNIA AUTO CAR SRL= | Sat Boiu, Comuna Albeşti, Mureş | 22,7 K RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 6,3 K RON | |
| 53 | 53.ANCA LEARNING SYSTEM S.R.L.▲ 20 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Mureş | 20,6 K RON▲ 313,2 % | ▲ 313,2 % | 15,6 K RON | |
| 54 | 54.TETRIS CONSULTING SRL▼ 10 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 18,9 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -4,9 K RON | |
| 55 | 55.TEACH2GROW S.R.L.nou | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 18,7 K RON— | — | — | 18,5 K RON |
| 56 | 56.REDPOPPYFIELD S.R.L.▼ 5 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 18,6 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 1,7 K RON | |
| 57 | 57.DORU TRANSACTIV SRL▲ 53 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,5 K RON— | — | 35,1 K RON | |
| 58 | 58.EAGLE SERVICES SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,8 K RON▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | 9,3 K RON | |
| 59 | 59.OSTEOPATHIC MEDICAL EDUCATION SRL▼ 33 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 17,4 K RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 17,2 K RON | |
| 60 | 60.RENART MUSICLAND S.R.L.▼ 1 | Sat Chinari, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 16,9 K RON▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 5,5 K RON | |
| 61 | 61.FORTIS FORM SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,7 K RON▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 14 K RON | |
| 62 | 62.AMEROM SRL▼ 41 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,7 K RON▼ 76 % | ▼ 76 % | 7,6 K RON | |
| 63 | 63.PEARL BEAUTY STUDIO SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,9 K RON▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 7,7 K RON | |
| 64 | 64.HD CREATIV EXPERT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,3 K RON▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | 13 K RON | |
| 65 | 65.AUTOSIG SRL▼ 7 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 12,9 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 1,3 K RON | |
| 66 | 66.FAST LANGUAGE HELP S.R.L.▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,4 K RON▲ 228 % | ▲ 228 % | 8,7 K RON | |
| 67 | 67.TIMEA DANCE SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,7 K RON▲ 1.805,9 % | ▲ 1.805,9 % | 10,2 K RON | |
| 68 | 68.AUTO NIC DRIVE SRL▲ 55 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 9,9 K RON— | — | 62,9 K RON | |
| 69 | 69.EDEN BEAUTY SCHOOL SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,5 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -100 RON | |
| 70 | 70.LEE ROMANIA S.R.L.▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,8 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 72 RON | |
| 71 | 71.MONASI CURSURI ȘI CONSULTANȚĂ S.R.L.nou | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 8,6 K RON— | — | — | 8,4 K RON |
| 72 | 72.DANI WOLF PHOTOGRAPHY S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 8,6 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 115 RON | |
| 73 | 73.ASERTIV SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,5 K RON▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 2 K RON | |
| 74 | 74.EDU ACTKEY SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,6 K RON— | — | — | 8 K RON |
| 75 | 75.EUROFORMED SRL▼ 6 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 6,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 76 | 76.LUC RUSIDAVA LEARNING S.R.L.nou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 6,4 K RON— | — | — | 6,2 K RON |
| 77 | 77.CONSULT GUARD MB SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.MOSORA CONSILIERE & FORMARE SRL▲ 6 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 5,8 K RON▲ 525,4 % | ▲ 525,4 % | 4,8 K RON | |
| 79 | 79.CT&T SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.SPELL IT SRL-D▲ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 5,2 K RON▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 3,3 K RON | |
| 81 | 81.DADO FIRE & RESCUE SRL▼ 13 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 5,2 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | -2,4 K RON | |
| 82 | 82.ERVIN FUNCTIONAL WORKOUT S.R.L.nou | Sat Porumbeni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 5,2 K RON— | — | — | 5 K RON |
| 83 | 83.OUTDOOR CENTRUM SRL▼ 20 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 4,8 K RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | -4,1 K RON | |
| 84 | 84.OTTO&IMO S.R.L.▲ 24 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 3,5 K RON— | — | 17,3 K RON | |
| 85 | 85.SOPHINE KURT TRAINING S.R.L.nou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 3,2 K RON— | — | — | -1,3 K RON |
| 86 | 86.ATSC MASIMO SRL▼ 48 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,6 K RON▼ 91,3 % | ▼ 91,3 % | -27 K RON | |
| 87 | 87.ELENDIA TRAINING SRL▲ 8 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1,8 K RON— | — | 2,5 K RON | |
| 88 | 88.VIVIDA VIBE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7 K RON▲ 476,7 % | ▲ 476,7 % | 1,4 K RON | |
| 89 | 89.LIGHT HEAL SRL▼ 9 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 1,5 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 1,3 K RON | |
| 90 | 90.MIANA SRL▼ 7 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,5 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 435 RON | |
| 91 | 91.MICUL INTELEPT SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 K RON▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | -2,5 K RON | |
| 92 | 92.CANTO MELODY S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 856 RON— | — | — | 656 RON |
| 93 | 93.MARICRIS FORM SERV SRL-D▼ 8 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 582 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 94 | 94.CRITOM RIDER SRLnou | Sat Orşova-Pădure, Comuna Gurghiu, Mureş | 200 RON— | — | — | 0 RON |
| 95 | 95.LEARN 2 LEARN S.R.L.nou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 200 RON— | — | — | 0 RON |
| 96 | 96.CORI FIT S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 200 RON— | — | — | 0 RON |
| 97 | 97.TEACH4EVER S.R.L.nou | Sat Lechinţa, Oraş Iernut, Mureş | 200 RON— | — | — | 0 RON |
| 98 | 98.ARCADA ZEN SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 194 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 99 | 99.CPDA FORMARE S.R.L.▼ 71 | Sat Lunca, Comuna Lunca, Mureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 100 | 100.AUTOSELECT SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON |
Codurile CAEN din învățământ — Mureș
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
171 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
43 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
27 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
11 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
17 firme · 1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
6 firme · 580 K RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
2 firme · 576,5 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 253,5 K RON
CAEN 8520
Învățământ primar
1 firme · 0 RON