Top 100 firme — Activități profesionale, Mureș după capitaluri în 2013
1.485 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,9 mld. RON. Pragul de intrare în top este 377,6 K RON, iar liderul atinge 1,8 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.E.ON ROMÂNIA S.A.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mld. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 133,1 mil. RON | |
| 2 | 2.LA PRINTESA SRL= | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 8 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.ARMOS EXIM SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,5 mil. RON▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 4 | 4.TMF SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,1 mil. RON▲ 321,1 % | ▲ 321,1 % | 4,7 mil. RON | |
| 5 | 5.ERG PRESTARI SERVICII SRL▼ 1 | Sat Tirimia, Comuna Gheorghe Doja, Mureş | 4,7 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 113,6 K RON | |
| 6 | 6.MULTINVEST SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,7 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 711,8 K RON | |
| 7 | 7.TALENT STORE S.R.L.▲ 1.450 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,5 mil. RON— | — | -312,2 K RON | |
| 8 | 8.LOROM SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,5 mil. RON▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 9 | 9.PEGAS CURSURI DE CALIFICARE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,5 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.WINDELCON SRL▼ 5 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 3,2 mil. RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 54,9 K RON | |
| 11 | 11.PROIECT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,7 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 27,1 K RON | |
| 12 | 12.MEDIA MARKETING SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,4 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 473,7 K RON | |
| 13 | 13.INTRA SERV SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,1 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 202,7 K RON | |
| 14 | 14.MAIKON TECH SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 1,9 mil. RON— | — | — | 1,9 mil. RON |
| 15 | 15.WESSLING ROMANIA SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 399 K RON | |
| 16 | 16.TRIAL ACT SRL▲ 8 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 739,8 K RON | |
| 17 | 17.BOOT ROMCON SRL▲ 129 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 567 % | ▲ 567 % | 1,4 mil. RON | |
| 18 | 18.MEDICODE SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 5,7 K RON | |
| 19 | 19.UNGPRO SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 214,4 K RON | |
| 20 | 20.SPAANS BABCOCK SERVICES SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -55,5 K RON | |
| 21 | 21.DRG AUDIT S.R.L.▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 37,9 K RON | |
| 22 | 22.ARHING SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 5,3 K RON | |
| 23 | 23.INSTANT SERV SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -6,4 K RON | |
| 24 | 24.HBRO SRL▲ 7 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 250,8 K RON | |
| 25 | 25.MAGESCO MANAGEMENT SRL▼ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.EVALEX SA▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 200,9 K RON | |
| 27 | 27.ECO CONSTRUCTING SRL▼ 1 | Sat Pădureni, Comuna Gorneşti, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 63,7 K RON | |
| 28 | 28.GASCOP SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 215,8 K RON | |
| 29 | 29.MILLENIUM MANAGEMENT SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 56,5 K RON | |
| 30 | 30.SERVTELCOM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 320,5 K RON | |
| 31 | 31.EWIEM SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 67,3 K RON | |
| 32 | 32.HIDROPLAST SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 70,6 K RON | |
| 33 | 33.EXPERT BENKE SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 30,9 K RON | |
| 34 | 34.GMC CAPITAL SRL▲ 172 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 999,6 K RON▲ 440 % | ▲ 440 % | 999,4 K RON | |
| 35 | 35.LABAQUACONSULT SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 921,8 K RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 483 K RON | |
| 36 | 36.GEORGE CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 878,5 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 136,5 K RON | |
| 37 | 37.HIDROTECH SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 854 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -8,9 K RON | |
| 38 | 38.GPT LORA SERVICES SRL▲ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 826,2 K RON▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 407,9 K RON | |
| 39 | 39.CONSULT ELECTRO SRL▼ 2 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 804 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 40 | 40.MANAGEMENT CIOATA SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 799,7 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 67,4 K RON | |
| 41 | 41.GALILEO ADVERTISING SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 781,8 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 0 RON | |
| 42 | 42.ORACLER ADVERTISING SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 766,4 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 163,3 K RON | |
| 43 | 43.EFFEGI CONSULTING SRL▼ 3 | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 760 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 60,4 K RON | |
| 44 | 44.HAMACH MANAGEMENT SRL▲ 77 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 756,1 K RON▲ 173,8 % | ▲ 173,8 % | 746,1 K RON | |
| 45 | 45.CAMBUS SA▲ 134 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 710,8 K RON▲ 239,9 % | ▲ 239,9 % | -45,9 K RON | |
| 46 | 46.ECOROM SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 696,6 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 380 K RON | |
| 47 | 47.M P ADMINISTRARE SRL▼ 4 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 682,6 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 24,6 K RON | |
| 48 | 48.IOANA SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 672,1 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 276,7 K RON | |
| 49 | 49.ARCH PIN SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 663,1 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 36,4 K RON | |
| 50 | 50.TOSIEL SRL▼ 8 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 663,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 51 | 51.SVT ELECTRONICS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 655,5 K RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 270,2 K RON | |
| 52 | 52.INGINERIE CIOATA SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 645,6 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 179,3 K RON | |
| 53 | 53.CONSULT CONSTRUCT SRL▼ 32 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 623,7 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 171,6 K RON | |
| 54 | 54.PADO GROUP INFRASTRUCTURES SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 620,5 K RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 74,7 K RON | |
| 55 | 55.CONSEL SRL▼ 6 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 593,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 56 | 56.ROUTE E60 SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 592,8 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -1,3 K RON | |
| 57 | 57.BERES PHARMA SRL▲ 20 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 585,4 K RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 91,8 K RON | |
| 58 | 58.HARMON LABOUR SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 574,6 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -22,6 K RON | |
| 59 | 59.GLOBAL ART PRODUCTION SRL▲ 549 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 570,8 K RON▲ 1.871 % | ▲ 1.871 % | 513,3 K RON | |
| 60 | 60.NEPROSERV SRL▼ 5 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 568,9 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 34 K RON | |
| 61 | 61.DESIGN CIOATA SRL▼ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 568 K RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 7,2 K RON | |
| 62 | 62.PRO DESIGN CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 542 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -36,3 K RON | |
| 63 | 63.EXPO MEDIA SERV SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 533,5 K RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 192,2 K RON | |
| 64 | 64.PROINVEST SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 528,4 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 15,4 K RON | |
| 65 | 65.GEOSERVING SRL▼ 5 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 511,1 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 40,5 K RON | |
| 66 | 66.TOPO GRAF SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 493,5 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 73,5 K RON | |
| 67 | 67.CONSICONT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 483,8 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 42,9 K RON | |
| 68 | 68.VACONS CONSTRUCTION S.R.L.▲ 116 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 483,3 K RON▲ 134 % | ▲ 134 % | 276,8 K RON | |
| 69 | 69.VENTRUST CONSULTING SRL▲ 164 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 482,6 K RON▲ 193,3 % | ▲ 193,3 % | 318 K RON | |
| 70 | 70.ADMINISTRATIV BUSINESS SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 481,8 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 38,6 K RON | |
| 71 | 71.DUOCONT SRL▼ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 467,7 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 45,5 K RON | |
| 72 | 72.TARNAVA SERV SRL▼ 11 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 466,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.ARMOS SERVICES SRL▲ 66 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 462,1 K RON▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 210,2 K RON | |
| 74 | 74.CONTEXPERT CONSULTING SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 455,8 K RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 122,5 K RON | |
| 75 | 75.PROEXCON IMPEX SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 453,9 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 99 K RON | |
| 76 | 76.TERRA MED SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 451,7 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 96,4 K RON | |
| 77 | 77.RADTOP SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 441,7 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 43,9 K RON | |
| 78 | 78.GIA COM SRL▲ 24 | Municipiul Reghin, Mureş | 441,1 K RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 126,5 K RON | |
| 79 | 79.LEADER GROUP CONSULTING SRL▼ 12 | Sat Cheţani, Comuna Cheţani, Mureş | 432,8 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 5,5 K RON | |
| 80 | 80.GEOPLAN CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 431,1 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 6,7 K RON | |
| 81 | 81.PRO DRUM SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 429,3 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -4,2 K RON | |
| 82 | 82.SEND SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 425,8 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 21,6 K RON | |
| 83 | 83.HARRISON TECHNICAL SERVICES SRL▼ 3 | Loc. Vidrasău, Oraş Ungheni, Mureş | 421,5 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 418,9 K RON | |
| 84 | 84.PROEDIL CONSULT SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 419,1 K RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 90,6 K RON | |
| 85 | 85.SOLIERA EXIM SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 414,4 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 171,9 K RON | |
| 86 | 86.LORENZ MEDICAL CONSULTING SRL▲ 86 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 411,1 K RON▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 195,3 K RON | |
| 87 | 87.BUSINESS INVEST CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 410,8 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 76,2 K RON | |
| 88 | 88.CONS OLL SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 410,5 K RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 86 K RON | |
| 89 | 89.SIMBA CONSULTING SRL▲ 94 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 407,2 K RON▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 200,3 K RON | |
| 90 | 90.ECOCONSULT SA▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 406,2 K RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 85,6 K RON | |
| 91 | 91.ERPOS SRL▲ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 393,5 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 85,6 K RON | |
| 92 | 92.RSVTIDIRECT SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 388,4 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 22,3 K RON | |
| 93 | 93.CAVYSERVTOP SRL▼ 18 | Municipiul Reghin, Mureş | 387,7 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -26,6 K RON | |
| 94 | 94.CADMUR SRL▲ 65 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 383,9 K RON▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 157,6 K RON | |
| 95 | 95.FARMACORDIS PLUS SRL▲ 170 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 383,5 K RON▲ 171,6 % | ▲ 171,6 % | 218,3 K RON | |
| 96 | 96.EDIPLAST SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 383,5 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 35,6 K RON | |
| 97 | 97.VALTER SERV SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 382,8 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 37,3 K RON | |
| 98 | 98.PRODACOM SERVICE SRL▲ 38 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 381,6 K RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 124,7 K RON | |
| 99 | 99.ELECTROMATIC SYSTEMS SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 380,3 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -50 RON | |
| 100 | 100.ARMTECH SRL▼ 53 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 377,6 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 178,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mureș
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
113 firme · 220,6 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
440 firme · 202 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
238 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
321 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
230 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
139 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
76 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
94 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 16 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
84 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
36 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
118 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
22 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
41 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
14 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
8 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 563,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 428,9 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 345 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 308,1 K RON