Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Maramureș după capitaluri în 2024
87 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 87 cumulează 183,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este -2,3 mil. RON, iar liderul atinge 31,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARDELEAN COMPANY NORD VEST SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 31,5 mil. RON▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 14,6 mil. RON | |
| 2 | 2.CONSTRUROM SA= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 30,9 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 5,1 mil. RON | |
| 3 | 3.DRUMURI-PODURI MARAMURES SA▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 27,6 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.OPENTRANS SRL▼ 1 | Sat Coroieni, Comuna Coroieni, Maramureş | 23 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.TAUTII-IUGA SRL= | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 9,3 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 6 | 6.SEBI-MARC SRL▲ 2 | Sat Călineşti, Comuna Călineşti, Maramureş | 8,7 mil. RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 4,8 mil. RON | |
| 7 | 7.IOAN DRAGOS TRANSPORT SRL▲ 2 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 7,1 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.PAEM TRANSILVANIA TRANS SRL▼ 1 | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 6,8 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 13,4 K RON | |
| 9 | 9.ALEXANDRINA CONSTRUCŢII RUTIERE S.R.L.▲ 2 | Sat Coroieni, Comuna Coroieni, Maramureş | 5,6 mil. RON▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 2 mil. RON | |
| 10 | 10.CONSULTUS SRL= | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | 3,9 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 24,8 K RON | |
| 11 | 11.GABORUT CITY SRL▲ 2 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 3,6 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 536,6 K RON | |
| 12 | 12.CONCRET MONTAIN SRL▲ 2 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,7 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 121,6 K RON | |
| 13 | 13.CROSSOVER EBY SRLnou | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 2,1 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 48,6 K RON | |
| 14 | 14.PNC DINAMIC CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 581,9 K RON | |
| 15 | 15.NORD VEST INFRASTRUCTURA SI SERVICII SRL▲ 1 | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 1,7 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 16 | 16.MAREKO MANAGEMENT S.R.L.▲ 4 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 1,7 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 216,5 K RON | |
| 17 | 17.RIMPEX GROUP SRL▲ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 469,5 K RON | |
| 18 | 18.DRUSALCONSTRUCT SA▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 121,6 K RON | |
| 19 | 19.EDILMARC-STRADE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 422,9 K RON | |
| 20 | 20.MINA WITRANS SRL▲ 2 | Loc. Buciumi, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 105,9 K RON | |
| 21 | 21.RIMINI CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Surdeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 1,5 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 318,1 K RON | |
| 22 | 22.ARHON PROJECT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,5 mil. RON▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 566,7 K RON | |
| 23 | 23.SERBAN & CLAU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.▲ 2 | Sat Ţicau, Oraş Ulmeni, Maramureş | 1,4 mil. RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 24 | 24.COSTI & FLO SRL▼ 7 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 1,3 mil. RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 130,8 K RON | |
| 25 | 25.SERVANTES SRL▲ 2 | Sat Berinta, Comuna Copalnic-Mănăştur, Maramureş | 999,1 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 81,7 K RON | |
| 26 | 26.BORABO FISH SRL▲ 2 | Sat Mara, Comuna Deseşti, Maramureş | 968,2 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 72,6 K RON | |
| 27 | 27.GAZANAU WOOD NORD S.R.L.nou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 878,4 K RON▲ 194,3 % | ▲ 194,3 % | 854,9 K RON | |
| 28 | 28.MARIA PLES SRL▼ 2 | Sat Ieud, Comuna Ieud, Maramureş | 854,3 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 886 K RON | |
| 29 | 29.SILVIMARCONS S.R.L.▲ 5 | Sat Suciu de Sus, Comuna Suciu de Sus, Maramureş | 799,6 K RON▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 382,5 K RON | |
| 30 | 30.ABAM 2U IMPEX S.R.L.= | Sat Bârgău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 746,7 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 12,3 K RON | |
| 31 | 31.ARES MARA SRL▲ 2 | Sat Bocicoel, Comuna Bogdan Vodă, Maramureş | 529,2 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 18,4 K RON | |
| 32 | 32.IZABELA EUROTEC SRL▲ 3 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 394,7 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -69 RON | |
| 33 | 33.TAF DRUMURI SRL▲ 3 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 388,3 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 26,1 K RON | |
| 34 | 34.DAMIRAN S.R.L.nou | Sat Ţicau, Oraş Ulmeni, Maramureş | 274 K RON— | — | — | 273,8 K RON |
| 35 | 35.TĂMAŞ TERRA TRANS S.R.L.▲ 8 | Sat Călineşti, Comuna Călineşti, Maramureş | 259,3 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 185,9 K RON | |
| 36 | 36.PERFECT NORD CONSTRUCT S.R.L.▲ 24 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 231,9 K RON▲ 1.023,7 % | ▲ 1.023,7 % | 231,7 K RON | |
| 37 | 37.ENTUM SRL▼ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 214,2 K RON▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | 126,7 K RON | |
| 38 | 38.GROUP WAG NORD S.R.L.nou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 198,1 K RON— | — | — | 197,1 K RON |
| 39 | 39.CMC MONUMENTAL SRL▼ 8 | Sat Carbunari, Comuna Dumbravita, Maramureş | 197,9 K RON▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | -499,1 K RON | |
| 40 | 40.TRUCK NEMEŞ S.R.L.▲ 5 | Sat Fereşti, Comuna Giuleşti, Maramureş | 197,2 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 1,8 K RON | |
| 41 | 41.TYK CAUCAZ CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Şişeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 187,3 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -56,2 K RON | |
| 42 | 42.NVIS ROAD S.R.L.▼ 1 | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 185,4 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 21,5 K RON | |
| 43 | 43.REMUNDIAK EXCAVARI S.R.L.▲ 5 | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 171,9 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,2 K RON | |
| 44 | 44.DORAND COMPANY SRL▲ 3 | Sat Coruia, Comuna Săcălăşeni, Maramureş | 168 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -6,9 K RON | |
| 45 | 45.PEDRO FLOREA SRL▲ 4 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 144,6 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -12,7 K RON | |
| 46 | 46.SUBZERO SOLUTIONS S.R.L.= | Sat Valea Chioarului, Comuna Valea Chioarului, Maramureş | 120,3 K RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | -52,8 K RON | |
| 47 | 47.HARD HUPACO LOGISTIC S.R.L.▲ 3 | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 115 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 14,4 K RON | |
| 48 | 48.BORMIH REPEDEA SRL▼ 11 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 110,4 K RON▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | -178,8 K RON | |
| 49 | 49.CONSTRUCTUS AG S.R.L.▼ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 89 K RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 16,5 K RON | |
| 50 | 50.DAD CONSTRUCT PROJECT S.R.L.▲ 1 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 88,5 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 5,4 K RON | |
| 51 | 51.BMD ROAD INVEST S.R.L.▲ 1 | Sat Ruscova, Comuna Ruscova, Maramureş | 77,2 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 589 RON | |
| 52 | 52.IGCS GROUP S.R.L.▲ 5 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 72,3 K RON▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 37 K RON | |
| 53 | 53.NICOLAS GABRIEL SPEED S.R.L.▲ 11 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 62,5 K RON▲ 751,8 % | ▲ 751,8 % | 55,2 K RON | |
| 54 | 54.EXPLO KOLNEC S.R.L.▲ 1 | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 61,1 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 3,2 K RON | |
| 55 | 55.SOMES NORD CONSTR SRL▲ 1 | Sat Mânău, Oraş Ulmeni, Maramureş | 60,5 K RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 54,7 K RON | |
| 56 | 56.ROBROAD98 S.R.L.▲ 24 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 53,6 K RON— | — | 164,6 K RON | |
| 57 | 57.D&I BULDO S.R.L.▼ 3 | Sat Coroieni, Comuna Coroieni, Maramureş | 37,2 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | -27,5 K RON | |
| 58 | 58.IANCUVSA TRANS S.R.L.▲ 9 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 35,2 K RON— | — | 36,4 K RON | |
| 59 | 59.CRIS ANALEX CODTRANS SRL▲ 4 | Sat Berbeşti, Comuna Giuleşti, Maramureş | 34,5 K RON▲ 294,9 % | ▲ 294,9 % | 25,8 K RON | |
| 60 | 60.FLORISA CONSTRUCT S.R.L.▼ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 29,1 K RON▼ 87,4 % | ▼ 87,4 % | -202,5 K RON | |
| 61 | 61.ROCAROM S.R.L.▼ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21,5 K RON▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | -49,8 K RON | |
| 62 | 62.AUTOGRAF MM S.R.L.▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 19 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 2,7 K RON | |
| 63 | 63.ARGO TIM VAS S.R.L.▲ 3 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 64 | 64.IMPERIUM CONS AG S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -950 RON— | — | — | -1,2 K RON |
| 65 | 65.OPTIMUS CGI S.R.L.▲ 3 | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | -3,5 K RON— | — | -1,8 K RON | |
| 66 | 66.FG-ITL GROUP ROMANIA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -6,1 K RON— | — | -447 RON | |
| 67 | 67.HUZUM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ţicau, Oraş Ulmeni, Maramureş | -10,9 K RON— | — | — | -10,9 K RON |
| 68 | 68.NOATEN INVEST S.R.L.▼ 3 | Sat Surdeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | -12,9 K RON▼ 924,1 % | ▼ 924,1 % | -14,5 K RON | |
| 69 | 69.BREAZA BUILDING SRL▲ 1 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | -14,9 K RON— | — | 0 RON | |
| 70 | 70.COMPACT TERRA S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | -26,3 K RON— | — | — | -28,3 K RON |
| 71 | 71.YNL GLORIA FMX S.R.L.▲ 3 | Sat Bogdan Vodă, Comuna Bogdan Vodă, Maramureş | -29 K RON— | — | 250 RON | |
| 72 | 72.BONGAZ GRANDCONSTRUCT S.R.L.= | Sat Remeţi, Comuna Remeţi, Maramureş | -49 K RON— | — | 28,8 K RON | |
| 73 | 73.BILICI DRUMURI S.R.L.▼ 2 | Sat Ruscova, Comuna Ruscova, Maramureş | -62,5 K RON— | — | -43,9 K RON | |
| 74 | 74.MATELIZA CONSTRUCT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -63,1 K RON— | — | 12,7 K RON | |
| 75 | 75.BETOANE BIB COMPANY S.R.L.nou | Sat Repedea, Comuna Repedea, Maramureş | -71,4 K RON— | — | — | -73,5 K RON |
| 76 | 76.BORD-PAV S.R.L.▼ 18 | Sat Săcălăşeni, Comuna Săcălăşeni, Maramureş | -74,8 K RON▼ 347,2 % | ▼ 347,2 % | -105,1 K RON | |
| 77 | 77.INGBAU S.R.L.▼ 4 | Sat Groşii Ţibleşului, Comuna Groşii Ţibleşului, Maramureş | -90,8 K RON— | — | -61,8 K RON | |
| 78 | 78.T.D. SRL▼ 2 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | -126 K RON— | — | -57,5 K RON | |
| 79 | 79.VRAGIA TEHNOCONS S.R.L.nou | Sat Sat-Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | -149,5 K RON— | — | -94,3 K RON | |
| 80 | 80.LOOK SUN SRL▼ 1 | Sat Coroieni, Comuna Coroieni, Maramureş | -167 K RON— | — | -54,8 K RON | |
| 81 | 81.SIDCONSTRUCT SRL= | Sat Coroieni, Comuna Coroieni, Maramureş | -211 K RON— | — | 0 RON | |
| 82 | 82.BIZĂU C.M.N. S.R.L.= | Sat Săcel, Comuna Săcel, Maramureş | -443,4 K RON— | — | -115,3 K RON | |
| 83 | 83.FG OFFICE CONSTRUCT SRL= | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | -524,4 K RON— | — | -57,4 K RON | |
| 84 | 84.TRANS BIZĂU SRL▲ 1 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | -610,7 K RON— | — | -23,4 K RON | |
| 85 | 85.ECO ROAD BUILDING SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -613,4 K RON— | — | -1 K RON | |
| 86 | 86.VARGA CONSTRUCTION & CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -874 K RON— | — | 0 RON | |
| 87 | 87.MOBTRANS SRL▲ 1 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | -2,3 mil. RON— | — | -553 K RON |