Top 100 firme — Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale, Iași după capitaluri în 2020
188 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 48 mil. RON. Pragul de intrare în top este 8,4 K RON, iar liderul atinge 14 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INVESTIGATII MEDICALE PRAXIS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14 mil. RON▲ 262,4 % | ▲ 262,4 % | 12,7 mil. RON | |
| 2 | 2.D.D.I.-X-RAY DIAGNOSTIC SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.SFERA OPTIC SRL= | Municipiul Paşcani, Iaşi | 2,9 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 465,8 K RON | |
| 4 | 4.D.D.I. RADIOLOGIE DENTARĂ S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.OCULOOPTIC SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 406,8 K RON | |
| 6 | 6.EDENTA RADIOLOGIE DENTARA SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 529,3 K RON | |
| 7 | 7.VITAL TEST SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | -403,1 K RON | |
| 8 | 8.TRITEST SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 408,7 K RON | |
| 9 | 9.SANOPTIC PROD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 830 K RON | |
| 10 | 10.TRANSPARENTA SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 1 mil. RON | |
| 11 | 11.LIFE PRO ASIST SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 864,5 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 142,1 K RON | |
| 12 | 12.MEDIS TEST SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 815 K RON▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 361,8 K RON | |
| 13 | 13.TERRAMOLD SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 775,9 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 2,2 K RON | |
| 14 | 14.MEDOPTICA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 756,2 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 620,3 K RON | |
| 15 | 15.MEDIMAGIS SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 745,2 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 150,1 K RON | |
| 16 | 16.MEDVERO SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 615,7 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 36,9 K RON | |
| 17 | 17.DMD PATH SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 547,9 K RON▼ 67 % | ▼ 67 % | 546,4 K RON | |
| 18 | 18.LUMISAN SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 544,5 K RON▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 143 K RON | |
| 19 | 19.IASMED CENTER SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 509,1 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -12,1 K RON | |
| 20 | 20.GRAND SANTE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 501,3 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 54,3 K RON | |
| 21 | 21.CENTRUL MEDICAL HYGEEA SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 492,9 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 177,4 K RON | |
| 22 | 22.BALNEOFIZIOTERAPEUTICA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 444,8 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 484 RON | |
| 23 | 23.OPTICA VISION FOR YOU S.R.L.▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 415 K RON▲ 301,3 % | ▲ 301,3 % | 98,6 K RON | |
| 24 | 24.DDD SERVICII MEDICALE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 382,5 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 382,2 K RON | |
| 25 | 25.SF. PARASCHEVA-ÎNGRIJIRI MEDICALE LA DOMICILIU SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 358,9 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 9,7 K RON | |
| 26 | 26.SANROPLUS MEDICA SRL▲ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 343,1 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 36,3 K RON | |
| 27 | 27.CLINICA SRL▲ 2 | Sat Poieni, Comuna Schitu Duca, Iaşi | 342,7 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 50 K RON | |
| 28 | 28.VALIOMA SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 328,1 K RON0,0% | 0,0% | 59,4 K RON | |
| 29 | 29.DDI IMAGISTICA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 313,2 K RON— | — | — | 313 K RON |
| 30 | 30.ESTET ANESTEZIA IAŞI SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 294,7 K RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 43,6 K RON | |
| 31 | 31.UMANITAS MED CENTER ÎNGRIJIRI LA DOMICILIU SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 291,7 K RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 63,9 K RON | |
| 32 | 32.OFTALMOLOGIE TARAŞI-DIMOFTE SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 270,9 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 270,6 K RON | |
| 33 | 33.CONSIMEDICA SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 268,9 K RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 72,4 K RON | |
| 34 | 34.OCULOOPTIC MED SRL▼ 6 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 256,3 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 67,5 K RON | |
| 35 | 35.CENTRUL MEDICAL TÂRGU FRUMOS SRL▼ 5 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 224,5 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 166,5 K RON | |
| 36 | 36.PROMPT MED SERV SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 213,5 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 65,1 K RON | |
| 37 | 37.MSG-RO S.R.L.▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 189,7 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -30 RON | |
| 38 | 38.VISION CARE OPTIC S.R.L.-D.▲ 4 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 182,5 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 93,8 K RON | |
| 39 | 39.OPTILUX SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 180,7 K RON▲ 641,5 % | ▲ 641,5 % | 156,4 K RON | |
| 40 | 40.OPTIMED CONSULT SRL▼ 2 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 166,5 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 3 K RON | |
| 41 | 41.MAR CONSULT SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 164,6 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | -41,4 K RON | |
| 42 | 42.STRYN MEDICAL SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 163,1 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 45,5 K RON | |
| 43 | 43.COS FIR MED SRLnou | Sat Tătărusi, Comuna Tătăruşi, Iaşi | 160,5 K RON— | — | 46,2 K RON | |
| 44 | 44.DANICOS MEDICAL SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 158,7 K RON0,0% | 0,0% | 16,4 K RON | |
| 45 | 45.ŢOPA THERAPY S.R.L.▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 155,7 K RON▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 154,1 K RON | |
| 46 | 46.DOCTOR OPTIQUE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 151,8 K RON▲ 99,8 % | ▲ 99,8 % | 150,8 K RON | |
| 47 | 47.TRANQUIL LIMITED SRL▲ 95 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 140,3 K RON— | — | 156,7 K RON | |
| 48 | 48.SOFT ANESTHESIA S.R.L.▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 135 K RON▲ 99,9 % | ▲ 99,9 % | 134,6 K RON | |
| 49 | 49.SF. GHEORGHE SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 130,8 K RON▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 130,6 K RON | |
| 50 | 50.FIZIOMED EXPERT SRL▲ 15 | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 130,3 K RON▲ 211,5 % | ▲ 211,5 % | 88,5 K RON | |
| 51 | 51.CONCEPT 3 COPOU SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 129 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 6,2 K RON | |
| 52 | 52.AIO PHARMA S.R.L.▲ 93 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 123,6 K RON— | — | 146 K RON | |
| 53 | 53.CABINET DE HOMEOPATIE DR. GENTIANA CIUBUC S.R.L.▲ 5 | Sat Dobrovăţ, Comuna Dobrovăţ, Iaşi | 115,6 K RON▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 53,5 K RON | |
| 54 | 54.MAYAMEDIA.RO SRL▲ 28 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 108 K RON▲ 533,7 % | ▲ 533,7 % | 9,5 K RON | |
| 55 | 55.AB CLINIC MEDSERV S.R.L.▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 99 K RON▲ 265,7 % | ▲ 265,7 % | 72 K RON | |
| 56 | 56.FREEBIOTIENS S.R.L.▼ 2 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 99 K RON▲ 47 % | ▲ 47 % | 77,1 K RON | |
| 57 | 57.EDEN LYFE GROUP S.R.L.▲ 3 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 97,6 K RON▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 36,7 K RON | |
| 58 | 58.OMNIAPED SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,6 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 14 K RON | |
| 59 | 59.OPTIX REY SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,6 K RON▲ 116,8 % | ▲ 116,8 % | 43,2 K RON | |
| 60 | 60.OPTOCRIS VIZUAL SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 74,7 K RON▲ 181,4 % | ▲ 181,4 % | 48,2 K RON | |
| 61 | 61.OPTIROM DESIGN S.R.L.▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 74,1 K RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 15,7 K RON | |
| 62 | 62.STARPED SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,9 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 7 K RON | |
| 63 | 63.AMBULANŢA DACOMED SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,8 K RON— | — | 401,3 K RON | |
| 64 | 64.MEDAVENTIS S.R.L.▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,5 K RON▲ 232,8 % | ▲ 232,8 % | 49,3 K RON | |
| 65 | 65.TERAPIE & CONSULTANŢĂ S.R.L.▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69 K RON▲ 140,3 % | ▲ 140,3 % | 40,3 K RON | |
| 66 | 66.R&B MEDICAL SOLUTIONS SRL▼ 16 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 54,9 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | -22,4 K RON | |
| 67 | 67.ALMA CARE SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,8 K RON▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 27,3 K RON | |
| 68 | 68.VALMEDICA-MEDICINĂ COMPLEMENTARĂ SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,7 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 40,4 K RON | |
| 69 | 69.MEDICINA ALTERNATIVA SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,4 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 12 K RON | |
| 70 | 70.KINETIC FIT SRL▼ 54 | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 49,4 K RON▼ 92 % | ▼ 92 % | 482,1 K RON | |
| 71 | 71.PROMEDELA SRLnou | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 43,2 K RON— | — | -72,3 K RON | |
| 72 | 72.IMAGISTIC VIEW SRL-D▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,3 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 15,3 K RON | |
| 73 | 73.PROAPT MEDICA SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39,3 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 32,5 K RON | |
| 74 | 74.MEDIS LAND CLINIC SRL▼ 4 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 37,9 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 5,7 K RON | |
| 75 | 75.FIZIO KINETIC SANO S.R.L.▲ 13 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 37,8 K RON▲ 379,2 % | ▲ 379,2 % | 29,9 K RON | |
| 76 | 76.KIDS RECOVERY KINETIC S.R.L.▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,7 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 2,9 K RON | |
| 77 | 77.CODRIN VIZUAL S.R.L.▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,3 K RON▲ 382,5 % | ▲ 382,5 % | 29,6 K RON | |
| 78 | 78.EVO VISION OPTIC SRL▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | -24,6 K RON | |
| 79 | 79.MEDICAL MOOD S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 600 RON | |
| 80 | 80.BENEFIC MASAJ IN S.R.L.▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,6 K RON▲ 560 % | ▲ 560 % | 30,2 K RON | |
| 81 | 81.SILVAS CONSTRUCT GRUP SRL▼ 10 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 31,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.RX-DENTIS SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,1 K RON▲ 427,1 % | ▲ 427,1 % | 24,4 K RON | |
| 83 | 83.RADIOESTETICRX S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,2 K RON— | — | — | 39,9 K RON |
| 84 | 84.CENTRUL DE DIETĂ SRL▼ 41 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 28 K RON▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 27,7 K RON | |
| 85 | 85.EQUILIBRIUM THERAPY SRL▼ 4 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 22,4 K RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 5,2 K RON | |
| 86 | 86.MEDICAL RADIOLOGY S.R.L.nou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 20,6 K RON— | — | — | 20,4 K RON |
| 87 | 87.NEW BODY SRL▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,5 K RON▲ 393,5 % | ▲ 393,5 % | 13,9 K RON | |
| 88 | 88.CRISTAL OPTIC SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,4 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | -8,4 K RON | |
| 89 | 89.ASTERIART S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 90 | 90.SENECTUTIS SRL▼ 6 | Sat Uricani, Comuna Miroslava, Iaşi | 13,5 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 1,3 K RON | |
| 91 | 91.KINETO-TONUS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,1 K RON▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 6,1 K RON | |
| 92 | 92.CRIOLIFE TERAPY SRL▼ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,5 K RON▼ 88,6 % | ▼ 88,6 % | -81,8 K RON | |
| 93 | 93.TERRAPIA MATER S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,3 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 1,8 K RON | |
| 94 | 94.RESHAPE RB SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 9,8 K RON— | — | 6 K RON | |
| 95 | 95.KINESIS SANA S.R.L.▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,1 K RON▲ 1.714,1 % | ▲ 1.714,1 % | 8,6 K RON | |
| 96 | 96.LONGEVIVA THERAPY S.R.L.▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9 K RON— | — | 10,5 K RON | |
| 97 | 97.VIEW STAR DENT S.R.L.▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,8 K RON▲ 14.158,1 % | ▲ 14.158,1 % | 8,8 K RON | |
| 98 | 98.MIOSOTIS MED SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,7 K RON▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 4 K RON | |
| 99 | 99.ALL M GROUP SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 7 | Sat Bursuc-Deal, Comuna Lespezi, Iaşi | 8,6 K RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 2,4 K RON | |
| 100 | 100.TEO & LUCA MED SRL▲ 5 | Sat Tătărusi, Comuna Tătăruşi, Iaşi | 8,4 K RON▲ 1.059,3 % | ▲ 1.059,3 % | 7,7 K RON |