Top 100 firme — Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi, Iași după capitaluri în 2022
236 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 54,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 30,3 K RON, iar liderul atinge 5,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSMIXT MOLDOVA SA= | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 5,3 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -32,4 K RON | |
| 2 | 2.NOVA SOFIA-SARA TUR S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,8 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 285,8 K RON | |
| 3 | 3.SAMSON INTERNATIONAL GROUP SRL▲ 170 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7 mil. RON— | — | 353,6 K RON | |
| 4 | 4.FARMACOM-IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,5 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 405,6 K RON | |
| 5 | 5.VOION TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9 mil. RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.TRANSGRUP-IONUT SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8 mil. RON▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 919 K RON | |
| 7 | 7.AUTO BALMIR SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 21,2 K RON | |
| 8 | 8.RO-TOUR SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 42,9 K RON | |
| 9 | 9.RINDUNICA SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.INTERSAAM SRL▲ 165 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON— | — | 671,8 K RON | |
| 11 | 11.AUTO DIMAS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 329,2 K RON | |
| 12 | 12.MICEDU TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 499 K RON | |
| 13 | 13.ELAS TRANS SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 67 % | ▲ 67 % | 467,6 K RON | |
| 14 | 14.FYA TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 233,6 K RON | |
| 15 | 15.SAMI-TRANS SRL▼ 3 | Sat Sineşti, Comuna Sineşti, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 140,2 K RON | |
| 16 | 16.TRANSBUS CODREANU SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 968 K RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 241,9 K RON | |
| 17 | 17.MICEDU COMPANY TURISM SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 961,8 K RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 244,6 K RON | |
| 18 | 18.ALVERS TRANS SRL▼ 4 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 926,3 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 36,6 K RON | |
| 19 | 19.IUGE EUROPE SRL▼ 2 | Sat Sculeni, Comuna Victoria, Iaşi | 797,7 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 10,7 K RON | |
| 20 | 20.AUTO CONFORT SRL▲ 145 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 598,3 K RON— | — | 963 K RON | |
| 21 | 21.ALISEB TOURS SRL▲ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 527,4 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 33,7 K RON | |
| 22 | 22.SVB SPEED TUR S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 480 K RON— | — | — | 479,8 K RON |
| 23 | 23.FLY TRAVEL FRIENDS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 477,4 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 27,2 K RON | |
| 24 | 24.FAN TOUR & TRAVEL SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 370,2 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 35,8 K RON | |
| 25 | 25.GALEUROMIX SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 359,5 K RON— | — | 136,3 K RON | |
| 26 | 26.SIRER VESTAUTO S.R.L.▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 341,5 K RON▲ 444 % | ▲ 444 % | 278,3 K RON | |
| 27 | 27.AQUARIUMHOUSE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 314,3 K RON— | — | 56,5 K RON | |
| 28 | 28.VICOTRANS EUROPE SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 298,5 K RON▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 145,1 K RON | |
| 29 | 29.AI CONDUS EȘTI PLĂTIT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 297,9 K RON— | — | — | 161,5 K RON |
| 30 | 30.MAIN-MARCU TRANS S.R.L.▲ 75 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 288 K RON▲ 143.923 % | ▲ 143.923 % | 287,8 K RON | |
| 31 | 31.FAST KOS CAB SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 277,3 K RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 55,9 K RON | |
| 32 | 32.AMALGABTRANS S.R.L.▲ 31 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 258,5 K RON▲ 783,4 % | ▲ 783,4 % | 229,2 K RON | |
| 33 | 33.MINCAROM-TRANS S.R.L.▲ 134 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 251,3 K RON— | — | 673,1 K RON | |
| 34 | 34.ABC URBANFLEET S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 210,7 K RON— | — | — | 210,7 K RON |
| 35 | 35.COMPANIA MICEDU SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 207,8 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 9,4 K RON | |
| 36 | 36.TRANS TIBU SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 192,9 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 6 K RON | |
| 37 | 37.IRIS GHEŢ TRANS SRL▼ 10 | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 176,2 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 92,5 K RON | |
| 38 | 38.BGS ALTERNATIV SERVICES S.R.L.▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 175,6 K RON▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | -443,7 K RON | |
| 39 | 39.MEDIAUTO TRANS S.R.L.▼ 4 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 161,6 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -322 RON | |
| 40 | 40.D & Y ALTERNATIVE TRANS SAFE SERVICE S.R.L.▲ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 153,4 K RON▲ 1.318,8 % | ▲ 1.318,8 % | 142,6 K RON | |
| 41 | 41.ABC ALTERNATIV S.R.L.nou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 153,3 K RON— | — | — | 153,2 K RON |
| 42 | 42.URBANMCONFORT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 153,1 K RON— | — | 134,2 K RON | |
| 43 | 43.BEST CAR LUXURY S.R.L.nou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 146,4 K RON— | — | — | 145,7 K RON |
| 44 | 44.VIOMARCRIN TRANS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 136,9 K RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 35,5 K RON | |
| 45 | 45.CAROX SOLUTIONS S.R.L.▲ 12 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 132,1 K RON▲ 268,6 % | ▲ 268,6 % | 96,3 K RON | |
| 46 | 46.GREEN RUSH SERVICES S.R.L.▲ 71 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 128,4 K RON— | — | 130 K RON | |
| 47 | 47.TEONOM S.R.L.▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 124,2 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 16,2 K RON | |
| 48 | 48.AMA INTER HUB S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 123,3 K RON— | — | — | 123,1 K RON |
| 49 | 49.ANT EDY INVESTMENT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 122,1 K RON— | — | — | 121,9 K RON |
| 50 | 50.WRECKINGBALL S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 120,1 K RON— | — | — | 120,1 K RON |
| 51 | 51.W & M EXPRESTRANS S.R.L.▲ 84 | Sat Ţibăneşti, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 115,9 K RON— | — | 134,4 K RON | |
| 52 | 52.D&M ELIT TOUR S.R.L.nou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 102,8 K RON— | — | — | 102,6 K RON |
| 53 | 53.ESSENZA TRAVEL SRL▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 101,8 K RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 69,4 K RON | |
| 54 | 54.ECO FRESH BIBI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 101,4 K RON— | — | 59,1 K RON | |
| 55 | 55.ASD TRANSPORT ALTERNATIV S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,1 K RON— | — | — | 85 K RON |
| 56 | 56.AMALIS AUTO FLEET S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92 K RON— | — | — | 91,8 K RON |
| 57 | 57.BOMAC TOUR S.R.L.▲ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 89,2 K RON— | — | 89,6 K RON | |
| 58 | 58.MAXIMA FAMILY TUR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 89,1 K RON— | — | 61,6 K RON | |
| 59 | 59.MACROS EXPERT S.R.L.▼ 17 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 87,6 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 30,4 K RON | |
| 60 | 60.EURO GIMA SRL▼ 15 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 83,5 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 63,2 K RON | |
| 61 | 61.CANDID PHOTOGRAPHY STUDIO S.R.L.▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83,3 K RON▲ 51 % | ▲ 51 % | 38,7 K RON | |
| 62 | 62.AYAN-CRISTIAN S.R.L.▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82 K RON▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 38,6 K RON | |
| 63 | 63.EDYSON BUS S.R.L.▼ 9 | Sat Răsboieni, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 75,5 K RON▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 36,7 K RON | |
| 64 | 64.RADU IUSTINIAN TRANSPORT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,5 K RON▲ 304,7 % | ▲ 304,7 % | 54,6 K RON | |
| 65 | 65.ABC CITYDRIVER S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71,4 K RON— | — | — | 71,4 K RON |
| 66 | 66.BELLAUTO DIACRIS S.R.L.▼ 19 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 70 K RON▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 69,8 K RON | |
| 67 | 67.CARS PANDA EXPRESS S.R.L.▼ 6 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 69,6 K RON▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 68,2 K RON | |
| 68 | 68.WHITE CLOUDS E-CHARIOTS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68 K RON— | — | — | 67,8 K RON |
| 69 | 69.ACTIVE DRIVER ASSISTANT S.R.L.▲ 45 | Sat Proselnici, Comuna Miroslava, Iaşi | 65,4 K RON— | — | 66,4 K RON | |
| 70 | 70.ALDI CONFIDENCE CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,3 K RON— | — | -43,6 K RON | |
| 71 | 71.EXPRESS FLEET IAŞI S.R.L.nou | Sat Dumeşti, Comuna Dumeşti, Iaşi | 59,7 K RON— | — | — | 59,5 K RON |
| 72 | 72.ONE LINK S.R.L.▼ 24 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 59,6 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 28,2 K RON | |
| 73 | 73.PENSITRANS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,5 K RON▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 28,4 K RON | |
| 74 | 74.STARKES AUTO INVEST S.R.L.nou | Sat Feteşti, Comuna Scobinţi, Iaşi | 55,1 K RON— | — | — | 54,9 K RON |
| 75 | 75.ADRI-SILE SRL▼ 23 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 54,1 K RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 13,1 K RON | |
| 76 | 76.DDG WINS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,5 K RON— | — | — | 41,1 K RON |
| 77 | 77.ALNEST 1992 S.R.L.▼ 18 | Sat Chipereşti, Comuna Ţuţora, Iaşi | 49,7 K RON▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 15,9 K RON | |
| 78 | 78.PURE CONNECT S.R.L.▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,1 K RON— | — | 50,6 K RON | |
| 79 | 79.WOLDER CONCEPT S.R.L.▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,1 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 40,5 K RON | |
| 80 | 80.LUVEGA CARS S.R.L.▲ 1 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 44 K RON▲ 282,9 % | ▲ 282,9 % | 32,5 K RON | |
| 81 | 81.MARALEX TRANS AUTO S.R.L.▼ 13 | Sat Zbereni, Comuna Cotnari, Iaşi | 42,6 K RON▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 42,6 K RON | |
| 82 | 82.FLIG ENTERPRISE S.R.L.▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,3 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 42,1 K RON | |
| 83 | 83.INTERTRANSCOM SRL▲ 88 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42 K RON— | — | 15,9 K RON | |
| 84 | 84.BDO TRANSPORT GROUP S.R.L.▼ 14 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 42 K RON▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | 42 K RON | |
| 85 | 85.TIMOFTE RENT S.R.L.▲ 16 | Sat Ţibăneşti, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 41,3 K RON▲ 3.123,2 % | ▲ 3.123,2 % | 40 K RON | |
| 86 | 86.KONSTANTIN ECO DRIVE S.R.L.▼ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 87 | 87.MOCHETIS DRIVE S.R.L.▼ 44 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 40,3 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 40 K RON | |
| 88 | 88.MANTALI S.R.L.▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,2 K RON▲ 879,8 % | ▲ 879,8 % | 40 K RON | |
| 89 | 89.COD HEALTH & ENERGY SAVING S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39,2 K RON▲ 391,4 % | ▲ 391,4 % | 31,2 K RON | |
| 90 | 90.MFTREND S.R.L.▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,5 K RON▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 13,2 K RON | |
| 91 | 91.GILY'S MINIBUS SRL▼ 62 | Sat Răsboieni, Comuna Ţibăneşti, Iaşi | 38 K RON▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | 1,1 K RON | |
| 92 | 92.TES DGS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,8 K RON— | — | — | 34,3 K RON |
| 93 | 93.CHETRONE IMPEX S.R.L.▼ 35 | Sat Drăguşeni, Comuna Drăguşeni, Iaşi | 34,5 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -1,1 K RON | |
| 94 | 94.POTURTRANS COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,2 K RON— | — | — | 34 K RON |
| 95 | 95.SIM SELECT DRIVER S.R.L.▼ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,6 K RON▲ 80 % | ▲ 80 % | 33,4 K RON | |
| 96 | 96.VIAVERA S.R.L.▼ 47 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,6 K RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 18,8 K RON | |
| 97 | 97.GBEI LIBERA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,1 K RON— | — | — | 30,9 K RON |
| 98 | 98.BASIL-GABI TRANS S.R.L.▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,5 K RON— | — | 30,5 K RON | |
| 99 | 99.VERBUS TO GO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,3 K RON— | — | — | 30,1 K RON |
| 100 | 100.ABC DRIVEME S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,3 K RON— | — | — | 30,3 K RON |