Top 100 firme — Construcții, Ialomița după capitaluri în 2012
425 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 141,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 66,4 K RON, iar liderul atinge 34,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONSTRIF SA= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 34,8 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.WOOLTEERCOM SRL= | Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 16,6 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 1,9 mil. RON | |
| 3 | 3.OYL COMPANY HOLDING AG SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12,9 mil. RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 4,8 mil. RON | |
| 4 | 4.DRUMURI ŞI PODURI SA▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 9,4 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 136 K RON | |
| 5 | 5.OYL COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8,6 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 369,2 K RON | |
| 6 | 6.CONCIVIC SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 7,5 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 549,2 K RON | |
| 7 | 7.CONSTRUCTION SOLUTIONS SRL= | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 6,5 mil. RON▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 4,3 mil. RON | |
| 8 | 8.CARGO TERRA SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,8 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 352,1 K RON | |
| 9 | 9.OMEGA INVEST SRL▲ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,5 mil. RON▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 10 | 10.CERCONSTRUCT SLOBOZIA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 11 | 11.NDR IMOBILIARE SRL▲ 3 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 2,1 mil. RON▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 936,3 K RON | |
| 12 | 12.CONSIROM SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,8 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -604,8 K RON | |
| 13 | 13.NOVA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Stejaru, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 1,7 mil. RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | -1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.MARISAV SRL▲ 1 | Sat Săveni, Comuna Săveni, Ialomiţa | 1,2 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -16,1 K RON | |
| 15 | 15.LE MANS 240 PROD SRL▲ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,2 mil. RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 649,2 K RON | |
| 16 | 16.COMFRIG SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,2 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 65,4 K RON | |
| 17 | 17.FEROVIAR CONS SRL▲ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 997,4 K RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 391,5 K RON | |
| 18 | 18.SLV AGRO PREST SRL▲ 59 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 948,2 K RON▲ 678,3 % | ▲ 678,3 % | 805,8 K RON | |
| 19 | 19.LUCSUNER COM SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 941,5 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 477,3 K RON | |
| 20 | 20.CONSFER SRL▲ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 871,9 K RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 610,9 K RON | |
| 21 | 21.VIV SERV SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 850,8 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | -239 K RON | |
| 22 | 22.CIGAL SRL▲ 10 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 845,3 K RON▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | -20,9 K RON | |
| 23 | 23.ADMET PRODUSE PETROLIERE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 821,5 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 14,4 K RON | |
| 24 | 24.APOLODOR COM SRL▼ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 809,5 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 75,2 K RON | |
| 25 | 25.CONFECŢII INDUSTRIALE SRL▲ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 796,6 K RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 261,3 K RON | |
| 26 | 26.PROTEHNIC SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 742,9 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 177,6 K RON | |
| 27 | 27.CASECOM SRL▲ 15 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 736 K RON▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | 382,5 K RON | |
| 28 | 28.SALT COM SRL▲ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 639,9 K RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 245,6 K RON | |
| 29 | 29.TRANSEURO SRL▼ 1 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 627,2 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 134,3 K RON | |
| 30 | 30.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SLOBOZIA S.R.L.▼ 17 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 609,9 K RON▼ 61 % | ▼ 61 % | -951,8 K RON | |
| 31 | 31.ANTREPRIZA SRL▲ 27 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 564,7 K RON▲ 179,8 % | ▲ 179,8 % | 327,5 K RON | |
| 32 | 32.DU-EL 1923 SRL▲ 3 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 563,3 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 358,3 K RON | |
| 33 | 33.SERVISTEF SRL▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 503,4 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -1,6 K RON | |
| 34 | 34.CINIC SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 496,5 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 5,8 K RON | |
| 35 | 35.SOLAR CONSTRUCT SRL▼ 17 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 470 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 44,4 K RON | |
| 36 | 36.NILVOSIM IMPORT EXPORT SRL▼ 6 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 454,6 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -49,7 K RON | |
| 37 | 37.GLISANDO SRL▼ 3 | Loc. Buliga, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 442,3 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 1,9 K RON | |
| 38 | 38.M.B.ELECTRIC SRL▲ 8 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 423,4 K RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 101,1 K RON | |
| 39 | 39.PROCOSAL SRL▲ 12 | Sat Cotorca, Comuna Ciocîrlia, Ialomiţa | 382,1 K RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 174,5 K RON | |
| 40 | 40.CARMAN INTERNAŢIONAL SRL▲ 22 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 380,7 K RON▲ 97,2 % | ▲ 97,2 % | 187,6 K RON | |
| 41 | 41.CONSTRUCT ALL SRL▼ 3 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 375,7 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 6,5 K RON | |
| 42 | 42.DELALI SRL▲ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 359,4 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 239,2 K RON | |
| 43 | 43.VALIUS SRL▲ 144 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 355,1 K RON▲ 3.538,4 % | ▲ 3.538,4 % | 345,4 K RON | |
| 44 | 44.NICK SERVCOMTRANS SRL▼ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 329,7 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -91,4 K RON | |
| 45 | 45.ALPIN EXPERT SRL▼ 1 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 323,2 K RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 60 K RON | |
| 46 | 46.ELECTRO SERVICE SRL▲ 25 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 307,5 K RON▲ 106,8 % | ▲ 106,8 % | 158,8 K RON | |
| 47 | 47.L A SECURITY SRL▲ 25 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 299,5 K RON▲ 106,7 % | ▲ 106,7 % | 154,6 K RON | |
| 48 | 48.ELPREST SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 294,7 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 22,4 K RON | |
| 49 | 49.VERTICAL AS SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 280 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 254,9 K RON | |
| 50 | 50.IN-OUT CONSTRUCT SRL▲ 25 | Oraş Amara, Ialomiţa | 275,2 K RON▲ 107,3 % | ▲ 107,3 % | 184,9 K RON | |
| 51 | 51.BRANCIOG CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 256,7 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -1,9 K RON | |
| 52 | 52.SOPHIM GRUP SRL▲ 66 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 251,9 K RON▲ 473,7 % | ▲ 473,7 % | 208 K RON | |
| 53 | 53.RFW SRL▲ 30 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 230,2 K RON▲ 121,4 % | ▲ 121,4 % | 186,2 K RON | |
| 54 | 54.ELECTROSERV & SECURITY SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 222,8 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 9,3 K RON | |
| 55 | 55.DURCON SRL▼ 2 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 218,2 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -3,9 K RON | |
| 56 | 56.CONFIO CONSTRUCT SRL▲ 37 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 211,2 K RON▲ 130,9 % | ▲ 130,9 % | 119,7 K RON | |
| 57 | 57.ELYAD 1957 S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 196,3 K RON— | — | — | 196,1 K RON |
| 58 | 58.CONSMIT SRL▲ 3 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 194,6 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -22,9 K RON | |
| 59 | 59.VON EL SRL▼ 22 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 186,6 K RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | -14 K RON | |
| 60 | 60.AGECON SRL▲ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 183,3 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 5,8 K RON | |
| 61 | 61.TERMOINVEST SRL▲ 15 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 177,6 K RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 79,3 K RON | |
| 62 | 62.RALF TENIS CLUB SRL▲ 6 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 176,7 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 95,6 K RON | |
| 63 | 63.TEHNOIMI CONSTRUCTII SRL▲ 58 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 167 K RON▲ 303,7 % | ▲ 303,7 % | 125,6 K RON | |
| 64 | 64.EUROCONECT SRL▼ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 165,7 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 62,4 K RON | |
| 65 | 65.CFC INDUSTRIAL ENGINEERING SRL▼ 1 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 162,7 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 162,5 K RON | |
| 66 | 66.PRISMA SRL▼ 23 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 160,6 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | -125,4 K RON | |
| 67 | 67.ERGPIF SERVICE SRL▼ 20 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 159,4 K RON▼ 41 % | ▼ 41 % | -110,9 K RON | |
| 68 | 68.GABRIEL HOLDING SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 152,6 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -1,6 K RON | |
| 69 | 69.ECO CONCRETE SRL▼ 13 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 151,9 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | -54,7 K RON | |
| 70 | 70.PRODEXPLOR FORAJ GDF SRL▲ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 148,1 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 8,8 K RON | |
| 71 | 71.PAPCOST SRL▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 144 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | -50,1 K RON | |
| 72 | 72.SOFIN CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Jilavele, Comuna Jilavele, Ialomiţa | 136,4 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -100 RON | |
| 73 | 73.GRICONSTRUCT SRL▲ 30 | Sat Stejaru, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 123,1 K RON▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 52,5 K RON | |
| 74 | 74.GRAND ART CONSTRUCT SRL▼ 20 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 115,8 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 115,5 K RON | |
| 75 | 75.ALPIN AGROCONS SRL▲ 19 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 115,3 K RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 27,7 K RON | |
| 76 | 76.ANGEL EXPERT CONSTRUCT SRL▲ 20 | Loc. Căzăneşti, Oraş Căzăneşti, Ialomiţa | 111,5 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 38,2 K RON | |
| 77 | 77.PROAUTO CARS S.R.L.▲ 68 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 108,3 K RON▲ 275 % | ▲ 275 % | 75,3 K RON | |
| 78 | 78.NFA FLORIDA HOLDING SRL▲ 7 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 107,9 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 5,1 K RON | |
| 79 | 79.VILLA CONSTRUCT SRL▲ 18 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 107,8 K RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 24,5 K RON | |
| 80 | 80.ECO TECH SRL▲ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 104,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.PĂUN CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 103,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.PAV CRIS IMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 102,5 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 6,5 K RON | |
| 83 | 83.BAVI PAVAJ CONSTRUCT SRL▲ 98 | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Ialomiţa | 101,4 K RON▲ 745,4 % | ▲ 745,4 % | 89,4 K RON | |
| 84 | 84.ASPAZIA GAL S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 98,3 K RON— | — | — | 98,1 K RON |
| 85 | 85.NOVACONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 94,2 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -38 RON | |
| 86 | 86.EURO MAD SERV CONSTRUCT SRL▲ 18 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 91,5 K RON▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 57,5 K RON | |
| 87 | 87.ANTREPRIZA CONSTRUCŢII INDUSTRIALE URZICENI SRL▲ 11 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 90 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 12,9 K RON | |
| 88 | 88.ROMA CONSTRUCTIONS SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 84,9 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 0 RON | |
| 89 | 89.EUROINVEST SRL▼ 24 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 81,5 K RON▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | -96,2 K RON | |
| 90 | 90.COSTAS ELECTRIC SRL▼ 4 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 81,4 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 17,4 K RON | |
| 91 | 91.ADYMOBDECOR SRL▼ 21 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 81 K RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | -19,1 K RON | |
| 92 | 92.CONSTELAŢIA SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 79,7 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 3,8 K RON | |
| 93 | 93.PTK DESIGN S.R.L.nou | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 79,3 K RON— | — | — | 78,3 K RON |
| 94 | 94.NICVIR 94 PREST SRL▲ 14 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 76,5 K RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 24,3 K RON | |
| 95 | 95.NEXT ENERGY SERVICES SRL▲ 21 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 75,1 K RON▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 29,7 K RON | |
| 96 | 96.CRISNINI PARFE SRL▲ 42 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 74,8 K RON▲ 130,6 % | ▲ 130,6 % | 42,3 K RON | |
| 97 | 97.ADI-COST SRL▲ 22 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 74,4 K RON▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 16,1 K RON | |
| 98 | 98.KUBERA COM SRL▲ 24 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 72,8 K RON▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 36,1 K RON | |
| 99 | 99.TEHNO GROUP PROTECTION SRL▲ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 68 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 67,8 K RON | |
| 100 | 100.RAM TERMOCONSTRUCT SRL▲ 34 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 66,4 K RON▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 31,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Ialomița
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
19 firme · 376 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
62 firme · 315,3 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
180 firme · 225,4 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
71 firme · 70,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
51 firme · 41,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
31 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
17 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
11 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
29 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
18 firme · 6 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
1 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
5 firme · 2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
12 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
3 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
1 firme · 240,1 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 177,1 K RON