Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Gorj după capitaluri în 2017
241 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 55 mil. RON. Pragul de intrare în top este 36,9 K RON, iar liderul atinge 9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARLEXIM SRL= | Comuna Polovragi, Gorj | 9 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.LORGIS SRL= | Municipiul Motru, Gorj | 4,5 mil. RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.AGRICOLA PAGNAN SRL= | Loc. Curtişoara, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 2,9 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 145,4 K RON | |
| 4 | 4.TRANSALPIN 2008 SRL= | Sat Polovragi, Comuna Polovragi, Gorj | 2,3 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 615,9 K RON | |
| 5 | 5.LOMPRY TRANS SRL= | Comuna Bumbeşti-Piţic, Gorj | 2,2 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 180,6 K RON | |
| 6 | 6.ARC FOREST GROUP - S.R.L.= | —, Gorj | 2 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | — | |
| 7 | 7.WILDTRUFFLES SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,7 mil. RON— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 8 | 8.ŞUPELNIŢA SRL▼ 1 | Sat Boroșteni, Comuna Peștișani, Gorj | 1,6 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 9,6 K RON | |
| 9 | 9.BIOPICO TRUFFLES SRL▲ 29 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,3 mil. RON▲ 341,7 % | ▲ 341,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR ROMSILVA ADMINISTRAŢIA PARCULUI NAŢIONAL DEFILEUL JIULUI RA▲ 121 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,3 mil. RON▲ 129.766 % | ▲ 129.766 % | 0 RON | |
| 11 | 11.NOV EXTRA COMPANY SRL▼ 1 | Sat Pociovaliştea, Oraş Novaci, Gorj | 1,1 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 13 K RON | |
| 12 | 12.MIVELET S.R.L.▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,1 mil. RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 402,1 K RON | |
| 13 | 13.RODNA SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 18 K RON | |
| 14 | 14.VALFOREST SRL▼ 2 | Sat Vânăta, Oraş Tismana, Gorj | 922,6 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -3,9 K RON | |
| 15 | 15.DICARILOR SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 881,6 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 46,7 K RON | |
| 16 | 16.CUPETIM IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 862,5 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 354,8 K RON | |
| 17 | 17.PASTORALA SA▼ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 831,3 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 55,5 K RON | |
| 18 | 18.RUGET PROD SRL▲ 14 | Sat Ruget, Comuna Rosia de Amaradia, Gorj | 662,5 K RON▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 309,1 K RON | |
| 19 | 19.CLUB MERIDIAN 2002 SRL▲ 1 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 645,7 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -60 RON | |
| 20 | 20.CONSTRUCT ȘI HOTELS S.R.L.▼ 3 | Loc. Ţicleni, Oraş Ţicleni, Gorj | 609,2 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | -22 K RON | |
| 21 | 21.MEGALEBON SRL▲ 7 | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 603,1 K RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 186,5 K RON | |
| 22 | 22.PANN TRANS SRL▲ 4 | Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier, Gorj | 594,4 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 265,4 K RON | |
| 23 | 23.ZOOAGRA SRL▲ 2 | Sat Dobriţa, Comuna Runcu, Gorj | 584,7 K RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 107,4 K RON | |
| 24 | 24.GINTIAS AGROS SRL▲ 15 | Sat Motru Sec, Comuna Padeş, Gorj | 559,7 K RON▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 265,4 K RON | |
| 25 | 25.PETREBOG FOREST SRL▼ 6 | Oraş Tismana, Gorj | 553,2 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 58,2 K RON | |
| 26 | 26.TOMION SERV SRLnou | Sat Bălceşti, Comuna Bengeşti-Ciocadia, Gorj | 549,5 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 44,7 K RON | |
| 27 | 27.BOTIZPET TRANS SRL▼ 4 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 520,8 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -39,3 K RON | |
| 28 | 28.DASIP PREST SRL▼ 4 | Sat Polovragi, Comuna Polovragi, Gorj | 519,7 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 138,7 K RON | |
| 29 | 29.SILVASMIS SRL▲ 1 | Sat Cloşani, Comuna Padeş, Gorj | 509,6 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 124,7 K RON | |
| 30 | 30.POLOVARI PREST SRL▼ 3 | Sat Polovragi, Comuna Polovragi, Gorj | 503,4 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 65 K RON | |
| 31 | 31.ISUFMAR TRANS SRL▼ 10 | Sat Dobriţa, Comuna Runcu, Gorj | 491,3 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 237,6 K RON | |
| 32 | 32.JUKGELDI FOREST SRL▼ 10 | Sat Cerna Sat, Comuna Padeş, Gorj | 432,7 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 131,4 K RON | |
| 33 | 33.BIOTA COM SRL▼ 4 | Municipiul Motru, Gorj | 421,2 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 40,7 K RON | |
| 34 | 34.VERAPIBOL AGRO SRL▲ 20 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 412,6 K RON▲ 152,6 % | ▲ 152,6 % | 358,8 K RON | |
| 35 | 35.TĂLPĂŞEŞTI 7 SRL▲ 13 | Sat Tălpăseşti, Comuna Băleşti, Gorj | 410,3 K RON▲ 87,7 % | ▲ 87,7 % | 191,7 K RON | |
| 36 | 36.BIODRAVIN SRL▼ 1 | Sat Roşia de Amaradia, Comuna Rosia de Amaradia, Gorj | 395 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 52,3 K RON | |
| 37 | 37.DACOMA FOREST SRL▲ 12 | Sat Pociovaliştea, Oraş Novaci, Gorj | 359,6 K RON▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 157,4 K RON | |
| 38 | 38.LUKASIM COM SRL▲ 5 | Sat Corneşti, Comuna Băleşti, Gorj | 327,1 K RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 56,6 K RON | |
| 39 | 39.MINCOT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 314 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 33,4 K RON | |
| 40 | 40.VEGROM 888 SRL= | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 312,4 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 23 K RON | |
| 41 | 41.RATDOB SRL▲ 3 | Sat Gornoviţa, Oraş Tismana, Gorj | 304,5 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 155,6 K RON | |
| 42 | 42.TAVCOS CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Hurezani, Comuna Hurezani, Gorj | 300,2 K RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 74,2 K RON | |
| 43 | 43.PANFOREST SRL▲ 9 | Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier, Gorj | 297,3 K RON▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 145,6 K RON | |
| 44 | 44.PROECOLOG SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 287,1 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | -95,7 K RON | |
| 45 | 45.LOGIN COMPANY SRL▲ 24 | Sat Olteanu, Comuna Glogova, Gorj | 285,2 K RON▲ 279,7 % | ▲ 279,7 % | 210,1 K RON | |
| 46 | 46.NORDA SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 274,8 K RON▲ 101,2 % | ▲ 101,2 % | 138,2 K RON | |
| 47 | 47.NIKIPAD COMPANY SRL▲ 6 | Sat Văieni, Comuna Padeş, Gorj | 271,4 K RON▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 105,7 K RON | |
| 48 | 48.GIPAUTO TRANS SRL▼ 15 | Sat Sâmbotin, Comuna Schela, Gorj | 268 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 9,7 K RON | |
| 49 | 49.MAX EPSILON FOREST SRL▼ 8 | Sat Gornacel, Comuna Schela, Gorj | 264,9 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -15 K RON | |
| 50 | 50.DANISIFLOR FOREST SRL▲ 64 | Sat Polovragi, Comuna Polovragi, Gorj | 261,9 K RON▲ 3.294,5 % | ▲ 3.294,5 % | 261,7 K RON | |
| 51 | 51.MOROEXFOR SRL▼ 6 | Sat Olteanu, Comuna Glogova, Gorj | 260,5 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 14,6 K RON | |
| 52 | 52.ACHE ENA FOREST SRL▲ 7 | Sat Copăcioasa, Comuna Scoarta, Gorj | 252,1 K RON▲ 139,6 % | ▲ 139,6 % | 245,9 K RON | |
| 53 | 53.FERMA BECHEANU SRLnou | Sat Corneşti, Comuna Băleşti, Gorj | 232,8 K RON— | — | — | 232,7 K RON |
| 54 | 54.BIONATICONS SRL▲ 22 | Sat Sitoaia, Comuna Rosia de Amaradia, Gorj | 206,5 K RON▲ 246,2 % | ▲ 246,2 % | 146,9 K RON | |
| 55 | 55.COMADA FLOWER 2015 SRL▲ 64 | Sat Pociovaliştea, Oraş Novaci, Gorj | 202,2 K RON▲ 4.466,9 % | ▲ 4.466,9 % | 197,8 K RON | |
| 56 | 56.AGRODSI CONSTRUCT SRL▲ 21 | Sat Cruşet, Comuna Cruşet, Gorj | 201,1 K RON▲ 239,2 % | ▲ 239,2 % | 141,8 K RON | |
| 57 | 57.BALUPAN PREST SRL▼ 15 | Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier, Gorj | 200,3 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | -70,4 K RON | |
| 58 | 58.PALUSTRIS SRL▼ 24 | Sat Stoina, Comuna Stoina, Gorj | 183,3 K RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 1,6 K RON | |
| 59 | 59.EMMA ADAMOT SRL▼ 8 | Sat Bengeşti, Comuna Bengeşti-Ciocadia, Gorj | 182,1 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -2,1 K RON | |
| 60 | 60.RONFILS FOREST SRL▼ 3 | Sat Orzeşti, Comuna Padeş, Gorj | 178,7 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 125,8 K RON | |
| 61 | 61.DIAXASILV 2012 SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 164,7 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | -6,6 K RON | |
| 62 | 62.EVALFOR SRL▲ 29 | Sat Cloşani, Comuna Padeş, Gorj | 163,7 K RON▲ 421,1 % | ▲ 421,1 % | 132,2 K RON | |
| 63 | 63.DOIOCA AGRO SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 160,4 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -16 RON | |
| 64 | 64.PHYLY IMPEX SRL▲ 25 | Sat Hiriseşti, Oraş Novaci, Gorj | 149,7 K RON▲ 336,3 % | ▲ 336,3 % | 115,4 K RON | |
| 65 | 65.RIETTI RUSTIK SRL▲ 175 | Sat Bumbeşti-Piţic, Comuna Bumbeşti-Piţic, Gorj | 133,8 K RON— | — | -56 K RON | |
| 66 | 66.OVIDENTRANS SRL▼ 3 | Loc. Novaci, Oraş Novaci, Gorj | 125,4 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 32,1 K RON | |
| 67 | 67.NOVAGROT TOM SRLnou | Sat Pociovaliştea, Oraş Novaci, Gorj | 125,3 K RON▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 120,4 K RON | |
| 68 | 68.EXPOFAG SRL▼ 10 | Sat Bîlta, Comuna Runcu, Gorj | 123,8 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 7,4 K RON | |
| 69 | 69.TIOSILV FOREST SRL▼ 8 | Sat Strâmba Jiu, Oraş Turceni, Gorj | 122,7 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 25,2 K RON | |
| 70 | 70.FAVISILVA SRL▼ 20 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 120,8 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 26,8 K RON | |
| 71 | 71.RARVALSERV SRL▲ 34 | Sat Cloşani, Comuna Padeş, Gorj | 119,5 K RON▲ 654,2 % | ▲ 654,2 % | 72,3 K RON | |
| 72 | 72.ARGRAD SRL▼ 8 | Municipiul Motru, Gorj | 114,5 K RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 25,2 K RON | |
| 73 | 73.AGRO DOSELENIS SRLnou | Sat Motru Sec, Comuna Padeş, Gorj | 98,4 K RON— | — | — | 98,2 K RON |
| 74 | 74.SCOTRANS 74 SRL▼ 9 | Sat Baia de Fier, Comuna Baia de Fier, Gorj | 95,6 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 7,7 K RON | |
| 75 | 75.SORIALFOREST SRL▼ 4 | Sat Cărpinis, Comuna Crasna, Gorj | 92,4 K RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 17,7 K RON | |
| 76 | 76.FERMA DOUGLAS SRL▼ 16 | Sat Săuleşti, Comuna Săuleşti, Gorj | 90,7 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -14,1 K RON | |
| 77 | 77.DOTILIN TRANS SRL▼ 7 | Sat Hiriseşti, Oraş Novaci, Gorj | 84,5 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 9,6 K RON | |
| 78 | 78.ZBORUL SRL▼ 12 | Municipiul Motru, Gorj | 82,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.SAMFOREST SRL▼ 12 | Sat Stănceşti, Comuna Muşeteşti, Gorj | 81,7 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 2,7 K RON | |
| 80 | 80.JUGLANS FOREST SRL▼ 7 | Sat Izvoarele, Comuna Plopsoru, Gorj | 81 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 14,2 K RON | |
| 81 | 81.ESTEIAN SRL▲ 20 | Sat Răchiţi, Comuna Runcu, Gorj | 78,8 K RON▲ 275,6 % | ▲ 275,6 % | 57,8 K RON | |
| 82 | 82.DUMBRAVA CULORILOR S.R.L.▲ 4 | Sat Pojogeni, Oraş Târgu Cărbuneşti, Gorj | 71,4 K RON▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 34,3 K RON | |
| 83 | 83.VOCHITOIU SRL▼ 11 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 70,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.TESLAMP SRL▲ 48 | Sat Cruşet, Comuna Cruşet, Gorj | 68 K RON▲ 8.915,7 % | ▲ 8.915,7 % | 67,2 K RON | |
| 85 | 85.TRUFFLES PICO S.R.L.▼ 11 | Sat Pieptani, Comuna Câlnic, Gorj | 65,7 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -304 RON | |
| 86 | 86.CAVOLDENA SRL▼ 11 | Sat Turcineşti, Comuna Turcineşti, Gorj | 63,3 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 303 RON | |
| 87 | 87.ONISTAN AGRO SRL▼ 9 | Sat Polovragi, Comuna Polovragi, Gorj | 61,3 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 2,5 K RON | |
| 88 | 88.TAVIFOREST SRL▼ 6 | Sat Capu Dealului, Comuna Brăneşti, Gorj | 59,8 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 8,1 K RON | |
| 89 | 89.SUPER OFERTE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 56,3 K RON— | — | — | 56,1 K RON |
| 90 | 90.PAVION FOREST SRL▼ 6 | Sat Polovragi, Comuna Polovragi, Gorj | 51 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 10,7 K RON | |
| 91 | 91.FERMA APICOLĂ APISIV AGENT DE ASIGURĂRI S.R.L.▲ 1 | Sat Vălceaua, Comuna Câlnic, Gorj | 49 K RON▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 18,8 K RON | |
| 92 | 92.MAVILIS PREST SRL▲ 8 | Sat Capu Dealului, Comuna Brăneşti, Gorj | 47,9 K RON▲ 127,6 % | ▲ 127,6 % | 26,9 K RON | |
| 93 | 93.CLAUFUNGHI MARIO SRL▲ 5 | Sat Hiriseşti, Oraş Novaci, Gorj | 47,4 K RON▲ 110,1 % | ▲ 110,1 % | 24,8 K RON | |
| 94 | 94.TOPSIMPA FOREST SRL▼ 26 | Sat Topeşti, Oraş Tismana, Gorj | 44,5 K RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | -34,1 K RON | |
| 95 | 95.STEMARTRADE SRL▼ 16 | Municipiul Motru, Gorj | 44,4 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -13,6 K RON | |
| 96 | 96.TELFORPLUS SRL▲ 10 | Sat Hobiţa, Comuna Peștișani, Gorj | 43 K RON▲ 172,8 % | ▲ 172,8 % | 27,3 K RON | |
| 97 | 97.ADITECT GROUP SRL▼ 14 | Loc. Iezureni, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 41,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 98 | 98.PETROBAR TRANS SRL▼ 11 | Sat Grui, Comuna Muşeteşti, Gorj | 40,5 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 5,1 K RON | |
| 99 | 99.ADIVICOM MAR SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 38,7 K RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 8,7 K RON | |
| 100 | 100.LINEALP PREST SRL▼ 20 | Sat Aninişu din Vale, Comuna Crasna, Gorj | 36,9 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | -19,8 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Gorj
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
109 firme · 98,1 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
11 firme · 27 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
10 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
32 firme · 20,5 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
12 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
23 firme · 9 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
7 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
1 firme · 985,9 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
3 firme · 868,1 K RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
7 firme · 826,7 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
5 firme · 378,2 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
7 firme · 321,7 K RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
1 firme · 200,5 K RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
1 firme · 200 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 150,3 K RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
3 firme · 140 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
2 firme · 88,8 K RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 49,3 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 35,1 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
4 firme · 9,7 K RON