Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Giurgiu după capitaluri în 2022
325 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 75,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 87 K RON, iar liderul atinge 7,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMON SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 7,9 mil. RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 3,9 mil. RON | |
| 2 | 2.GHE STUBEANU SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 5,6 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 595,7 K RON | |
| 3 | 3.CHEMICAL LTD SRL= | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 4,1 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.SUNNY DELIVERY S.R.L.▲ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3,4 mil. RON▲ 136,3 % | ▲ 136,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 5 | 5.COSMO SRL▼ 1 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 3,3 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 17,9 K RON | |
| 6 | 6.NEW SAL SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3,1 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 58 K RON | |
| 7 | 7.NEXT DOVINOT 89 SRL▲ 1 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 3,1 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 549,2 K RON | |
| 8 | 8.ROXANA SRL▲ 1 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 2,9 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 639,2 K RON | |
| 9 | 9.DOVINOT IMPEX SRL▼ 3 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 2,5 mil. RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 29,5 K RON | |
| 10 | 10.CASTEL SINGURENI SRL▲ 259 | Sat Singureni, Comuna Singureni, Giurgiu | 2,2 mil. RON— | — | 2,5 mil. RON | |
| 11 | 11.DANA V SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,1 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 131,1 K RON | |
| 12 | 12.POMPILIU SRL▲ 16 | Comuna Frăteşti, Giurgiu | 1,9 mil. RON▲ 238,1 % | ▲ 238,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.GENTIANA SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,9 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 45,3 K RON | |
| 14 | 14.INTER EXPRESS FOOD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,9 mil. RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 755,5 K RON | |
| 15 | 15.SORAGRO INDEPENDENT SRL▲ 22 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,8 mil. RON▲ 375,6 % | ▲ 375,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 16 | 16.AMAPAN SRL▲ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,4 mil. RON▲ 79 % | ▲ 79 % | 617,6 K RON | |
| 17 | 17.MIORITA SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,4 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 254,1 K RON | |
| 18 | 18.A.D.C SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 110,4 K RON | |
| 19 | 19.OSPĂTARI DE LUX S.R.L.▲ 8 | Sat Letca Veche, Comuna Letca Nouă, Giurgiu | 973 K RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 972,7 K RON | |
| 20 | 20.NERO IMPEX SRL▲ 1 | Comuna Hotarele, Giurgiu | 948,5 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 864,5 K RON | |
| 21 | 21.MGV CLUB SRL▲ 2 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 909,7 K RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 500,5 K RON | |
| 22 | 22.OSPĂTARI DE WEEKEND S.R.L.▲ 11 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 849,3 K RON▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 396,5 K RON | |
| 23 | 23.AGRAL SRL▼ 6 | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 783,9 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | -310,7 K RON | |
| 24 | 24.INSTANTCAFE SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 779,3 K RON— | — | 687,3 K RON | |
| 25 | 25.MARIACOS SPECIALITY CAFFEE S.R.L.= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 698,3 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 117,2 K RON | |
| 26 | 26.JOKERS PUB SRL▲ 9 | Sat Crivina, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 691,3 K RON▲ 73 % | ▲ 73 % | 245,8 K RON | |
| 27 | 27.FAVORIT SPY S.R.L.▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 678,3 K RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 196,7 K RON | |
| 28 | 28.FOFO PROD COM SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 640,3 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 307,4 K RON | |
| 29 | 29.L&B LOUNGE BAR SRL▲ 15 | Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 625,2 K RON▲ 117,4 % | ▲ 117,4 % | 402,8 K RON | |
| 30 | 30.OSPĂTARI SELECTIVI S.R.L.▲ 9 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 608,1 K RON▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 261,4 K RON | |
| 31 | 31.KYRA INVEST SRL▲ 235 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 561,3 K RON— | — | 13,1 K RON | |
| 32 | 32.CIPYMONY PUB SRL▼ 8 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 532,7 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 358,2 K RON | |
| 33 | 33.PUNCTUAL EVENTS DMC S.R.L.▲ 15 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 485,1 K RON▲ 134,1 % | ▲ 134,1 % | 277,9 K RON | |
| 34 | 34.BIZON RĂDUCU SRL▲ 23 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 482,5 K RON▲ 227,8 % | ▲ 227,8 % | 482,2 K RON | |
| 35 | 35.MZK CREATIVE FOOD S.R.L.▲ 47 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 457,4 K RON▲ 501,2 % | ▲ 501,2 % | 457,2 K RON | |
| 36 | 36.OSPĂTARI DIN BUCUREŞTI S.R.L.▲ 13 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 444,1 K RON▲ 130 % | ▲ 130 % | 251 K RON | |
| 37 | 37.TOP OSPĂTARI SERVICE S.R.L.▲ 13 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 424,8 K RON▲ 154,3 % | ▲ 154,3 % | 257,8 K RON | |
| 38 | 38.LONDON EMPIRE GAMEZ S.R.L.▼ 9 | Sat Bucşani, Comuna Bucşani, Giurgiu | 374,4 K RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 374,3 K RON | |
| 39 | 39.KREM ASPECT S.R.L.▲ 19 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 367,1 K RON▲ 160,2 % | ▲ 160,2 % | 366,6 K RON | |
| 40 | 40.CENTRUL DE COMERT BOLINTIN VALE SRLnou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 359,5 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -167,1 K RON | |
| 41 | 41.THE FOOD TRIBE GUYS S.R.L.▲ 206 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 358,1 K RON— | — | 417,8 K RON | |
| 42 | 42.MS SOLEIL IMPORT EXPORT SRL▼ 11 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 334,7 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -145,2 K RON | |
| 43 | 43.DAPF DEMY SRL▼ 17 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 317,5 K RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 88,3 K RON | |
| 44 | 44.AZUR COM SRL▼ 30 | Sat Căscioarele, Comuna Găiseni, Giurgiu | 314,4 K RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 710,4 K RON | |
| 45 | 45.STOICA 92 SRL▲ 1 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 294,6 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 24,6 K RON | |
| 46 | 46.DELTA HOTELS SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 294,3 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 544 RON | |
| 47 | 47.AQUA MANIA ROUTE 36 S.R.L.= | Sat Căscioarele, Comuna Găiseni, Giurgiu | 288 K RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 78,8 K RON | |
| 48 | 48.ALPHA CONSTRUCT 2007 SRL▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 279,7 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 143,8 K RON | |
| 49 | 49.LASQUAR GROUP TEAM SRL▼ 4 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 271,4 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -5,5 K RON | |
| 50 | 50.COFFEE ELEMENT S.R.L.▲ 16 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 260,8 K RON▲ 154,2 % | ▲ 154,2 % | 158,2 K RON | |
| 51 | 51.KAW TRADING SRL▲ 210 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 256,4 K RON— | — | 467,9 K RON | |
| 52 | 52.ANDRA ŞTEF MARKET SRLnou | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Giurgiu | 247,4 K RON— | — | 53,5 K RON | |
| 53 | 53.NICOLAS IRISREBI S.R.L.▲ 45 | Sat Grădiştea, Comuna Comana, Giurgiu | 243,6 K RON▲ 352,9 % | ▲ 352,9 % | 189,8 K RON | |
| 54 | 54.MICHE & SCOFF S.R.L.▲ 34 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 240 K RON▲ 285,8 % | ▲ 285,8 % | 240 K RON | |
| 55 | 55.CATIANA MAR SRL▲ 12 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 217,3 K RON▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 117,5 K RON | |
| 56 | 56.ANDALEX IMPEX SRL▼ 36 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 209,7 K RON▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | -754,2 K RON | |
| 57 | 57.NBN RADU CRISTIAN-ALEXANDRU S.R.L.▲ 39 | Sat Cosoba, Comuna Cosoba, Giurgiu | 208,4 K RON▲ 265,5 % | ▲ 265,5 % | 151,2 K RON | |
| 58 | 58.NOMADIC MICRO SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 204,4 K RON— | — | — | 204,3 K RON |
| 59 | 59.MANEANDREI SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 203,1 K RON— | — | 39,2 K RON | |
| 60 | 60.CALYPSO FOOD SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 189,4 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 38 K RON | |
| 61 | 61.ALEXLILMAR SRL▼ 43 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 177,4 K RON▼ 83,5 % | ▼ 83,5 % | 15,6 K RON | |
| 62 | 62.TRANS CARPATI SRLnou | Sat Tântava, Comuna Grădinari, Giurgiu | 173,1 K RON— | — | 73 K RON | |
| 63 | 63.TUNAHAN USTA 93 S.R.L.▲ 182 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 171,8 K RON— | — | 227,9 K RON | |
| 64 | 64.A.S.I. IMPORT SRL▲ 23 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 165,4 K RON▲ 165,2 % | ▲ 165,2 % | 162,7 K RON | |
| 65 | 65.CRISTEA SRL▼ 12 | Sat Găiseni, Comuna Găiseni, Giurgiu | 161,1 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 6,4 K RON | |
| 66 | 66.HQS PRODIMPEX SRL▼ 15 | Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 160,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 67 | 67.A & M CREATIVE ARTS SOLUTIONS S.R.L.nou | Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 159,3 K RON— | — | — | -15,5 K RON |
| 68 | 68.EPA UNIVERSAL S.R.L.▼ 6 | Sat Isvoarele, Comuna Isvoarele, Giurgiu | 158,1 K RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 36,2 K RON | |
| 69 | 69.MAVIC IMPEX SRL▲ 21 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 158,1 K RON▲ 161,3 % | ▲ 161,3 % | 127,6 K RON | |
| 70 | 70.REBE SEN DARI S.R.L.▲ 44 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 156,1 K RON▲ 381,5 % | ▲ 381,5 % | 123,7 K RON | |
| 71 | 71.HOSTEL DIANA SRL▼ 17 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 154,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.DIPLOMAT GARDEN S.R.L.▼ 38 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 153,6 K RON▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | 533,6 K RON | |
| 73 | 73.PUB & BAR CIOCÂRLAN S.R.L.▲ 2 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 148,6 K RON▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 148,6 K RON | |
| 74 | 74.TRIMONT NIK S.R.L.▲ 12 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 147,5 K RON▲ 135,2 % | ▲ 135,2 % | 147,2 K RON | |
| 75 | 75.TUNAHANI H AND M S.R.L.nou | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 147,3 K RON— | — | 95 K RON | |
| 76 | 76.FLOGAMES S.R.L.nou | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | 146,1 K RON— | — | — | 90,2 K RON |
| 77 | 77.MIKEFLB SRL▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 140,7 K RON▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 172,1 K RON | |
| 78 | 78.NANNA EVENTS S.R.L.▲ 41 | Sat Teişori, Comuna Bulbucata, Giurgiu | 135,5 K RON▲ 404,1 % | ▲ 404,1 % | 108,6 K RON | |
| 79 | 79.LA BORTEA JUNIOR S.R.L.▼ 27 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 135,4 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 80,3 K RON | |
| 80 | 80.BUGA IDEA INVEST S.R.L.▲ 33 | Sat Pădureni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 134,1 K RON▲ 311 % | ▲ 311 % | 133,9 K RON | |
| 81 | 81.GRADINA SABARENI S.R.L.nou | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 133,7 K RON▲ 9.715,5 % | ▲ 9.715,5 % | 132,3 K RON | |
| 82 | 82.GRANDE CASA VERDE S.R.L.▼ 27 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 132,4 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -21,8 K RON | |
| 83 | 83.VIODANY SRL▲ 2 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 131,2 K RON▲ 96,9 % | ▲ 96,9 % | 64,6 K RON | |
| 84 | 84.CASA CIOCÎRLAN SRL▼ 44 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 131,1 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -2,1 K RON | |
| 85 | 85.ANTOIRY TURISM SRL▲ 10 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 125,3 K RON▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 125 K RON | |
| 86 | 86.AEX GOLD SRL▼ 26 | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 123,9 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 123,7 K RON | |
| 87 | 87.DEN GOOD FOOD SRL▲ 20 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 117,5 K RON▲ 172,7 % | ▲ 172,7 % | 74,4 K RON | |
| 88 | 88.ALICE IMPEX SRL▼ 25 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 113,8 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 4,8 K RON | |
| 89 | 89.BORDEIUL DACILOR S.R.L.nou | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 111,6 K RON— | — | — | 128,7 K RON |
| 90 | 90.ALBIMAR IMPEX SRL▼ 31 | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 110,9 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 26,8 K RON | |
| 91 | 91.TURNUL CU CEAS S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 109,2 K RON— | — | — | 73,7 K RON |
| 92 | 92.CLUB BAMBUKU SRL▼ 27 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 106,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 93 | 93.DIGITAL POLISEMANTIC S.R.L.▲ 39 | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | 104,6 K RON▲ 546,1 % | ▲ 546,1 % | 88,4 K RON | |
| 94 | 94.P&D CAFE SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 102,9 K RON▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 42,5 K RON | |
| 95 | 95.LION KING GAMES S.R.L.▼ 25 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 98,8 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 3 K RON | |
| 96 | 96.CHAESAR SRL▼ 32 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 98 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | -9,6 K RON | |
| 97 | 97.REAL COOKIES S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 95,4 K RON— | — | — | 95,2 K RON |
| 98 | 98.DOMENIUL CU PALMIERI S.R.L.▼ 26 | Sat Singureni, Comuna Singureni, Giurgiu | 95,2 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 4 K RON | |
| 99 | 99.ALSO PUB 27 SRL▼ 20 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 91,6 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 11,3 K RON | |
| 100 | 100.GREACA SLOT GAMES S.R.L.▲ 11 | Sat Greaca, Comuna Greaca, Giurgiu | 87 K RON▲ 146,9 % | ▲ 146,9 % | 83,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Giurgiu
CAEN 5610
Restaurante
90 firme · 65 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
108 firme · 46,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
34 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
18 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
3 firme · 21,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
1 firme · 0 RON