Top 100 firme — Activități profesionale, Giurgiu după capitaluri în 2014
303 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 22,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 58,9 K RON, iar liderul atinge 2,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VOESTALPINE ROMÂNIA SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,2 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -321,5 K RON | |
| 2 | 2.OMEGA CONSULTANCE SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,6 mil. RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 135,6 K RON | |
| 3 | 3.GHE STUBEANU 2000 SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 79,1 K RON | |
| 4 | 4.BEST IMAGE AGENCY SRL▲ 4 | Sat Moşteni, Comuna Ulmi, Giurgiu | 881,4 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 153,5 K RON | |
| 5 | 5.B T M CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 815,5 K RON0,0% | 0,0% | 183,9 K RON | |
| 6 | 6.DC GAMES SRL▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 683,7 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 10,8 K RON | |
| 7 | 7.UKY GRAF SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 680,8 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -60,1 K RON | |
| 8 | 8.AL SIM SRL▲ 2 | Sat Zorile, Comuna Grădinari, Giurgiu | 563,8 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 64,4 K RON | |
| 9 | 9.EXPERIMENT PRODUCT SERVICE SRL▲ 7 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 477 K RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 450,4 K RON | |
| 10 | 10.TERMOTEHNICA DINAMIC SRL▲ 1 | Sat Varlaam, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 400 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -18 K RON | |
| 11 | 11.ACTIVITĂŢI VETERINARE SRL▲ 9 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 371,5 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 71,4 K RON | |
| 12 | 12.TEOTOP SRL▲ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 359,4 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 60,9 K RON | |
| 13 | 13.CONTEXPERT SRL▲ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 352,6 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 58,8 K RON | |
| 14 | 14.DELTA IMAGE SRL= | Sat Oinacu, Comuna Oinacu, Giurgiu | 333,7 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 4,4 K RON | |
| 15 | 15.ORKESTRA MEDIA SRL▲ 4 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 320 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 15,9 K RON | |
| 16 | 16.HYPERTECH SRL▲ 11 | Sat Daia, Comuna Daia, Giurgiu | 314,9 K RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 82,1 K RON | |
| 17 | 17.RBC PRODUCTIE PUBLICITARA SRL▲ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 314,7 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 104,7 K RON | |
| 18 | 18.AK & Partners International SRL▼ 5 | Sat Singureni, Comuna Singureni, Giurgiu | 310 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -25,8 K RON | |
| 19 | 19.AGRINVEST FARM SRL▲ 25 | Sat Stejaru, Comuna Singureni, Giurgiu | 308,1 K RON▲ 142,3 % | ▲ 142,3 % | 181 K RON | |
| 20 | 20.VET CONSULT SRL▲ 1 | Sat Colibaşi, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 298,7 K RON0,0% | 0,0% | 65,7 K RON | |
| 21 | 21.TERRACAD SRL▲ 20 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 294,4 K RON▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 158,5 K RON | |
| 22 | 22.ALDA COM HOLDING SRL▼ 19 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 281 K RON▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | -792,1 K RON | |
| 23 | 23.WINIX SOFTWARE SRL▼ 11 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 273,9 K RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 156,9 K RON | |
| 24 | 24.V D BRUG SRL▼ 1 | Sat Naipu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 269,7 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 268,5 K RON | |
| 25 | 25.PAŢALIU EXPERT CONS SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 261,2 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 17,9 K RON | |
| 26 | 26.POMELO AD PROVIDER SRL▲ 11 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 255,3 K RON▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 93,2 K RON | |
| 27 | 27.BAUWENS HSE CONSULT SRL▲ 30 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 244 K RON▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | 141,3 K RON | |
| 28 | 28.AUGUSTMAR CONSULTING SRL▲ 12 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 239 K RON▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 146,8 K RON | |
| 29 | 29.ACCOMMODO CONSULTING SRL▲ 191 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 234,9 K RON— | — | 237,6 K RON | |
| 30 | 30.UKY IMPEX SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 211,5 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 2,8 K RON | |
| 31 | 31.GENERAL ACCOUNTING & FINANCIAL SERVICES SRL▲ 31 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 201,9 K RON▲ 115,5 % | ▲ 115,5 % | 108,2 K RON | |
| 32 | 32.L.D.A.B.M. CONT SRL▲ 6 | Sat Căscioarele, Comuna Găiseni, Giurgiu | 192,8 K RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 42,3 K RON | |
| 33 | 33.ARISTORO SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 192 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 3,1 K RON | |
| 34 | 34.AGER BUSINESS MANAGEMENT SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 190 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 19,7 K RON | |
| 35 | 35.RADICAL MEDIA SRL▲ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 188,4 K RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 49,3 K RON | |
| 36 | 36.PUPILA SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 187,3 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 345 RON | |
| 37 | 37.EASY CONTACT CONSULTING SRL▼ 5 | Comuna Săbăreni, Giurgiu | 178,1 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 28,1 K RON | |
| 38 | 38.SOM & COM PUBLIC PREST SRL▲ 61 | Sat Colibaşi, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 174 K RON▲ 289,8 % | ▲ 289,8 % | 129,3 K RON | |
| 39 | 39.TEOTOP CAD SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 171,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 40 | 40.V S P VET SRL▲ 124 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 169,9 K RON▲ 1.959,2 % | ▲ 1.959,2 % | 161,6 K RON | |
| 41 | 41.ABC CONSULT SRL▼ 15 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 160,7 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | -84,9 K RON | |
| 42 | 42.STING ADEL EXPERT SRL▲ 7 | Sat Căscioarele, Comuna Găiseni, Giurgiu | 159,2 K RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 39,3 K RON | |
| 43 | 43.ONIR SRL▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 151 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 25,1 K RON | |
| 44 | 44.ANIFARM 96 SRL▲ 64 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 150 K RON▲ 300 % | ▲ 300 % | 1,8 K RON | |
| 45 | 45.MANIV PROJECT SRLnou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 149,5 K RON▲ 2.330,6 % | ▲ 2.330,6 % | 143,3 K RON | |
| 46 | 46.MEDIA KYOS SRL▲ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 144,7 K RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 32,3 K RON | |
| 47 | 47.ACTIVE ASESOR SRL▲ 5 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 138,3 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 20,7 K RON | |
| 48 | 48.BÎRLAN CONSULTING SRL▲ 28 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 135,3 K RON▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 65,1 K RON | |
| 49 | 49.GIURGIU HUB SRL▲ 45 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 133,5 K RON▲ 158,5 % | ▲ 158,5 % | 81,5 K RON | |
| 50 | 50.ANDA EVAL CONSULTING SRL▲ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 132 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 29,4 K RON | |
| 51 | 51.RAMCAD SRL▲ 19 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 128,6 K RON▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 44,1 K RON | |
| 52 | 52.INSEVAL SRL▲ 23 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 128 K RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | -675 RON | |
| 53 | 53.OVIDIU PROIECT ANDREI SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 124,2 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 5,3 K RON | |
| 54 | 54.FUNIVET SRL▲ 50 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 124 K RON▲ 196,9 % | ▲ 196,9 % | 82,3 K RON | |
| 55 | 55.TEFIN CONSULTING SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 122,6 K RON— | — | — | 122,4 K RON |
| 56 | 56.IMOBIL GUEST SRL▼ 9 | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Giurgiu | 120,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.CON ELCO SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 117,3 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 957 RON | |
| 58 | 58.TOPINFO SRL▼ 7 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 109,4 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 43 K RON | |
| 59 | 59.ROSE MEDIA SRL▲ 119 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 102,7 K RON▲ 3.510,8 % | ▲ 3.510,8 % | 99,9 K RON | |
| 60 | 60.PREMIUM CLASS SERVICES SRL▲ 21 | Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 102,1 K RON▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 38,5 K RON | |
| 61 | 61.PROCESS INNOVATION NUCLEUS SRLnou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 101,2 K RON— | — | — | 24,4 K RON |
| 62 | 62.VALMI EUROPROIECT SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 100,1 K RON— | — | — | 99,9 K RON |
| 63 | 63.TRANS CORDONEANU SRL▲ 85 | Sat Mogoşeşti, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 99,5 K RON▲ 530,5 % | ▲ 530,5 % | 83,7 K RON | |
| 64 | 64.TOPO PROIECT SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 98,2 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 8,7 K RON | |
| 65 | 65.DAMIVE 2000 SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 95,1 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -1,9 K RON | |
| 66 | 66.D-ANA SRL▲ 18 | Comuna Hotarele, Giurgiu | 90,8 K RON▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 31,2 K RON | |
| 67 | 67.TEHNIC SERV SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 88,8 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -1,7 K RON | |
| 68 | 68.BULBARIU SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 87,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 69 | 69.VLD MANAGEMENT SRL▲ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 83,8 K RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 16,6 K RON | |
| 70 | 70.GRAPHPRO SRL▲ 31 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 82,9 K RON▲ 89 % | ▲ 89 % | 39 K RON | |
| 71 | 71.PRESTCONT SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 81,3 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 20,9 K RON | |
| 72 | 72.CONTEXPERT CENTRUM SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 81,2 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 52,2 K RON | |
| 73 | 73.RONA SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 80,8 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 5,3 K RON | |
| 74 | 74.CRIS CREATIVE CONSULT SRL▲ 58 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 80,2 K RON▲ 273,3 % | ▲ 273,3 % | 58,7 K RON | |
| 75 | 75.TOTAL EVAL SRL▲ 35 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 78,5 K RON▲ 117,4 % | ▲ 117,4 % | 77,9 K RON | |
| 76 | 76.HEALTH CONSULTING TOP SRLnou | Comuna Săbăreni, Giurgiu | 77,4 K RON▲ 200,4 % | ▲ 200,4 % | 51,6 K RON | |
| 77 | 77.BUH - STEELCONSTRUCTIONS SRLnou | Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 76,1 K RON— | — | — | 75,9 K RON |
| 78 | 78.GEO CONSULTING MANAGEMENT SRL▲ 35 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 75,4 K RON▲ 117 % | ▲ 117 % | 40,6 K RON | |
| 79 | 79.CICBAD SSM SRL▲ 54 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 75,1 K RON▲ 252,6 % | ▲ 252,6 % | 53,8 K RON | |
| 80 | 80.CONSULTING EXP SRL▼ 20 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 73,9 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 3,9 K RON | |
| 81 | 81.PROIECT CONSULT SRL▼ 36 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 73,7 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | -42,4 K RON | |
| 82 | 82.SKY ROCKET SRL▲ 10 | Sat Zădăriciu, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 72,8 K RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 19,6 K RON | |
| 83 | 83.GAB VET SRL▲ 12 | Sat Vedea, Comuna Vedea, Giurgiu | 72,6 K RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 21 K RON | |
| 84 | 84.GLOBAL VISION CONSULTING SRL▲ 19 | Sat Dărăşti-Vlaşca, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 72,5 K RON▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 29,7 K RON | |
| 85 | 85.SPERANTA PREST SRL▲ 13 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 71,9 K RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 26,3 K RON | |
| 86 | 86.URANUS CONSULTING SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 71,4 K RON— | — | — | 71,2 K RON |
| 87 | 87.INTELIGENT ENGINEERING SRLnou | Sat Cetatea, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 70,2 K RON— | — | — | 85,3 K RON |
| 88 | 88.ALD MED VET SRLnou | Sat Stâlpu, Comuna Iepureşti, Giurgiu | 70,2 K RON— | — | 47 K RON | |
| 89 | 89.GEDAL PROD ACTIV SRL▲ 34 | Sat Poşta, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 69,9 K RON▲ 157,3 % | ▲ 157,3 % | 42,7 K RON | |
| 90 | 90.PADLO CONSULTING SRL▲ 22 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 67,7 K RON▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 32,5 K RON | |
| 91 | 91.AFD CONSULTING SRL▲ 64 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 65,9 K RON▲ 422,4 % | ▲ 422,4 % | 53,3 K RON | |
| 92 | 92.TEAMWORK SOLUTIONS SRLnou | Sat Vieru, Comuna Putineiu, Giurgiu | 65,9 K RON— | — | — | 65,7 K RON |
| 93 | 93.ALL CONSTRUCTION DESIGN SRL▼ 16 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 65,7 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -3,1 K RON | |
| 94 | 94.ENGINEERING BUREAU MK SRL▼ 22 | Sat Tântava, Comuna Grădinari, Giurgiu | 65,2 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 3,4 K RON | |
| 95 | 95.KAISERAGROCONSULT SRL▼ 13 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 63,1 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 1,2 K RON | |
| 96 | 96.SEPANA SRL▼ 28 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 61,3 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | -23,6 K RON | |
| 97 | 97.ABX TAX S.R.L.▲ 47 | Sat Ghimpaţi, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 61,3 K RON▲ 279 % | ▲ 279 % | 37,7 K RON | |
| 98 | 98.KAISER ROMAGROTEST SRL▼ 13 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 60,8 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 1,3 K RON | |
| 99 | 99.IDR ECONOMIC CONSULTING SRL▲ 20 | Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 59,1 K RON▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | 31,5 K RON | |
| 100 | 100.SMART SOLUTION SRL▼ 13 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 58,9 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 40 RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Giurgiu
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
88 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
80 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
44 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
64 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
48 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
5 firme · 12,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
32 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
42 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
4 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
24 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
50 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
14 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
15 firme · 784,9 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
4 firme · 584,1 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 446,4 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 386,3 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 291,5 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 46,5 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
3 firme · 29,5 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 0 RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 0 RON