Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Galați după capitaluri în 2020
252 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 128,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 102,2 K RON, iar liderul atinge 12,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REVAN COM SA▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 2 | 2.CIBROSAT SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,9 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -189 K RON | |
| 3 | 3.LINEAS TRADE SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,4 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -8,4 K RON | |
| 4 | 4.ROMERO 26 IFN SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,4 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 5 | 5.MAGNUS CREDIT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,3 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 2 mil. RON | |
| 6 | 6.ZORDER BIG SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7 mil. RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | -1,6 mil. RON | |
| 7 | 7.SCOP LINE SA▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,7 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -630 RON | |
| 8 | 8.LIBRON CONSULTING SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -2,6 K RON | |
| 9 | 9.MATTERA COM SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,4 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -27,7 K RON | |
| 10 | 10.BRAN OIL SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,6 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -78,9 K RON | |
| 11 | 11.ROMANIAN LINE SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,3 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 866,1 K RON | |
| 12 | 12.ALFALINE SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,2 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -446 RON | |
| 13 | 13.CONVERT INSTITUŢIE FINANCIARĂ NEBANCARĂ SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,1 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 456,9 K RON | |
| 14 | 14.DODOSCAR SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,8 mil. RON▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 559,3 K RON | |
| 15 | 15.AGATUR EXCHANGE OFFICE SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 44,2 K RON | |
| 16 | 16.MONEY FOR YOU SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 400,1 K RON | |
| 17 | 17.DIROVA SRL▲ 4 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,3 mil. RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 452,5 K RON | |
| 18 | 18.PRO MUNDO BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 316,4 K RON | |
| 19 | 19.KAAY INSURANCE ACTIVE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2 mil. RON— | — | — | 804,1 K RON |
| 20 | 20.CASA DE SCHIMB VALUTAR CONVERT EXCHANGE SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2 mil. RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.ERTAN TURROM SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 171,7 K RON | |
| 22 | 22.ANBOCACOM SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 40,2 K RON | |
| 23 | 23.AXASIG S.R.L.= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 938,4 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 154 K RON | |
| 24 | 24.ROMERO EXCHANGE SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 890,4 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 387,1 K RON | |
| 25 | 25.SIRIOSIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 874,1 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 129,1 K RON | |
| 26 | 26.SCHIMB VALUTAR EURO 2003 DANUBIUS SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 861,6 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 861,3 K RON | |
| 27 | 27.CASA DE SCHIMB VALUTAR NOVA 2000 SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 826,8 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 31,2 K RON | |
| 28 | 28.FOCUSKOK ASIG AVANTAJ S.R.L.▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 711,9 K RON▲ 136,7 % | ▲ 136,7 % | 711,6 K RON | |
| 29 | 29.VALDOF IMPEX IFN SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 660,5 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 30,3 K RON | |
| 30 | 30.AMANET MILLION SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 588,9 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 59,9 K RON | |
| 31 | 31.AXA BROKER S.R.L.▲ 15 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 564,1 K RON▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 279,3 K RON | |
| 32 | 32.EMMAGEO AGENT DE ASIGURĂRI SRL▼ 3 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 526,4 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 150,7 K RON | |
| 33 | 33.MILLION PAWN SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 524,1 K RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 163,1 K RON | |
| 34 | 34.SAVAŞCI AGENT DE ASIGURĂRI SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 522,9 K RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 200,5 K RON | |
| 35 | 35.MERCOMPREST SRL▲ 4 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 483,4 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 118,5 K RON | |
| 36 | 36.ALSIGBROK SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 476,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 37 | 37.DSA MDC CONSULTING GAL SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 473,1 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 37,1 K RON | |
| 38 | 38.EQUITY EXPERT SRL▲ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 471 K RON▲ 176,7 % | ▲ 176,7 % | 470,6 K RON | |
| 39 | 39.PROMIX PAV SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 404,9 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 404,6 K RON | |
| 40 | 40.MACOSTCO SRL▼ 10 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 400,9 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 233,6 K RON | |
| 41 | 41.PRIMASIG CONSULT SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 350,7 K RON▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 308,4 K RON | |
| 42 | 42.DODAN SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 339,2 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | -75,9 K RON | |
| 43 | 43.CURLY FINANCE MDC S.R.L.▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 326,1 K RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 94,7 K RON | |
| 44 | 44.EURODANIS CONSULTING-AGENT DE ASIGURARE REASIGURARE SRL▼ 3 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 322,9 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -150 RON | |
| 45 | 45.BUHĂESCU IOAN LIVIU AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 314,6 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 7,8 K RON | |
| 46 | 46.CONSENS ASIG BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 313 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 141,3 K RON | |
| 47 | 47.DELMAR SRL▲ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 300 K RON▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 299,3 K RON | |
| 48 | 48.TITAN BROKER DE CREDITARE C.M. SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 299,7 K RON▲ 70 % | ▲ 70 % | 123,4 K RON | |
| 49 | 49.TRIFNETY AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 295 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 218,2 K RON | |
| 50 | 50.ALEXIS FINANCE CONSULTING SRL▲ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 278,1 K RON▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 161 K RON | |
| 51 | 51.OREMODI SRL▲ 2 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 273,9 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 30,3 K RON | |
| 52 | 52.NAROB 92 CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 258,4 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 43,7 K RON | |
| 53 | 53.PRĂVĂLIA CU BĂNUŢI SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 257 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 31,9 K RON | |
| 54 | 54.IMOCAR GRUP SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 255,8 K RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 161,8 K RON | |
| 55 | 55.CORNER ASIG SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 246,9 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 49 K RON | |
| 56 | 56.DEVEMAR INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 239,7 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -1 K RON | |
| 57 | 57.CASA DE AMANET EURO 2003 SRL▲ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 238 K RON▲ 105,1 % | ▲ 105,1 % | 237,7 K RON | |
| 58 | 58.COMPLETE & SAFE ASIG SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 234,3 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 234 K RON | |
| 59 | 59.ECADOR AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 229,1 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 129,6 K RON | |
| 60 | 60.SMARALD GOLD IFN SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 228,2 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 42,4 K RON | |
| 61 | 61.BDC 2 ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 223,9 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 223,7 K RON | |
| 62 | 62.ALRAL CONS 93 SRL▲ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 214,4 K RON▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 214,2 K RON | |
| 63 | 63.ROTABY AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Sat Schela, Comuna Schela, Galaţi | 212 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 53,8 K RON | |
| 64 | 64.ANSTART DAM SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 207,9 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 387,3 K RON | |
| 65 | 65.LAVIROS GRUP SRL▼ 18 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 206,9 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 191,8 K RON | |
| 66 | 66.LEX CONSEXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 199,2 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 11,2 K RON | |
| 67 | 67.STI CONSULT SRL▲ 14 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 194 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 49,3 K RON | |
| 68 | 68.APB-MIRIDE FINANCE SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 190 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 189,3 K RON | |
| 69 | 69.ALPASIGUR SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 186 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 97,1 K RON | |
| 70 | 70.MARVIKING CONSULT SRL▲ 77 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 181,4 K RON▲ 364,3 % | ▲ 364,3 % | 178,1 K RON | |
| 71 | 71.SERVACTIV DAUNE SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 176,4 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 48,3 K RON | |
| 72 | 72.LUXURY CREDIT HC SRL▲ 23 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 174,6 K RON▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 63,3 K RON | |
| 73 | 73.PXGEN 79 SRL▲ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 174,1 K RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 61,8 K RON | |
| 74 | 74.CCA SPEDITION LKW SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 171,4 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 48 K RON | |
| 75 | 75.SMART SALES EXPERT SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 170 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 169,8 K RON | |
| 76 | 76.NEOBROKER BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 167,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 77 | 77.MAURICE IFMA AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 161,9 K RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 161,7 K RON | |
| 78 | 78.MAURIA SOLUTIONS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 159,9 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 28,7 K RON | |
| 79 | 79.MOISE CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 158,5 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 152 K RON | |
| 80 | 80.TITAN BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 44 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 152,5 K RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 52 K RON | |
| 81 | 81.VIITORUL COOPERATIVA DE CREDIT TECUCI▼ 4 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 152 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.PROEASY MONEY SOLUTIONS SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 151,2 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -450 RON | |
| 83 | 83.CONSULT ASIG H.P.T. SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 150,8 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 21,8 K RON | |
| 84 | 84.GADGET EXCHANGE SRL▲ 9 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 150,3 K RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 37 K RON | |
| 85 | 85.ARIAN FINANCE IFN SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 148,7 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 20 K RON | |
| 86 | 86.NEVASIG SI S.R.L.▼ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 146,6 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -45,8 K RON | |
| 87 | 87.SCHIMB VALUTAR EURO 2003 SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 144 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -34,1 K RON | |
| 88 | 88.CRIS AND IZA NEAGU AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 141,7 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 1,7 K RON | |
| 89 | 89.ORHEANU GRUP SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 141,2 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 142,2 K RON | |
| 90 | 90.MONGABINI CREDIT SRL▲ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 136,6 K RON▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 54,3 K RON | |
| 91 | 91.MICROBROK SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 136,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 92 | 92.MDC BUSINESS CONSULTING SOLUTIONS SRL▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 130,7 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -27,5 K RON | |
| 93 | 93.ANY-ONE CONSULTING SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 124,9 K RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 35,2 K RON | |
| 94 | 94.ȚUCHEL CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 122,3 K RON— | — | 23,9 K RON | |
| 95 | 95.SWS TRUST VAL SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 121,2 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 23,6 K RON | |
| 96 | 96.IVAS BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 119,9 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -32 K RON | |
| 97 | 97.BESOF ASIG SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 118,2 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 29,8 K RON | |
| 98 | 98.BIDELCRAM INVESTMENT S.A.▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 109,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 99 | 99.AMAN IFN SRL▼ 40 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 105,4 K RON▼ 47 % | ▼ 47 % | -93,4 K RON | |
| 100 | 100.FLORYSCU 75 AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 23 | Sat Şerbeştii Vechi, Comuna Şendreni, Galaţi | 102,2 K RON▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 36,2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Galați
CAEN 6492
Alte activități de creditare
44 firme · 101,3 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
131 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
13 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
32 firme · 9 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
7 firme · 760,7 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
4 firme · 464,2 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
2 firme · 324,3 K RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 255,1 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 50,9 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
4 firme · 0 RON