Top 100 firme — Activități profesionale, Galați după capitaluri în 2015
974 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 178,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 281,9 K RON, iar liderul atinge 31,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DMT MARINE EQUIPMENT SOCIETATE PE ACŢIUNI= | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 31,7 mil. RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 11 mil. RON | |
| 2 | 2.ICEPRONAV ENGINEERING SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,1 mil. RON▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 6,6 mil. RON | |
| 3 | 3.ALEWIJNSE MARINE GALAŢI SOCIETATE PE ACŢIUNI▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,9 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 4 | 4.SHIP DESIGN GROUP SRL▼ 1 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 13,6 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 683,4 K RON | |
| 5 | 5.TRANS EUROPA MANAGEMENT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,1 mil. RON▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 4,9 mil. RON | |
| 6 | 6.MARINE ENGINEERING SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,3 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 211,6 K RON | |
| 7 | 7.CONVERT TRADING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,2 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -52,5 K RON | |
| 8 | 8.DRUM CONSTRUCT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4 mil. RON▲ 41 % | ▲ 41 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.UZINSIDER ENGINEERING SA▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,4 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 3,5 K RON | |
| 10 | 10.SABER SERVICES SRL▲ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,8 mil. RON▲ 457,9 % | ▲ 457,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.DOXTERM CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 537,2 K RON | |
| 12 | 12.VLAMIRO CONSULTANȚĂ ȘI SERVICII S.R.L.= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 312,2 K RON | |
| 13 | 13.PRODUS CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 20,3 K RON | |
| 14 | 14.SOLIVIA INVEST SRL▲ 817 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2 mil. RON— | — | 2 mil. RON | |
| 15 | 15.DEM MEDIA SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7 mil. RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 714,9 K RON | |
| 16 | 16.LOCONFORT SA▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -68,6 K RON | |
| 17 | 17.LORAC IMPEX SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.ALFA IM SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 84,9 K RON | |
| 19 | 19.PRAXIS AUTOMATION TECHNOLOGY ENGINEERING AND COMMISSIONING S.R.L.▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 263,1 K RON | |
| 20 | 20.NAVEXIM SA▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 23,2 K RON | |
| 21 | 21.PROIECT S.A.▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 135,7 K RON | |
| 22 | 22.ALTEXIM SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -7,3 K RON | |
| 23 | 23.NEDISTRUCTIV SRL▲ 11 | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Galaţi | 1,1 mil. RON▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 433,2 K RON | |
| 24 | 24.ROMVIS SUD SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 264,8 K RON | |
| 25 | 25.ENVIRO ECOSMART SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 117,4 K RON | |
| 26 | 26.ALL CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 81,9 K RON | |
| 27 | 27.ADD GLOBAL DESIGN SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1 mil. RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 373,6 K RON | |
| 28 | 28.ASIST EXPERT SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 129,7 K RON | |
| 29 | 29.PREVENTICA SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 929,9 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 16,1 K RON | |
| 30 | 30.MARINE UBINVEST SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 877,8 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 252,5 K RON | |
| 31 | 31.GRUPUL DE MASURATORI SI DIAGNOZA SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 871,6 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 38,1 K RON | |
| 32 | 32.CONSAGRO SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 836,3 K RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 270,6 K RON | |
| 33 | 33.SHERR IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 758,5 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 15 K RON | |
| 34 | 34.RO & DEL CLUB SRLnou | Sat Lunca, Comuna Jorăşti, Galaţi | 740,5 K RON▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | 659,3 K RON | |
| 35 | 35.AEG TEHNOLOGY SRL▲ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 725,5 K RON▲ 111,5 % | ▲ 111,5 % | 382,5 K RON | |
| 36 | 36.SMART PROJECT SRL▼ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 719 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -277,9 K RON | |
| 37 | 37.POLIPROD SERV SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 717,5 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 192 K RON | |
| 38 | 38.EXPERT AM AUDIT SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 691,9 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 198,6 K RON | |
| 39 | 39.DAFICONT EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 674,1 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 90,3 K RON | |
| 40 | 40.IRIGCONSULT COVURLUI SRL▲ 51 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 651,3 K RON▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 650,8 K RON | |
| 41 | 41.CENTRUL DE CONSULTANŢĂ PENTRU DEZVOLTAREA RESURSELOR UMANE LEXIS SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 650,9 K RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 98,4 K RON | |
| 42 | 42.PROCUREMENT CONSULTING TRADING SERVICES SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 647,6 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | -7,9 K RON | |
| 43 | 43.NAVYK SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 638,5 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 136,8 K RON | |
| 44 | 44.IZOCONSULT SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 603 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 208 RON | |
| 45 | 45.ALSTEBAS SERVICES SRL▲ 772 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 594,1 K RON— | — | 606,9 K RON | |
| 46 | 46.AC TINA CONSULTING SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 583,5 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 81,6 K RON | |
| 47 | 47.EUROMIS HR SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 545,1 K RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 167,8 K RON | |
| 48 | 48.ATU CONSULTING SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 541,9 K RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 196,8 K RON | |
| 49 | 49.OPPIDUM STUDIO SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 531,5 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 253,1 K RON | |
| 50 | 50.EXPERTIZA SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 525,9 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 521,1 K RON | |
| 51 | 51.CIBOS AWT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 510,7 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 33,8 K RON | |
| 52 | 52.PASPROD SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 497,3 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -902 RON | |
| 53 | 53.SAB EXPERT SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 492,8 K RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 91,8 K RON | |
| 54 | 54.ICEPRONAV-INSTITUTUL DE CERCETARE ŞI INGINERIE TEHNOLOGICĂ PENTRU CONSTRUCŢII NAVALE GALAŢI SA▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 481,8 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -7,9 K RON | |
| 55 | 55.IRA ACCOUNTING SERVICES SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 476 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 138,8 K RON | |
| 56 | 56.ECOARCH SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 472,1 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 26 K RON | |
| 57 | 57.UBIK MARINE SERVICE SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 470,1 K RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 135,5 K RON | |
| 58 | 58.ARHIDESIGN SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 469,2 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 23 K RON | |
| 59 | 59.PROVEREX SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 455,1 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 24,4 K RON | |
| 60 | 60.ADRICARD PROJET SRL▼ 2 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Tudor Vladimirescu, Galaţi | 452,1 K RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 74,4 K RON | |
| 61 | 61.GAZTERM PROIECT SRL▲ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 451,5 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 207,6 K RON | |
| 62 | 62.AUTOMAXIM GAL SRL▲ 10 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | 451,1 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 114,5 K RON | |
| 63 | 63.PORGAL PREST SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 444,7 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -10,6 K RON | |
| 64 | 64.ADCA CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 429,6 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 48,9 K RON | |
| 65 | 65.CODIS SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 409,8 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 19,8 K RON | |
| 66 | 66.PERFORM SR S.R.L.▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 399,1 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 37,3 K RON | |
| 67 | 67.CONSTRUCT ROAD PROJECT SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 393,9 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 67,4 K RON | |
| 68 | 68.ECOSTIM SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 384,4 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -49,8 K RON | |
| 69 | 69.PRAGMA MANAGEMENT SRL▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 381,2 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 245,1 K RON | |
| 70 | 70.FREE MARINE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 373,7 K RON— | — | — | 373,5 K RON |
| 71 | 71.SCENT SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 373,6 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 2 K RON | |
| 72 | 72.TOPOSCAD SRL▲ 26 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 360,5 K RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 315,8 K RON | |
| 73 | 73.OPTIMUS MANAGEMENT CONSULTING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 353,1 K RON— | — | — | 352,9 K RON |
| 74 | 74.FIRE STOP SOLUTIONS SRL▲ 46 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 343,3 K RON▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | 142,7 K RON | |
| 75 | 75.SELMOD SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 342,8 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -895 RON | |
| 76 | 76.CASS MANAGEMENT SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 333,8 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 0 RON | |
| 77 | 77.ELITE BIZZCONSULT SRL▲ 70 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 333,3 K RON▲ 99,1 % | ▲ 99,1 % | 165,9 K RON | |
| 78 | 78.SYSTEM AQ MANAGEMENT SRL▲ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 327,4 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 54,9 K RON | |
| 79 | 79.BROCART SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 322,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.ZEBRA PROJECT SRL▲ 54 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 321,9 K RON▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 140,6 K RON | |
| 81 | 81.ROEMCA SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 321,9 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 215,9 K RON | |
| 82 | 82.GEOCART SRL▼ 40 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 321,8 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | -105,4 K RON | |
| 83 | 83.BRICKS CONSULTING SRL▲ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 321,2 K RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 70,3 K RON | |
| 84 | 84.LM GRUP SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 320,1 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 19,7 K RON | |
| 85 | 85.CERC CONCEPT SRL▲ 15 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 316,9 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 121,3 K RON | |
| 86 | 86.PROINSTAL SRL▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 315,8 K RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 28,8 K RON | |
| 87 | 87.LEXEXPERT AUDIT SRL▲ 46 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 315 K RON▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 132,7 K RON | |
| 88 | 88.CAT MEDIA SRL▲ 85 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 306,5 K RON▲ 125,9 % | ▲ 125,9 % | 170,8 K RON | |
| 89 | 89.CRISTALSIM PROIECT SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 306,4 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 111,4 K RON | |
| 90 | 90.HELIX CONSULTING SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 304,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 91 | 91.MAR INA PROSPER SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 300,4 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 248 RON | |
| 92 | 92.ELAVIADA STIL SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 298,9 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 3,5 K RON | |
| 93 | 93.CIUCĂ AUDIT SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 297,4 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 97,9 K RON | |
| 94 | 94.ECOMAN CONT SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 292 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 56,8 K RON | |
| 95 | 95.DOCMET SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 289,1 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 34,7 K RON | |
| 96 | 96.FONDINVEST CONSULT SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 288,1 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -37,4 K RON | |
| 97 | 97.ATELIER 3D SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 287,7 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 2,2 K RON | |
| 98 | 98.EUROPE T CONSULT SRL▲ 151 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 286,3 K RON▲ 215,4 % | ▲ 215,4 % | 195,5 K RON | |
| 99 | 99.FIDAS 1 SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 285,3 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 13,3 K RON | |
| 100 | 100.DELUX SRL▼ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 281,9 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -72 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Galați
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
315 firme · 592,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
173 firme · 50,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
219 firme · 50,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
77 firme · 47,8 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
153 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
54 firme · 39,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
69 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
73 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
120 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
70 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
28 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
11 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
26 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 911,1 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
4 firme · 905,5 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 604,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
10 firme · 585,9 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
6 firme · 356,6 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
5 firme · 348 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
5 firme · 305,2 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 237 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 31,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 0 RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 0 RON