Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Constanța după capitaluri în 2015
362 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 257,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 160 K RON, iar liderul atinge 85,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GRUPUL DD SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 85,3 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 320,9 K RON | |
| 2 | 2.VERYLAM HISPANIA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 55,8 mil. RON— | — | — | 0 RON |
| 3 | 3.SOCEFIN SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,3 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 730,9 K RON | |
| 4 | 4.ASSET BUSINESS SOLUTIONS S.A.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,4 mil. RON— | — | — | 96,5 K RON |
| 5 | 5.INTERFINBROK CORPORATION SA▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4 mil. RON▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | -43,8 K RON | |
| 6 | 6.COCHET FINANCE SRL▲ 1 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 2,6 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 410,8 K RON | |
| 7 | 7.COCHET ACTIV SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 509,5 K RON | |
| 8 | 8.CASA DE SCHIMB VALUTAR HANS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 449,9 K RON | |
| 9 | 9.GRANDPACT SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 528,6 K RON | |
| 10 | 10.COCHET BIJOU SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 272,3 K RON | |
| 11 | 11.CORSA INTERNATIONAL CHANGE OFFICE SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 728,5 K RON | |
| 12 | 12.COCHET UNIC SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 327 K RON | |
| 13 | 13.IFN CARVEN TRADE SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 144,8 K RON | |
| 14 | 14.COCHET MAGIC SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 310,7 K RON | |
| 15 | 15.GOLDHEIM FINANZ SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 144,4 % | ▲ 144,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.FAIRWAY BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 17 | 17.IFN LUXURY GOLD SRL▲ 1 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 338,2 K RON | |
| 18 | 18.VERASIG BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 94,1 K RON | |
| 19 | 19.PERFECTA INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 435,8 K RON | |
| 20 | 20.COCHET STAR SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 168,9 K RON | |
| 21 | 21.IFN NEW DAXI '07 SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -502 RON | |
| 22 | 22.IFN SEVYSTELL GOLD SRL▼ 2 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 133,3 K RON | |
| 23 | 23.IFN ASTROL TRIO SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 45,7 K RON | |
| 24 | 24.POWER INSURANCE BROKER SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -19,1 K RON | |
| 25 | 25.MOSCOPOLIS BUSINESS AGENCY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -129 RON | |
| 26 | 26.IFN DAXI '97 SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 833,4 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 87,3 K RON | |
| 27 | 27.LITORAL STAR SRL▲ 8 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 830,1 K RON▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 374,8 K RON | |
| 28 | 28.FRIENDS CHARISMA S.R.L.▼ 1 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 824 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 115,3 K RON | |
| 29 | 29.MARPEN ASSISTANCE SRL▲ 5 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 767,7 K RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 214,8 K RON | |
| 30 | 30.FRAMIDO SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 758,1 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 46,9 K RON | |
| 31 | 31.KRPENUȚA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 697,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 32 | 32.IFN GARANT GRUP CREDITE SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 681,5 K RON▲ 122,9 % | ▲ 122,9 % | 375,1 K RON | |
| 33 | 33.PRO D.E.Z.I.G.N. UNION SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 632,4 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 72,3 K RON | |
| 34 | 34.ASIMAR INSURANCE-BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 586,1 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 90,5 K RON | |
| 35 | 35.SEMERO EXCHANGE SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 578,4 K RON▲ 113,2 % | ▲ 113,2 % | 307,1 K RON | |
| 36 | 36.ATLANTIC ASIST SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 523,3 K RON▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 200,1 K RON | |
| 37 | 37.IFN HAPAR SRL= | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 516,3 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 69,9 K RON | |
| 38 | 38.HUGE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 16 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 515,7 K RON▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 220,9 K RON | |
| 39 | 39.ONIX CREDIT IFN SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 507,4 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 507,2 K RON | |
| 40 | 40.ULTRA ASIG SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 469,4 K RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 124,6 K RON | |
| 41 | 41.IFN QUASAR COM 2000 SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 458,4 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 17,9 K RON | |
| 42 | 42.LION FREE EXCHANGE SRL▲ 56 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 420,2 K RON▲ 175,8 % | ▲ 175,8 % | 267,8 K RON | |
| 43 | 43.DAF PREMIUM CONSULTING SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 402,3 K RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 155,8 K RON | |
| 44 | 44.CONEX STAR SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 401,7 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 15,3 K RON | |
| 45 | 45.ATLANTIC SOLUTIONS SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 398,6 K RON▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 196,7 K RON | |
| 46 | 46.IFN BARBU IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 373 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -11,7 K RON | |
| 47 | 47.IMPACT PREST SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 365,7 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 52,1 K RON | |
| 48 | 48.CLINT 2000 SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 361,3 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 96,6 K RON | |
| 49 | 49.CD EXCHANGE SRL▲ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 353,2 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 32,1 K RON | |
| 50 | 50.AEGIS HUMAN RESOURCES SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 341,9 K RON▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 122,2 K RON | |
| 51 | 51.SWISS GOLD PRO INVEST SRL▲ 49 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 341,3 K RON▲ 132,5 % | ▲ 132,5 % | 194,5 K RON | |
| 52 | 52.CRATIMA PAST SRLnou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 339,6 K RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 126,3 K RON | |
| 53 | 53.TOP-INSURANCE CONSULTING BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 329,4 K RON▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 27,7 K RON | |
| 54 | 54.ELASIG BUSINESS SRL▲ 49 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 320,1 K RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 174,3 K RON | |
| 55 | 55.EXPERT INSURANCE ASISTENT SRL▲ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 317,2 K RON▲ 141,5 % | ▲ 141,5 % | 185,8 K RON | |
| 56 | 56.MUNTEANU CONSULTING SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 315,5 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -85,7 K RON | |
| 57 | 57.DLM SISTEM AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 311,1 K RON▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 125,4 K RON | |
| 58 | 58.BEYOND INSURANCE S.R.L.▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 310,1 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 81,5 K RON | |
| 59 | 59.VALKOR EXCHANGE SRL▲ 54 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 303,9 K RON▲ 126,5 % | ▲ 126,5 % | 169,7 K RON | |
| 60 | 60.DEXASIG BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 299,5 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 144,5 K RON | |
| 61 | 61.MAGIC EXCHANGE SRL▲ 46 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 295,9 K RON▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 156,5 K RON | |
| 62 | 62.TDH MAX INSURANCE ASISTENT SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 295,8 K RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 100,1 K RON | |
| 63 | 63.MAGIC GRAINPROD S.R.L.▲ 28 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 292,3 K RON▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 122,2 K RON | |
| 64 | 64.INTERACTIV ASIG SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 292,2 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 85,6 K RON | |
| 65 | 65.IFN GETO-DACIA IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 286,3 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -24,7 K RON | |
| 66 | 66.RAPTOR GRUP SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 285,7 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 10,7 K RON | |
| 67 | 67.PONTIC FINANCIALS SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 280,6 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 212,4 K RON | |
| 68 | 68.PLUS V CONSULTING SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 280 K RON▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 233,2 K RON | |
| 69 | 69.SC MAR TOTAL AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 276,8 K RON▲ 97,1 % | ▲ 97,1 % | 136,4 K RON | |
| 70 | 70.MARTOLI INVEST SRL▲ 7 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 276,3 K RON▲ 36 % | ▲ 36 % | 73,2 K RON | |
| 71 | 71.S.I.R. EXCHANGE SRL= | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 276 K RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 57,4 K RON | |
| 72 | 72.A&G CREDIT EXTRA SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 274,7 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 32,1 K RON | |
| 73 | 73.SHAVYASIG SRL▲ 28 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 272,1 K RON▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 125,4 K RON | |
| 74 | 74.IFN BARMADNIC SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 271 K RON▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 112,7 K RON | |
| 75 | 75.OILMAR 2006 AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 270 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -6,3 K RON | |
| 76 | 76.ACMOLA CONSULTING SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 246,3 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 125,6 K RON | |
| 77 | 77.MIDAMAR ASIG-ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 240,1 K RON▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 101,8 K RON | |
| 78 | 78.IFN IDISEL SRL▲ 5 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 239,9 K RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 46 K RON | |
| 79 | 79.FRACTAL ACTUAL AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 16 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 239,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.PROAXA EXCHANGE SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 238,9 K RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 62,2 K RON | |
| 81 | 81.GLOBAL INTERNATIONAL JEWELLERY SRL▼ 7 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 237,2 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 28,9 K RON | |
| 82 | 82.ULTIMUL LEU SRL▼ 17 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 234,4 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -979 RON | |
| 83 | 83.EUROTDH INSURANCE ASISTENT SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 233,3 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 36,6 K RON | |
| 84 | 84.CREDIT CORECT PRICE SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 231,4 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 14,5 K RON | |
| 85 | 85.AST BROKASIST SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 230,6 K RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 34,2 K RON | |
| 86 | 86.CREDIT MET SRL▼ 18 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 224,9 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -483 RON | |
| 87 | 87.SIRIUS MANAGEMENT SRL▼ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 224,8 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -5,9 K RON | |
| 88 | 88.BEST CLEVER INSURANCE SRL▲ 16 | Loc. Valea Dacilor, Municipiul Medgidia, Constanţa | 222,5 K RON▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 77,5 K RON | |
| 89 | 89.SUN CONSULTING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 207,2 K RON▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 106,1 K RON | |
| 90 | 90.CAPITOL ASIG CONSULTING SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 199,4 K RON▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | 98,3 K RON | |
| 91 | 91.PREVENTIV INSURANCE BROKER SRL▲ 196 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 189,7 K RON— | — | 79,7 K RON | |
| 92 | 92.PERFORMANCE AND QUALITY BY CONSULTING SRL= | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 186,4 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 17 K RON | |
| 93 | 93.CRE-MARICONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 176,4 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 66,7 K RON | |
| 94 | 94.IFN KATHY SRL▲ 16 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 175,4 K RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 39,8 K RON | |
| 95 | 95.ZONE ASIG CONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 170,5 K RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 40,5 K RON | |
| 96 | 96.EXPERT MARINE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 169,9 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 90,3 K RON | |
| 97 | 97.NEW MARKIS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 65 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 166,1 K RON▲ 232,1 % | ▲ 232,1 % | 116,1 K RON | |
| 98 | 98.LABORATOR UNIC GENERAL CONSTRUCTOR S.R.L.▼ 5 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 162,9 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -4,8 K RON | |
| 99 | 99.EVEREST BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 76 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 160,8 K RON▲ 365,4 % | ▲ 365,4 % | 1,4 K RON | |
| 100 | 100.FREYA INSUR BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 78 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 160 K RON▲ 415,5 % | ▲ 415,5 % | 4 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Constanța
CAEN 6492
Alte activități de creditare
77 firme · 224,1 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
179 firme · 138,2 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
9 firme · 29,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
60 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
16 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
16 firme · 99,9 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 78,1 K RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
1 firme · 1,3 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 0 RON