Top 100 firme — Imobiliare, Constanța după capitaluri în 2014
919 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 478,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 976,2 K RON, iar liderul atinge 32,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LOGISTIC PARK SA▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,1 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 605 K RON | |
| 2 | 2.BUILDING PROJECT&PLANS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,6 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 148,2 K RON | |
| 3 | 3.TOMIS SA▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,8 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -5,8 mil. RON | |
| 4 | 4.DORALY MALL SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,3 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 4,2 mil. RON | |
| 5 | 5.SAMMARINA IMOBILIARE S.A.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,1 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 4,2 mil. RON | |
| 6 | 6.HOLLAND DEVELOPMENT GROUP S.R.L.▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,7 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -223,5 K RON | |
| 7 | 7.A. GROUP COMPANY SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,7 mil. RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.TAR-DECIROM S.R.L.▲ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,3 mil. RON▲ 678,7 % | ▲ 678,7 % | 14,2 mil. RON | |
| 9 | 9.OVIDIUS-ROMIT SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,8 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 27,6 K RON | |
| 10 | 10.EUXIN SA▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,4 mil. RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 236 K RON | |
| 11 | 11.CINA SA▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,3 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -79 K RON | |
| 12 | 12.GHIURAL EXIMP SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,7 mil. RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 601,1 K RON | |
| 13 | 13.PROFIT RENT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,6 mil. RON0,0% | 0,0% | -111 RON | |
| 14 | 14.DANIS METCOM SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,2 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 451,9 K RON | |
| 15 | 15.SILK ESTATE S.A.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,9 mil. RON— | — | — | 18,6 K RON |
| 16 | 16.ALIMENT MURFATLAR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,8 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.NIPA IMOB SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,3 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -16,7 K RON | |
| 18 | 18.DELTA INTERNATIONAL IND SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,1 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 98,8 K RON | |
| 19 | 19.MEDROM INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,1 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 55 K RON | |
| 20 | 20.AVANTECH CONT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,7 mil. RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 65,9 K RON | |
| 21 | 21.AGROSTAR CONSTANTA SA▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6 mil. RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 15,2 K RON | |
| 22 | 22.CARMECO SA▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,4 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 23,2 K RON | |
| 23 | 23.MARENA TRADING 2001 S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,2 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 213,1 K RON | |
| 24 | 24.TERMO STELIS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -4,7 K RON | |
| 25 | 25.DOMENIUL PUBLIC ŞI PRIVAT JUDEŢEAN SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,2 mil. RON▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 153,1 K RON | |
| 26 | 26.BASLER PAPER SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 571,5 K RON | |
| 27 | 27.UTILAJ GREU SA▼ 3 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 4,8 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -361,8 K RON | |
| 28 | 28.TIC-TAC A.S. S.R.L.▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 441,6 K RON | |
| 29 | 29.ROMTERM INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,2 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 610,1 K RON | |
| 30 | 30.BALADA SHOPPING MARKET S.R.L.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 146,3 K RON | |
| 31 | 31.ASOCIAŢII SRL▼ 1 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 4,1 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 149,1 K RON | |
| 32 | 32.HUSMUS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -359,3 K RON | |
| 33 | 33.IMPERIAL GAS 2002 SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,7 mil. RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 594,3 K RON | |
| 34 | 34.ATRIC SA▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -259,2 K RON | |
| 35 | 35.Q SEG WEST S.A.▲ 264 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▲ 6.347,7 % | ▲ 6.347,7 % | -88,8 K RON | |
| 36 | 36.ADMINISTRATIA FONDULUI IMOBILIAR S.R.L.▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1 mil. RON▼ 96,4 % | ▼ 96,4 % | 246,6 K RON | |
| 37 | 37.TAR 09 AGIGEA SA▼ 3 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 3,1 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 99,4 K RON | |
| 38 | 38.CUPA INTERNATIONAL SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 778,8 K RON | |
| 39 | 39.SUNRISE LITORAL SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 122,9 K RON | |
| 40 | 40.CABLENET SRL▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 mil. RON▲ 185 % | ▲ 185 % | 280 K RON | |
| 41 | 41.B.T.T.PERLA COSTINESTIULUI SA▼ 3 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 2,9 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 206,4 K RON | |
| 42 | 42.TUNDRIA CINCI INVEST SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -22,8 K RON | |
| 43 | 43.COFETARIE PIZZARIE MIMOZA SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 211,9 K RON | |
| 44 | 44.A&D ATLAS SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON0,0% | 0,0% | -1,8 K RON | |
| 45 | 45.LAURETTE DUE SRL▼ 2 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 188,2 K RON | |
| 46 | 46.MODEL CONSTANTA SA▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 103,9 % | ▲ 103,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 47 | 47.MARCOSTAR CONSTRUCT STIL SA▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 48 | 48.EDEN SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 697,7 K RON | |
| 49 | 49.COMTRANS SA▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 388,8 K RON | |
| 50 | 50.GLOBAL INVEST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 245 K RON | |
| 51 | 51.ENI-NAR INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 257,4 K RON | |
| 52 | 52.ELCOR SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 365,9 K RON | |
| 53 | 53.PRACTIC CENTER S.R.L.▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 164,4 K RON | |
| 54 | 54.G&G INVEST CORPORATE SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -59,1 K RON | |
| 55 | 55.LAURETTE SRL▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 195,2 K RON | |
| 56 | 56.A.G.C.SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -66,2 K RON | |
| 57 | 57.RED GOLD SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 376,1 K RON | |
| 58 | 58.DACIA T & T SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 57 K RON | |
| 59 | 59.LA LIRA S.R.L.▲ 58 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 178,7 % | ▲ 178,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 60 | 60.DANUBIO LEGNO S.R.L.▲ 209 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 2.285 % | ▲ 2.285 % | 1,7 mil. RON | |
| 61 | 61.TRANSBUILDING SRL▼ 12 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,7 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 559,3 K RON | |
| 62 | 62.ALEXA BUSINESS & INVESTMENTS SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 395,2 K RON | |
| 63 | 63.DACMORE PROJECT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON0,0% | 0,0% | -75 RON | |
| 64 | 64.POGAS SRL▲ 1 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 372,5 K RON | |
| 65 | 65.GRAND SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 273,1 K RON | |
| 66 | 66.INTER IMOB SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -26,5 K RON | |
| 67 | 67.MAYA OFFICE SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 144,3 K RON | |
| 68 | 68.AVICOLA CUMPANA SA▲ 48 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 136,5 % | ▲ 136,5 % | 5 K RON | |
| 69 | 69.TUDOR SAT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 201,5 K RON | |
| 70 | 70.STAFF INVESTMENT SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 85,1 K RON | |
| 71 | 71.RAVENA IMPEX SRL▼ 11 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 1,4 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -62,2 K RON | |
| 72 | 72.CYOPSIL SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 99,3 K RON | |
| 73 | 73.STONE GROUP SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 352 K RON | |
| 74 | 74.EURO CONSTRUCT INVEST SRL▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 444,1 K RON | |
| 75 | 75.G.C.H. CONSULTANTS SRL▲ 57 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 166,6 % | ▲ 166,6 % | 823,7 K RON | |
| 76 | 76.TOTAL FREIGHT TRANSPORT SRLnou | Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 158,2 % | ▲ 158,2 % | 590,2 K RON | |
| 77 | 77.TOMIS RENT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 277,5 K RON | |
| 78 | 78.CASA R PREST SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -92,6 K RON | |
| 79 | 79.FĂURAR TEN SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -162,5 K RON | |
| 80 | 80.ALMAR HOUSE SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 105,5 K RON | |
| 81 | 81.EUROSANTIS COM IMVEST S.A.▲ 789 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON— | — | -20,4 K RON | |
| 82 | 82.ACS SERVICE AUTO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | -135,3 K RON | |
| 83 | 83.ATRACTIV CO SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 61,1 K RON | |
| 84 | 84.PROFESSIONAL RENTAL SERVICES SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 199,9 K RON | |
| 85 | 85.ECONOMIC RENTAL SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 167,6 K RON | |
| 86 | 86.ADRA IMOBILIARE SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 108,4 K RON | |
| 87 | 87.EASY RENTAL ACTIVITIES SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 144,8 K RON | |
| 88 | 88.GLOB & RENTAL ACTIVITIES SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 135,1 K RON | |
| 89 | 89.FIRFLYLOGISTIC SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -23,9 K RON | |
| 90 | 90.TUNDRIA ŞAPTE INVEST SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -20,9 K RON | |
| 91 | 91.ROGUSTO-LINE SRL▲ 51 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 141,6 % | ▲ 141,6 % | 82,3 K RON | |
| 92 | 92.POLISANTA PLUS SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | -58,1 K RON | |
| 93 | 93.MODAREX SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 117,8 K RON | |
| 94 | 94.COMSER SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 113,4 K RON | |
| 95 | 95.PALTINIS SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 40,9 K RON | |
| 96 | 96.D.P. STRUCTURE SOLUTIONS SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 46,7 K RON | |
| 97 | 97.WORLDWIDE RENT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 998,5 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 132,6 K RON | |
| 98 | 98.PITI'S MALL SRL▼ 10 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 989,9 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 47,7 K RON | |
| 99 | 99.FANTASY-MODE LOGISTICS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 984,6 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 129,2 K RON | |
| 100 | 100.ENB MEDCOM SRL▲ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 976,2 K RON▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 553 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Constanța
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
109 firme · 620,3 mil. RON
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
779 firme · 442 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
274 firme · 39 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
169 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
41 firme · 29,1 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
89 firme · 20,1 mil. RON