Top 100 firme — Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale, Constanța după capitaluri în 2020
177 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 36,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 580 RON, iar liderul atinge 3,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BIOTEST MED SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,7 mil. RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 799,2 K RON | |
| 2 | 2.BALNEOTERAPIA SATURN SRL= | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -464,2 K RON | |
| 3 | 3.BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9 mil. RON▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.POZITRON MEDICAL INVESTIGATION SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▼ 64 % | ▼ 64 % | -4,8 mil. RON | |
| 5 | 5.ANDALEX SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 462,6 K RON | |
| 6 | 6.MEDICAL TRANSPORT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 825,1 K RON | |
| 7 | 7.MRINI EYE OPTICAL SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 8 | 8.CLINICA DOCTOR 3D SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 389,4 % | ▲ 389,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT DR. CIOVICĂ SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 55,7 K RON | |
| 10 | 10.MEDICAL ANALYSIS SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 67 % | ▲ 67 % | 521 K RON | |
| 11 | 11.BRAVIMED BRAGA S.R.L.▲ 3 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 957,9 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 345,7 K RON | |
| 12 | 12.HMF-MEDICAL-DIVERS SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 952,5 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | -114,9 K RON | |
| 13 | 13.ALFA & OCULUS MEDICAL SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 882,3 K RON▲ 121,4 % | ▲ 121,4 % | 541,6 K RON | |
| 14 | 14.N.P.A.LABORATOR DE ANALIZE MEDICALE SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 796,5 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 21,4 K RON | |
| 15 | 15.LABORATOR BIOTEST SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 738,5 K RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 166 K RON | |
| 16 | 16.SPORT SALVATRANS SRL= | Municipiul Mangalia, Constanţa | 609 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 35,9 K RON | |
| 17 | 17.MOGADORMED SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 597,8 K RON▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 596,4 K RON | |
| 18 | 18.TOMIS DUOMEDICAL SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 526,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 19 | 19.VITAL MEDIMAR SRL▼ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 479,6 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 52,2 K RON | |
| 20 | 20.HISTOMEDICA SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 427,3 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 426,2 K RON | |
| 21 | 21.CARDIOMEDSAL SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 324,1 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 63,1 K RON | |
| 22 | 22.BIZ MED LIVE SRL▲ 10 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 300,3 K RON▲ 65,5 % | ▲ 65,5 % | 300,1 K RON | |
| 23 | 23.BID SANA PLUS SRL▲ 5 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 278,4 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -150 RON | |
| 24 | 24.SANDY PRO-SAN SRL▲ 14 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 272,9 K RON▲ 125,6 % | ▲ 125,6 % | 151,9 K RON | |
| 25 | 25.BIO PSIHOMED S.R.L.▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 253,5 K RON▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 95,8 K RON | |
| 26 | 26.LABORATOR OTILIA SRL▲ 24 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 238,2 K RON▲ 330,1 % | ▲ 330,1 % | 182,8 K RON | |
| 27 | 27.MRINI EYE HOSPITAL SRL▲ 98 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 233,1 K RON— | — | 238,7 K RON | |
| 28 | 28.SALINA MAREA NEAGRĂ SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 232,8 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 231 K RON | |
| 29 | 29.DORU OPTIC SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 230,4 K RON▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 97,6 K RON | |
| 30 | 30.SIG MED CONSTANTA S.R.L.▲ 87 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 230 K RON— | — | 233,7 K RON | |
| 31 | 31.CORI OPTIK SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 206,5 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 42,7 K RON | |
| 32 | 32.STARE BUNĂ SRL▼ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 198,5 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -24,2 K RON | |
| 33 | 33.MEDCAD STN SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 167,4 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 22,5 K RON | |
| 34 | 34.BIO VITA PLUS SRL▼ 1 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 166,6 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -355 RON | |
| 35 | 35.CAMADENT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 158 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 21,9 K RON | |
| 36 | 36.OPTICA OKILOR S.R.L.▲ 6 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 155,4 K RON▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 70,5 K RON | |
| 37 | 37.CLINICA MOZART S.R.L.▲ 102 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 150,1 K RON— | — | 162,3 K RON | |
| 38 | 38.COMPLEX BALNEAR FORTUNA SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 144,5 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | -148,8 K RON | |
| 39 | 39.RABEXPERT SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 141,1 K RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 140,5 K RON | |
| 40 | 40.ERIC OPTIC ACTIV S.R.L.▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 137,8 K RON▲ 102,1 % | ▲ 102,1 % | 104,6 K RON | |
| 41 | 41.MICRO MEDIC SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 123,8 K RON▲ 88,4 % | ▲ 88,4 % | 106,8 K RON | |
| 42 | 42.PERFECT FOCUS OPTIC S.R.L.▲ 7 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 116,2 K RON▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 77 K RON | |
| 43 | 43.OPTIBIS SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 116 K RON▲ 133,7 % | ▲ 133,7 % | 67,8 K RON | |
| 44 | 44.MAGIC NAILS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 114,8 K RON▲ 399 % | ▲ 399 % | 91,8 K RON | |
| 45 | 45.ÎMPREUNA DE LA ÎNCEPUT S.R.L.▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 89,4 K RON▲ 225 % | ▲ 225 % | 89,2 K RON | |
| 46 | 46.IVOLVE CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 89 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 70,8 K RON | |
| 47 | 47.OPTIENI SRL▲ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 84,4 K RON▲ 1.036,6 % | ▲ 1.036,6 % | 77 K RON | |
| 48 | 48.K-SAN HIPERBAR MEDICAL SERVICES SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 83,5 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -230 RON | |
| 49 | 49.GENERAL LOGISTIC ECONOMICS SRL▼ 5 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 82,3 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -1,6 K RON | |
| 50 | 50.SAMECHO CRYS SRL▲ 2 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 81,2 K RON▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 32 K RON | |
| 51 | 51.MRINI EYE EXPERT S.R.L.▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 80,5 K RON▲ 213,4 % | ▲ 213,4 % | 54,8 K RON | |
| 52 | 52.EFO OPTIC TOTAL SRL▼ 9 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 64,6 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 64,3 K RON | |
| 53 | 53.BELLEZZA MED ESTETIC S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Mircea Vodă, Constanţa | 58,6 K RON— | — | — | 58,4 K RON |
| 54 | 54.BERCONS SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 56,9 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -9,5 K RON | |
| 55 | 55.KINETO ROYALMED S.R.L.▲ 4 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 55,9 K RON▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 27,3 K RON | |
| 56 | 56.CENTRUL PSIHOLOGOPEDIA S.R.L.▲ 78 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 55,7 K RON— | — | 66,2 K RON | |
| 57 | 57.MAYA ESTETIC CENTER S.R.L.▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 53 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 7 K RON | |
| 58 | 58.JUST 4 KIDS S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 47,3 K RON▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 17,2 K RON | |
| 59 | 59.ALERGO MED SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 44,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 45 RON | |
| 60 | 60.SPINE & SPORTS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,4 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 6,8 K RON | |
| 61 | 61.EQUILIBRIUM ȘI DEZVOLTARE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,8 K RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 6,1 K RON | |
| 62 | 62.PROVITA CENTER SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -2,1 K RON | |
| 63 | 63.VBNUTRITIE S.R.L.▲ 10 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 32,6 K RON▲ 192,2 % | ▲ 192,2 % | 32,3 K RON | |
| 64 | 64.SPG EMERGENCIES S.R.L.▲ 89 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,9 K RON— | — | 91,1 K RON | |
| 65 | 65.TOTUL PENTRU SANATATE SRL▲ 2 | Sat Saligny, Comuna Saligny, Constanţa | 26,4 K RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 9,7 K RON | |
| 66 | 66.ZIWA WELLNESS CENTER S.R.L.▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,1 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -14 K RON | |
| 67 | 67.SMART ULTRASOUND MEDICAL SERVICES S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 23,7 K RON— | — | — | 23,5 K RON |
| 68 | 68.MELISA SPA BEAUTY S.R.L.▲ 44 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,3 K RON— | — | 25,9 K RON | |
| 69 | 69.DECEBAL SERVICE SRL▼ 5 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 22,6 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -100 RON | |
| 70 | 70.ALBIDENTAL QUALITY S.R.L.▼ 30 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 21,3 K RON▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 21,1 K RON | |
| 71 | 71.SMART SHOP SRL▲ 24 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 21,3 K RON— | — | 21,5 K RON | |
| 72 | 72.MEDICAL OPTIK OFTALMOLOGIC SRL▼ 7 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 21,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.ANDRU PROVITA SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,8 K RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 8,1 K RON | |
| 74 | 74.OCHIADE S.R.L.▲ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,9 K RON— | — | 19,8 K RON | |
| 75 | 75.LYZOPTIC CARE S.R.L.▲ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,4 K RON— | — | 19,3 K RON | |
| 76 | 76.MIRACULOS LIFE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,5 K RON— | — | — | 15,3 K RON |
| 77 | 77.PETRUŢA MED CABINET RECUPERARE SRL▼ 7 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 14,3 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 1,8 K RON | |
| 78 | 78.LYZOPTIC SRL▲ 67 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 14 K RON— | — | 40,6 K RON | |
| 79 | 79.BRAVIMED 2001 SRL▼ 38 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 12,2 K RON▼ 86,6 % | ▼ 86,6 % | 4,6 K RON | |
| 80 | 80.MONIQUE OPTIK SRL▲ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,1 K RON— | — | 18,8 K RON | |
| 81 | 81.MIHAL SERVICE SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -598 RON | |
| 82 | 82.OUTLET OPTIC EXPERT S.R.L.▲ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,6 K RON— | — | 15,7 K RON | |
| 83 | 83.RECUPERARE FUNCTIONALA S.R.L.nou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 10,6 K RON— | — | — | 10,4 K RON |
| 84 | 84.MIND YOUR MIND S.R.L.▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,9 K RON— | — | 9,1 K RON | |
| 85 | 85.STRATONIS MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,3 K RON— | — | — | 8,8 K RON |
| 86 | 86.MOSS DENT 2002 SRL▲ 47 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,5 K RON— | — | 17,9 K RON | |
| 87 | 87.KINETIK CONSTRUCTION SRL▼ 12 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 7,1 K RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | -3,3 K RON | |
| 88 | 88.NAVARU LABS SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6 K RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 1,8 K RON | |
| 89 | 89.OSTEOPATIE CARSIUM SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6 K RON▲ 227,2 % | ▲ 227,2 % | 4,6 K RON | |
| 90 | 90.POLYPHEMUS NOVA S.R.L.▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | -1,1 K RON | |
| 91 | 91.NEW WINGS SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,2 K RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | -6,1 K RON | |
| 92 | 92.TOTAL RETRAINING S.R.L.▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -1,4 K RON | |
| 93 | 93.THERAPY 4KIDS S.R.L.▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5 K RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 1,4 K RON | |
| 94 | 94.ACESO RECUPERARE MEDICALA S.R.L.▲ 7 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 3,8 K RON— | — | 4,5 K RON | |
| 95 | 95.CENTRU DE ECHILIBRU TERA S.R.L.▼ 10 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 3,8 K RON▲ 376,9 % | ▲ 376,9 % | 3 K RON | |
| 96 | 96.SARA OPTICĂ MEDICALĂ SRL▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 K RON— | — | 12,2 K RON | |
| 97 | 97.KINETICSKILLS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 2,9 K RON— | — | 3,9 K RON | |
| 98 | 98.CLIN ONC MED S.R.L.▼ 42 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 1,8 K RON▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | -441 RON | |
| 99 | 99.REFLEXO&HEALING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 K RON— | — | — | 1,1 K RON |
| 100 | 100.AIMIRA SUNDEN S.R.L.▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 580 RON— | — | 1,9 K RON |