Top 100 firme — Restaurante, Constanța după capitaluri în 2019
1.224 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 275,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 981,4 K RON, iar liderul atinge 12 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DANADI SRL▲ 2 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 12 mil. RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 781,5 K RON | |
| 2 | 2.NECO METROPOL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,5 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.LASCU-BROS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,2 mil. RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 6,8 mil. RON | |
| 4 | 4.BRIZA MARII NEGRE SRL▲ 2 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 8 mil. RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 5 | 5.BUENO COMP SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,9 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 3,1 mil. RON | |
| 6 | 6.PESCĂRIA LUI MATEI SRL▼ 1 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 6,8 mil. RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 4,2 mil. RON | |
| 7 | 7.SUFRO COMPANY SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,7 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 6,6 mil. RON | |
| 8 | 8.COMITAS SRL▼ 4 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 6,3 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 4,4 mil. RON | |
| 9 | 9.GIOGIU PROD SRL▲ 14 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 6 mil. RON▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 3,4 mil. RON | |
| 10 | 10.IONUŢ RESTAURANTE SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 2 mil. RON | |
| 11 | 11.RISE AND SHINE SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7 mil. RON▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 12 | 12.CORSA INTERNATIONAL & COMPANY SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,4 mil. RON▲ 121,4 % | ▲ 121,4 % | 2,9 mil. RON | |
| 13 | 13.CARZO ESTIVAL SRL▲ 1 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,3 mil. RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 62,9 K RON | |
| 14 | 14.LES PALMIERS RELAX SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,3 mil. RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 5,3 mil. RON | |
| 15 | 15.RIN FOOD & BAR SRL▼ 2 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 5,2 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 16 | 16.ACTIV GALAXY SRL▼ 7 | Loc. Olimp, Municipiul Mangalia, Constanţa | 5 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.BALCAN EXPRES SRL▲ 15 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8 mil. RON▲ 117,5 % | ▲ 117,5 % | 3 mil. RON | |
| 18 | 18.SIMPIONE SRL▼ 8 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 19 | 19.VENUS STIL SRL▼ 4 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,4 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 943,7 K RON | |
| 20 | 20.GOLFUL PESCARILOR SRL▲ 20 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 4,3 mil. RON▲ 154,9 % | ▲ 154,9 % | 4,3 mil. RON | |
| 21 | 21.EXPONENTIAL SRL▲ 14 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3 mil. RON▲ 114,9 % | ▲ 114,9 % | 611,3 K RON | |
| 22 | 22.GEORGIO FAST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,2 mil. RON▲ 323,6 % | ▲ 323,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 23 | 23.CRICOROM TURISM SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 24 | 24.GEMARIS TRADE SRL▼ 8 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 4 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 905,3 K RON | |
| 25 | 25.CIN-CIN SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 mil. RON▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 26 | 26.MIRCIOTE PERLA STAR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | -36,6 K RON | |
| 27 | 27.DORNA ESTIVAL SA▼ 10 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,2 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -134,8 K RON | |
| 28 | 28.SOLARIS SRL▼ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 29 | 29.INSEL SRL▲ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,9 mil. RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 653,4 K RON | |
| 30 | 30.ACVAMARIN 2 MAI SRL▲ 8 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.ARGENTINIA SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 516 K RON | |
| 32 | 32.SMART TEAM CORPORATION S.R.L.▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 140,6 % | ▲ 140,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 33 | 33.77 & MADISON ADK SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 34 | 34.IL PADRINO SICILIANO SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 50 % | ▲ 50 % | 795,4 K RON | |
| 35 | 35.HARAS SRL▼ 1 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 376,9 K RON | |
| 36 | 36.VRAJA MARII SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 939,7 K RON | |
| 37 | 37.CRAMA MURFATLAR NEPTUN SA▼ 8 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,3 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -13,5 K RON | |
| 38 | 38.PIZZA SAN MARCO SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 1 mil. RON | |
| 39 | 39.NOC CONSTANT SRL▲ 51 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▲ 188,6 % | ▲ 188,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 40 | 40.EVOLUTION BUSINESS SRL▲ 40 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 160,6 % | ▲ 160,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 41 | 41.C&C CONCEPT DIRECT SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 42 | 42.CON SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 494,9 K RON | |
| 43 | 43.CLUB ORIZONT SRL▼ 10 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 283,3 K RON | |
| 44 | 44.ATLANTIDA GRAMA SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 409,1 K RON | |
| 45 | 45.CORIFEU RO SRL▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 46 | 46.FILA S.H. SRL▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.LINEA CATERING CTTM SRL▲ 328 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 4.604,8 % | ▲ 4.604,8 % | 2 mil. RON | |
| 48 | 48.AURORA TOUR 94 SRL▼ 12 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 94,2 K RON | |
| 49 | 49.PARADOX COMPANY SRL▼ 2 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 2 mil. RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 870,7 K RON | |
| 50 | 50.INTERBELIC C.B SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 51 | 51.RODCONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 52 | 52.LACTO G.M.G. SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON— | — | -276 RON | |
| 53 | 53.PASTICCERIA D'ITALY S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 588,9 K RON | |
| 54 | 54.ALCO CLIMA SRL▼ 17 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 244,3 K RON | |
| 55 | 55.VIP EFORIE SRL▼ 14 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 91,6 K RON | |
| 56 | 56.CORSA SRLnou | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON— | — | 30,6 K RON | |
| 57 | 57.BUBALAZA SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 58 | 58.CRISTAL CENTER SRL▼ 15 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 13,6 K RON | |
| 59 | 59.SOMETHING SPECIAL SRL▲ 85 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 280,8 % | ▲ 280,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 60 | 60.EFORIE VOYAGE SRL▲ 2 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 61 | 61.DENISS COM SRL▼ 13 | Loc. Saturn, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 408,7 K RON | |
| 62 | 62.VENUS STAR SRL▼ 10 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 63 | 63.GIUROM DIVERT EFO SRL▼ 6 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 64 | 64.BANAT ESTIVAL 2002 SAnou | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 150,6 K RON | |
| 65 | 65.N.T.P " KOSOVA" - PIZZA APPETIT SRL▼ 1 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 439,5 K RON | |
| 66 | 66.RESTAURANT DOBROGEA MEDGIDIA SRL▼ 17 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 22,1 K RON | |
| 67 | 67.MONTE CARLO SRL▲ 103 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 335,9 % | ▲ 335,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 68 | 68.MSL TINERET S.R.L.▲ 40 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 115,9 % | ▲ 115,9 % | 882,6 K RON | |
| 69 | 69.COMPLEX SIRET SA▼ 19 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 1,4 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -444 RON | |
| 70 | 70.M.B.DELFINUL SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 923,1 K RON | |
| 71 | 71.DIRO EXPRESS TURISM S.R.L.▲ 708 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,4 mil. RON— | — | 1,4 mil. RON | |
| 72 | 72.CLUB FLORICA SRL▲ 7 | Loc. Saturn, Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 53 % | ▲ 53 % | 460,9 K RON | |
| 73 | 73.MICUL GOLF SRL▼ 14 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,3 mil. RON | |
| 74 | 74.ANDU COP SRL▲ 21 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 563,4 K RON | |
| 75 | 75.PETROTERM INSTAL SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 109,3 % | ▲ 109,3 % | 661,3 K RON | |
| 76 | 76.AZUR SRL▼ 5 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 476 K RON | |
| 77 | 77.CNT CONSTRUCT GROUP S.R.L.▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 549,3 K RON | |
| 78 | 78.RING CAPITOL SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 15,1 K RON | |
| 79 | 79.ROCRIS SRL▼ 24 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 83,9 K RON | |
| 80 | 80.ANIOSS CLUB SRL▼ 19 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 142,7 K RON | |
| 81 | 81.ELCOS COMPANY SRL▼ 6 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 889,2 K RON | |
| 82 | 82.GIMES SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 478,2 K RON | |
| 83 | 83.ANCORA EFORIE NORD S.R.L.▲ 85 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 256,1 % | ▲ 256,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 84 | 84.PIZZA KON'AS SRL▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 104,3 % | ▲ 104,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 85 | 85.PONTICA STAR SRL▲ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 126,9 % | ▲ 126,9 % | 842,1 K RON | |
| 86 | 86.HORECA BAR SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 857 K RON | |
| 87 | 87.ALMADA INVEST SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 416,5 K RON | |
| 88 | 88.GREEN TOPAZ SRL▲ 16 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 440,5 K RON | |
| 89 | 89.CONSTANTA USTA DONERCI OMER S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 90 | 90.LA FRONTIERĂ SRL▼ 25 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 846,5 K RON | |
| 91 | 91.NORD PALACE SRL▼ 7 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 229,5 K RON | |
| 92 | 92.TRANSCOMTUR GLOBUS SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,1 mil. RON— | — | 5,1 K RON | |
| 93 | 93.BLUE SANDBOX SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 240,7 K RON | |
| 94 | 94.LA CHIFTEA DELIVERY SRL▲ 609 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 95 | 95.PADEN PASS S.R.L.▲ 243 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 1 mil. RON▲ 1.558,6 % | ▲ 1.558,6 % | 1 mil. RON | |
| 96 | 96.IVA & PANS FOOD SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 88,4 % | ▲ 88,4 % | 478,9 K RON | |
| 97 | 97.CRINSTAR SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 794,5 K RON | |
| 98 | 98.SEA NIGHTS S.R.L.▲ 2 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1 mil. RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 1 mil. RON | |
| 99 | 99.BRÎNDUȘA STAR SRL▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 990,6 K RON▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 439,6 K RON | |
| 100 | 100.BLACK WAVE CENTER SRL▲ 300 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 981,4 K RON▲ 3.183,6 % | ▲ 3.183,6 % | 951,6 K RON |