Top 100 firme — IT și comunicații, Cluj după capitaluri în 2023
5.671 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2,6 mld. RON. Pragul de intrare în top este 4,6 mil. RON, iar liderul atinge 322,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ENDAVA ROMANIA SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 322,5 mil. RON▲ 217,6 % | ▲ 217,6 % | 184,7 mil. RON | |
| 2 | 2.AROBS TRANSILVANIA SOFTWARE S.A.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 280,8 mil. RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 46,5 mil. RON | |
| 3 | 3.BETFAIR ROMANIA DEVELOPMENT SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 239 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 29 mil. RON | |
| 4 | 4.COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 185,1 mil. RON▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 61,2 mil. RON | |
| 5 | 5.NTT DATA ROMANIA S.A.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 115,1 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 6 mil. RON | |
| 6 | 6.PROPERTY SHARK SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,2 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 6,7 mil. RON | |
| 7 | 7.NAGARRO S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -10,3 mil. RON | |
| 8 | 8.COSOSYS SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,4 mil. RON▲ 289,3 % | ▲ 289,3 % | 49,7 mil. RON | |
| 9 | 9.3PILLAR GLOBAL SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 59 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 8,2 mil. RON | |
| 10 | 10.CONCENTRIX CATALYST ROMANIA S.A.▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,4 mil. RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 14,4 mil. RON | |
| 11 | 11.LIFE IS HARD S.A.▼ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 48,5 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 6,4 mil. RON | |
| 12 | 12.YONDER SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,5 mil. RON▲ 118,3 % | ▲ 118,3 % | 24,7 mil. RON | |
| 13 | 13.GARMIN CLUJ SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,8 mil. RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 4,6 mil. RON | |
| 14 | 14.MSG SYSTEMS ROMÂNIA SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,1 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 19,5 mil. RON | |
| 15 | 15.TELENAV SOFTWARE SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,9 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 16 | 16.REGNOLOGY FRR ROMANIA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 37,2 mil. RON▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 14,2 mil. RON | |
| 17 | 17.EVOBITS INFORMATION TECHNOLOGY S.R.L.▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,9 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -1,9 mil. RON | |
| 18 | 18.8X8 INTERNATIONAL S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,8 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 7,8 mil. RON | |
| 19 | 19.CLEVER MEDIA NETWORK SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,3 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 3,7 mil. RON | |
| 20 | 20.MHP CONSULTING ROMANIA SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 31 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 10,4 mil. RON | |
| 21 | 21.SDL LANGUAGE WEAVER S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28,6 mil. RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 7 mil. RON | |
| 22 | 22.ACCESA IT SYSTEMS SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25,8 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 9,3 mil. RON | |
| 23 | 23.STRATEC BIOMEDICAL SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22,8 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 24 | 24.TORA TRADING SERVICES SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19,6 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 3,7 mil. RON | |
| 25 | 25.TRANSART SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,9 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 4,5 mil. RON | |
| 26 | 26.BROADRIDGE TRADING AND CONNECTIVITY SOLUTIONS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,4 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 27 | 27.GENERIX SOFT GROUP ROMANIA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,9 mil. RON▼ 20 % | ▼ 20 % | -4,2 mil. RON | |
| 28 | 28.NET BRINEL SA▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,2 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 5,5 mil. RON | |
| 29 | 29.END LOOP S.R.L.▲ 37 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,2 mil. RON▲ 147,7 % | ▲ 147,7 % | 16,2 mil. RON | |
| 30 | 30.GLOBANT IT ROMANIA S.R.L.▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,2 mil. RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 4,8 mil. RON | |
| 31 | 31.TAPPTITUDE TECH S.R.L.▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,1 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 6,4 mil. RON | |
| 32 | 32.SOFTECH SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16 mil. RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 11,2 mil. RON | |
| 33 | 33.MARELLI CLUJ ROMANIA S.R.L.▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14,6 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -4,6 mil. RON | |
| 34 | 34.RAW GEEKS SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,6 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 813,7 K RON | |
| 35 | 35.QUANTIC LAB SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,7 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -3,2 mil. RON | |
| 36 | 36.GLOBAL CONVERGENCE SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,6 mil. RON▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 4 mil. RON | |
| 37 | 37.ACCESA CONSULTING S.R.L.▲ 70 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,4 mil. RON▲ 186,1 % | ▲ 186,1 % | 7,4 mil. RON | |
| 38 | 38.IGIL WEBS SRL▲ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11 mil. RON▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 5,1 mil. RON | |
| 39 | 39.PROVABLY FAIR S.R.L.▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11 mil. RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 40 | 40.DARWIN TECHNOLOGIES SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,9 mil. RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 8,8 mil. RON | |
| 41 | 41.FUTURE WORKFORCE GLOBAL S.A.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,7 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -2,7 K RON | |
| 42 | 42.INTACCT DEVELOPMENT ROMANIA SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,7 mil. RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 43 | 43.SWORDFISH CONSULTANCY S.R.L.▲ 8 | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 10,1 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 44 | 44.INGENUITY SYSTEMS SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 45 | 45.COMPANIA DE INFORMATICA APLICATA SA▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,9 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 332,8 K RON | |
| 46 | 46.SMEDIX LLC ST. LOUIS SUCURSALA CLUJ NAPOCA▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,8 mil. RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 47 | 47.FOOD OS TECH S.A.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,5 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -3,3 mil. RON | |
| 48 | 48.HEITS DIGITAL S.R.L.▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,5 mil. RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 9,5 mil. RON | |
| 49 | 49.MDPI OPEN ACCESS PUBLISHING ROMANIA S.R.L.▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,2 mil. RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 50 | 50.SECTOR LABS SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,2 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 51 | 51.P3 ROMANIA S.R.L.▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,1 mil. RON▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 52 | 52.EVOZON SYSTEMS SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 609,3 K RON | |
| 53 | 53.PIXELDATA SRL▲ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9 mil. RON▲ 93 % | ▲ 93 % | 4,3 mil. RON | |
| 54 | 54.ROMVENTURES SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,7 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -410,9 K RON | |
| 55 | 55.CONNATIX NATIVE EXCHANGE ROMANIA SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,5 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 56 | 56.CAPTURE MEDIA S.R.L.▼ 7 | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 8,5 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 70,5 K RON | |
| 57 | 57.ZENITECH DEVELOPMENT SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,4 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 58 | 58.WAVESTONE CONSULTING ROMANIA S.R.L.▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,2 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 1,5 mil. RON | |
| 59 | 59.SNAEUROPE TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8 mil. RON▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 3,7 mil. RON | |
| 60 | 60.WIRTEK SRL▲ 45 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,7 mil. RON▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | 475,7 K RON | |
| 61 | 61.HERA SOFTWARE SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,7 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 62 | 62.UNIQA SOFTWARE SERVICES S.R.L.▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,5 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 63 | 63.NETROM COMUNICATII SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,3 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 64 | 64.COMPUTACENTER SERVICES S.R.L.▲ 94 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,3 mil. RON▲ 164,6 % | ▲ 164,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 65 | 65.WAYFARE SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,2 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 7,2 mil. RON | |
| 66 | 66.BG SOFT SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,1 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 728,2 K RON | |
| 67 | 67.REBELDOT SOLUTIONS S.R.L.▲ 25 | Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj | 7,1 mil. RON▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 4,4 mil. RON | |
| 68 | 68.COERA BC SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,8 mil. RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 69 | 69.SUPERIOR SOFTWARE SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,8 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 744 K RON | |
| 70 | 70.ERDELYI HIRADO EDITURA SRL▲ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,7 mil. RON▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | -292,5 K RON | |
| 71 | 71.MONTRAN SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,6 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 5,4 mil. RON | |
| 72 | 72.SAKRAF MANAGEMENT S.R.L.▲ 14 | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 6,6 mil. RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 73 | 73.CLOUDFLIGHT ROMANIA S.R.L.▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,5 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 1,3 mil. RON | |
| 74 | 74.EGGS UNIMEDIA SYSTEMS S.R.L.▲ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,3 mil. RON▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | 3,2 mil. RON | |
| 75 | 75.BITSTONE SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,3 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | -619,2 K RON | |
| 76 | 76.GURULABS SRL▲ 138 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,1 mil. RON▲ 231,1 % | ▲ 231,1 % | 6,1 mil. RON | |
| 77 | 77.WEBGURUS TECH S.R.L.▲ 2.829 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,1 mil. RON▲ 10.476,6 % | ▲ 10.476,6 % | 118,5 K RON | |
| 78 | 78.LITTLE BLUE SHARKS SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 79 | 79.RIVERBED TECHNOLOGY LABS SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 80 | 80.UCMS GROUP ROMÂNIA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,8 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 65,5 K RON | |
| 81 | 81.UNDELUCRAM S.R.L.▲ 239 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,8 mil. RON▲ 362,6 % | ▲ 362,6 % | -425,5 K RON | |
| 82 | 82.FUTURE WORK FORCE S.R.L.▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,7 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | -1,3 mil. RON | |
| 83 | 83.EXTASY APP S.R.L.▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,7 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -501,6 K RON | |
| 84 | 84.LUMINESS ROMANIA BRANCH S.R.L.▲ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,6 mil. RON▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 85 | 85.DIGITAL VELOCITY GROUP SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,5 mil. RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 967,7 K RON | |
| 86 | 86.OXIDOS AUTOMOTIVE S.R.L.▲ 44 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,5 mil. RON▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | -217,8 K RON | |
| 87 | 87.SHE INFORMATION TECHNOLOGY SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,4 mil. RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 5,6 mil. RON | |
| 88 | 88.TELCONSTRUCT VEST SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,4 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 693,3 K RON | |
| 89 | 89.IXXUS EUROPE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,3 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 90 | 90.RAL MAKING SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,2 mil. RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 91 | 91.POWERSOFT BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5 mil. RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 415,6 K RON | |
| 92 | 92.JPARD SOLUTIONS SRL▼ 52 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5 mil. RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 93 | 93.CODEMART SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 854,6 K RON | |
| 94 | 94.GOLF GENIUS R&D S.R.L.▲ 60 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,9 mil. RON▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 95 | 95.NEXTTECH MOBILE DEVELOPMENT S.R.L.▲ 92 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,8 mil. RON▲ 118,8 % | ▲ 118,8 % | 4,8 mil. RON | |
| 96 | 96.FREQUENTIS ROMANIA SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,8 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -166,5 K RON | |
| 97 | 97.STRIVE TO CREATE MEDIA S.R.L.▲ 194 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 242,9 % | ▲ 242,9 % | 4,7 mil. RON | |
| 98 | 98.GREPPY SYSTEMS SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 792,7 K RON | |
| 99 | 99.BRAVO FILMS S.R.L.▲ 95 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 3,6 mil. RON | |
| 100 | 100.CT DEFENSE S.R.L.▲ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,6 mil. RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 2,5 mil. RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Cluj
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
1.399 firme · 8,1 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
2.434 firme · 3,3 mld. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
183 firme · 664,2 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
114 firme · 521,6 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
50 firme · 366,1 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
16 firme · 196,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
288 firme · 141,8 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
256 firme · 127,1 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
107 firme · 120,3 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
125 firme · 75 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
26 firme · 71,9 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
160 firme · 59,4 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
53 firme · 51,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
83 firme · 42,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
50 firme · 27 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
29 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
48 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
50 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
51 firme · 11 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
24 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
31 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
13 firme · 7 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
13 firme · 5 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
11 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
5 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
8 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
11 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
15 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
4 firme · 986,1 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 728 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 4,1 K RON