Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Cluj după capitaluri în 2024
682 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2,8 mld. RON. Pragul de intrare în top este 494,6 K RON, iar liderul atinge 666,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REPUBLIK ENSURANCE INVEST S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 666,5 mil. RON0,0% | 0,0% | -920 RON | |
| 2 | 2.AROBS TRANSILVANIA SOFTWARE S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 456,4 mil. RON▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 30,5 mil. RON | |
| 3 | 3.WINNERS HOLDING INVESTMENTS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 203,8 mil. RON▲ 137,7 % | ▲ 137,7 % | 6,9 mil. RON | |
| 4 | 4.BT ASSET MANAGEMENT S A I SA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 163,5 mil. RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | — | |
| 5 | 5.POULTRY INVESTMENT S.A.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 154,1 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 36,4 K RON | |
| 6 | 6.MOTESAR HOLDINGS S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | 141,1 mil. RON— | — | — | -94,4 K RON |
| 7 | 7.BT INVESTMENTS SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 102,8 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 3,1 mil. RON | |
| 8 | 8.DDROIDD HLD S.A.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -14,5 K RON | |
| 9 | 9.HEXAGON EQUITY HOLDING S.R.L.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,2 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 10 | 10.BT CAPITAL PARTNERS S.A.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,5 mil. RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | — | |
| 11 | 11.CARPATHIA PENSII-SOCIETATE DE ADMINISTRARE A FONDURILOR DE PENSII PRIVATE S.A.▲ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 75 mil. RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 23,9 mil. RON | |
| 12 | 12.MENDOLA INVESTMENT GROUP S.A.▼ 4 | Sat Vlaha, Comuna Savadisla, Cluj | 71,5 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 13 | 13.OMEGA TECH PLUS HOLDING S.R.L.▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,1 mil. RON▲ 185,1 % | ▲ 185,1 % | 35,8 mil. RON | |
| 14 | 14.SAKRAF MYOOPHAND S.A.= | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 49,2 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -370,5 K RON | |
| 15 | 15.SAKRAF BOND LIMITED S.A.▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,1 mil. RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | -27,7 mil. RON | |
| 16 | 16.SSIF BRK FINANCIAL GROUP S.A.▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 40,1 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | — | |
| 17 | 17.IMOBILIS INVEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,3 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -1,4 mil. RON | |
| 18 | 18.ANODIN OPPORTUNITY S.R.L.▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,7 mil. RON▲ 815 % | ▲ 815 % | -386,8 K RON | |
| 19 | 19.PANDANO VENTURES S.R.L.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,7 mil. RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 291,8 K RON | |
| 20 | 20.FINAS EQUITY HOLDING S.R.L.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23 mil. RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 7,6 mil. RON | |
| 21 | 21.KANATA INVEST CORPORATION S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,7 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 3,7 mil. RON | |
| 22 | 22.DOMINION INVEST S.A.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,3 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -26,9 K RON | |
| 23 | 23.JNNOVATE GLOBAL ASSETS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,8 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 731,6 K RON | |
| 24 | 24.OVB ALLFINANZ ROMANIA BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,5 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 14,2 mil. RON | |
| 25 | 25.TRANSILVANIA CASA DE SCHIMB VALUTAR SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,6 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 26 | 26.S.A.I. GLOBINVEST SA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,3 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | — | |
| 27 | 27.S A I BROKER S.A.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,5 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | — | |
| 28 | 28.UPTRADE GLOBAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,9 mil. RON▲ 370,1 % | ▲ 370,1 % | 7,9 mil. RON | |
| 29 | 29.VINTA CAPITAL SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,9 mil. RON▲ 351,7 % | ▲ 351,7 % | 7,9 mil. RON | |
| 30 | 30.SIGMA CENTER DEVELOPMENTS SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,9 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 907,6 K RON | |
| 31 | 31.KUNDEN BROKER COMPANIE DE BROKERAJ S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,1 mil. RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 32 | 32.CLICK AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,2 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 604,9 K RON | |
| 33 | 33.NIAN INVESTMENTS S.R.L.▲ 552 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,1 mil. RON— | — | 6,1 mil. RON | |
| 34 | 34.OBEANDAST SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,6 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 365,9 K RON | |
| 35 | 35.XISOFT SERVICII SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 3,6 mil. RON | |
| 36 | 36.REBEL VENTURES S.R.L.▲ 8 | Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 37 | 37.MIRCEA MURESAN INVEST S.R.L.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 38 | 38.OPORTUNITY INVESTMENT LAND S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 39 | 39.SIDARIX REAL SRL▼ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,7 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -953 RON | |
| 40 | 40.LIH VENTURES S.R.L.▲ 63 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 403,3 % | ▲ 403,3 % | -468 RON | |
| 41 | 41.MACROGROUP CASA DE SCHIMB VALUTAR SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 244,6 K RON | |
| 42 | 42.NPL RESOURCES SRL▲ 89 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▲ 480,6 % | ▲ 480,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 43 | 43.AMRO REAL SRL▼ 1 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -943 RON | |
| 44 | 44.STK FINANCIAL AFIA S.A.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | — | |
| 45 | 45.IT TRANSILVANIA INVEST SA▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -190,5 K RON | |
| 46 | 46.COMPETIVA BUSINESS CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 85,4 K RON | |
| 47 | 47.CO INVEST BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 48 | 48.HDL TRUST GROUP S.R.L.▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 49 | 49.ANIGRO REAL SRL▲ 1 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -943 RON | |
| 50 | 50.INTERDEALER CAPITAL INVEST SA▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | — | |
| 51 | 51.ASITEL AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 52 | 52.ROMCREDIS SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -647 RON | |
| 53 | 53.TRANSILVANIA EXCHANGE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 965,9 K RON | |
| 54 | 54.LONCA SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 83,6 K RON | |
| 55 | 55.MACROGROUP GOLD IFN SRL▲ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 565 K RON | |
| 56 | 56.REGISTRUL MIORITA SA▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -26,4 K RON | |
| 57 | 57.EASYCALL AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 113,2 % | ▲ 113,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 58 | 58.RIMBEK NINA IFN S.R.L.▲ 36 | Municipiul Turda, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 596 K RON | |
| 59 | 59.IAIHOLDING SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 999,5 K RON | |
| 60 | 60.REBEL MONEY RELOADED S.R.L.▲ 42 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 109,6 % | ▲ 109,6 % | 1 mil. RON | |
| 61 | 61.RONDINI SRL▼ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 1 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 313 K RON | |
| 62 | 62.ATLANTIC BROKER GROUP BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 515,3 K RON | |
| 63 | 63.CREDISTAR SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 977,3 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 976,1 K RON | |
| 64 | 64.FRANCA FINANCE IFN S.A.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 970 K RON— | — | — | -30 K RON |
| 65 | 65.ORIZONT BROKER DE ASIGURARE REASIGURARE SA▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 940,7 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | -28 K RON | |
| 66 | 66.DINAMIC DEV AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 6 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 889,6 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 109,2 K RON | |
| 67 | 67.TOTAL FINANCIAL SOLUTION SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 887,5 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 245,2 K RON | |
| 68 | 68.KATA INVESTMENT SRL▼ 19 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 885,3 K RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 33,2 K RON | |
| 69 | 69.ROLIT SOLUTIONS SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 872,7 K RON▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 289,9 K RON | |
| 70 | 70.LEG COM SRL▼ 6 | Municipiul Gherla, Cluj | 856 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -6,3 K RON | |
| 71 | 71.REVUP CONCEPT S.R.L.▲ 646 | Municipiul Turda, Cluj | 849,8 K RON— | — | 1,7 mil. RON | |
| 72 | 72.PHOENIX CREDIT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 847,9 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -4,8 K RON | |
| 73 | 73.SPECTRE INVEST S.R.L.▲ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 841,9 K RON▲ 95,9 % | ▲ 95,9 % | 412,2 K RON | |
| 74 | 74.BT SURSA TRANSILVANA SA▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 840,8 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 32,7 K RON | |
| 75 | 75.ENVISION CAPITAL ASSETS S.R.L.▲ 558 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 827,5 K RON— | — | 835,1 K RON | |
| 76 | 76.GULDEN 4 SRL▼ 18 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 795,1 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 199,8 K RON | |
| 77 | 77.CRESCO SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 785,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.ARDEAL EVOLUTION TEAM SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 782,7 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 156,8 K RON | |
| 79 | 79.FINCOR EXPERT CONSULTING SRL▼ 10 | Municipiul Gherla, Cluj | 775,8 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -39,4 K RON | |
| 80 | 80.SAKERCOMP CASA DE SCHIMB VALUTAR SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 768,5 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -52,1 K RON | |
| 81 | 81.COMPETIVA FINANCE SOLUTIONS S.R.L.▲ 95 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 749,5 K RON▲ 264,8 % | ▲ 264,8 % | 749 K RON | |
| 82 | 82.CREDIS ROM SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 725,9 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -200 RON | |
| 83 | 83.SAFIR GOLD SRL▲ 4 | Municipiul Gherla, Cluj | 683,6 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 68,9 K RON | |
| 84 | 84.PONTI DALAIN SRL▲ 2 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 671,6 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 205,8 K RON | |
| 85 | 85.BROKER CONSULTING RB S.R.L.▲ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 668,8 K RON▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 334,8 K RON | |
| 86 | 86.GOLDEN PAWN S.R.L.▲ 344 | Sat Vâlcele, Comuna Feleacu, Cluj | 657,8 K RON▲ 2.798,5 % | ▲ 2.798,5 % | 635,1 K RON | |
| 87 | 87.MDM PAWN SHOP GOODS S.R.L.▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 649,8 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 649,4 K RON | |
| 88 | 88.SELIN GOLD & CO SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 621,1 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 620,9 K RON | |
| 89 | 89.PALLADIUM ASIST SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 598,3 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 124,9 K RON | |
| 90 | 90.CLAUSIN COMTUR SRL▲ 6 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 595,2 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 39,2 K RON | |
| 91 | 91.DACRED FIN CONSULTING S.R.L.▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 593,4 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 593 K RON | |
| 92 | 92.ABV EASY CREDIT SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 589,3 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 583,8 K RON | |
| 93 | 93.PRINCE & ME SRL▼ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 575,8 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -9,6 K RON | |
| 94 | 94.FLORI DAN & CO SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 542,2 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 78,4 K RON | |
| 95 | 95.AXA OFFICE EXCHANGE SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 532,7 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 173,4 K RON | |
| 96 | 96.DOBOCAN AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 10 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 519,7 K RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 46,2 K RON | |
| 97 | 97.VIDEO MAGIC SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 514,6 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 6,9 K RON | |
| 98 | 98.INSURANCE HOUSE BROKERAJ ASIGURĂRI SRL▼ 25 | Sat Sănduleşti, Comuna Sănduleşti, Cluj | 503,3 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 502,1 K RON | |
| 99 | 99.CLC FINANCIAL CONSULTING SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 495 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 110,9 K RON | |
| 100 | 100.NAPOCENSIS CAPITAL S.R.L.▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 494,6 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 494,4 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Cluj
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
3 firme · 15,6 mld. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
3 firme · 790,1 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
46 firme · 299,8 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
308 firme · 197,6 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
16 firme · 129,9 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
21 firme · 87,9 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
127 firme · 47,1 mil. RON
CAEN 6530
Activități ale fondurilor de pensii (cu excepția celor din sistemul public de asigurări sociale)
1 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
67 firme · 12,5 mil. RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
4 firme · 12 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
48 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
14 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
1 firme · 462,6 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
5 firme · 425,8 K RON
CAEN 6432
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 0 RON