Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Cluj după capitaluri în 2014
252 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 38 mil. RON. Pragul de intrare în top este 15,9 K RON, iar liderul atinge 9,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROULA CRIS CONSTRUCTII IMPORT EXPORT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,8 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 1,5 K RON | |
| 2 | 2.VER BAU EPITOIPARI ES SZOLGALTATO SRL UNGARIA SUCURSALA CLUJ= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,5 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 528,3 K RON | |
| 3 | 3.SAAN RUTTRANS SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 651,5 K RON | |
| 4 | 4.ANTRAD SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON0,0% | 0,0% | -25 RON | |
| 5 | 5.IZOREF CONSTRUCTII SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 229,6 K RON | |
| 6 | 6.ALV PLUS S.R.L.▼ 1 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 1 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | -313,2 K RON | |
| 7 | 7.DRY TEAM RO SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 891,9 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -50,2 K RON | |
| 8 | 8.MATRO SRL▲ 4 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 831,8 K RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 139,6 K RON | |
| 9 | 9.ECHAPOZ COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 770,9 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 77,5 K RON | |
| 10 | 10.PITRICON SRL= | Municipiul Gherla, Cluj | 759 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 205 RON | |
| 11 | 11.EDIL ROM SRL▲ 5 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 523,1 K RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 168,2 K RON | |
| 12 | 12.MEDINVEST SRLnou | Comuna Apahida, Cluj | 502,4 K RON▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 206,3 K RON | |
| 13 | 13.EDIL CONTRACT SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 408,3 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 13,7 K RON | |
| 14 | 14.ANDOR SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 392,7 K RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 136 K RON | |
| 15 | 15.ESCORT DESIGN CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 385,2 K RON▲ 112,6 % | ▲ 112,6 % | 204 K RON | |
| 16 | 16.UP&DOWN SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 346,8 K RON▲ 51 % | ▲ 51 % | 117,2 K RON | |
| 17 | 17.ORIZONT ALPIN SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 313,8 K RON▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 142,6 K RON | |
| 18 | 18.MR ELIT CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 301,2 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 47,2 K RON | |
| 19 | 19.NAGEL GRUPPE SRL▲ 7 | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | 262,1 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 48,5 K RON | |
| 20 | 20.EDELWAND SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 257,3 K RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 24,3 K RON | |
| 21 | 21.EGO RUN IMPORT EXPORT SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 251 K RON▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 112,5 K RON | |
| 22 | 22.RAZVI SI MARIUS IMPEX SRL▲ 27 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 247,9 K RON▲ 104,5 % | ▲ 104,5 % | 126,7 K RON | |
| 23 | 23.SANDOR PERMANENT CONSTRUCT SRL▲ 15 | Comuna Sic, Cluj | 240 K RON▲ 64 % | ▲ 64 % | 93,7 K RON | |
| 24 | 24.STABIL AMBIENT SRL▲ 169 | Municipiul Turda, Cluj | 234,7 K RON— | — | 253,1 K RON | |
| 25 | 25.EMATICA SRL▲ 10 | Municipiul Dej, Cluj | 230,7 K RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 125,2 K RON | |
| 26 | 26.3 UP SERV IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 228,6 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 36 K RON | |
| 27 | 27.DANANDY TERMO SRL▲ 48 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 223,3 K RON▲ 353,9 % | ▲ 353,9 % | 174,1 K RON | |
| 28 | 28.CRISIM RENOV SRL▲ 64 | Municipiul Dej, Cluj | 220,2 K RON▲ 788,7 % | ▲ 788,7 % | 218,7 K RON | |
| 29 | 29.UTILAJ PREST SRL▲ 13 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 215,2 K RON▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 77,7 K RON | |
| 30 | 30.ADQ COM SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 206,6 K RON▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 95,8 K RON | |
| 31 | 31.KVARC SRL▼ 2 | Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu, Cluj | 195,3 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 6,5 K RON | |
| 32 | 32.SATICONS SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 189,8 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | -47,3 K RON | |
| 33 | 33.MAVO TRANSILVANIA SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 186 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 7 K RON | |
| 34 | 34.LIVEMA SRL▲ 30 | Municipiul Dej, Cluj | 178,6 K RON▲ 107,8 % | ▲ 107,8 % | 117,6 K RON | |
| 35 | 35.DAN KEG EXIM SRL▼ 3 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 176,7 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 2,2 K RON | |
| 36 | 36.VIPP LAVORI SPA ANGIARI SUCURSALA CLUJ-NAPOCA▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 176,3 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -132,4 K RON | |
| 37 | 37.EXCA TRANS SAN SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 173 K RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 36,3 K RON | |
| 38 | 38.CSD ECO SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 166,6 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 11,3 K RON | |
| 39 | 39.PRONT MURAL SRL▼ 18 | Municipiul Dej, Cluj | 155,7 K RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -111,1 K RON | |
| 40 | 40.SAGRADA SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 150,9 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 152,1 K RON | |
| 41 | 41.SANMAR INVEST SRL▲ 14 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 150,7 K RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 39,1 K RON | |
| 42 | 42.MORARU SERV INVEST SRL▲ 65 | Municipiul Turda, Cluj | 146 K RON▲ 820,9 % | ▲ 820,9 % | 130,2 K RON | |
| 43 | 43.VOICU CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 140,7 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 5,7 K RON | |
| 44 | 44.DEANCUTA SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 139,3 K RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 31,6 K RON | |
| 45 | 45.COMTAS CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Gherla, Cluj | 136 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -17,8 K RON | |
| 46 | 46.BOKACONSTRUCT S.R.L.▲ 48 | Municipiul Gherla, Cluj | 135,7 K RON▲ 494,3 % | ▲ 494,3 % | 112,9 K RON | |
| 47 | 47.SAGRADA CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 134,8 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 63 K RON | |
| 48 | 48.EMMAS INVEST SRL▼ 9 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 130,9 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -14,1 K RON | |
| 49 | 49.REGNOMETAL SRLnou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 129,7 K RON— | — | — | 129,5 K RON |
| 50 | 50.ERMON TRADE SRLnou | Sat Vaida-Cămăraş, Comuna Căianu, Cluj | 125,4 K RON▲ 146,4 % | ▲ 146,4 % | 74,5 K RON | |
| 51 | 51.KOOS WEBER SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 119,5 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -10,2 K RON | |
| 52 | 52.TREND CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 118,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.DOLHA & SZOKE SNC▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 115,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.LEVISZ SRLnou | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 111,1 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 11,3 K RON | |
| 55 | 55.LOLAS INSTAL SRL▲ 32 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 107,4 K RON▲ 279,5 % | ▲ 279,5 % | 79,1 K RON | |
| 56 | 56.BUN CONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Turda, Cluj | 101,7 K RON▲ 131,6 % | ▲ 131,6 % | 1,3 K RON | |
| 57 | 57.CLAUS CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,3 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -15,6 K RON | |
| 58 | 58.NAN CONSTRUCT SRL▲ 11 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 93,9 K RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 29,2 K RON | |
| 59 | 59.CFL INFRASTRUCTURA S.R.L.▲ 17 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 87,1 K RON▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 38,5 K RON | |
| 60 | 60.TAS & FILL CONSTRUCT SRL▼ 33 | Municipiul Gherla, Cluj | 86,1 K RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | -101,3 K RON | |
| 61 | 61.SZEKY CONSTRUCT SRL▲ 30 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 84,7 K RON▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 59,3 K RON | |
| 62 | 62.ATK POLIURETAN SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 83,7 K RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 27,1 K RON | |
| 63 | 63.GIMI CONSTRUCT SRL▼ 2 | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 77,8 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -22,9 K RON | |
| 64 | 64.TRANSFLOOR CONS SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,1 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 22,9 K RON | |
| 65 | 65.PAULIZO CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 75 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 66 | 66.OPRICON SRL▲ 27 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 69,7 K RON▲ 186,8 % | ▲ 186,8 % | 45,4 K RON | |
| 67 | 67.GER DACH SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64,6 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -16,9 K RON | |
| 68 | 68.SIW HIDRO CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 6,9 K RON | |
| 69 | 69.GASCOM SRL▲ 1 | Sat Vlaha, Comuna Savadisla, Cluj | 55,8 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -3,5 K RON | |
| 70 | 70.CONSULT CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj | 54,7 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -1,7 K RON | |
| 71 | 71.D I DESIGN CON SRL▲ 30 | Municipiul Gherla, Cluj | 54,4 K RON▲ 202,4 % | ▲ 202,4 % | 36,4 K RON | |
| 72 | 72.D A M SERV SRL▲ 11 | Municipiul Turda, Cluj | 52,7 K RON▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 18,8 K RON | |
| 73 | 73.GEKO ALPIN SRL▲ 117 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,4 K RON— | — | 68,8 K RON | |
| 74 | 74.AUTO BENFRA SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,5 K RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 4,7 K RON | |
| 75 | 75.ZOLTAN CONS PISCINE SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,1 K RON▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 23,2 K RON | |
| 76 | 76.ENI CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 46,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 77 | 77.TEHNIC POOL COMPANY SRL▲ 69 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,9 K RON— | — | 47,3 K RON | |
| 78 | 78.CARPATHIA ALPIN SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,4 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | -41,9 K RON | |
| 79 | 79.ION SI VASILE IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,2 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -301 RON | |
| 80 | 80.C & S CONS BS SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 42,8 K RON— | — | — | 42,6 K RON |
| 81 | 81.COVINSTAL SRL▲ 21 | Sat Coplean, Comuna Caseiu, Cluj | 41 K RON▲ 129,8 % | ▲ 129,8 % | 23,2 K RON | |
| 82 | 82.STONE BETONE SRL▲ 53 | Municipiul Turda, Cluj | 39,4 K RON▲ 4.176,6 % | ▲ 4.176,6 % | 38,5 K RON | |
| 83 | 83.ORTEX CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.DDP DOMAIN SRL-D▲ 15 | Sat Dăbâca, Comuna Dăbâca, Cluj | 38,5 K RON▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 18,2 K RON | |
| 85 | 85.RALD CONSTRUCT SRL▲ 42 | Municipiul Gherla, Cluj | 33,9 K RON▲ 1.064,1 % | ▲ 1.064,1 % | 31 K RON | |
| 86 | 86.ANOREV CONSTRUCT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 87 | 87.CONSRED CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28,9 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 6,6 K RON | |
| 88 | 88.ECOMP SRL▲ 91 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28,4 K RON— | — | 39,1 K RON | |
| 89 | 89.GGT METAL BAU SRL▲ 44 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 28 K RON▲ 2.719,3 % | ▲ 2.719,3 % | 27 K RON | |
| 90 | 90.HAI HIGH SRL= | Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj | 26,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 91 | 91.DC AUTO RENT SRL▲ 112 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 23,3 K RON— | — | 53,6 K RON | |
| 92 | 92.COMAST CONSTRUCT SRL▲ 5 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 21,2 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -512 RON | |
| 93 | 93.INTERMAT PARDOSELI GRUP SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,7 K RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 3 K RON | |
| 94 | 94.CRISCUTA TRANSCOM SRL▲ 24 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 20,1 K RON▲ 268,2 % | ▲ 268,2 % | 14,7 K RON | |
| 95 | 95.RIC ALPIN CONSTRUCT SRL▲ 56 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 19,9 K RON— | — | 20,7 K RON | |
| 96 | 96.VICRAL SRL▲ 8 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 18,4 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 780 RON | |
| 97 | 97.VERTICAL SERV SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,4 K RON▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 9 K RON | |
| 98 | 98.NATEX CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 16,8 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 259 RON | |
| 99 | 99.RAA ADVENTURES SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.STEFEDIL CONSTRUCT SRL▼ 78 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15,9 K RON▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | -230,3 K RON |