Top 100 firme — Sănătate, Călărași după capitaluri în 2019
103 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 27,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este -71,3 K RON, iar liderul atinge 2,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BROTAC MEDICAL LABOR - FARM SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,7 mil. RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 2 mil. RON | |
| 2 | 2.ALPHA MEDICAL INVEST SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,7 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 876,3 K RON | |
| 3 | 3.DENTAL CLAS BY DR. BENGA SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,7 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.OCULO MED SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 139,8 K RON | |
| 5 | 5.CENTRUL DE SANATATE VITAL SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 214,6 K RON | |
| 6 | 6.ANCA MED SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 931,6 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 43,7 K RON | |
| 7 | 7.CABINET MEDICAL DR.TOPOLOGEANU GABRIELA SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 906,9 K RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 295,5 K RON | |
| 8 | 8.ACS MEDICAL SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 876,6 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 122,2 K RON | |
| 9 | 9.ROYALMED SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 745,1 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 182,7 K RON | |
| 10 | 10.CABINET MEDICAL DR. ADASCĂLIŢĂ SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 712,5 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 106,8 K RON | |
| 11 | 11.PROMED SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 699,9 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 177,9 K RON | |
| 12 | 12.CABINET MEDICAL VITAL TOP SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 671,2 K RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 139,2 K RON | |
| 13 | 13.MARIDENTA SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 656,7 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 38,9 K RON | |
| 14 | 14.GRINEI LIFE SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 649,4 K RON▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 252,3 K RON | |
| 15 | 15.SAN CRIS SRL▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 648,4 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 2,9 K RON | |
| 16 | 16.PULMO SANA SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 593,2 K RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 125,7 K RON | |
| 17 | 17.BAC MEDICAL CABINET SRL▲ 15 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 504,3 K RON▲ 154,6 % | ▲ 154,6 % | 306,3 K RON | |
| 18 | 18.RECUPANA CLINIC SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 475,5 K RON— | — | 228,9 K RON | |
| 19 | 19.CABINET MEDICAL DR. GHITA LIVIU SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 462,8 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 397,6 K RON | |
| 20 | 20.GRINEI MEDICAL SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 441,7 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 130,1 K RON | |
| 21 | 21.ELITECITYDENT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 440,8 K RON— | — | 112,5 K RON | |
| 22 | 22.DENTARION SRL▲ 1 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 426,9 K RON▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 161,9 K RON | |
| 23 | 23.MEDMIN SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 385,5 K RON▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 192,3 K RON | |
| 24 | 24.DR. MOIA SORINA SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 361,1 K RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 360,9 K RON | |
| 25 | 25.EXPERT-MED 2003 SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 354,5 K RON— | — | 41,3 K RON | |
| 26 | 26.SANITA INTERMEDICUS S.R.L.▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 344,6 K RON▲ 181,5 % | ▲ 181,5 % | 222,2 K RON | |
| 27 | 27.CABINET MEDICAL DR. MÂINECI MARIA SRL▲ 9 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 312,5 K RON▲ 109,7 % | ▲ 109,7 % | 312,3 K RON | |
| 28 | 28.SANGVITEST SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 312,5 K RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 86,3 K RON | |
| 29 | 29.PROMEDICAL SERVICES SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 311,3 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 310,5 K RON | |
| 30 | 30.CRS 86 MIRAL OPTIC S.R.L.▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 310 K RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 90,6 K RON | |
| 31 | 31.CABINET MEDICAL CIOBANU MĂDĂLINA SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 309 K RON▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 108,8 K RON | |
| 32 | 32.DOCTOR TELEŞCU S.R.L.▲ 7 | Sat Oltina, Comuna Unirea, Călăraşi | 305,9 K RON▲ 149 % | ▲ 149 % | 182,9 K RON | |
| 33 | 33.DERZELAS PAX SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 276,5 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 276,2 K RON | |
| 34 | 34.SAMB IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 243,9 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 7,9 K RON | |
| 35 | 35.PSIHOMED SRL▼ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 242,6 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 166,3 K RON | |
| 36 | 36.AETERNUS MED SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 241,1 K RON▲ 120,5 % | ▲ 120,5 % | 240,8 K RON | |
| 37 | 37.ESTETIC ARK MED CLINIC SRL▲ 33 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 235,2 K RON▲ 95.129,6 % | ▲ 95.129,6 % | 235 K RON | |
| 38 | 38.CARPATINA FARM SRL▼ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 214,5 K RON▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 75,8 K RON | |
| 39 | 39.MED INT SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 214,1 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 142,4 K RON | |
| 40 | 40.EXQUISITE MEDICAL SRL▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 210,2 K RON▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 98,5 K RON | |
| 41 | 41.CABINET MEDICAL DR. TUDOR NICOLETA SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 204,8 K RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 204,6 K RON | |
| 42 | 42.EMICORA SRL▼ 9 | Sat Negoeşti, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 195 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 43 | 43.SATYA MEDISAN SRL= | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 193,1 K RON▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 192,6 K RON | |
| 44 | 44.ONCOTRIAL PLUS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 166,2 K RON▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 73,8 K RON | |
| 45 | 45.ORAL PROSMILE SRL▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 157,1 K RON▲ 107,9 % | ▲ 107,9 % | 81,5 K RON | |
| 46 | 46.CLARLUX VISION S.R.L.-D.▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 140,2 K RON▲ 335,4 % | ▲ 335,4 % | 108 K RON | |
| 47 | 47.MED FAM APOLO SRL▼ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 137,9 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 137,6 K RON | |
| 48 | 48.BLUE MEDICAL SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 129,7 K RON— | — | — | 129,5 K RON |
| 49 | 49.J & P MED SERV SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 125,3 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 3,6 K RON | |
| 50 | 50.MOSIA BUNICILOR MEDICAL S.R.L.▲ 7 | Sat Nuci, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 111,8 K RON▲ 241,3 % | ▲ 241,3 % | 79 K RON | |
| 51 | 51.NORAH PRODENT S.R.L.▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 110,7 K RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 102,7 K RON | |
| 52 | 52.BABEL MODEL SRL▼ 10 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 106,4 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -13,4 K RON | |
| 53 | 53.APRILLIA TEO SRL▼ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 101,4 K RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 101,2 K RON | |
| 54 | 54.HIOHI MED SRL▼ 6 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 100,9 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 100,7 K RON | |
| 55 | 55.MEDICAL-KOV S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 100,2 K RON— | — | — | 100 K RON |
| 56 | 56.MEDFAM MAZILU S.R.L.nou | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 98,6 K RON— | — | — | 98,4 K RON |
| 57 | 57.MEDICAL LIVING SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 93,8 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 57 K RON | |
| 58 | 58.MEDSAN SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 88,6 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 15,6 K RON | |
| 59 | 59.CRISTINA STANCIU DENT S.R.L.▲ 33 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 86,6 K RON— | — | 102,6 K RON | |
| 60 | 60.MUSTĂŢEA CLINIC EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 86,2 K RON— | — | — | 86 K RON |
| 61 | 61.BIODENT SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 83,8 K RON▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 35,2 K RON | |
| 62 | 62.PRO NEUROMED S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 78,2 K RON— | — | — | 78 K RON |
| 63 | 63.DISPO MED PLUS S.R.L.▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 72,2 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 69,5 K RON | |
| 64 | 64.PRINCEA SMILE HOUSE S.R.L.▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 71,7 K RON▲ 98,7 % | ▲ 98,7 % | 35,4 K RON | |
| 65 | 65.ONCO MED SILVANIA S.R.L.▲ 22 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 68 K RON— | — | 73 K RON | |
| 66 | 66.SIGECO TRADING S.R.L.▼ 49 | Sat Săruleşti-Gară, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 60,7 K RON▼ 85,6 % | ▼ 85,6 % | -160,6 K RON | |
| 67 | 67.ONCOLOGIE MEDICALĂ SRL▼ 7 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 58,3 K RON▲ 106 % | ▲ 106 % | 30 K RON | |
| 68 | 68.FORMED SRL▼ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 48,2 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 36,5 K RON | |
| 69 | 69.MEDASTAN SRL▼ 5 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 43,9 K RON▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 18,2 K RON | |
| 70 | 70.ADENT PLUS CLINIC SRL▼ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 42,6 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 4,3 K RON | |
| 71 | 71.IVANCIUSTOMA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 40,8 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 39,1 K RON | |
| 72 | 72.ALECU MONALISA S.R.L.▼ 5 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 36 K RON▲ 109 % | ▲ 109 % | 18,8 K RON | |
| 73 | 73.HEARTMED NCH SRL-D▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 34,5 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -1 K RON | |
| 74 | 74.MEDICAL VITAL CARE SRL▼ 12 | Sat Iezeru, Comuna Jegălia, Călăraşi | 30,9 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 4,5 K RON | |
| 75 | 75.PULMODENT SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 29,7 K RON— | — | 31,2 K RON | |
| 76 | 76.DR. STADNIŢCHI DENT SRL▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 26,5 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -1 K RON | |
| 77 | 77.AMES RESEARCH CENTER SRL▼ 39 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 25,8 K RON▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | -86 K RON | |
| 78 | 78.REUMAPROF SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,6 K RON▲ 3.472,6 % | ▲ 3.472,6 % | 23,9 K RON | |
| 79 | 79.DIOPTER CONSULT SRL▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 23,1 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 4,2 K RON | |
| 80 | 80.CECOI DENTAL S.R.L.▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 22,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.MAGIC LARIDENT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,8 K RON— | — | 19,6 K RON | |
| 82 | 82.DROGHERIA NATURALIS S.R.L.▲ 9 | Sat Constantin Brâncoveanu, Comuna Dragalina, Călăraşi | 12,6 K RON— | — | 105,8 K RON | |
| 83 | 83.ANES HEALTH CONCEPT SRL▼ 15 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 8,3 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 0 RON | |
| 84 | 84.MED FAM ASKLEPIOS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,6 K RON▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 1,1 K RON | |
| 85 | 85.INA KINETO KIDS S.R.L.▼ 12 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 6 K RON▲ 5.328,8 % | ▲ 5.328,8 % | 5,9 K RON | |
| 86 | 86.CENTRUL DE SĂNĂTATE VITALCRIS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 680 RON— | — | — | 480 RON |
| 87 | 87.EVA MIRAL OPTIC S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 657 RON— | — | — | 457 RON |
| 88 | 88.GREEN EYES OPTIC S.R.L.▼ 8 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Vlad Ţepeş, Călăraşi | -55 RON— | — | 1,1 K RON | |
| 89 | 89.TOMEK MARIA SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -2,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 90 | 90.ALPHA CLINIC CĂLĂRAȘI S.R.L.▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -2,7 K RON— | — | -1,7 K RON | |
| 91 | 91.ALPHA SUD IMOBILIARE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -2,7 K RON— | — | -1,7 K RON | |
| 92 | 92.SMILEBOUTIQUE SRL-D▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -2,9 K RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.CENTRUL MEDICAL ANA TOP S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -5,5 K RON— | — | — | -5,7 K RON |
| 94 | 94.MD LIANANEGRU S.R.L.▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -8,7 K RON— | — | -2,7 K RON | |
| 95 | 95.ANTI AGING & BODY SCULPTING S.R.L.▲ 3 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | -11,8 K RON— | — | 98,2 K RON | |
| 96 | 96.ECOSER MED SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -17,4 K RON— | — | 19,1 K RON | |
| 97 | 97.IVO SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -18,6 K RON— | — | -6,6 K RON | |
| 98 | 98.INTERMED OPTIC VISIO SRL▼ 13 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -36,9 K RON— | — | -33,7 K RON | |
| 99 | 99.CLINICA SOFIA S.R.L.▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -42 K RON— | — | 1,5 K RON | |
| 100 | 100.MEDICMEM AUTO SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -71,3 K RON— | — | -9,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Călărași
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
41 firme · 52 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 47,5 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
46 firme · 30,2 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
17 firme · 14 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
28 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
5 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 778 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 594,5 K RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 534,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
2 firme · 7,1 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 1 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 0 RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 0 RON