Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Călărași după capitaluri în 2023
66 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 66 cumulează 29,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este -33,3 K RON, iar liderul atinge 13,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REAL GOLD SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,8 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.EASY LOAN SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3,2 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 689,6 K RON | |
| 3 | 3.VEKA DONAU SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -25,9 K RON | |
| 4 | 4.MARIA GREENAGRO S.R.L.▲ 51 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 1,6 mil. RON— | — | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.SILVER & GOLD SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 224,9 K RON | |
| 6 | 6.COWERI PREST SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 94,8 K RON | |
| 7 | 7.STEPHANO BROKER SRLnou | Sat Spanţov, Comuna Spanţov, Călăraşi | 817,7 K RON— | — | 112,3 K RON | |
| 8 | 8.SMART INTER SOLUTION S.R.L.= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 815 K RON▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 340,4 K RON | |
| 9 | 9.DORDE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 574,1 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 129,6 K RON | |
| 10 | 10.INFO PARTNER ABC S.R.L.nou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 533,7 K RON— | — | 115,3 K RON | |
| 11 | 11.GLOBAL CREDIT PLUS SRL▼ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 388 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 743 RON | |
| 12 | 12.BEST INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 360,2 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 359,9 K RON | |
| 13 | 13.MERRYSAN CASH S.R.L.▲ 6 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 330,5 K RON▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 264,5 K RON | |
| 14 | 14.TRANDAFIRII A & M ASIG SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 255,2 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 213,6 K RON | |
| 15 | 15.VIOVAL GOLD S.R.L.▼ 8 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 216,7 K RON▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 216,5 K RON | |
| 16 | 16.CONSULT PRO CENTER S.R.L.▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 200,8 K RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 62,5 K RON | |
| 17 | 17.GHES INSURANCE SRL▲ 1 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 190 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 189,8 K RON | |
| 18 | 18.CLASIG TWINS SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 189,2 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 188,9 K RON | |
| 19 | 19.SMART INTER CREDIT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 160,3 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 29,2 K RON | |
| 20 | 20.IONYS MAR ASIGURĂRI SRL= | Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 156,5 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 10,9 K RON | |
| 21 | 21.SERFAB ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 143,3 K RON▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 140,6 K RON | |
| 22 | 22.AUTO EXPERT MANAGEMENT S.R.L.▼ 13 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 141,2 K RON▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 138 K RON | |
| 23 | 23.ZARASIG SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 135,5 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 99,2 K RON | |
| 24 | 24.PRO ASSURANCE GLOBAL SRL▲ 9 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 115,5 K RON▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 53,7 K RON | |
| 25 | 25.LOOK ABD INSURANCE SRL▲ 1 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 101,2 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 101 K RON | |
| 26 | 26.MIHAELA PETCU CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 93,5 K RON— | — | 13,6 K RON | |
| 27 | 27.BTH CONSULTING SOLUTIONS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 92,2 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | -36,8 K RON | |
| 28 | 28.EVYELA AGENT DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 86,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 29 | 29.ZTG TOP CONSULTING S.R.L.▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 86,7 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 86,4 K RON | |
| 30 | 30.ONI MM CONSULT SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 76,6 K RON▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 76,4 K RON | |
| 31 | 31.CLEAN ASIGURĂRI SRL▲ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 74,8 K RON▲ 1.313 % | ▲ 1.313 % | 69,5 K RON | |
| 32 | 32.ZENAIDA CONSULTING S.R.L.▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 68,8 K RON▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 68,6 K RON | |
| 33 | 33.BI VIO SRL▼ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 48,2 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 35,5 K RON | |
| 34 | 34.FARIN SOLUTIONS CENTER S.R.L.▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 47,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 35 | 35.ANDRE AXT ASIG S.R.L.▲ 18 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 41,9 K RON— | — | 41,9 K RON | |
| 36 | 36.BADEA ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 39,3 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 4,4 K RON | |
| 37 | 37.ET TU AD DEVELOPMENT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 33,7 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 15,3 K RON | |
| 38 | 38.DANOL AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 31,5 K RON— | — | — | 31,4 K RON |
| 39 | 39.RAFIXASIG S.R.L.▼ 26 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 30,1 K RON▼ 90,9 % | ▼ 90,9 % | 207,9 K RON | |
| 40 | 40.FOCUS ON FINANCIAL S.R.L.▲ 14 | Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele, Călăraşi | 26,6 K RON— | — | 26,6 K RON | |
| 41 | 41.PRESIDENT INSURANCE S.R.L.▼ 1 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 26,4 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -1,1 K RON | |
| 42 | 42.ISPAS FINANCIAL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,5 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 3,7 K RON | |
| 43 | 43.PETCU ASIG AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 22,2 K RON▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 12,2 K RON | |
| 44 | 44.VICTOR & GEORGETA COMPANY S.R.L.▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 21,8 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 11,4 K RON | |
| 45 | 45.PMR SERVICII DE CONTABILITATE S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 19,2 K RON— | — | -11,1 K RON | |
| 46 | 46.BIPET IDEAL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,5 K RON▲ 184,9 % | ▲ 184,9 % | 16,3 K RON | |
| 47 | 47.INTERMED SAFE EXPERT S.R.L.▼ 26 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 12,1 K RON▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | 11,8 K RON | |
| 48 | 48.PINK STREET TRADE S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,5 K RON— | — | — | 3 K RON |
| 49 | 49.LN PRO INSURANCE-AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,4 K RON— | — | — | 10,2 K RON |
| 50 | 50.TOP INSURANCE CENTER S.R.L.▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,8 K RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 2,6 K RON | |
| 51 | 51.BRO FINANCE S.R.L.nou | Sat Negoeşti, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 6,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 52 | 52.VIP RESORT EVENTS SRL▼ 8 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,8 K RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | -6,1 K RON | |
| 53 | 53.CONSTANDACHE SOLUTIONS CENTER S.R.L.▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,2 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -351 RON | |
| 54 | 54.ANDREI FIRST BROKER DE ASIGURARE S.R.L.nou | Sat Perişoru, Comuna Perişoru, Călăraşi | 1,3 K RON— | — | — | 1,1 K RON |
| 55 | 55.FABIANY ALERT CONSULTING S.R.L.▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 277 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 56 | 56.AMANET ADO SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 200 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.RENECASH S.R.L.nou | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 200 RON— | — | — | 0 RON |
| 58 | 58.AGENT AS AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 200 RON— | — | 0 RON | |
| 59 | 59.FINWISE FINANCIAL CONSULTANT DMP S.R.L.nou | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | -1,1 K RON— | — | — | -1,3 K RON |
| 60 | 60.MARIA FRESHFARM S.R.L.▼ 4 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | -6 K RON— | — | -2,1 K RON | |
| 61 | 61.EXPERTCONS ÎN ASIGURĂRI SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -9,4 K RON— | — | 0 RON | |
| 62 | 62.MERCANTIL SRL▼ 2 | Sat Săruleşti, Comuna Săruleşti, Călăraşi | -15,9 K RON— | — | -127 RON | |
| 63 | 63.OACHY AMANET S.R.L.nou | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | -21 K RON— | — | — | -21,2 K RON |
| 64 | 64.GKS DARAF INVEST SRL▼ 3 | Sat Ştefăneşti, Comuna Ileana, Călăraşi | -26,4 K RON— | — | 0 RON | |
| 65 | 65.GRUIANU ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | -28 K RON— | — | -33,7 K RON | |
| 66 | 66.DALILI GOLD SRL▼ 4 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | -33,3 K RON— | — | 9 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Călărași
CAEN 6492
Alte activități de creditare
9 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 7 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
33 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
10 firme · 762,6 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
1 firme · 263,3 K RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
1 firme · 19,1 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
2 firme · 11,9 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
1 firme · 0 RON