Top 100 firme — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale, Călărași după capitaluri în 2022
427 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 149,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 341,6 K RON, iar liderul atinge 17,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BUILDROM S.A.▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,4 mil. RON▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 8,6 mil. RON | |
| 2 | 2.CONFORT SA▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,9 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 781,3 K RON | |
| 3 | 3.AQUA SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,5 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.SMITH CONSTRUCT COMPANY SRL▲ 9 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 6,2 mil. RON▲ 241,1 % | ▲ 241,1 % | 5,6 mil. RON | |
| 5 | 5.DALCONS CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,8 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 660,6 K RON | |
| 6 | 6.ALEX STAR SRL▲ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,4 mil. RON▲ 507,1 % | ▲ 507,1 % | 4,5 mil. RON | |
| 7 | 7.UNION CONSTRUCT SAnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,9 mil. RON— | — | -253,8 K RON | |
| 8 | 8.DECORA REZIDENT SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,7 mil. RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 398 K RON | |
| 9 | 9.NICO CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 4,2 mil. RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.MARC TRUST - CONSID SAnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,9 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.TOPSIDE WELLNESS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3 mil. RON▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 12 | 12.ROMTRANS METAL SRL▼ 2 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 2,8 mil. RON▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.GRAND CONSTRUCT SRL▼ 1 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 2,2 mil. RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 322,9 K RON | |
| 14 | 14.TSGED BUILDING CONSTRUCT S.R.L.▲ 17 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Călăraşi | 1,8 mil. RON▲ 112,1 % | ▲ 112,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.MEŞTERUL NOSTRU SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,7 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 630,8 K RON | |
| 16 | 16.ELCO TRADE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,7 mil. RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 625,9 K RON | |
| 17 | 17.ADI & ROBERT SRL▲ 5 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 1,7 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 1,6 mil. RON | |
| 18 | 18.NEW LED SMD SRL▲ 2 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 1,7 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 454,3 K RON | |
| 19 | 19.PASICĂ GENERAL CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,6 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 190,1 K RON | |
| 20 | 20.FEJ SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6 mil. RON— | — | 689,9 K RON | |
| 21 | 21.TEHNO STIL CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 1,6 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 34,4 K RON | |
| 22 | 22.ROMCONFORT SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,4 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 534,9 K RON | |
| 23 | 23.MONDO STAR SHOP SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.STOICA GRUP INSTAL SRL▼ 8 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,3 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -182,7 K RON | |
| 25 | 25.MVO CIVIL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 8,8 K RON | |
| 26 | 26.REAL CONSTRUCT SRL▲ 33 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 161,2 % | ▲ 161,2 % | 747,5 K RON | |
| 27 | 27.DECOR STANDARD CONSTRUCT S.R.L.▲ 89 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 513 % | ▲ 513 % | 1,2 mil. RON | |
| 28 | 28.COSTAS FLOREDI SRL▲ 16 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 29 | 29.GESIM UTILAJ SRL▼ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 267,6 K RON | |
| 30 | 30.ZAMFIR FLORY CONSTRUCT SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 1,1 mil. RON— | — | 40,5 K RON | |
| 31 | 31.NAMIV CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1 mil. RON— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 32 | 32.VILLA INVEST SRL▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 566,6 K RON | |
| 33 | 33.CONSIM INVEST SRL▼ 26 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 928,8 K RON | |
| 34 | 34.BLOCKS BUILDER SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 426,6 K RON | |
| 35 | 35.VMR WORKS&CONSTRUCT S.R.L.▲ 2 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.ASIG ELECTROCONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Cetatea Veche, Comuna Spanţov, Călăraşi | 1 mil. RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -235,3 K RON | |
| 37 | 37.SIGMA HOUSE CONSTRUCT SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 955,9 K RON▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | 506,3 K RON | |
| 38 | 38.POLAND MARIO SRL▼ 17 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 929,2 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 928,9 K RON | |
| 39 | 39.NAMIV AGRO S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 915,4 K RON— | — | — | 915,2 K RON |
| 40 | 40.YSD PRO CONSTRUCT S.R.L.▲ 31 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 866,4 K RON▲ 124,5 % | ▲ 124,5 % | 866,2 K RON | |
| 41 | 41.FILIP CONSTRUCT SRL▼ 9 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 847 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -2,9 K RON | |
| 42 | 42.EUROMIST URBAN SRL▲ 120 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 831,2 K RON▲ 768,9 % | ▲ 768,9 % | 818,3 K RON | |
| 43 | 43.SOS WORK & CONSTRUCT S.R.L.▼ 18 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 829,3 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 829,1 K RON | |
| 44 | 44.MARISAD CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 818,3 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 140,4 K RON | |
| 45 | 45.TOP MARELA SRL▼ 6 | Sat Belciugatele, Comuna Belciugatele, Călăraşi | 783,6 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 58 K RON | |
| 46 | 46.ALECOS CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 773,5 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 59,8 K RON | |
| 47 | 47.OPTIM SA▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 766,8 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 25,9 K RON | |
| 48 | 48.CAMPIS SRL▼ 45 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 751,7 K RON▼ 91,9 % | ▼ 91,9 % | 453 K RON | |
| 49 | 49.VALY FLOREA CONSTRUCT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 727,5 K RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 259,2 K RON | |
| 50 | 50.ROVISA DECOR SRL▼ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 727,1 K RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 367,1 K RON | |
| 51 | 51.DIRI ENTERPRISE CONSTRUCT S.R.L.▲ 59 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Vlad Ţepeş, Călăraşi | 710,5 K RON▲ 226,1 % | ▲ 226,1 % | 727,2 K RON | |
| 52 | 52.FLORINA ȘI ELENA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 706,2 K RON— | — | 491 K RON | |
| 53 | 53.IUSEIN COMPANY SRL▼ 12 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 703,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.EXPERT CONSTRUCT CL SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 652,6 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 89,9 K RON | |
| 55 | 55.AUR ALEX CONSTRUCT SRL▼ 38 | Sat Progresu, Comuna Sohatu, Călăraşi | 649,4 K RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 649,2 K RON | |
| 56 | 56.TALYRIS CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 647,3 K RON— | — | — | 202,4 K RON |
| 57 | 57.NICU SI CRISTINA SRL▼ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 625,3 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 460,6 K RON | |
| 58 | 58.FLOMER COM CONSTRUCT S.R.L.▲ 31 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 621,3 K RON▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 551 K RON | |
| 59 | 59.CONART GROUP SRL▲ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 614,5 K RON▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 814,3 K RON | |
| 60 | 60.SIA DECO STILL SRL▲ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 610,8 K RON▲ 119,7 % | ▲ 119,7 % | 332,7 K RON | |
| 61 | 61.ION LENUŢA CONSTRUCT SRL▼ 15 | Sat Aprozi, Oraş Budeşti, Călăraşi | 594,6 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 594,4 K RON | |
| 62 | 62.NISSO SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 577,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 63 | 63.NAZARET CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 568,7 K RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 124,7 K RON | |
| 64 | 64.LUXCONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 558,4 K RON▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 249,9 K RON | |
| 65 | 65.CHEMANA CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 540,2 K RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 308,8 K RON | |
| 66 | 66.GUȚĂ REZIDENT CONSTRUCT S.R.L.▼ 4 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 531,7 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 629,7 K RON | |
| 67 | 67.SUPER CONSTRUCT NEVADA SRL▲ 38 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 523,8 K RON▲ 114,5 % | ▲ 114,5 % | 279,6 K RON | |
| 68 | 68.PASCALE ELICRIS S.R.L.nou | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 521,7 K RON— | — | — | 433,6 K RON |
| 69 | 69.NV MARKET CONS S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 491 K RON— | — | — | 490,8 K RON |
| 70 | 70.VIRGILIU PRODEXIM SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 489,7 K RON— | — | 491,3 K RON | |
| 71 | 71.RAUL DIVERS REZIDENT S.R.L.▲ 202 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 482,1 K RON▲ 200.757,1 % | ▲ 200.757,1 % | 481,8 K RON | |
| 72 | 72.ALFA DELTA GDP DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 459,7 K RON— | — | — | 459,5 K RON |
| 73 | 73.ALEX CONSTRUCT SRL▼ 13 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 454,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.LA TRIFOI CONSTRUCT PREST S.R.L.▲ 79 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 450,7 K RON▲ 318,9 % | ▲ 318,9 % | 603,1 K RON | |
| 75 | 75.PCS-MADCOM GRUP SRL▼ 1 | Sat Orăşti, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 444,5 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 73,7 K RON | |
| 76 | 76.EMILIAN BUILDING S.R.L.nou | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 442,8 K RON— | — | 140,4 K RON | |
| 77 | 77.MARINARU CONSTRUCȚII ȘI PLACĂRI S.R.L.▲ 78 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 430,5 K RON▲ 306,2 % | ▲ 306,2 % | 430,3 K RON | |
| 78 | 78.ANILADY BUILDING SRL▼ 23 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 424,7 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | -61,3 K RON | |
| 79 | 79.DANIEL PREDA CONSTRUCT S.R.L.▲ 48 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Vlad Ţepeş, Călăraşi | 417,7 K RON▲ 151,1 % | ▲ 151,1 % | 251,4 K RON | |
| 80 | 80.BAREX SERV CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 416,4 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 390,7 K RON | |
| 81 | 81.POP ALI CONSTRUCT SRL▲ 27 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 409,6 K RON▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 177,5 K RON | |
| 82 | 82.NASTURE DAVID S.R.L.nou | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 407,5 K RON— | — | — | 407,3 K RON |
| 83 | 83.BIADEA CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 402,2 K RON— | — | — | 402 K RON |
| 84 | 84.LEO & CGI CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.▼ 18 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 401,1 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -1,2 K RON | |
| 85 | 85.ROUND TRADE SRL▼ 49 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 395 K RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | -25,7 K RON | |
| 86 | 86.EMANUEL CONSTRUCT SRL▲ 48 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 382,3 K RON▲ 149,1 % | ▲ 149,1 % | 228,8 K RON | |
| 87 | 87.RIC CONSTRUCT REZIDENT S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 380 K RON▲ 226,4 % | ▲ 226,4 % | 263,6 K RON | |
| 88 | 88.CIP SERVICES SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 376,3 K RON— | — | 113,4 K RON | |
| 89 | 89.ANDBOG CONSTRUCȚII S.R.L.▲ 28 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 374,9 K RON▲ 93,2 % | ▲ 93,2 % | 370,9 K RON | |
| 90 | 90.EAST BUILDING SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 374,4 K RON— | — | -73,1 K RON | |
| 91 | 91.ELCO TRADEMAR SRL▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 360,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 92 | 92.HERMANOS MOISE SRL▼ 57 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 360,7 K RON▼ 53 % | ▼ 53 % | 309,9 K RON | |
| 93 | 93.ORESTEES TEAM SRL▲ 18 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 360 K RON▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 359,7 K RON | |
| 94 | 94.DANDIS DEVELOPMENT S.R.L.nou | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 358,3 K RON— | — | — | 242,3 K RON |
| 95 | 95.SARAEMANUEL S.R.L.▼ 27 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 357,9 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -37,8 K RON | |
| 96 | 96.ROBCONS PROJECT EXPERT S.R.L.▼ 5 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 354,4 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 270,7 K RON | |
| 97 | 97.SILVIU CREATIV CONSTRUCT S.R.L.▲ 62 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 353 K RON▲ 257 % | ▲ 257 % | 254,1 K RON | |
| 98 | 98.AMIRA MARIA STAR S.R.L.▼ 13 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 352,4 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 351,8 K RON | |
| 99 | 99.ALEX HOUSE CONSTRUCT SRL▲ 248 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 352,3 K RON— | — | 426,1 K RON | |
| 100 | 100.DUMITRAȘCU GEORGE CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 341,6 K RON— | — | — | 341,4 K RON |