Top 100 firme — Activități profesionale, Buzău după capitaluri în 2016
889 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 111,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 193,4 K RON, iar liderul atinge 43,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXIMPROD ENGINEERING S.A.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 43,9 mil. RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 3,5 mil. RON | |
| 2 | 2.NORDEXO MANUFACTURING SRL▲ 831 | Municipiul Buzău, Buzău | 11 mil. RON— | — | 21,5 mil. RON | |
| 3 | 3.LIVING PLASTIC INDUSTRY SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 6,5 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 428,7 K RON | |
| 4 | 4.AQUAFOR SA▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 2 K RON | |
| 5 | 5.KOBEST ASCENDENT SRL▲ 1 | Sat Pietroasele, Comuna Pietroasele, Buzău | 2,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 6 | 6.EUROSTING AAW INDUSTRY SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,1 mil. RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 874,7 K RON | |
| 7 | 7.ACTIV EXPERT CONSULTANŢĂ ŞI SERVICII SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,8 mil. RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 9 K RON | |
| 8 | 8.ZETA COM SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 121,4 K RON | |
| 9 | 9.DEM CONSULTING SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 mil. RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 785,1 K RON | |
| 10 | 10.GP1 EOLIAN GALATI SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -62,1 K RON | |
| 11 | 11.TERMOKLIMA SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 421,9 K RON | |
| 12 | 12.ATLANTA ENTERTAINMENT SRL▲ 51 | Comuna Gura Teghii, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 236,6 % | ▲ 236,6 % | -70,3 K RON | |
| 13 | 13.EXIMPROD SERVICII SUPORT SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 55,1 K RON | |
| 14 | 14.STRUCTURAL EXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 1 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 48,2 K RON | |
| 15 | 15.ADI PAN SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 930,9 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 7,5 K RON | |
| 16 | 16.PROCONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 916,9 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 273 K RON | |
| 17 | 17.CONSTOTAL SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 892,4 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 114,5 K RON | |
| 18 | 18.BUCUR GRUP AUTOMOBILE SRL▲ 6 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 817,2 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -1,6 K RON | |
| 19 | 19.MARINA & URSU SRL▲ 2 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 787,4 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 146,4 K RON | |
| 20 | 20.EMICONS EXPERT SRL▼ 13 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 716,5 K RON▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | 116,4 K RON | |
| 21 | 21.AURORA CONSULTING TEAM SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 697,1 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 41,7 K RON | |
| 22 | 22.RD 96 PLUS SRL▲ 8 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 684,5 K RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 273,9 K RON | |
| 23 | 23.TOTAL CERT SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 637,1 K RON▼ 53 % | ▼ 53 % | 312,5 K RON | |
| 24 | 24.CONSULT MERIDIAN SRL▼ 4 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 587,8 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 115,1 K RON | |
| 25 | 25.INSTACON SRL▲ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 576,6 K RON▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 576,4 K RON | |
| 26 | 26.DIGITAL ADVERTISING SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 547,9 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 111,5 K RON | |
| 27 | 27.DESIGN CONSULT SRL▲ 8 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 541 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 46,6 K RON | |
| 28 | 28.ANDI CONS PREST SRL▼ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 529,2 K RON▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | 280,6 K RON | |
| 29 | 29.STAPHYT S.R.L.▲ 780 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 517,5 K RON— | — | 688,6 K RON | |
| 30 | 30.EVEX SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 516,2 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 65,5 K RON | |
| 31 | 31.KOLROM SAN SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 509,8 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -6,3 K RON | |
| 32 | 32.CONSEXPERT ADICRIS SRL▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 490,3 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 65 K RON | |
| 33 | 33.CONTAUDIT SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 473,5 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 59,5 K RON | |
| 34 | 34.MEDTRAD DIAGNOSTIC SRL▲ 16 | Sat Ghergheasa, Comuna Ghergheasa, Buzău | 472,8 K RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 107,1 K RON | |
| 35 | 35.MP BUSINESS DEVELOPMENT SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 472,5 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 35,1 K RON | |
| 36 | 36.GAN TFIREX SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 458,9 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -20,9 K RON | |
| 37 | 37.FININVEST CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 449,4 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 3,4 K RON | |
| 38 | 38.HH BEST MANAGEMENT & CONSTRUCT SRL▲ 67 | Municipiul Buzău, Buzău | 436,9 K RON▲ 107,9 % | ▲ 107,9 % | 226,8 K RON | |
| 39 | 39.ABM ENGINEERING SUPORT SRL▲ 264 | Sat Măteşti, Comuna Săpoca, Buzău | 422,1 K RON▲ 568,4 % | ▲ 568,4 % | 358,9 K RON | |
| 40 | 40.SECTION EUROPEENNE DE TRAVAUX INDUSTRIELS SRL▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 393,7 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 33,4 K RON | |
| 41 | 41.MOSOR BIOVET SRL▲ 19 | Sat Mânzăleşti, Comuna Mânzăleşti, Buzău | 382,4 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 53,3 K RON | |
| 42 | 42.CONTEXPERT SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 381 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 361,9 K RON | |
| 43 | 43.GEO DATA ENGINEERING SRL▲ 702 | Municipiul Buzău, Buzău | 377,1 K RON— | — | 405,8 K RON | |
| 44 | 44.LUTART SRL▼ 22 | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 374,1 K RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 248,3 K RON | |
| 45 | 45.EUROCONT 2003 SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 373 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 14,4 K RON | |
| 46 | 46.CREDINVEST CONSULTING SRL▼ 31 | Municipiul Buzău, Buzău | 368,4 K RON▼ 67 % | ▼ 67 % | 11,4 K RON | |
| 47 | 47.ACOCOT SRL▲ 52 | Municipiul Buzău, Buzău | 365,5 K RON▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | -682 RON | |
| 48 | 48.MIRATOP SRL▲ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 356,5 K RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 120,2 K RON | |
| 49 | 49.CRISTI PREST SRL▼ 18 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 353,6 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 56,3 K RON | |
| 50 | 50.ADRA CONT SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 352,4 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 41,4 K RON | |
| 51 | 51.MARA CONSAF SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 336,4 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 41,5 K RON | |
| 52 | 52.GAME WORLD MANIA SRL▲ 41 | Sat Poşta, Comuna Topliceni, Buzău | 327,7 K RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 88,9 K RON | |
| 53 | 53.MASTER CONTEXPERT SRL▲ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 325,9 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 28,2 K RON | |
| 54 | 54.HIDROPROIECT SRL▲ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 318,7 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 43,5 K RON | |
| 55 | 55.EUROVEST SRL▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 313,3 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 11,2 K RON | |
| 56 | 56.FARM VET SRL▲ 81 | Sat Ruşeţu, Comuna Ruşeţu, Buzău | 312,4 K RON▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 42,2 K RON | |
| 57 | 57.KFJ AMARU SRLnou | Sat Vintileanca, Comuna Săhăteni, Buzău | 309,9 K RON— | — | 226,8 K RON | |
| 58 | 58.GAZINSTAL ENERGY SRL▲ 23 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 291,3 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 79,8 K RON | |
| 59 | 59.RD CAPITAL TEX S.R.L.▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 288,9 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 6,2 K RON | |
| 60 | 60.EDF SRL▲ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 288,2 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 16,6 K RON | |
| 61 | 61.ATELIER DE PROIECTARE HOME DESIGN SRL▲ 98 | Sat Poşta, Comuna Topliceni, Buzău | 287 K RON▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 144,2 K RON | |
| 62 | 62.TERMOSUD CONSULT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 284,6 K RON▲ 157,3 % | ▲ 157,3 % | 260,1 K RON | |
| 63 | 63.ROTAR PROJECTS MANAGEMENT SRL▲ 29 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 284,6 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 283,2 K RON | |
| 64 | 64.EXPERT AVI VET SRL▲ 26 | Sat Dulbanu, Comuna Amaru, Buzău | 273,1 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 25,1 K RON | |
| 65 | 65.G M COM SRL▲ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 270,4 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 39,1 K RON | |
| 66 | 66.CONS MITREA SRL▼ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 269,7 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 58,7 K RON | |
| 67 | 67.PROIECT BUZAU SA▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 267,3 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 147,1 K RON | |
| 68 | 68.NOBILIAR CAD SRL▲ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 265 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 15,4 K RON | |
| 69 | 69.ACTIV SERVICE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 264,8 K RON▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 212,7 K RON | |
| 70 | 70.WOS CONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 262,9 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -14,8 K RON | |
| 71 | 71.PROCUREMENT CONSULTING POINT SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 259,9 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 237 K RON | |
| 72 | 72.VIVAS GREEN SOLUTION SRL▲ 170 | Sat Focşănei, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 257,5 K RON▲ 195,1 % | ▲ 195,1 % | 170,2 K RON | |
| 73 | 73.ASCO INSTANT RESULT SRL▲ 89 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 256,8 K RON▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 256,6 K RON | |
| 74 | 74.MEDIA JUGGLER SRL▲ 50 | Sat Pietroasele, Comuna Pietroasele, Buzău | 256,5 K RON▲ 44 % | ▲ 44 % | 78,4 K RON | |
| 75 | 75.THINKER MEDIA SRL▼ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 255,2 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 254,9 K RON | |
| 76 | 76.HELPVET SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 254,1 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 7,5 K RON | |
| 77 | 77.BENO EXPERT SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 251,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.RESCO INGINERIE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 241,8 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | -42,7 K RON | |
| 79 | 79.AGROVET IMPEX SRL▲ 107 | Municipiul Buzău, Buzău | 238,4 K RON▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 113 K RON | |
| 80 | 80.REPER SRL▲ 103 | Sat Mărgăriţi, Comuna Beceni, Buzău | 229,2 K RON▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | 102,1 K RON | |
| 81 | 81.TOPO FLOREA SRL▲ 464 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 228,6 K RON▲ 5.327,5 % | ▲ 5.327,5 % | 228,3 K RON | |
| 82 | 82.TECMA SRL▲ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 226,1 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 93,4 K RON | |
| 83 | 83.ZOOVET SRL▲ 32 | Sat Topliceni, Comuna Topliceni, Buzău | 223,5 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 148,7 K RON | |
| 84 | 84.TRANS AUTO AEX SRL▲ 561 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 223,1 K RON— | — | 224,7 K RON | |
| 85 | 85.EKART SRL▼ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 222,9 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 45,5 K RON | |
| 86 | 86.NUŢAMIK DESIGN SRL▼ 43 | Municipiul Buzău, Buzău | 219,8 K RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | -13,2 K RON | |
| 87 | 87.MG ECO FIN CONSULTING SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 219,3 K RON— | — | — | 219,1 K RON |
| 88 | 88.DEHA CONSULTANTA EDUCATIONALA S.R.L.▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 218,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.MAXTECH SISTEM SRL▲ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 213,2 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 213 K RON | |
| 90 | 90.SIGNUM SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 213,1 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 14,7 K RON | |
| 91 | 91.RO FARMAVET SRL▲ 53 | Sat C.A. Rosetti, Comuna C.A. Rosetti, Buzău | 211,7 K RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 69,3 K RON | |
| 92 | 92.OSEA-PHARM SRL▲ 37 | Sat Chiojdu, Comuna Chiojdu, Buzău | 209,2 K RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 35,6 K RON | |
| 93 | 93.ATELIER DE PROIECTARE EDILITARĂ SRL▲ 9 | Sat Poşta, Comuna Topliceni, Buzău | 207,6 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -13,9 K RON | |
| 94 | 94.RĂDUCANU ALEX SRL▲ 203 | Sat Mierea, Comuna Verneşti, Buzău | 207,4 K RON▲ 216,8 % | ▲ 216,8 % | 135,2 K RON | |
| 95 | 95.TEMSACO SISTEME DE ACOPERIŞ SRL▼ 39 | Municipiul Buzău, Buzău | 202,9 K RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | -141,6 K RON | |
| 96 | 96.ILO SOLUTIONS BOX SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 201,9 K RON— | — | — | 201,7 K RON |
| 97 | 97.STYRIX SERVICES SRL▼ 40 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 201,8 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 122,6 K RON | |
| 98 | 98.GEOCAD TOP VILLA SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 201,6 K RON— | — | — | 201,4 K RON |
| 99 | 99.COLIVET SRL▲ 33 | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 201,2 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 29,5 K RON | |
| 100 | 100.PLEŞCOY SERVICE SRL▲ 8 | Sat Pleşcoi, Comuna Berca, Buzău | 193,4 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 141,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Buzău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
201 firme · 403,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
30 firme · 61 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
88 firme · 50 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
160 firme · 45 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 44,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
110 firme · 35,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
114 firme · 34,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
30 firme · 23 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
72 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
19 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
11 firme · 866,4 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 649,8 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
8 firme · 522,7 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
6 firme · 521,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
5 firme · 447,2 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
3 firme · 271,8 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 146,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
3 firme · 113,1 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 0 RON