Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Buzău după capitaluri în 2022
221 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 63 mil. RON. Pragul de intrare în top este 7,5 K RON, iar liderul atinge 8,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MERIDIAN M I 92 SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 8,5 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 2 | 2.CIP COM 2003 SRL= | Sat Măgura, Comuna Măgura, Buzău | 6,4 mil. RON▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 3,1 mil. RON | |
| 3 | 3.COM AURAS SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,7 mil. RON▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.SERVICE INTER PROD 95 SRL▲ 4 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 2,3 mil. RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 682,4 K RON | |
| 5 | 5.SIM BLUE TAG SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,1 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.OVIDIU SA▲ 1 | Sat Căldaruşeanca, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 2,1 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 63,1 K RON | |
| 7 | 7.ECOSPRINT 78 SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,8 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 510,7 K RON | |
| 8 | 8.PANDA GRILL EXPRESS SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,7 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.DOMENIUL SPĂTARU S.R.L.▲ 51 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 1,7 mil. RON▲ 3.503,8 % | ▲ 3.503,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 10 | 10.CLUB MAX SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,6 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 3,3 K RON | |
| 11 | 11.CRISTIM PRODCOM SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,6 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 12 | 12.COMERCIAL IOMAR SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,6 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 313,2 K RON | |
| 13 | 13.VENTURA MOBIL TEAM SRL▲ 5 | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 1,5 mil. RON▲ 93,1 % | ▲ 93,1 % | 727 K RON | |
| 14 | 14.TOLEDO INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -78,7 K RON | |
| 15 | 15.MOARA DRAGAICILOR SRL▼ 4 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 1,3 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 480,4 K RON | |
| 16 | 16.LA BALANU GRILL & CARM S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Zărneşti, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 257 % | ▲ 257 % | 899,6 K RON | |
| 17 | 17.ZOAR ONLINE SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,2 mil. RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 342,9 K RON | |
| 18 | 18.BRINTEX COMACTIV SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.PANIF TRADING UNIC SRL▲ 55 | Sat Smîrdan, Comuna Brădeanu, Buzău | 992,6 K RON▲ 6.610 % | ▲ 6.610 % | 977,8 K RON | |
| 20 | 20.CONFMET INSTAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 957,1 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 78,7 K RON | |
| 21 | 21.GREEN GARDEN CORPORATION SRL▼ 2 | Sat Păltineni, Oraş Nehoiu, Buzău | 907,7 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 131,8 K RON | |
| 22 | 22.CASTIMONIA SRL▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 883,4 K RON▲ 215,7 % | ▲ 215,7 % | 603,6 K RON | |
| 23 | 23.RALEX COM SRL▼ 3 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 865,2 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 182 K RON | |
| 24 | 24.AL SALIMY AUTENTIC KEBAB SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 863,5 K RON▲ 60 % | ▲ 60 % | 323,8 K RON | |
| 25 | 25.PERLA VENUS RESIDENCE S.R.L.▲ 2 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 838,7 K RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 810,4 K RON | |
| 26 | 26.TESS CLUB CAFFE SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 744,5 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -666 RON | |
| 27 | 27.GRAND 2005 SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 730,7 K RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 729,5 K RON | |
| 28 | 28.TRANSCURIER SRL▼ 11 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 725,5 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 497,8 K RON | |
| 29 | 29.PROD LEMN JR SRL▲ 3 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 700,2 K RON▲ 65,5 % | ▲ 65,5 % | 277,2 K RON | |
| 30 | 30.AVS STEFFY CONCEPT SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 667,1 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 625,7 K RON | |
| 31 | 31.ALL COFFE FOR ALL SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 654,4 K RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 653,7 K RON | |
| 32 | 32.FOOD & PIZZA DISTRIBUTION SRL▲ 124 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 612,5 K RON— | — | 741,3 K RON | |
| 33 | 33.MUSATINII SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 575,2 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 38,8 K RON | |
| 34 | 34.TERMO PROD NV SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 498,8 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 100,8 K RON | |
| 35 | 35.EA CAMPUS CORPORATION SRLnou | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 474,8 K RON— | — | 114,2 K RON | |
| 36 | 36.MARY PROD 95 SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 473,9 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 58,9 K RON | |
| 37 | 37.NEW GENERATION CLUB SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 432 K RON▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 144,3 K RON | |
| 38 | 38.CONSUMCOOP SILVA COM SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 5 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 417,7 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 5,1 K RON | |
| 39 | 39.DELADEC BUN SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 389,8 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 387,6 K RON | |
| 40 | 40.NEPTUN RAMNIC CARM 2 SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 355 K RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 344,5 K RON | |
| 41 | 41.COMPLEX MARIAGE SRL▲ 122 | Municipiul Buzău, Buzău | 339,7 K RON— | — | 521 K RON | |
| 42 | 42.MIDIANDRA DUO SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 300,6 K RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 35,5 K RON | |
| 43 | 43.HANUL VECHI SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 241,8 K RON▲ 127,7 % | ▲ 127,7 % | 135,6 K RON | |
| 44 | 44.AMERICAN ASIAN TASTY S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 226,7 K RON— | — | — | 225,7 K RON |
| 45 | 45.YUSRA SUPREM DUAL S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 196,4 K RON— | — | -35,8 K RON | |
| 46 | 46.TAJMAHAL KEBAB S.R.L.nou | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 192,6 K RON— | — | — | 192,4 K RON |
| 47 | 47.ANDIRAL HOME DISTRIB S.R.L.nou | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 187,7 K RON— | — | 31,2 K RON | |
| 48 | 48.CORNELIANI FOOD S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 177 K RON— | — | — | 176,8 K RON |
| 49 | 49.IANIS LAND TURISM SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 172,2 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 35 K RON | |
| 50 | 50.ISTANBUL FOOD COMPANY S.R.L.nou | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 163 K RON— | — | 108,6 K RON | |
| 51 | 51.SIMALEX DAF EVENTS S.R.L.▲ 99 | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 156 K RON— | — | 245,5 K RON | |
| 52 | 52.VATRA BOIEREASCĂ S.R.L.▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 151,7 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 3,9 K RON | |
| 53 | 53.DANI EXPRES FOOD S.R.L.▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 147,8 K RON▲ 289,7 % | ▲ 289,7 % | 109,9 K RON | |
| 54 | 54.LAZIO 0696 DI PH2O S.R.L.nou | Sat Zoreşti, Comuna Verneşti, Buzău | 146,2 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -8,7 K RON | |
| 55 | 55.HD CONCEPTS RMB S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 143,7 K RON— | — | — | 150,2 K RON |
| 56 | 56.FOOD TRUCK CAMPUS S.R.L.▲ 93 | Municipiul Buzău, Buzău | 140,8 K RON— | — | 211,9 K RON | |
| 57 | 57.LERIA SRL▼ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 140,7 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 103,3 K RON | |
| 58 | 58.M.A. GOURMET INVEST SRL▼ 33 | Municipiul Buzău, Buzău | 137,8 K RON▼ 79 % | ▼ 79 % | 137,6 K RON | |
| 59 | 59.VLADIMAR TURISM S.R.L.▼ 13 | Sat Lunca Frumoasă, Comuna Pîrscov, Buzău | 132,8 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 9,4 K RON | |
| 60 | 60.ABRUZZO BOBO COMPACT S.R.L.▼ 6 | Oraş Patârlagele, Buzău | 126 K RON▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 58,2 K RON | |
| 61 | 61.STEDAN NED DINAMIC S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 120,3 K RON— | — | -5,7 K RON | |
| 62 | 62.RĂZVAN PIZZA BUNĂ SRL▼ 13 | Sat Ojasca, Comuna Unguriu, Buzău | 96,2 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 50,5 K RON | |
| 63 | 63.PIZZA MAESTRO ERIKA & RANIA S.R.L.▼ 2 | Sat Brădeanu, Comuna Brădeanu, Buzău | 93,8 K RON▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 50,3 K RON | |
| 64 | 64.LIVADA BRUTĂRIEI S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 90,3 K RON— | — | — | 90,1 K RON |
| 65 | 65.CASA VOICU A&G S.R.L.▼ 9 | Sat Cotorca, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 82,5 K RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 25,7 K RON | |
| 66 | 66.CAYA EXPEDITION FOOD S.R.L.▼ 2 | Sat Brădeanu, Comuna Brădeanu, Buzău | 81,8 K RON▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 41,4 K RON | |
| 67 | 67.CONCEPT MAISON BON S.R.L.▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 81,2 K RON▲ 232,4 % | ▲ 232,4 % | 56,7 K RON | |
| 68 | 68.PROSPER NADIRA REFRESH S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 75,9 K RON— | — | — | 75,7 K RON |
| 69 | 69.TASTY TRUCK-ON THE GO GRILLS S.R.L.nou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 75,1 K RON— | — | — | 75,1 K RON |
| 70 | 70.PIZZĂRIA CASUTA DE LA MOARA S.R.L.nou | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 72,8 K RON— | — | — | 70,3 K RON |
| 71 | 71.UNIQUE SIMPLE TASTE S.R.L.nou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 71,9 K RON— | — | -37,1 K RON | |
| 72 | 72.EXPERT PIZZA VIA NAPOLI S.R.L.▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,8 K RON▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 38,1 K RON | |
| 73 | 73.MATY-SORI-COSTI SRL▼ 29 | Municipiul Buzău, Buzău | 65,9 K RON▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 19 K RON | |
| 74 | 74.JO STAR TASTY S.R.L.nou | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 46,4 K RON— | — | — | 46,2 K RON |
| 75 | 75.TOP STAR MONTEORU S.R.L.nou | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 46,3 K RON— | — | 46,1 K RON | |
| 76 | 76.EDEN ALDEEA CLAUS SRL▼ 26 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 42,7 K RON▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 42,5 K RON | |
| 77 | 77.N&R TEAM DIVERS SRL▼ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 41,4 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | -8,4 K RON | |
| 78 | 78.SANTINO COBALT EXCLUSIV SRL▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 41,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.CÎRLAN LIVIU SRL▼ 4 | Sat Coconari, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 38,9 K RON▲ 166,4 % | ▲ 166,4 % | 24,3 K RON | |
| 80 | 80.TERASA MC PIETROASA SRL▼ 17 | Sat Haleş, Comuna Tisău, Buzău | 37,4 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -5 RON | |
| 81 | 81.FAST-FLORIDAN S.R.L.▼ 22 | Sat Albeşti, Comuna Smeeni, Buzău | 37,2 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -9 K RON | |
| 82 | 82.ROSE AMI FOOD SRL▼ 11 | Sat Căldaruşeanca, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 36 K RON▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 12,6 K RON | |
| 83 | 83.HOT AND COLD FOOD INDUSTRIES S.R.L.nou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 32 K RON— | — | — | -1,1 K RON |
| 84 | 84.MERIDIAN FOOD & GRILL S.R.L.▼ 17 | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 31,7 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 31,5 K RON | |
| 85 | 85.RESTAURANT FLORY & ALEX S.R.L.▼ 46 | Loc. Căldărăşti, Oraş Pogoanele, Buzău | 30,1 K RON▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 29,9 K RON | |
| 86 | 86.QUARTZ N & D SPEED S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Beceni, Buzău | 30 K RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 10,1 K RON | |
| 87 | 87.CHIARITO COSMIN FNS SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 27,5 K RON▲ 124,6 % | ▲ 124,6 % | 15,2 K RON | |
| 88 | 88.NIKOST EVENTS CLUB S.R.L.nou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 26 K RON— | — | — | 16 K RON |
| 89 | 89.DAVE ROUA DIMINETII S.R.L.▲ 29 | Sat Smeeni, Comuna Smeeni, Buzău | 25,4 K RON— | — | 25,4 K RON | |
| 90 | 90.VLĂDUŢ HAPPY EVENTS S.R.L.nou | Sat Scurteşti, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 22,5 K RON— | — | 19,3 K RON | |
| 91 | 91.LA GEPETTO NIC S.R.L.▼ 40 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 20,6 K RON▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | -21,7 K RON | |
| 92 | 92.MDIC FLEXIBIL TECHNOLOGY S.R.L.▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 17,9 K RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 15,9 K RON | |
| 93 | 93.TERASA PARC SRL▼ 20 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 17,3 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -2,7 K RON | |
| 94 | 94.IDTF DAVIDEMA SRL▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 16,6 K RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 36,6 K RON | |
| 95 | 95.PRINT COM SRL▲ 60 | Municipiul Buzău, Buzău | 15,4 K RON— | — | 134,8 K RON | |
| 96 | 96.LA ANDREIU 2007 SRL▼ 24 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 12,5 K RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 411 RON | |
| 97 | 97.DAVMAR CHIRILĂ S.R.L.▼ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 11,1 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -1,5 K RON | |
| 98 | 98.CĂRUŢA BOIEREASCĂ BURGER IMPERIAL S.R.L.▲ 14 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 8,5 K RON— | — | 14,6 K RON | |
| 99 | 99.MIŞER COSTNAV S.R.L.▼ 10 | Sat Deduleşti, Comuna Topliceni, Buzău | 8,1 K RON▲ 1.138,3 % | ▲ 1.138,3 % | 7,4 K RON | |
| 100 | 100.IL FORNO DELLA CASA SRL▲ 11 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 7,5 K RON— | — | 12,4 K RON |