Top 100 firme — Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural, București după capitaluri în 2023
594 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 83,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 248 K RON, iar liderul atinge 4,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REST-ART-DEC SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,6 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 797,7 K RON | |
| 2 | 2.HESTER - ART SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 223,8 % | ▲ 223,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 3 | 3.PEGASUS RESTAURARI SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,4 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 68,4 K RON | |
| 4 | 4.DUCT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 959,2 K RON | |
| 5 | 5.CERECS ART SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | -557,2 K RON | |
| 6 | 6.STAGE EXPERT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 7,5 K RON | |
| 7 | 7.ASG SCENOGRAPHY SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 175 % | ▲ 175 % | 2,3 mil. RON | |
| 8 | 8.PATRIMONIU RESTAURO SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,3 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -65,1 K RON | |
| 9 | 9.DANART IMPORT EXPORT SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 597,8 K RON | |
| 10 | 10.FABER STUDIO SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.NORSECHO OMR S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 151 K RON | |
| 12 | 12.DECO ARTIS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 366,8 K RON | |
| 13 | 13.ELECTRIC PRODUCTIONS SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 232,7 K RON | |
| 14 | 14.SWEET DAMAGE S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 422,4 K RON | |
| 15 | 15.COMIC ENTERTAINMENT SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 111,5 % | ▲ 111,5 % | 752,3 K RON | |
| 16 | 16.COMPANIA DAN PURIC SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 99,5 K RON | |
| 17 | 17.RAI ART PRODUCTION SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 142,5 % | ▲ 142,5 % | 774,5 K RON | |
| 18 | 18.GREEN SKIN SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 215,1 K RON | |
| 19 | 19.ARTARM SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 458 K RON | |
| 20 | 20.OMNOM NOM MEDIA & EVENTS SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.CREATIVE GANG STUDIO SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.MAGIC AFFAIR S.R.L.▲ 391 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 541.572 % | ▲ 541.572 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.ECSSCENIC PRODUCT SRL▲ 262 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 2.350,3 % | ▲ 2.350,3 % | 1 mil. RON | |
| 24 | 24.RIGHTSFACTORY SRL▲ 480 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 mil. RON— | — | 1 mil. RON | |
| 25 | 25.DAN MUNTEANU ART SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 981,3 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 981 K RON | |
| 26 | 26.ANAID ART SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 956,8 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 186,2 K RON | |
| 27 | 27.FIRMA LU' TUDOR SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 953,1 K RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 351,9 K RON | |
| 28 | 28.ALFIX IT GRUP SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 938,7 K RON▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 514,9 K RON | |
| 29 | 29.PATRIMONIU SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 927 K RON▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 748,5 K RON | |
| 30 | 30.MODEST HOPE SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 889,9 K RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 890,6 K RON | |
| 31 | 31.PJB BUSINESS WORK S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 852,4 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 154 K RON | |
| 32 | 32.D & P RESTAURARI SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 851,6 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 1,9 K RON | |
| 33 | 33.TRIUNGHIULPORCULUI SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 837,1 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 836,7 K RON | |
| 34 | 34.ARTĂ SACRĂ BIZANTINĂ SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 798,2 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 61,5 K RON | |
| 35 | 35.AS GRUP INTERNATIONAL SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 752,3 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 706 RON | |
| 36 | 36.OKAPI SOUND SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 743,1 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 323,7 K RON | |
| 37 | 37.KHORE ART PIATRĂ SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 696,2 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 244,9 K RON | |
| 38 | 38.ODD HARMONICS SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 686,2 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 377,2 K RON | |
| 39 | 39.CHRIS ART MAYA SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 659,8 K RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 75,2 K RON | |
| 40 | 40.AEON BLANK SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 645,1 K RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 142,9 K RON | |
| 41 | 41.GALERIA ANCORA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 633,1 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 80,6 K RON | |
| 42 | 42.COSMIC WAVE S.R.L.▲ 23 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 628,5 K RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 255,9 K RON | |
| 43 | 43.ART BALINT SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 591,5 K RON▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 250,1 K RON | |
| 44 | 44.THE BLACK LODGE S.R.L.▲ 23 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 589,8 K RON▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 223,8 K RON | |
| 45 | 45.LEMO FUN S.R.L.▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 545,7 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 281,4 K RON | |
| 46 | 46.AMPHIA PRODUCTIONS SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 540,2 K RON▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 350,8 K RON | |
| 47 | 47.ARTA BISERICEASCA ORTODOXA S.R.L.▲ 35 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 524,1 K RON▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 523,1 K RON | |
| 48 | 48.ROMCASTER IMPEX SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 496,9 K RON▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 226,7 K RON | |
| 49 | 49.ZAMFIRESCU ART SERVICES S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 496,4 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 51,3 K RON | |
| 50 | 50.RESTAURO CONCEPT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 495,8 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 74,1 K RON | |
| 51 | 51.ADAL GRAPHICS SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 493,3 K RON▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 228,4 K RON | |
| 52 | 52.MEDIAWRITE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 492,8 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 40,6 K RON | |
| 53 | 53.A D S MEDIA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 487,8 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -659 RON | |
| 54 | 54.QUADRAT STUDIO SRL▲ 61 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 486,3 K RON▲ 116,1 % | ▲ 116,1 % | 486,1 K RON | |
| 55 | 55.TALES ENTERTAINMENT S.R.L.▲ 98 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 478,7 K RON▲ 198,5 % | ▲ 198,5 % | 478,5 K RON | |
| 56 | 56.COLORS EFFECTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 469,4 K RON— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 57 | 57.GIACOREST ART SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 469 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -98,8 K RON | |
| 58 | 58.H8 DECO DESIGN SERV SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 463,9 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 107,5 K RON | |
| 59 | 59.MARIA SOLOMAN ART S.R.L.▲ 72 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 461,4 K RON▲ 144,3 % | ▲ 144,3 % | 307,7 K RON | |
| 60 | 60.ARTA DECORATIVA BISERICEASCA S.R.L.▲ 42 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 438,2 K RON▲ 79,7 % | ▲ 79,7 % | 438 K RON | |
| 61 | 61.VER MODEL S.R.L.▲ 40 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 436,2 K RON▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 491,5 K RON | |
| 62 | 62.PONTICA ARTEXPO SRL▼ 54 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 425,8 K RON▼ 75 % | ▼ 75 % | 181,8 K RON | |
| 63 | 63.DENIZ BRIZO VIBE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 415,1 K RON— | — | — | 414,9 K RON |
| 64 | 64.DELIA RISTOVSKI DESIGN SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 414,2 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 61,6 K RON | |
| 65 | 65.M&A SET SERVICES SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 378,2 K RON▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 377,9 K RON | |
| 66 | 66.RADIO FORMAT SRL▲ 73 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 364,4 K RON▲ 111,6 % | ▲ 111,6 % | 192,2 K RON | |
| 67 | 67.ARTCONSERVATIONS SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 356,2 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 355,9 K RON | |
| 68 | 68.JABODS S.R.L.▲ 31 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 349,6 K RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 221,9 K RON | |
| 69 | 69.INSPIRE SCENOGRAPHY SRL▲ 93 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 339,4 K RON▲ 125,8 % | ▲ 125,8 % | 189,1 K RON | |
| 70 | 70.DYAUS FINE ART S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 336,6 K RON— | — | — | 336,4 K RON |
| 71 | 71.IMAGO TANDEM S.R.L.▲ 93 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 336 K RON▲ 124,8 % | ▲ 124,8 % | 186,5 K RON | |
| 72 | 72.HYPER DESIGN SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 323,8 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 117 K RON | |
| 73 | 73.PROMO MEDIA PRODUCTION S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 322 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.TATARSKI SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 311,3 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 311 K RON | |
| 75 | 75.LILIANA ARNAUT ART S.R.L.▲ 41 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 308,8 K RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 124,9 K RON | |
| 76 | 76.FRAME23 S.R.L.▲ 233 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 306,8 K RON▲ 967,8 % | ▲ 967,8 % | 306,6 K RON | |
| 77 | 77.TOP CLEANTE EVENTS S.R.L.▲ 181 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 306,1 K RON▲ 450,3 % | ▲ 450,3 % | 305,9 K RON | |
| 78 | 78.IBIS TOP - START S.R.L.▲ 44 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 304,8 K RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 234,1 K RON | |
| 79 | 79.CRISTIAN MBIZ ART S.R.L.▲ 123 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 298,8 K RON▲ 194,8 % | ▲ 194,8 % | 298,6 K RON | |
| 80 | 80.X ŞI 0 DANCE PROJECT SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 295,1 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | -95,5 K RON | |
| 81 | 81.FREIA MUSIC ENTERTAINMENT SRL▲ 118 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 294,2 K RON▲ 183,1 % | ▲ 183,1 % | 293,9 K RON | |
| 82 | 82.MATINA WEB CONCEPT S.R.L.▼ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 288,7 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 288,5 K RON | |
| 83 | 83.CROMATIC AMBIENT S.R.L.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 288,5 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 43,2 K RON | |
| 84 | 84.CALISTRU ARTBIZ MURAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 286,3 K RON— | — | — | 138,1 K RON |
| 85 | 85.DESIGN - BIZANTIN S.R.L.▲ 44 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 277,3 K RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 193 K RON | |
| 86 | 86.CLUB VILA DE ARTE SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 274,6 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 42,5 K RON | |
| 87 | 87.FRESCOPAINT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 274,5 K RON— | — | — | 274,3 K RON |
| 88 | 88.PROFESIONAL ART Dj SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 269,4 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 269,2 K RON | |
| 89 | 89.ONE NIGHT GALLERY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 265,8 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 265,5 K RON | |
| 90 | 90.AMRITAGOLD S.R.L.▲ 329 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 265 K RON— | — | 265,1 K RON | |
| 91 | 91.JALOUX DESIGN STUDIO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 262,4 K RON— | — | — | 262,2 K RON |
| 92 | 92.CALIBRE SIGN SRL▼ 58 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 261,9 K RON▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 261,7 K RON | |
| 93 | 93.MURMURLAB SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 260,3 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 260,1 K RON | |
| 94 | 94.FEUERSTEIN STUDIO S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 259,7 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 259,5 K RON | |
| 95 | 95.CROMATIC FRESCO ART SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 256,5 K RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 88 K RON | |
| 96 | 96.UNICORN RECORDS SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 251,6 K RON▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 251,4 K RON | |
| 97 | 97.ALECSPOPESCU COMMUNICATIONS S.R.L.▲ 47 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 250,8 K RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 216,7 K RON | |
| 98 | 98.EXCLUSIV FOTO SERVICES S.R.L.▲ 176 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 250,3 K RON▲ 424,9 % | ▲ 424,9 % | 250,1 K RON | |
| 99 | 99.GREGORY ARTISTIC MEDIA SERVICES SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 249,7 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 114,2 K RON | |
| 100 | 100.WOSS NETWORK AGENCY S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 248 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 241,2 K RON |