Top 100 firme — Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a., București după capitaluri în 2013
1.628 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 444,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 512,4 K RON, iar liderul atinge 99,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GENPACT ROMANIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 99,6 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 29,8 mil. RON | |
| 2 | 2.UNICREDIT S.P.A. MILANO SUCURSALA BUCURESTI▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36,5 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 6,8 mil. RON | |
| 3 | 3.TECHNICAL SERVICES GROUP - TSG ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 24,9 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 4,4 mil. RON | |
| 4 | 4.CERTROM SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 19,9 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 833,6 K RON | |
| 5 | 5.PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICII SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19 mil. RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 13 mil. RON | |
| 6 | 6.SMART TELECOM SOLUTIONS SRL▲ 1.653 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 17,5 mil. RON— | — | 21,6 mil. RON | |
| 7 | 7.ALLSYS ENERGY S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,4 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 258,3 K RON | |
| 8 | 8.LAT NITROGEN ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,3 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 2 mil. RON | |
| 9 | 9.SINDSERV SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,5 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 759,8 K RON | |
| 10 | 10.SOCIETE GENERALE GLOBAL SOLUTION CENTRE S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,2 mil. RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 3 mil. RON | |
| 11 | 11.SYNEOS HEALTH ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,9 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 900,3 K RON | |
| 12 | 12.ECO-ROM AMBALAJE SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,5 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 13 | 13.SOLIDMET SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,2 mil. RON▲ 263,8 % | ▲ 263,8 % | 7,4 mil. RON | |
| 14 | 14.SRAC CERT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,5 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 3,3 mil. RON | |
| 15 | 15.GARRETT MOTION INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8 mil. RON▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 16 | 16.BT PRODUCTION GROUP SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8 mil. RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 17 | 17.ART DESIGN & PRINTING SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,7 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 99,6 K RON | |
| 18 | 18.MARVELO MEDIA SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6 mil. RON▲ 145 % | ▲ 145 % | 3,5 mil. RON | |
| 19 | 19.BRP ENERGY CONSULTING SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,4 mil. RON▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | 5,3 mil. RON | |
| 20 | 20.LOGOS CORPORATE SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 21 | 21.OPM E-CHARGE S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 22 | 22.G&C BUSINESS CONSULTING SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 1 mil. RON | |
| 23 | 23.FMCG MARKETING & DISTRIBUTIE SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 24 | 24.ECO ANVELOPE SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 104,8 K RON | |
| 25 | 25.ECOLOGIC 3R S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 26 | 26.PIATA DRUMUL TABEREI SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,4 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 405,8 K RON | |
| 27 | 27.CHELLO CENTRAL EUROPE SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 91,4 % | ▼ 91,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 28 | 28.GRUPUL INDUSTRIEI AERONAUTICE ROMANE (GIAR) SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 17,6 K RON | |
| 29 | 29.MTIL GROUP DEVELOPMENT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -324,7 K RON | |
| 30 | 30.RLG SYSTEMS ROMANIA S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 585,8 K RON | |
| 31 | 31.CERVED PROPERTY SERVICES S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 53 K RON | |
| 32 | 32.DELTA RELOCATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -194 K RON | |
| 33 | 33.PROSISTEM 94 SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 665,5 K RON | |
| 34 | 34.AM 5 CONSULTING IMPEX SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 268,2 K RON | |
| 35 | 35.INFOPRO DIGITAL AUTOMOTIVE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 288,8 K RON | |
| 36 | 36.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA PUBLITERnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3 mil. RON— | — | 583,6 K RON | |
| 37 | 37.INTERADA SERVICE DOI SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 128,7 K RON | |
| 38 | 38.ARTCON UNIC SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 13,7 K RON | |
| 39 | 39.ISO FIN CONSULTING SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 139 % | ▲ 139 % | 679,7 K RON | |
| 40 | 40.PRO-MUN SERVICES SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 301,2 K RON | |
| 41 | 41.ROMANIAN EXPERT CONSULTING SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 331 K RON | |
| 42 | 42.SUN-ROM INVESTITII SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -7,8 K RON | |
| 43 | 43.ORGANISATION CONSULTING PROD SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 299,9 K RON | |
| 44 | 44.CPH Foreign Projects B.V. - Amsterdam, Olanda Sucursala Bucuresti▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -18,2 K RON | |
| 45 | 45.AUDIO VIDEO LIGHTS SYSTEMS SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 48,3 K RON | |
| 46 | 46.PIATA GORJULUI SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1 mil. RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 70,9 K RON | |
| 47 | 47.X-ACT EXPERT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 120,8 K RON | |
| 48 | 48.CMB NEW ENGINEERING SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -66,4 K RON | |
| 49 | 49.CARAVELA MEDIA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 970,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 50 | 50.ENERGY SERV SRL▲ 1.309 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 949,1 K RON— | — | 984,9 K RON | |
| 51 | 51.LYON CONSULTING GROUP SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 943 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -57,7 K RON | |
| 52 | 52.H&O AMBIENT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 920,1 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -167,6 K RON | |
| 53 | 53.BECO LOGISTIC SERV SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 918,9 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -91,3 K RON | |
| 54 | 54.A.P.I.A. CONSULT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 911 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -57,3 K RON | |
| 55 | 55.SILBO PLANNING SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 907,2 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 113,1 K RON | |
| 56 | 56.ECAR LOGISTIC MANAGER SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 881,3 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -3,6 K RON | |
| 57 | 57.CIMOLAI PROJECT SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 862,9 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 114,6 K RON | |
| 58 | 58.TURBOGRUP 2000 SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 862 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 169 K RON | |
| 59 | 59.EUROFIN CONSULT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 813 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 112,2 K RON | |
| 60 | 60.REAL PHONE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 808,9 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -62,6 K RON | |
| 61 | 61.NOVA LEX CONSULTING SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 807 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 62 | 62.MVS INTERFIN SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 763,6 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -979 RON | |
| 63 | 63.FIRST STEP MARKETING SRL▲ 226 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 752,3 K RON▲ 401,8 % | ▲ 401,8 % | 752,1 K RON | |
| 64 | 64.YUNUS 2000 SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 751 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 14,8 K RON | |
| 65 | 65.DM INTERNATIONAL COLLECTION SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 741 K RON▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | -787,2 K RON | |
| 66 | 66.EURAMIS CONSULTING SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 714,6 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 375,1 K RON | |
| 67 | 67.R & P INTERNATIONAL MANAGEMENT CONSULTING SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 700,6 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 171,6 K RON | |
| 68 | 68.IRBO 19 ADVISORY SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 684,3 K RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 112,3 K RON | |
| 69 | 69.HOLCARN COM SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 682 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -763 RON | |
| 70 | 70.DELTA SPEED SOLUTIONS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 681,9 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 85,3 K RON | |
| 71 | 71.INTERSEMAT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 678,8 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 258,8 K RON | |
| 72 | 72.PROTOM SERV SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 678,4 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 57,4 K RON | |
| 73 | 73.AMIABIL CONSULTING SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 670 K RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 173,2 K RON | |
| 74 | 74.TOP EXPERT DCE SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 655 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 160,5 K RON | |
| 75 | 75.BOOKING.COM (ROMANIA) SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 654,6 K RON— | — | — | 204,6 K RON |
| 76 | 76.BETCORNER SRL▲ 446 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 654,4 K RON▲ 1.088,3 % | ▲ 1.088,3 % | 599,4 K RON | |
| 77 | 77.WEIZMANN ARIANA & PARTNERS AGENŢIE DE PROPRIETATE INTELECTUALĂ SRL▲ 65 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 645,9 K RON▲ 93,1 % | ▲ 93,1 % | 311,4 K RON | |
| 78 | 78.MASTER LIV ENTERPRISE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 636,6 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 16,5 K RON | |
| 79 | 79.AGREGATE MINERALE CONSTRUCT SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 620,6 K RON▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 276,5 K RON | |
| 80 | 80.2E CONSULTING CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 614,2 K RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 129 K RON | |
| 81 | 81.MARRIE BUSINESS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 613,4 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 40,2 K RON | |
| 82 | 82.RIFFSTORM SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 613 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -35,3 K RON | |
| 83 | 83.ACCENT MEDIA PRODUCT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 599,5 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -73,2 K RON | |
| 84 | 84.ROCK MICRO TRADING SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 581,7 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 18,8 K RON | |
| 85 | 85.CORTEX TRADE & SERVICES SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 578,6 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 46,4 K RON | |
| 86 | 86.INTERMED DIVISION SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 574,2 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 21,8 K RON | |
| 87 | 87.MC FINANCIAL DATA SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 545,9 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -32,8 K RON | |
| 88 | 88.IL FILO BIANCO SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 543,7 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -34,1 K RON | |
| 89 | 89.DEUTSCHE MANAGEMENT SERVICE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 541,8 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 137,8 K RON | |
| 90 | 90.SERVICE INTERFOANE SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 539,8 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 170,1 K RON | |
| 91 | 91.MARSEL EXPERT SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 536,8 K RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 142,3 K RON | |
| 92 | 92.EXTREME ADVENTURE SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 532,6 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | -28,1 K RON | |
| 93 | 93.PHOENIX INTERNATIONAL CONSULTING SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 526,8 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 46,8 K RON | |
| 94 | 94.SILVER SPOON PRODUCTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 523,7 K RON— | — | -6,8 K RON | |
| 95 | 95.EVENT TECHNOLOGY AV SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 519,8 K RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 63,8 K RON | |
| 96 | 96.COVART COMPANY SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 516,7 K RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -157,7 K RON | |
| 97 | 97.TIPARITURI.RO SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 514,8 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 31 K RON | |
| 98 | 98.DI-BAS MOTORS SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 513,8 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 86,7 K RON | |
| 99 | 99.NABLA MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 512,6 K RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 115,5 K RON | |
| 100 | 100.PATRU ACE SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 512,4 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -165,8 K RON |