Top 100 firme — Construcții, Brașov după capitaluri în 2015
2.619 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 2,1 mil. RON, iar liderul atinge 114,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ECHO INVESTMENT PROJECT 1 SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 114,5 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -867,7 K RON | |
| 2 | 2.EURO STRADA SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 72,2 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 16,3 mil. RON | |
| 3 | 3.SIG INVEST SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 56,7 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -93,9 K RON | |
| 4 | 4.RECON SA= | Municipiul Braşov, Braşov | 53,1 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 6,4 mil. RON | |
| 5 | 5.MAURER IMOBILIARE S.R.L.= | Municipiul Braşov, Braşov | 52,6 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 14,1 mil. RON | |
| 6 | 6.VECTRA SERVICE SRL▲ 1 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 41,6 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -1,9 mil. RON | |
| 7 | 7.FOND INVEST B & E SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,6 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -175,8 K RON | |
| 8 | 8.ROYAL LAND SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 35,5 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.LEVEL ACTIV CONSTRUCT SA▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 30 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -535,9 K RON | |
| 10 | 10.GRAELLS & LLONCH INVEST S.R.L.▲ 1 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 24,9 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 449,3 K RON | |
| 11 | 11.ALPIN 2003 SRL▲ 3 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 21,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 3 mil. RON | |
| 12 | 12.CONDMAG SA▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,7 mil. RON▼ 56 % | ▼ 56 % | -25 mil. RON | |
| 13 | 13.GRUP OLIGOPOL SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,2 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 409,7 K RON | |
| 14 | 14.GEIGER BRAȘOV S.R.L.▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 18,3 mil. RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 6,2 mil. RON | |
| 15 | 15.SIGNATURE REAL ESTATE SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 18 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -548,4 K RON | |
| 16 | 16.URBAN INVEST SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 17,4 mil. RON▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 7,7 mil. RON | |
| 17 | 17.ISRO HOUSE SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 17,3 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 974,7 K RON | |
| 18 | 18.RAPTRONIC SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 16,4 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 19 | 19.SCORILLO INTERCOM SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 14,2 mil. RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | -6,9 mil. RON | |
| 20 | 20.ACTIVA CONSTRUCTII SA▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,4 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 21 | 21.RAMB SISTEM SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,9 mil. RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -169,7 K RON | |
| 22 | 22.DELCAR INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,8 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -60,6 K RON | |
| 23 | 23.ISARAN SRL▲ 2.656 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,9 mil. RON— | — | 19,3 mil. RON | |
| 24 | 24.INSTALATII TRUST SA▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,2 mil. RON▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 713,4 K RON | |
| 25 | 25.GOTIC SA▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 8 mil. RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -5,4 mil. RON | |
| 26 | 26.IMSAT-CUADRIPOL SA▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 8 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 27 | 27.COBCO CONSTRUCT SA▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,5 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -84,5 K RON | |
| 28 | 28.TECNIK INVEST IBERICA SRL▲ 5 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 7,2 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 366,8 K RON | |
| 29 | 29.ELECTROCONSTRUCTIA ELECON SA▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 7 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 822,5 K RON | |
| 30 | 30.BESSER INVESTMENTS SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,9 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -777,4 K RON | |
| 31 | 31.DELTA PROPERTIES SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,9 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -138,7 K RON | |
| 32 | 32.ELECTROMATIC-SYSTEMS SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,7 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 33 | 33.KASPER DEVELOPMENT KDC S.R.L.▲ 52 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,4 mil. RON▲ 182,7 % | ▲ 182,7 % | 4,1 mil. RON | |
| 34 | 34.BOCCARD ROMANIA SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,4 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.ROMPACT M.C. SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,1 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -75,3 K RON | |
| 36 | 36.GRUP ARCONS SA▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,9 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 905,6 K RON | |
| 37 | 37.VEST CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,9 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 38 | 38.EREN CONS SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,7 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 248,5 K RON | |
| 39 | 39.RADSOR IMOBILIARE S.R.L.▲ 4 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 5,6 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 230,6 K RON | |
| 40 | 40.PROCONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6 mil. RON▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | -275 K RON | |
| 41 | 41.CUADRIPOL SA▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 183 K RON | |
| 42 | 42.M.D. TRUST SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 988,8 K RON | |
| 43 | 43.BRAINVEST PROPERTIES SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,5 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -49,9 K RON | |
| 44 | 44.RAP DEVELOPMENT SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,3 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 45 | 45.MACCADI COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,1 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -18,6 K RON | |
| 46 | 46.A.G.T. CONSTRUX SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 5 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 850,3 K RON | |
| 47 | 47.IZOPOL SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,9 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 4,5 K RON | |
| 48 | 48.CONSTRUCTII INDUSTRIALE CIVILE SRL ( C.I.C.SRL )▲ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 4,8 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 632,1 K RON | |
| 49 | 49.NEW PROPERTIES SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,8 mil. RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | -2,3 mil. RON | |
| 50 | 50.RESORT 92 SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,6 mil. RON▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 386,5 K RON | |
| 51 | 51.KD INVESTMENT PREJMER S.R.L.▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,6 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 129,9 K RON | |
| 52 | 52.BREM COMPANY SA= | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 4,6 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 4,7 K RON | |
| 53 | 53.DAEM PRODCOM S.R.L.▲ 4 | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 4,5 mil. RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 94,8 K RON | |
| 54 | 54.ROATA SRL▲ 14 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 4,4 mil. RON▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 55 | 55.RAP INSTAL SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,4 mil. RON▲ 73 % | ▲ 73 % | 1,8 mil. RON | |
| 56 | 56.CONFOREST SA▼ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,3 mil. RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | -2,3 mil. RON | |
| 57 | 57.BRACOMA SPORT SRL▲ 50 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 4 mil. RON▲ 132,1 % | ▲ 132,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 58 | 58.BELLAGIO RESIDENCE SRL▲ 33 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 4 mil. RON▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 59 | 59.TWINS CONSTRUCT SRL▲ 14 | Sat Racoş, Comuna Racoş, Braşov | 3,8 mil. RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 1,2 mil. RON | |
| 60 | 60.KRONSTADT ENERGII REGENERABILE SRL▲ 441 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7 mil. RON▲ 2.290,3 % | ▲ 2.290,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 61 | 61.VIASTRUCT SRL▲ 142 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5 mil. RON▲ 490,4 % | ▲ 490,4 % | 3,5 mil. RON | |
| 62 | 62.SEDAL SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 76,8 K RON | |
| 63 | 63.SAMUEL & COMPANY SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -223,6 K RON | |
| 64 | 64.O.D.I.L. CONSTRUCT GRUP SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 343,9 K RON | |
| 65 | 65.ICCO-SYSTEMS SRL▼ 1 | Oraş Ghimbav, Braşov | 3,4 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 358,6 K RON | |
| 66 | 66.LAND PREMISES SRL▼ 5 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 3,4 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -184,2 K RON | |
| 67 | 67.TONG CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 59,7 K RON | |
| 68 | 68.L.U.C.S. SA▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,1 mil. RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -740,2 K RON | |
| 69 | 69.MOTCAR SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,1 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 154,6 K RON | |
| 70 | 70.SCALA - CONSTRUCTII SA▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▲ 36 % | ▲ 36 % | 56,4 K RON | |
| 71 | 71.C.C.C. KRONSTADT SRL▲ 28 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 3 mil. RON▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 72 | 72.CHRYTIS SA▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -217,6 K RON | |
| 73 | 73.TECHNO MONTAJ SRL▼ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8 mil. RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 74 | 74.LOGOSOL RENT SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 617,6 K RON | |
| 75 | 75.QUABITAT SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8 mil. RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 811,3 K RON | |
| 76 | 76.ICCO ELECTRIC SRL▼ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8 mil. RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 29 K RON | |
| 77 | 77.MIHAI VITEAZU REZIDENCE SRL▲ 2.234 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON— | — | 2,8 mil. RON | |
| 78 | 78.MACRO PROIECT SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 368,8 K RON | |
| 79 | 79.PHOENIX IMOBILIARE SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 412,8 K RON | |
| 80 | 80.A & C METAL INDUSTRY SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 850,8 K RON | |
| 81 | 81.BLUEL SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 633,2 K RON | |
| 82 | 82.SINGH EXIM SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 92,7 K RON | |
| 83 | 83.MODIMOROM CONS SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 455,8 K RON | |
| 84 | 84.DUPLEX SA▲ 8 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 355,7 K RON | |
| 85 | 85.UNIVERS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 184,9 K RON | |
| 86 | 86.ARHITRAVA SRL▼ 15 | Comuna Sânpetru, Braşov | 2,5 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -207,5 K RON | |
| 87 | 87.RAMONCO SRL▲ 68 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 162 % | ▲ 162 % | 2,2 mil. RON | |
| 88 | 88.HIDRO N.R.G. SRL▼ 8 | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 74,8 K RON | |
| 89 | 89.NOVA CONSTRUCT SRL▼ 2 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 168,1 K RON | |
| 90 | 90.MIRACONS SRL▼ 7 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 2,3 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -2,1 K RON | |
| 91 | 91.TRIVAG IMOB S.R.L.▼ 22 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 2,3 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 486,3 K RON | |
| 92 | 92.FLORADI-INVEST SRL▼ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -250,6 K RON | |
| 93 | 93.ELGOM SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 94 | 94.AB CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 34,5 K RON | |
| 95 | 95.ELIXIR SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -111 RON | |
| 96 | 96.TREPTE SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 369 K RON | |
| 97 | 97.A.T.A. GROUP SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 274 K RON | |
| 98 | 98.R.C.T.I. COMPANY SRL▲ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 99 | 99.OLIGOPOL SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 6,8 K RON | |
| 100 | 100.INTELKASIM SRL▲ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 77 % | ▲ 77 % | 899,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Brașov
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.217 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
423 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
341 firme · 727,6 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
370 firme · 650,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
152 firme · 298,9 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
26 firme · 289,4 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
44 firme · 287,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
229 firme · 271 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 106,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
111 firme · 71,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
55 firme · 60,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
32 firme · 44,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
85 firme · 42,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
28 firme · 29 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
61 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
55 firme · 21 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
19 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
15 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
5 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
24 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
16 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
7 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 114 K RON