Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Brașov după capitaluri în 2012
579 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 707,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 283,4 K RON, iar liderul atinge 175 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TORNATOR SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 175 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.SRT SILVIROM TIMBER GMBH SOCIETATE ÎN COMANDITĂ= | Municipiul Braşov, Braşov | 116,6 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -4 mil. RON | |
| 3 | 3.SRN SILVIROM NAWARO GMBH SOCIETATE ÎN COMANDITĂ= | Municipiul Braşov, Braşov | 80,6 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.INTERFOREST PRODUCTS SRL= | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 36,8 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -33,8 K RON | |
| 5 | 5.FILEOMERA SRL= | Municipiul Făgăraş, Braşov | 31,5 mil. RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 7,6 mil. RON | |
| 6 | 6.AGRONOVA SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 27,3 mil. RON▲ 58 % | ▲ 58 % | 3,2 mil. RON | |
| 7 | 7.PESCAROM-SIB N.N. SRL▲ 6 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 17,4 mil. RON▲ 88,6 % | ▲ 88,6 % | 483 RON | |
| 8 | 8.EMSILVA SRL▼ 1 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 17,1 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 285,9 K RON | |
| 9 | 9.AGRISTAR SRL= | Comuna Vulcan, Braşov | 15,1 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 437,7 K RON | |
| 10 | 10.WILDLAND SRL▲ 523 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,6 mil. RON— | — | -1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.GALLI GALLO SRL▼ 1 | Municipiul Codlea, Braşov | 13,1 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 249,1 K RON | |
| 12 | 12.EUROPIG SA▼ 1 | Comuna Şercaia, Braşov | 12,9 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 697,5 K RON | |
| 13 | 13.BÂLEA FISH SA▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,6 mil. RON▲ 419 % | ▲ 419 % | 11,5 K RON | |
| 14 | 14.AVICOLA BRASOV SA▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 10 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 624,2 K RON | |
| 15 | 15.L & D LUCA IND SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,2 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 13,8 K RON | |
| 16 | 16.DORIPESCO SA▼ 1 | Comuna Hălchiu, Braşov | 8,2 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 345,5 K RON | |
| 17 | 17.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR KRONSTADT RA▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,8 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 493,1 K RON | |
| 18 | 18.YURTA-PROD SRL▼ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 4,6 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 433,8 K RON | |
| 19 | 19.AGRIFARM SRL= | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 4,3 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 985,7 K RON | |
| 20 | 20.BROILEROM SRL▲ 10 | Municipiul Codlea, Braşov | 3,7 mil. RON▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 126,6 K RON | |
| 21 | 21.VERBA TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 4,9 K RON | |
| 22 | 22.AGROINDUSTRIALA RISNOV SA▼ 1 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 3 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 2,2 K RON | |
| 23 | 23.TAVROM PROD SRL▼ 3 | Comuna Dumbrăviţa, Braşov | 3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -3,5 K RON | |
| 24 | 24.T.G.PRODAG SRL▼ 2 | Sat Satu Nou, Comuna Hălchiu, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 29,2 K RON | |
| 25 | 25.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR SACELE RA▲ 9 | Municipiul Săcele, Braşov | 2,8 mil. RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 26 | 26.MANCOR SRL▲ 3 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 637,5 K RON | |
| 27 | 27.GOLDEN GALINA SRL▼ 2 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 94,3 K RON | |
| 28 | 28.OCOLUL SILVIC AL ORASULUI RASNOV RA▼ 4 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 29 | 29.GUSUTRI COM SRL▼ 1 | Sat Drăguş, Comuna Drăguş, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 95,3 K RON | |
| 30 | 30.GOLDEN GALINA PREMIUM SRL▲ 25 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 112,9 % | ▲ 112,9 % | 206,8 K RON | |
| 31 | 31.VALENTIN & ALINA IMPEX SRL▲ 39 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 213,6 % | ▲ 213,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 32 | 32.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC PĂDURILE ŞINCII RA▲ 13 | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 33 | 33.REGIA PUBLICA LOCALA OCOLUL SILVIC PADURILE FAGARASULUI RA▲ 14 | Sat Voila, Comuna Voila, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 34 | 34.COMSERVFOREST SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 146,3 K RON | |
| 35 | 35.ROMAD SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -182,8 K RON | |
| 36 | 36.AVICOLA CODLEA & PARTENERII SRL▼ 3 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 105,3 K RON | |
| 37 | 37.ROM BALKANELLAS IMPEX SRL▲ 12 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 800,8 K RON | |
| 38 | 38.CIVIL & CIVIC SRL▲ 18 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 5,4 K RON | |
| 39 | 39.LOREBEKA SRL▼ 2 | Sat Jibert, Comuna Jibert, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 373,6 K RON | |
| 40 | 40.VIGEROX TRANS SRL▼ 9 | Sat Vistea de Jos, Comuna Vistea, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 349 K RON | |
| 41 | 41.TAVERNA SASULUI SRL▲ 11 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 72,3 K RON | |
| 42 | 42.DEPOZIT CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 10,7 K RON | |
| 43 | 43.GOLDEN GALINA SELECT SRL▲ 8 | Comuna Vulcan, Braşov | 1,6 mil. RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 559,2 K RON | |
| 44 | 44.AGRAR INVEST SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,6 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | -81,4 K RON | |
| 45 | 45.VICFOR SRL▼ 4 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 1,4 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 107,5 K RON | |
| 46 | 46.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA▼ 6 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 1,3 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 973,2 K RON | |
| 47 | 47.FERMA STUPINI-UTB S.A.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 11,4 K RON | |
| 48 | 48.AGRO-ZOO TRUETSCH SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 1,3 mil. RON— | — | 197,7 K RON | |
| 49 | 49.MILITEX SRL▼ 5 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 1,4 K RON | |
| 50 | 50.MANOS AGRO SRL▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2 mil. RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | -916,5 K RON | |
| 51 | 51.PASHA PROD SRL▼ 19 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 1,2 mil. RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | -21,3 K RON | |
| 52 | 52.HIBRIDUL S.R.L.▼ 13 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 1,2 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 4,7 K RON | |
| 53 | 53.DIASMAN SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -161,2 K RON | |
| 54 | 54.PAULOWNIA EU SRL▲ 85 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 mil. RON▲ 957,7 % | ▲ 957,7 % | 861,3 K RON | |
| 55 | 55.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA▲ 12 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 1,1 mil. RON▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 395,2 K RON | |
| 56 | 56.CIPMAR-TRANS-COM SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 3,8 K RON | |
| 57 | 57.NECRI SAN SRL▼ 19 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 1 mil. RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 62,9 K RON | |
| 58 | 58.GALLI GALLO SELECT SRL▲ 235 | Municipiul Codlea, Braşov | 1 mil. RON▲ 485.437,4 % | ▲ 485.437,4 % | 1 RON | |
| 59 | 59.HUBERT FORST SRL▼ 1 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 961,6 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 19,9 K RON | |
| 60 | 60.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC PĂDUREA BOGĂŢII RA▲ 11 | Sat Homorod, Comuna Homorod, Braşov | 930,1 K RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 926,8 K RON | |
| 61 | 61.ROMLAND TRANSILVANIA SRL▲ 11 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 927,6 K RON▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 335,2 K RON | |
| 62 | 62.STEIN INVEST SRL▲ 4 | Comuna Budila, Braşov | 893,5 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 203,4 K RON | |
| 63 | 63.AVIMAN SERVICES S.R.L.▼ 2 | Municipiul Codlea, Braşov | 864,4 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 10,3 K RON | |
| 64 | 64.AGROINDUSTRIALA FORTUNA SA▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 846,8 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | -126,5 K RON | |
| 65 | 65.ALEXDI IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 826,5 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 9,5 K RON | |
| 66 | 66.VASTAR FOREST COM SRL▼ 2 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 752,3 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 7,8 K RON | |
| 67 | 67.VLAD-AGRO-ZAHAR SRL▼ 4 | Sat Colonia Bod, Comuna Bod, Braşov | 748,8 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -2,8 K RON | |
| 68 | 68.MESAR SRL▲ 5 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 709,4 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 131,3 K RON | |
| 69 | 69.REMEMBER SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 632,5 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 191,4 K RON | |
| 70 | 70.OCOLUL SILVIC BUCEGI PIATRA CRAIULUI CIUCAS RA▼ 11 | Comuna Cristian, Braşov | 623,7 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 454,4 K RON | |
| 71 | 71.BLAPIS SA▼ 17 | Comuna Prejmer, Braşov | 619,1 K RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -487,3 K RON | |
| 72 | 72.UCETOM SRL▲ 180 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 602,8 K RON▲ 25.585 % | ▲ 25.585 % | 480 RON | |
| 73 | 73.LEON BLUM SRL▲ 1 | Municipiul Codlea, Braşov | 583,8 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 875 RON | |
| 74 | 74.RACOVITA BERIVOI SRL▲ 80 | Sat Berivoi, Comuna Recea, Braşov | 581 K RON▲ 675,6 % | ▲ 675,6 % | -57,9 K RON | |
| 75 | 75.ACVILA CARPATINA BERIVOI SRL▲ 2 | Sat Recea, Comuna Recea, Braşov | 563,6 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 8,6 K RON | |
| 76 | 76.AGRO BORD SRL▼ 8 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 561,1 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -157,4 K RON | |
| 77 | 77.SIT AGRO SRL▼ 8 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 544,8 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 113,1 K RON | |
| 78 | 78.PRIMPLAN CONSULTING SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 523,2 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 103 RON | |
| 79 | 79.FOREST SEN SRL= | Municipiul Săcele, Braşov | 513,9 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 9,9 K RON | |
| 80 | 80.PETAL SILVA SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 502,6 K RON▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 284,7 K RON | |
| 81 | 81.CEMBRA FOREST SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 491,7 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 13,9 K RON | |
| 82 | 82.CARNICOM SRL▲ 159 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 486 K RON▲ 9.915,7 % | ▲ 9.915,7 % | -18,7 K RON | |
| 83 | 83.EXPLO RUSTIC SRL▼ 1 | Sat Voila, Comuna Voila, Braşov | 417,3 K RON0,0% | 0,0% | 482,1 K RON | |
| 84 | 84.GORACO SRL▲ 4 | Comuna Vama Buzăului, Braşov | 401,5 K RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 117,4 K RON | |
| 85 | 85.BLUEREY SRL▼ 4 | Sat Vistea de Sus, Comuna Vistea, Braşov | 399,4 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -29,3 K RON | |
| 86 | 86.FORTUR PROD SRL▼ 3 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 384,8 K RON0,0% | 0,0% | 224,4 K RON | |
| 87 | 87.CASIOPEIA SPACO SRL▲ 208 | Municipiul Codlea, Braşov | 383,7 K RON▲ 191.745 % | ▲ 191.745 % | 660 RON | |
| 88 | 88.SILTON SRL▼ 4 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 373,7 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 38,3 K RON | |
| 89 | 89.BECHI FOREST SRL▼ 4 | Sat Cincşor, Comuna Voila, Braşov | 355,4 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 23,9 K RON | |
| 90 | 90.OCOLUL SILVIC CIUCAS RA▼ 30 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 339,7 K RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 65,6 K RON | |
| 91 | 91.ANDRASEL SPACO 2011 SRL▲ 204 | Municipiul Codlea, Braşov | 333,1 K RON▲ 166.471 % | ▲ 166.471 % | 392 RON | |
| 92 | 92.COCOTIER SRL▼ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 325,6 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 41,6 K RON | |
| 93 | 93.PSC RAMS IMPEX SRL▼ 6 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 325,3 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 9,8 K RON | |
| 94 | 94.GALEXFORTRANS SRL▲ 1 | Comuna Vulcan, Braşov | 321,5 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 69,2 K RON | |
| 95 | 95.NERVACOM SRL▲ 17 | Municipiul Codlea, Braşov | 306,8 K RON▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 50,4 K RON | |
| 96 | 96.ORZIN TRANS SRL▲ 2 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 306,1 K RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 76,6 K RON | |
| 97 | 97.TURFOREST SRL▼ 6 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 292,9 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 120,7 K RON | |
| 98 | 98.DANFOR SRL▲ 8 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 286,7 K RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 88,4 K RON | |
| 99 | 99.VIOSERB SRLnou | Sat Cuciulata, Comuna Hoghiz, Braşov | 286,3 K RON— | — | 49,2 K RON | |
| 100 | 100.MIRPAN SRL▲ 16 | Comuna Hărman, Braşov | 283,4 K RON▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 109,1 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Brașov
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
24 firme · 411,5 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
11 firme · 266,4 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
48 firme · 214,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
10 firme · 204,6 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
74 firme · 171,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
107 firme · 108,1 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
55 firme · 88,4 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
50 firme · 47,5 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
9 firme · 47,3 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
9 firme · 44,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
29 firme · 43,4 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
19 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
32 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 86,1 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
4 firme · 13 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 5,4 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON