Top 100 firme — Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a., Brașov după capitaluri în 2013
256 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 78,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 36,3 K RON, iar liderul atinge 25,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXELIA SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 25,9 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 5,8 mil. RON | |
| 2 | 2.BOGDAN INVEST SRL▲ 251 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,4 mil. RON— | — | -738,4 K RON | |
| 3 | 3.METROM INDUSTRIAL PARC SA▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 205,7 K RON | |
| 4 | 4.INMAACRO SRL▼ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 5,2 mil. RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.CARFIL INDUSTRIAL PARC SA▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 19,9 K RON | |
| 6 | 6.HERMI CONSTRUCT SRL= | Municipiul Săcele, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 946,1 K RON | |
| 7 | 7.K.T.ELECTRONICS & AUTOMATICS SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 7,3 K RON | |
| 8 | 8.TERMOPROT SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 431,6 K RON | |
| 9 | 9.CONTGRIF SRL▼ 2 | Municipiul Săcele, Braşov | 1,1 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -48,5 K RON | |
| 10 | 10.ENIKOREX SRL= | Sat Hoghiz, Comuna Hoghiz, Braşov | 900,7 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 106,8 K RON | |
| 11 | 11.EURO-R.C.A. SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 720,5 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -100,1 K RON | |
| 12 | 12.DECODANA SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 693,1 K RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 173 K RON | |
| 13 | 13.ALSER FOREST S.A.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 689 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 123,4 K RON | |
| 14 | 14.BROOS & CO PREMIUM TOOLS SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 663,1 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 247,6 K RON | |
| 15 | 15.TRANS VAT ROUMANIE SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 629,3 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 289,1 K RON | |
| 16 | 16.ALPINISM UTILITAR M.D.G. SRL▲ 2 | Sat Satu Nou, Comuna Hălchiu, Braşov | 564,5 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 67,1 K RON | |
| 17 | 17.TORR PREST CONF SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 517,2 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -59,8 K RON | |
| 18 | 18.B.C.P. CONSERVATION SRL▼ 1 | Sat Sinca Noua, Comuna Şinca Noua, Braşov | 504,2 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 377 RON | |
| 19 | 19.CRIDON-M SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 469,6 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 88,1 K RON | |
| 20 | 20.LAPES COM SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 462,8 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 462,6 K RON | |
| 21 | 21.AIDEX SRL= | Municipiul Codlea, Braşov | 450,2 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 326,3 K RON | |
| 22 | 22.PAINT ASSIST SRL▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 417,3 K RON▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 201,7 K RON | |
| 23 | 23.INTERNET TRADING SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 412,5 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 110,8 K RON | |
| 24 | 24.PROSANO SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 398,9 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 161,2 K RON | |
| 25 | 25.REDUCERI MEDICALE SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 388,8 K RON▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 177,8 K RON | |
| 26 | 26.T.Q.M. CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 382,3 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 127,2 K RON | |
| 27 | 27.D.A.G. OIL SRL= | Municipiul Făgăraş, Braşov | 372,8 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 54,6 K RON | |
| 28 | 28.PIROTRONIC PRO SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 361,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 29 | 29.EKANTA CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 344,6 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 18,3 K RON | |
| 30 | 30.AMBAFLEX DISTRIBUTION SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 325,1 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 61,2 K RON | |
| 31 | 31.H.S.T.D. PRESTARI SERVICII TEHNICE SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 319,6 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 37,2 K RON | |
| 32 | 32.OTI COM PETROL SRL▼ 2 | Sat Hurez, Comuna Beclean, Braşov | 319,6 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 16,8 K RON | |
| 33 | 33.B.C.P. NATURE SRL▲ 46 | Sat Sinca Noua, Comuna Şinca Noua, Braşov | 316,7 K RON▲ 401 % | ▲ 401 % | 253,5 K RON | |
| 34 | 34.TRIAD GROUP SRL▲ 204 | Municipiul Braşov, Braşov | 315,4 K RON— | — | 444,1 K RON | |
| 35 | 35.SORANDRE SRL▼ 13 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 314,2 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 5,4 K RON | |
| 36 | 36.GEPAS SRL▼ 3 | Comuna Comana, Braşov | 313,6 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 24 K RON | |
| 37 | 37.SAROM-SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 311,6 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -4,6 K RON | |
| 38 | 38.FRIGOMAT SRL▼ 9 | Municipiul Săcele, Braşov | 307,6 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 436 RON | |
| 39 | 39.ADVISORS & CO SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 306,2 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 27,6 K RON | |
| 40 | 40.KITTY SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 269,5 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 3,2 K RON | |
| 41 | 41.MARALIN PREST SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 251,1 K RON▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 78,6 K RON | |
| 42 | 42.RADEXIM BUSINESS SOLUTIONS SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 245,5 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 3,5 K RON | |
| 43 | 43.ELISE GLASS VISION SRL▲ 21 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 245,4 K RON▲ 168,6 % | ▲ 168,6 % | 154,1 K RON | |
| 44 | 44.BRASTING SRL▼ 2 | Municipiul Codlea, Braşov | 230,2 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 29 K RON | |
| 45 | 45.CONSULTING IMOSTAR SRL▲ 50 | Municipiul Braşov, Braşov | 229,1 K RON▲ 479,7 % | ▲ 479,7 % | 206,9 K RON | |
| 46 | 46.AUCONSYS SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 226,9 K RON▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 99,9 K RON | |
| 47 | 47.LEGIS CONS SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 221,1 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 29,6 K RON | |
| 48 | 48.HORIA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 220,8 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | -11,5 K RON | |
| 49 | 49.A & G IMPEX SRL▼ 1 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 211,4 K RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 47,3 K RON | |
| 50 | 50.ROMGRUP MERIDIAN 25 SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 197,5 K RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 74 K RON | |
| 51 | 51.B.C.P. WILD LIFE SRL▼ 19 | Sat Sinca Noua, Comuna Şinca Noua, Braşov | 191,1 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 135,1 K RON | |
| 52 | 52.MOLD & PET SOLUTION SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 183,3 K RON▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 183,1 K RON | |
| 53 | 53.MODERN FAIR SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 173,7 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 105,8 K RON | |
| 54 | 54.DACONA SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 172,9 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 18,2 K RON | |
| 55 | 55.Q.L.T. CONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 172 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 56 | 56.ROCOMIS SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 170,9 K RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 62,6 K RON | |
| 57 | 57.TONER EXPRESS SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 170,2 K RON▲ 99,7 % | ▲ 99,7 % | 85 K RON | |
| 58 | 58.IMORO SRL▼ 7 | Oraş Ghimbav, Braşov | 163,4 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 11,5 K RON | |
| 59 | 59.KELI-COM SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 154,8 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 29,2 K RON | |
| 60 | 60.HAGERAT SRL▲ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 153,9 K RON▲ 551,5 % | ▲ 551,5 % | 153 K RON | |
| 61 | 61.BIT ENGINEERING SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 143,6 K RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 143,3 K RON | |
| 62 | 62.STARIANDRU SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 142,5 K RON▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 56 K RON | |
| 63 | 63.ASPIRA CONCEPT SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 140,3 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 140,1 K RON | |
| 64 | 64.SIMPRIS TOTAL SRL▼ 14 | Comuna Sânpetru, Braşov | 134,6 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | -20 K RON | |
| 65 | 65.OPTIPROCESS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 130,3 K RON— | — | — | 130,1 K RON |
| 66 | 66.PROFILES EAST EUROPE SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 128,3 K RON▲ 110,1 % | ▲ 110,1 % | 87,5 K RON | |
| 67 | 67.SECUROSTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 127 K RON— | — | — | 222 K RON |
| 68 | 68.AS OIL SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 124,3 K RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 33 K RON | |
| 69 | 69.MECATES BRAŞOV SRL▲ 51 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 122,8 K RON▲ 767,6 % | ▲ 767,6 % | 108,7 K RON | |
| 70 | 70.AUCONSYS ELECTRIC X.T. SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 118,5 K RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 43,7 K RON | |
| 71 | 71.PROTIDEM SRL▼ 27 | Oraş Ghimbav, Braşov | 112,9 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 112,7 K RON | |
| 72 | 72.L.D.M. SOLUTIONS SRL▼ 11 | Municipiul Săcele, Braşov | 112,2 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -7,9 K RON | |
| 73 | 73.CONVERT SRL▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 106,4 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 64 K RON | |
| 74 | 74.G.S.D. SALES SERVICE SRL▲ 3 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 97,8 K RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 42,6 K RON | |
| 75 | 75.SOFTSERV SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 76 | 76.SMART IDEEAS SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 90 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -640 RON | |
| 77 | 77.SAVDATIALGI SRL▲ 13 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 89,6 K RON▲ 107,2 % | ▲ 107,2 % | 46,3 K RON | |
| 78 | 78.CONSULTING LICHIDARI SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 87 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.PONT D.D.D. SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 83,8 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | -91,6 K RON | |
| 80 | 80.DEMASIV SRL▼ 17 | Municipiul Săcele, Braşov | 83,1 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -10,7 K RON | |
| 81 | 81.EUROLINK SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 79,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.HORTED BUSINESS SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 77,9 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 67,7 K RON | |
| 83 | 83.PROSERV SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 77 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 65,8 K RON | |
| 84 | 84.KOM AUTOMATICS SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 69,2 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | -4 K RON | |
| 85 | 85.CRIJEX CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 65,7 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 3,7 K RON | |
| 86 | 86.MOBEFAST SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 64,8 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 433 RON | |
| 87 | 87.AURMI CONT SRL▼ 4 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 64,6 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 5,6 K RON | |
| 88 | 88.BUSINESS STRATEGY AGENTS SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 62,8 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -145 RON | |
| 89 | 89.ASTER SERVICES SRL▼ 46 | Municipiul Braşov, Braşov | 62,5 K RON▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | -123,2 K RON | |
| 90 | 90.MEDIASTAR SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 58,5 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 12,2 K RON | |
| 91 | 91.MEISEL J & J SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 57,3 K RON— | — | — | 57,1 K RON |
| 92 | 92.REVALTEX SRL▼ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 56,3 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 15,6 K RON | |
| 93 | 93.NEDAL INTERMED SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 52,5 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 8,7 K RON | |
| 94 | 94.TECTONIC MEDIU SRL▲ 132 | Sat Drumul Carului, Comuna Moieciu, Braşov | 50 K RON— | — | 99,3 K RON | |
| 95 | 95.CONLEX R.U. SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 45,5 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 45,3 K RON | |
| 96 | 96.DANIEL-SAN SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,9 K RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 10 K RON | |
| 97 | 97.VRAMIR SERV SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 43,2 K RON— | — | — | 43 K RON |
| 98 | 98.MEDACT SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 42,1 K RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 14,5 K RON | |
| 99 | 99.WORK ABROAD SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 39,9 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -2,6 K RON | |
| 100 | 100.BEL DESIGN SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 36,3 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -349 RON |