Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Brașov după capitaluri în 2024
185 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 109,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 26,7 K RON, iar liderul atinge 36,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KRONSTARR BAU COMPANY SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 36,5 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 610,4 K RON | |
| 2 | 2.LOGOSOL RENT SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,6 mil. RON▲ 138,5 % | ▲ 138,5 % | 6,7 mil. RON | |
| 3 | 3.SERV TECHNOLOGY S.R.L.▲ 1 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 10,4 mil. RON▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 10,4 mil. RON | |
| 4 | 4.MIRACONS SRL▼ 1 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 10 mil. RON▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 4 mil. RON | |
| 5 | 5.MOSAIC DESIGN & DEVELOPMENT S.R.L.▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,6 mil. RON▲ 308,2 % | ▲ 308,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 6 | 6.INDUSTRIAL FLOORS SRL▲ 1 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 3 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 267,6 K RON | |
| 7 | 7.TITAN THEIA SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 8 | 8.MOTCAR SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 393,9 K RON | |
| 9 | 9.BRACOMA SPORT SRL▼ 7 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 2,7 mil. RON▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 4,9 mil. RON | |
| 10 | 10.REINBEK COMPANY SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 604 K RON | |
| 11 | 11.KEFREN EXIM SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 1,3 mil. RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 91,7 K RON | |
| 12 | 12.SWIZZERIA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 272,2 K RON | |
| 13 | 13.DG WOODEN HOUSE SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 1,1 mil. RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | -395,5 K RON | |
| 14 | 14.LUNGU TRANS SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 822,2 K RON▲ 119,6 % | ▲ 119,6 % | 525,4 K RON | |
| 15 | 15.HEPTATEHNIC S.R.L.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 809,8 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -9,1 K RON | |
| 16 | 16.MONDO COM SRL▲ 4 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 800,4 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 111,5 K RON | |
| 17 | 17.B.G.S. SCHELE SRL▼ 2 | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 785,6 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 470,2 K RON | |
| 18 | 18.DORFAN CONSTRUCTII SRL▲ 1 | Sat Drăguş, Comuna Drăguş, Braşov | 768,6 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -29,3 K RON | |
| 19 | 19.AUGUSTIN EXPO CONSTRUCT BRAȘOV S.R.L.▲ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 713,6 K RON▲ 120,3 % | ▲ 120,3 % | 389,7 K RON | |
| 20 | 20.RUSU DRILLING S.R.L.▲ 64 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 701,3 K RON▲ 992,5 % | ▲ 992,5 % | 701,1 K RON | |
| 21 | 21.FLO' CAMY TRAVEL A.R. SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 637,9 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -10,1 K RON | |
| 22 | 22.SYSTEM ASSEMBLY S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 635,9 K RON— | — | — | 635,7 K RON |
| 23 | 23.BETONTECHNIK SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 578,2 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 57 K RON | |
| 24 | 24.BIPCO IMPEX SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 568,4 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -3,8 K RON | |
| 25 | 25.CONS MELINTE S.R.L.▲ 15 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 522 K RON▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 521,7 K RON | |
| 26 | 26.I & L VIVARI GROUP S.R.L.▼ 3 | Oraş Ghimbav, Braşov | 509,9 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -132,3 K RON | |
| 27 | 27.DOMTEK S.R.L.▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 458,3 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -24,8 K RON | |
| 28 | 28.2K SOLUTION S.R.L.▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 417,8 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 417,6 K RON | |
| 29 | 29.GECKO ACCESS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Săcele, Braşov | 393,9 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 70,4 K RON | |
| 30 | 30.ROPE SALT ALPIN SRL▲ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 341,4 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 184,2 K RON | |
| 31 | 31.R & F ASIST & CONSULTING SRL= | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 334,8 K RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | -117,1 K RON | |
| 32 | 32.HEIGHT SAFE ACCESS S.R.L.▲ 18 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 317 K RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 316,7 K RON | |
| 33 | 33.ALT DENEB S.R.L.▲ 8 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 314,2 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 50,8 K RON | |
| 34 | 34.SOLOALONE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 312,8 K RON— | — | — | 312,3 K RON |
| 35 | 35.GEORGE SCHELE S.R.L.▼ 17 | Sat Lisa, Comuna Lisa, Braşov | 307,3 K RON▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 299,1 K RON | |
| 36 | 36.IZORARE ECOSYSTEM SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 302,8 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 13,2 K RON | |
| 37 | 37.GAMAR EDIL S.R.L.▲ 71 | Sat Mărgineni, Comuna Hârseni, Braşov | 282,3 K RON▲ 1.960,8 % | ▲ 1.960,8 % | 282,2 K RON | |
| 38 | 38.ADH ROPE TECH SRL▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 281,3 K RON▲ 101,2 % | ▲ 101,2 % | 276,2 K RON | |
| 39 | 39.IZOTERM TERMOCOLOR S.R.L.▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 266,8 K RON▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 266,6 K RON | |
| 40 | 40.MOTCAR RENT SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 257,7 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -349 RON | |
| 41 | 41.KP ROPEMANIA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 256,9 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | -48,9 K RON | |
| 42 | 42.RUSTOCA CONST SRL▼ 17 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 249,4 K RON▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | -350,5 K RON | |
| 43 | 43.NEXT LISED S.R.L.▼ 14 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 246,4 K RON▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 110,6 K RON | |
| 44 | 44.DEMO PAV CONSULT S.R.L.▲ 30 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 239,9 K RON▲ 133,2 % | ▲ 133,2 % | 136,8 K RON | |
| 45 | 45.ANTALUS HIDROIZOLAȚII S.R.L.▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 234,9 K RON▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 322,4 K RON | |
| 46 | 46.HIDRO-GUT SISTEM S.R.L.▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 230,6 K RON▲ 111,9 % | ▲ 111,9 % | 121,8 K RON | |
| 47 | 47.RTI KONFORT KONSTRUCT S.R.L.▲ 89 | Sat Voila, Comuna Voila, Braşov | 222,3 K RON— | — | 222,9 K RON | |
| 48 | 48.PUMAS - SCAFFOLDING S.R.L.▼ 16 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 211,9 K RON▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | -135,9 K RON | |
| 49 | 49.EFECT CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 194,4 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 127,5 K RON | |
| 50 | 50.HCT DECOR CONCEPT S.R.L.▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 184,7 K RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 171,6 K RON | |
| 51 | 51.FRETON BET S.R.L.▲ 134 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 160,5 K RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 52 | 52.SWIRE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 159,2 K RON— | — | — | 159 K RON |
| 53 | 53.COVERTICAL LINE SRL▲ 22 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 155,9 K RON▲ 87 % | ▲ 87 % | 117,1 K RON | |
| 54 | 54.CROWN SOLUTIONS SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 155,9 K RON▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 157,7 K RON | |
| 55 | 55.NEMEŞCOST CONSTRUCT S.R.L.▼ 10 | Sat Cincşor, Comuna Voila, Braşov | 155 K RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 154,7 K RON | |
| 56 | 56.PLUVIAL EXPERT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 150,5 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | 44,2 K RON | |
| 57 | 57.MP DINA BUILDING S.R.L.▲ 71 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 149,3 K RON▲ 14.014,5 % | ▲ 14.014,5 % | 188,3 K RON | |
| 58 | 58.HEY FOR U S.R.L.▲ 9 | Sat Bucium, Comuna Şinca, Braşov | 148,4 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 29,1 K RON | |
| 59 | 59.SUN-GRIG SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 147,2 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 5,2 K RON | |
| 60 | 60.GNL-MP CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Voila, Comuna Voila, Braşov | 141,3 K RON— | — | — | 141,2 K RON |
| 61 | 61.CONCRET SISTEM S.R.L.nou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 140,2 K RON— | — | — | 140,2 K RON |
| 62 | 62.BRASOV PRO-BETON S.R.L.▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 138,8 K RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 60,1 K RON | |
| 63 | 63.ROA WIND ENERGY S.R.L.▲ 31 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 133,9 K RON▲ 236,2 % | ▲ 236,2 % | 133,6 K RON | |
| 64 | 64.REMCONS TRADE SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 130,4 K RON▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 113,1 K RON | |
| 65 | 65.ZAK WIND S.R.L.▲ 97 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 121,8 K RON— | — | 161,5 K RON | |
| 66 | 66.G.F.ASIST SRL▲ 2 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 117,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 67 | 67.DSARM CONNECT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 116 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 5,8 K RON | |
| 68 | 68.DAVINA SRL▼ 51 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 112,7 K RON▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | -476,7 K RON | |
| 69 | 69.T.H.I. CONCEPT SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 109,1 K RON▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 108,9 K RON | |
| 70 | 70.ASIP HIDROIZOLATII S.R.L.▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 105,7 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 11,6 K RON | |
| 71 | 71.BEMIDAX CONS SRL▼ 11 | Comuna Tărlungeni, Braşov | 102 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | -58,6 K RON | |
| 72 | 72.BNN ALHAZ SRL▲ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 101,8 K RON▲ 689,1 % | ▲ 689,1 % | 101,6 K RON | |
| 73 | 73.LADIS SERV SRL▲ 7 | Sat Hoghiz, Comuna Hoghiz, Braşov | 99,4 K RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 54,2 K RON | |
| 74 | 74.DDI EDIL S.R.L.▲ 23 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 97,9 K RON▲ 163 % | ▲ 163 % | 60,7 K RON | |
| 75 | 75.INFINITE SUPPORT SERVICES S.R.L.▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 97,4 K RON▲ 131,5 % | ▲ 131,5 % | 160,2 K RON | |
| 76 | 76.ANACONY 2009 SRL▲ 6 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 97 K RON▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 28,9 K RON | |
| 77 | 77.EUROSTAND S.R.L.▲ 52 | Municipiul Braşov, Braşov | 82 K RON▲ 15.678,3 % | ▲ 15.678,3 % | 159,5 K RON | |
| 78 | 78.ROM-ALLEMANDIA HAUS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 82 K RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 21 K RON | |
| 79 | 79.EIS WINDTECH S.R.L.▼ 15 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 77,5 K RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 76,7 K RON | |
| 80 | 80.PRANA ESSENCE S.R.L.▲ 75 | Municipiul Braşov, Braşov | 71,3 K RON— | — | 103,5 K RON | |
| 81 | 81.CLIMBING WORKERS S.R.L.▼ 20 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 70,2 K RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 68,3 K RON | |
| 82 | 82.KONZOL SRL▼ 24 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 67,7 K RON▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | -106,4 K RON | |
| 83 | 83.LEOVAS STRUCTURI S.R.L.▲ 3 | Sat Vistea de Jos, Comuna Vistea, Braşov | 66,9 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 3,7 K RON | |
| 84 | 84.IZOVAL BUILDING S.R.L.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 61,9 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -2,2 K RON | |
| 85 | 85.DASCALU WIND SERVICE S.R.L.nou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 61,5 K RON— | — | — | 61,3 K RON |
| 86 | 86.BARI LOGISTICS S.R.L.▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 54,8 K RON▲ 266,8 % | ▲ 266,8 % | 45,8 K RON | |
| 87 | 87.MULTISERVIZI ALLESTIMENTI DI BARGAN SERGIU E VACCARI UMBERTO S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 50,4 K RON— | — | — | 837,7 K RON |
| 88 | 88.WIND STAFF S.R.L.▼ 31 | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 44,1 K RON▼ 76,6 % | ▼ 76,6 % | 43,9 K RON | |
| 89 | 89.ROPE ACCESS SERVICE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Săcele, Braşov | 43,4 K RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | -11,8 K RON | |
| 90 | 90.EDILMAR RISTRUTTURAZIONI S.R.L.▼ 1 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 43 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -10,9 K RON | |
| 91 | 91.TROLL ALPIN SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 42,2 K RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 41,7 K RON | |
| 92 | 92.HIDROCONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Colonia Bod, Comuna Bod, Braşov | 38,3 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -992 RON | |
| 93 | 93.RAMSPECT CONSTRUCT S.R.L.▼ 17 | Comuna Teliu, Braşov | 37,7 K RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 35,4 K RON | |
| 94 | 94.LIVCOM SRL▲ 4 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 33,7 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -249 RON | |
| 95 | 95.ARBOGREENA S.R.L.▲ 27 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 32,9 K RON▲ 815,6 % | ▲ 815,6 % | 29,3 K RON | |
| 96 | 96.MAPI REFRACTORIES S.R.L.▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,8 K RON▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | -72,3 K RON | |
| 97 | 97.PAP'S WORK S.R.L.▲ 40 | Sat Ludişor, Comuna Voila, Braşov | 31,8 K RON— | — | 32,4 K RON | |
| 98 | 98.VECINU ACCESS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Săcele, Braşov | 31,5 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 139,7 K RON | |
| 99 | 99.MIRINADI 2010 CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 27 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -3,3 K RON | |
| 100 | 100.FIXFRIEND S.R.L.▲ 6 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 26,7 K RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 7,8 K RON |