Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brăila după capitaluri în 2012
393 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 43,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 7,2 K RON, iar liderul atinge 9,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TITAN EDILITARA SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,3 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.BELVEDERE HOTEL & CLUB INTERNATIONAL S.A.▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,1 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -257,9 K RON | |
| 3 | 3.ELENY SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 6,4 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 43,4 K RON | |
| 4 | 4.ISTRU SA= | Municipiul Brăila, Brăila | 6,4 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 330,9 K RON | |
| 5 | 5.MILION TRADE SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,2 mil. RON▲ 101,3 % | ▲ 101,3 % | 7,4 K RON | |
| 6 | 6.COM MAGNOLIA SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 898,7 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -93,7 K RON | |
| 7 | 7.VENTA PRODCOM SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 693 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 123,9 K RON | |
| 8 | 8.CINA SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 670,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 525 RON | |
| 9 | 9.GEODIMEX SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 599,8 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -4 K RON | |
| 10 | 10.ZARAY COM SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 591 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 27,7 K RON | |
| 11 | 11.CORANDRI COM SRL▼ 4 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 511 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 24 K RON | |
| 12 | 12.RELAMARA SERV SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 496,1 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 29,8 K RON | |
| 13 | 13.CELAMED SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 354,7 K RON▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 126,8 K RON | |
| 14 | 14.ALSTAR TRADE SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 283,1 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 862 RON | |
| 15 | 15.CASA ARTEMIS SRL▲ 7 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 273,3 K RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 54,2 K RON | |
| 16 | 16.LA ESPANOLA SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 256 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -8,5 K RON | |
| 17 | 17.SONTEC IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 244,8 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 144,4 K RON | |
| 18 | 18.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM IANCA▲ 2 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 243,5 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 2,8 K RON | |
| 19 | 19.NELISIM PROD SRL▼ 6 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 234,3 K RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 24,8 K RON | |
| 20 | 20.CUCULAS COM SRL▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 182,4 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 53,7 K RON | |
| 21 | 21.MONOLIT SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 180,1 K RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 9 K RON | |
| 22 | 22.EUROPA BEST DEAL 2007 S.R.L.▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 167,9 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 20,3 K RON | |
| 23 | 23.DON IMPEX SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 166,2 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -49,8 K RON | |
| 24 | 24.ALADIN JUNIOR SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 165,2 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 188 RON | |
| 25 | 25.GLITTER GROUP SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 150,6 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | -23,4 K RON | |
| 26 | 26.RMG RESTAURANTS SA▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 148 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -23 K RON | |
| 27 | 27.ANASTASIA TRADE SRL▲ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 145,5 K RON▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 49,6 K RON | |
| 28 | 28.COSALEC COM SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 131,1 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 13,7 K RON | |
| 29 | 29.MONOPRIX SRL▲ 39 | Municipiul Brăila, Brăila | 128,5 K RON▲ 469,2 % | ▲ 469,2 % | 112,3 K RON | |
| 30 | 30.UDALEX COM PROD SRL▲ 34 | Municipiul Brăila, Brăila | 126,8 K RON▲ 370,6 % | ▲ 370,6 % | 136 RON | |
| 31 | 31.DICMAR IMPEX SRL▲ 10 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 122 K RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 37,4 K RON | |
| 32 | 32.AREAL COM SRL▲ 247 | Municipiul Brăila, Brăila | 118,4 K RON— | — | 139,6 K RON | |
| 33 | 33.MY MOTOR SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 117,8 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 10,8 K RON | |
| 34 | 34.AJO PREST SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 104,4 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -46,4 K RON | |
| 35 | 35.VILACRUS TRADE SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 101,3 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 7,6 K RON | |
| 36 | 36.REAL CO TRADE SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 101,2 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 1,8 K RON | |
| 37 | 37.LORDAV COM SRL▲ 34 | Sat Bordei Verde, Comuna Bordei Verde, Brăila | 93,6 K RON▲ 327,4 % | ▲ 327,4 % | -9,9 K RON | |
| 38 | 38.SILEN-ENGLEZU TRADE SRLnou | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 85,7 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | -24,6 K RON | |
| 39 | 39.ALFON BAR SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 85,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 40 | 40.BRASERIA IALOMITA SRL▲ 258 | Municipiul Brăila, Brăila | 81,9 K RON— | — | -85,9 K RON | |
| 41 | 41.SORINO SERV SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 77,2 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 2,1 K RON | |
| 42 | 42.HEMERA COM SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 73 K RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | -42,6 K RON | |
| 43 | 43.ENTORI PROD COM SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 72 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 9 K RON | |
| 44 | 44.AREAL CONSTRUCT SRL▲ 65 | Municipiul Brăila, Brăila | 71,8 K RON▲ 1.709,9 % | ▲ 1.709,9 % | 67,8 K RON | |
| 45 | 45.CHEFALONITISA SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 70,3 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 9,5 K RON | |
| 46 | 46.METTMAN COM SRL▲ 4 | Sat Filipeşti, Comuna Surdila-Gaiseanca, Brăila | 69,6 K RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 15,9 K RON | |
| 47 | 47.VIC-SERV SRL▲ 7 | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 63,3 K RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 17,5 K RON | |
| 48 | 48.IRIS CHIC PERFUMES SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 63 K RON— | — | — | 63 K RON |
| 49 | 49.RECHINUL SRL▲ 4 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 62,3 K RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 13,2 K RON | |
| 50 | 50.PRONTISSIMO SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 61 K RON▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 24,6 K RON | |
| 51 | 51.ELANIDOR COM SRL▼ 6 | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 59,5 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -3 K RON | |
| 52 | 52.SUEDI COM SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 58,9 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1,6 K RON | |
| 53 | 53.FERAGAM SRL▼ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 58,9 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | -9,9 K RON | |
| 54 | 54.ALTINACOS SRL▲ 29 | Municipiul Brăila, Brăila | 58,1 K RON▲ 375,5 % | ▲ 375,5 % | 45,9 K RON | |
| 55 | 55.SUNRISE BISTRO SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 57 K RON— | — | — | 56,8 K RON |
| 56 | 56.FALCO COM SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 50,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.AGER TRADE SRL▲ 37 | Sat Albina, Comuna Tichileşti, Brăila | 47,6 K RON▲ 469,6 % | ▲ 469,6 % | 39,2 K RON | |
| 58 | 58.DENICOD SERV SRL▼ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 42,4 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | -19,8 K RON | |
| 59 | 59.STARTING COM SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,8 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 125 RON | |
| 60 | 60.COMPANY FULLPROFIT SRL▲ 91 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,4 K RON▲ 6.834,1 % | ▲ 6.834,1 % | 44,7 K RON | |
| 61 | 61.COSEGOSARIO SERV SRLnou | Sat Jirlău, Comuna Jirlău, Brăila | 35,7 K RON— | — | — | 35,5 K RON |
| 62 | 62.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM MAXINENI▼ 4 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 35,4 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -3,5 K RON | |
| 63 | 63.BODRUM COM SRL▼ 8 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 32,9 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | -12,1 K RON | |
| 64 | 64.TINMATCO SRL▲ 53 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,6 K RON▲ 854,4 % | ▲ 854,4 % | 29,2 K RON | |
| 65 | 65.URSAND COM SRL▼ 4 | Sat Berteştii de Sus, Comuna Berteştii de Jos, Brăila | 32,5 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -260 RON | |
| 66 | 66.PODEANU SRL▼ 10 | Sat Zăvoaia, Comuna Zăvoaia, Brăila | 30,3 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | -8,6 K RON | |
| 67 | 67.CONSENS SRL▼ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 29,1 K RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | -56,6 K RON | |
| 68 | 68.DANIKSOR SERV COM SRL▼ 6 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 28,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 69 | 69.TWEETER SERV SRL▲ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,9 K RON▲ 221,9 % | ▲ 221,9 % | 19,9 K RON | |
| 70 | 70.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM MARASU▲ 28 | Sat Mărasu, Comuna Mărasu, Brăila | 27,6 K RON▲ 273,2 % | ▲ 273,2 % | 22 K RON | |
| 71 | 71.SINTEROM COM SRL▼ 6 | Sat Ibrianu, Comuna Gradistea, Brăila | 26,6 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 2,1 K RON | |
| 72 | 72.SECVITUR SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 26,1 K RON— | — | — | 25,8 K RON |
| 73 | 73.RONCED SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 25,3 K RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 5,7 K RON | |
| 74 | 74.EMIVALMAR COM SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 25,2 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 3,1 K RON | |
| 75 | 75.BILBERGIA SRL▲ 4 | Sat Dudeşti, Comuna Dudeşti, Brăila | 24,6 K RON▲ 67 % | ▲ 67 % | 9,9 K RON | |
| 76 | 76.ARAMIS SRL▼ 3 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 23,5 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 14,5 K RON | |
| 77 | 77.MAD - GEO CLUB SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 23,5 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -573 RON | |
| 78 | 78.ANELDOR COM SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,9 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -1,1 K RON | |
| 79 | 79.TIMOHI CAFE SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.CATERING DONARIS SRL▼ 4 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 17,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.ASKAMBENYM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 16,2 K RON— | — | — | 16 K RON |
| 82 | 82.MARBIMO COM SRL▼ 4 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 15,7 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 931 RON | |
| 83 | 83.DOBRION COM SRL▲ 5 | Sat Berleşti, Oraş Ianca, Brăila | 15,1 K RON▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 4,9 K RON | |
| 84 | 84.DICSOFT SRL▼ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 15 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 18,1 K RON | |
| 85 | 85.CABANA STEJARILOR SA▼ 25 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 14,4 K RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | -16,8 K RON | |
| 86 | 86.FLODERIKOB CAFE SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 13,3 K RON— | — | — | 13,1 K RON |
| 87 | 87.LUCCIANO CAFE SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,4 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -279 RON | |
| 88 | 88.DORIMARIS SRL▲ 2 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 12,3 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 2,3 K RON | |
| 89 | 89.RIALAR COM SRL▼ 4 | Sat Lanurile, Comuna Viziru, Brăila | 12,2 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 788 RON | |
| 90 | 90.PARVIR TRADE SRL▲ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,1 K RON▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 4,4 K RON | |
| 91 | 91.CRUBRIA SRL▲ 36 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,9 K RON▲ 460,5 % | ▲ 460,5 % | 9,8 K RON | |
| 92 | 92.ZBANT COM SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 93 | 93.GEOJIR COM SRL▼ 19 | Sat Jirlău, Comuna Jirlău, Brăila | 10,9 K RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | -8,8 K RON | |
| 94 | 94.EDETACO CAFE SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,4 K RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 3,4 K RON | |
| 95 | 95.TUNICOM SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,7 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 9,5 K RON | |
| 96 | 96.DAMRIDIAGRO SRL▲ 71 | Sat Dudescu, Comuna Zăvoaia, Brăila | 9,5 K RON— | — | 9,9 K RON | |
| 97 | 97.ARGAILVAS TRADE SRL▲ 94 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,7 K RON— | — | 10,8 K RON | |
| 98 | 98.COLAGE TRADING SRL▼ 12 | Loc. Făurei, Oraş Făurei, Brăila | 8,6 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -2,7 K RON | |
| 99 | 99.NIDILEX SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,3 K RON▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 3,2 K RON | |
| 100 | 100.GAIDAMACH SRL▼ 9 | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 7,2 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -1,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brăila
CAEN 5611
Restaurante
72 firme · 113,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
97 firme · 71,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
116 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
17 firme · 30,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
25 firme · 4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 950,2 K RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
5 firme · 273,5 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 35,3 K RON